Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Prvenstva i kupovi klubova, igrači, vijesti, transferi, kladioničari u plusu (no kako drukčije?!)

Moderator/ica: Socrates

Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la storm »

Iskra je napisao/la: 20 mar 2021, 06:42 @storm cijeli intervju

Kakva patetika, koliko obmana je iznešeno.
Rekoh, jako je on inteligentan, i sposoban, ali i kriminalac...
Počinje sa rečenicom "ja sam legalista" pa nastavlja sa pričom, kako je podmićivao suce....mislim čisto vrijeđanje inteligencije gledatelja.

Mogao se provlačiti kroz razne procese u RH sa tim podmićivanjem, ucjenama, darivanjem, dok se nije stvar internacionalizirala...kad je razotkriveno veliko muljanje u svjetskim razmjerama, putem kojeg je FBI plasirao pravosuđu sve dokaze.
Ja mu čak i vjerujem, da se ovo sa sucima događalo, ali zašto je koga podmićivao, ako je bio čist :ovaj
Sam sebi skače u stomak, i baca spinove.
No ima tu još stvari i predmeta, polako...

Zna on i kada zaplakati, pa malo o ratu u Sarajevu i ostalo srceparajuće izlaganje.
Čudno, odjednom zavolio BIH a prije toga se intenzivno družio i odlazio provjerenim UZPovcima, i podržavao ih...no sad mu je Bosna baš zgodno poslužila...
0
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la East_side »

Pa da, nije gotovo ali mislim da svi njegovi protivnici, prije svega Dinamovci mogu biti zadovoljni samim tim da više nije u klubu i da njegov uticaj tamo sve više slabi, ako ga uopće ima (on sam tvrdi da se i dalje konsultiraju s njim o brojnim pitanjima, što može biti samo njegova sopstvena hrana za ego i ništa više). To je samo po sebi pobjeda.

Sinoć u onom untervjuu na FACE-u reče da nije član nijedne stranke. Ne samo da to ima smisla i da mu vjerujem, već je lagano zaključiti da bi, recimo, kao član HDZ-a vrlo lako izbjegao situaciju u kojoj se sada nalazi.
Jer i mnogi gori od njega izbjegavaju kazne za mnogo štošta, jer su zaštićeni.

Sve mi se više čini da je Sanader bio žrtveno janje za sve grijehe HDZ-a, i prije i poslije njega. On je 'kriv za sve', svi ostali su 'čisti' i "pojeo vuk magarca", idemo dalje...

Čini mi se, također, da sada pripremaju sličan scenarij i za Mamića. Da se sve svali na njega i nakon toga nema više problema, sve u i oko Dinama će biti 'med i mlijeko'.

Sve što želim reći je to da sam sve više siguran da je Mamić bio samo jedan 'šaraf' u sklopu kriminalne mašinerije koja je sama nametnula pravila igre po kojim je i sam Mamić igrao, jer nije imao drugog izbora. A sada njega koriste kao objekat da se operu od svega toga i da nastave tamo gdje su stali...
0
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la storm »

East_side je napisao/la: 20 mar 2021, 12:18 Pa da, nije gotovo ali mislim da svi njegovi protivnici, prije svega Dinamovci mogu biti zadovoljni samim tim da više nije u klubu i da njegov uticaj tamo sve više slabi, ako ga uopće ima (on sam tvrdi da se i dalje konsultiraju s njim o brojnim pitanjima, što može biti samo njegova sopstvena hrana za ego i ništa više). To je samo po sebi pobjeda.

Sinoć u onom untervjuu na FACE-u reče da nije član nijedne stranke. Ne samo da to ima smisla i da mu vjerujem, već je lagano zaključiti da bi, recimo, kao član HDZ-a vrlo lako izbjegao situaciju u kojoj se sada nalazi.
Jer i mnogi gori od njega izbjegavaju kazne za mnogo štošta, jer su zaštićeni.

Sve mi se više čini da je Sanader bio žrtveno janje za sve grijehe HDZ-a, i prije i poslije njega. On je 'kriv za sve', svi ostali su 'čisti' i "pojeo vuk magarca", idemo dalje...

Čini mi se, također, da sada pripremaju sličan scenarij i za Mamića. Da se sve svali na njega i nakon toga nema više problema, sve u i oko Dinama će biti 'med i mlijeko'.

Sve što želim reći je to da sam sve više siguran da je Mamić bio samo jedan 'šaraf' u sklopu kriminalne mašinerije koja je sama nametnula pravila igre po kojim je i sam Mamić igrao, jer nije imao drugog izbora. A sada njega koriste kao objekat da se operu od svega toga i da nastave tamo gdje su stali...
Ispočetka govorim, da je Mamić izdanak sustava...
Ide ovo mnogo dublje od vađenja novca iz dinama...dinamo je tek bankomat, što se sad još otkriva.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/poj ... 63250.aspx
Pojavile su se ozbiljne optužbe da je Mamić potplatio Kolindu. Bili su jako bliski
slika
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la storm »

oj banana republiko :lupa
Ovu državu stvarno treba raspustiti...

Kako je osuđeni Mamić uopće mogao otići u BiH i što ako se ne vrati?
Index Vijesti
slika
Foto: Boris Scitar/Vecernji list/PIXSELL
ZORAN MAMIĆ, bivši trener Dinama, koji je pravomoćno osuđen na četiri godine i osam mjeseci zatvora zbog izvlačenja novca iz zagrebačkog kluba, otputovao je danas iz Hrvatske u BiH, potvrđeno je Indexu.

>> Zoran Mamić napustio Hrvatsku, otišao u BiH

Izvor blizak Mamiću kazao je Indexu da se sutra planira vratiti. Isto tvrde i njegovi odvjetnici. Mamić je bio jutros na suđenju u Osijeku, nakon čega je otišao posjetiti brata Zdravka u BiH te će se sutra vratiti u Hrvatsku, tvrdi izvor blizak Mamiću.

Što ako Zoran Mamić ostane u BiH?
No, što ako se ipak ne vrati? Odvjetnik Branko Šerić je za Index objasnio proceduru koja bi se odvila u tom slučaju.

"U slučaju da se ne vrati, Mamić će dobiti poziv da se vrati na izdržavanje kazne zatvora. Ako se ne odazove, za njim će biti raspisana tjeralica", kaže Šerić.

Nakon toga sve ovisi o tome ima li Zoran Mamić BiH državljanstvo, kaže.

"Ako nema državljanstvo BiH, onda će ga izručiti. Ako ga ima, onda će se dogoditi takva procedura da će ga tamo riješiti slobode, odvesti kod nadležnog suca koji će određivati je li Mamić državljanin BiH. Ako utvrdi da je, onda sudac neće dozvoliti izručenje Hrvatskoj", kaže Šerić.

Mate Matić, bivši odvjetnik Zdravka Mamić, jučer je na HRT-u potvrdio da Zoran Mamić ima BiH državljanstvo.

"Zdravko Mamić i Zoran Mamić bosanski su državljani, prema tome oni odlučuju gdje žele izdržavati kaznu. Oni će zatražiti da se predmet dostavi u BiH. Tamo će se pogledati je li to djelo kažnjivo prema njihovim propisima. Iza toga će vidjeti je li ta kazna, koja je ovdje određena, adekvatna. Ja sam uvjeren da će se ona bitno smanjiti, jer je treba bitno smanjiti, jer je ova sankcija koja je ovdje donesena rezultat nečega drugoga, a ne pravosuđa ili pravice", rekao je Matić.

Postoji više mogućih scenarija
U slučaju da se utvrdi da ima državljanstvo, dogodit će se ista situacija kao i u slučaju njegovog brata, Zdravka Mamića, kaže odvjetnik Branko Šerić.

"Nakon što Hrvatska zatraži priznavanje naše presude, BiH može priznati presudu, može organizirati raspravu i održati suđenje u BiH i izreći kaznu, a može postupiti kao i u slučaju Zdravka Mamića i zaključiti da to kod njih nije kazneno djelo. Ova zadnja opcija znači da ga ne bi izručili. Dakle, postoji više mogućnosti. Hoće li doći do toga, ostaje da vidimo", rekao je Šerić.

Bez obzira na to koja bi se od ovih opcija dogodila u slučaju da Zoran Mamić ostane u BiH, Hrvatska ne mora prihvatiti odluku suda u BiH.




"Hrvatska ne mora prihvatiti odluke suda u BiH"
"Hrvatska ne treba prihvatiti odluku da sud u BiH odredi manju kaznu, kao i u slučaju da tamo bude oslobođen. Hrvatska može i dalje inzistirati na svojoj presudi i svojoj kazni", kaže.

U slučaju da Mamić u BiH odsluži manju kaznu, Hrvatska može tražiti da nakon toga u Hrvatskoj odsluži ostatak kazne.

"Vjerojatno i on ima BiH državljanstvo, poput brata. Vidjet ćemo što će se dogoditi", rekao je Branko Šerić.



Mamić i dalje može slobodno putovati
Za putovanje Mamić nije imao nikakvih zapreka budući da je, unatoč pravomoćnoj presudi, još uvijek slobodan čovjek koji čeka da ga pozove sudac radi izvršenja kazne. Kako se to još nije dogodilo, Mamić može slobodno putovati i nema obavezu prema hrvatskom pravosuđu.

"Nije bilo mogućnosti da se donesu mjere opreza, da ne može napustiti adresu prebivališta ili slično. Takva ograničenja se donose samo kad postoje uvjeti za pritvor", rekao je Šerić.

Više godina se govori o promjeni zakona, ali do nje još nije došlo, kaže Branko Šerić i dodaje da bi to bilo mnogo jednostavnije riješiti kad bi se suđenja događala dan za danom, bez odgoda.

Da je Mamić osuđen na pet godina zatvora, morao bi odmah na izvršavanje kazne.

Nakon presude je rekao da će odslužiti kaznu
Podsjetimo, Vrhovni sud potvrdio je prošli tjedan nepravomoćnu osuđujuću presudu protiv Zdravka i Zorana Mamića te bivšeg direktora Dinama Damira Vrbanovića. Zdravko Mamić je tako i pravomoćno osuđen na šest i pol godina zatvora, a njegov brat Zoran Mamić na četiri godine i osam mjeseci zatvora.

Nakon presuda Zoran Mamić je dao ostavku na mjesto trenera Dinama, a kasnije je za RTL kazao da će odslužiti kaznu na koju je osuđen.

"Presuda je bila nepravomoćna, ali otkako je postala pravomoćna naglašavam da se i dalje ne osjećam krivim, poštujem tu odluku i učinit ću sve što moram. Sad slijedi pravna borba i čekamo daljnje odluke. Kako odluče, tako će biti", rekao je Mamić za RTL pa dodao:




"S obitelji ću analizirati odlazak u zatvor i vidjeti postoji li mogućnost odgode jer imam dijete od godinu dana. U načelu sam spreman to što prije riješiti. Imat ću 50 godina, odradit ću tu kaznu i nakon toga želim normalno živjeti."

Odvjetnik mu preporučio da kaznu odsluži u BiH
Na pitanje može li Zoran Mamić i nakon presude neometano prelaziti granicu, odvjetnik Mate Matić je za HRT odgovorio: "Uvijek. Zoran Mamić nema nikakvih zapreka."

Ako i on poželi svoju kaznu odslužiti u BiH, isto to može učiniti, rekao je Matić.

"I ja mu preporučujem da to tamo učini, jer je tamo puno veća pravica nego ovdje. To mu javno preporučujem. Jer ovo što se ovdje događa je zastrašujuće", rekao je.

Na pitanje je li nakon slučaja u kojem se spominju termini "reketarenje", "iznuda", "skupocjeni darovi" za suce, hrvatsko pravosuđe najveći gubitnik u ovom procesu, ili su to Mamići koje čeka još jedno suđenje zbog menadžerskih ugovora s Dinamovim igračima, kazao je:

"Gubitnici su Mamići i gubitnici smo mi. A hrvatsko pravosuđe ne valja. Nažalost, to je zaključak nakon svega ovoga. Ali ja nisam siguran da oni to žele i znaju riješiti. To je problem. Ja mislim da oni koji žele i znaju to riješiti za to nemaju ovlasti. A oni koji to mogu riješiti, mislim da im to do kraja ne odgovara."

Zdravko Mamić nakon odlaska u BiH tvrdio da nije u bijegu
Zdravko Mamić je dan prije presude otišao u BiH, a tada je za Dnevnik Nove TV rekao kako nije u bijegu i da očekuje oslobađajuću presudu, ali da neće biti u Osijeku, na njenom izricanju.

"Očekujem da budem oslobođen jer je tijekom postupka nepobitno utvrđeno da ono što se stavlja ne teret i meni i mojim drugim prijateljima jednostavno nije dokazano, odnosno upravo je suprotno dokazano da smo čisti", rekao je tada.

Na pitanje kad se vraća u Hrvatsku, kazao je da će se vratiti "kad bude htio, imao vremena i kad mu budu obaveze dozvoljavale".

"Ovo je moj privremeni dolazak u Međugorje, ne razumijem od čega bih ja bježao", rekao je tada Zdravko Mamić.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la storm »

Kulturica...

0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la storm »

FB bbb objava.


Vidim da je Zdravko Mamić objavio dokumente koji potvrđuju ono što godinama tvrdimo pa mu moram zahvaliti na tome...

Zdravko Mamić ti nisi GNK Dinamo Zagreb dao lipe, a uzeo si mu milijune. Pokrao si novce iz Dinama i onda ih posuđivao uz kamatu. Jako pošteno i dobronamjerno, čestitam ti!

Ove dokumente koje si objavio sastavljali su tvoji “A je to” kriminalci koji su na antidatirane ugovore iz 1997. godine stavili IBAN uveden 2012. što dokazuje kakve ste budale. Iste te 2012. godine uvedena je i fiskalizacija pa više nisi mogao gotovinu od ulaznica "posuđivati" Dinamu. Priložio si 16 ugovora o pozajmicama ukupne vrijednosti 22.208.600 kuna koji su neki potpisani bez pečata, niti jedan nije na službenom memorandumu kluba, a na jednom je uz tvoj potpis pečat kluba što dokazuje da su tvoji “A je to” majstori pljačke radili prekovremeno 🙂

Zaboravio si napomenuti da si na posuđivanju Dinamovog novca Dinamu ti dodatno na kamatama zaradio 1.088.564 kune!

Kada te onaj zločesti Linić zeznuo s fiskalizacijom ulaznica morao si naći novi način izvlačenja Dinamovog novca i kamatarenja kluba pa si dogovorio kredit od 25 milijuna Eura s Gettysburg Limited off shore kompanijom s Malte koja je tek nešto prije osnovana, a vodio ju je čelni čovjek #Mamić sport agencije i bliski suradni tvog sina Marija, veliki gospodina Alexandar Zotov. Novac je Dinamo dobivao preko Švicarske banke u Luganu (što će te skupo koštati u drugoj i trećoj optužnici koju tako jako želiš izbjeći) sve dok međunarodni istražni organi nisu rekli DOSTA! Uspjeli ste posuditi Dinamu tek 11.6 milijuna Eura NJEGOVOG novca pokradenog u brojnim transferima, a spomenuti kredit do dana današnjeg #Dinamo nije vratio u cijelosti.

Kredit se vraća prodajom igrača iz Dinama, točnije 50% svakog izlaznog transfera ide na Maltu, a kasnije na ostale račune povezane s “A je to” majstorima Zdravka Mamića.

Još jednom veliko hvala za #FBI, Švicarske i Austrijske istražitelje koji su sve ovo otkrili i dokazali... da se to nije dogodilo tebe tvoji politički zaštitnici i njihovi istražitelji, suci, policajci bla bla nikada ne bi procesuirali, a mi ne bi imali lijepe uspomene iz Rusije 2018. godine ili zadnje tri Dinamove sezone...


Kako ti je rekao jedan moj prijatelj: "Hb ga glava sjebao si se!"
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la storm »

Dinamo se konačno odužio Bosni i Hercegovini
Index Sport
slika
Foto: Pixsell

ZDRAVKO i Zoran Mamić, kriminalci pravomoćno osuđeni na zatvorske kazne zbog izvlačenja 116 milijuna kuna iz Dinama te za oštećenje državnog proračuna za 12 milijuna kuna neplaćenog poreza, pobjegli su iz Hrvatske.

Njeni zakoni i pravosudni sustav omogućili su im da usprkos tome što je Zdravko osuđen na šest i pol godina, a Zoran na četiri godine i osam mjeseci zatvora današnji dan umjesto u zatvoru u Hrvatskoj provedu u teretani u Međugorju.

Zdravko je tamo otišao nakon izricanja nepravomoćne, a Zoran nakon izricanja pravomoćne presude. Braća Mamić nesmetano su otišla u BiH jer osim hrvatskog imaju i bosanskohercegovačko državljanstvo.

Nakon treninga sjeli su u luksuzni Mercedes S400 njemačkih tablica i odvezli se negdje u svoju rezervnu domovinu koja im daje utočište od pravomoćne presude i kazne za kriminal u Hrvatskoj.

Ovako priča o Mamićima u Bosni i Hercegovini zvuči ako ste legalist, onaj koji se drži zakona kao pijan plota.

Oni koji vide dalje i dublje shvatit će da je Dinamo odlaskom braće u BiH toj zemlji vratio veliki i vjekovni dug. Jer desetljećima je Bosna i Hercegovina svoje najbolje sinove slala Dinamu.




Od Faće Dautbegovića, Denijala Pirića i Fikreta Mujkića, preko Džeme Mustedanagića, Abida Kovačevića, Zlatana Arnautovića i Ismeta Hadžića, pa Mustafe Arslanovića, Predraga Jurića, Harisa Škore, Radmila Mihajlovića i Miralema Ibrahimovića, zatim Seada Halilovića, Marija Stanića, Stjepana Tomasa, Edina Mujčina i Krune Jurčića, sve do Ilije Sivonjića, Vedrana Ćorluke, Amera Gojaka, Emira Dilavera i Izeta Hajrovića.

Ne smijemo zaboraviti trenerske magove Ćiru Blaževića i Vahida Halilhodžića.

Jasno je zašto od davnina u Maksimiru skandiraju: "Nema stranca do Bosanca, nema lovca do Hercegovca!"

Međutim, Dinamo je od Bosne i Hercegovine cijelu eru samo dobivao, a zauzvrat je nudio malo i to ne za stalno, nego tek Luku Modrića na posudbu.

Zato se Dinamo odužio Bosni i Hercegovini za nepregledan niz najboljih sinova tako da joj je poslao svoju najbolju braću.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la storm »

:dmr kakvo sprdanje
59830fb6-13e1-4f74-af3f-196fdb40a517.jpg
Sud odbio molbu Zorana Mamića da odsluži kaznu u BiH. Šta sada?
Autor: Raport.ba
Ministarstvo pravosuđa i uprave u četvrtak je izvijestilo da “u ovom trenutku nema osnova za daljnje postupanje po molbi” Zorana Mamića koji je zatražio da zatvorsku kaznu odsluži u BiH što je ranije odbio zagrebački Županijski sud.



Ministarstvo u priopćenju ističe da ih je Županijski sud u Zagrebu izvijestio kako iz priložene dokumentacije – molbe osuđenika, njegovih osobnih podataka te javno dostupnih podataka, proizlazi da nisu ispunjene zakonske pretpostavke za upućivanjem zamolbe nadležnom tijelu Bosne i Hercegovine za preuzimanjem izvršenja krivične presude.

“S obzirom na to da, temeljem utvrđenih činjenica i dopisa nadležnog suda, nisu ispunjene zakonske pretpostavke za upućivanjem zamolbe nadležnom tijelu Bosne i Hercegovine za preuzimanjem izvršenja kaznene presude, Ministarstvo pravosuđa i uprave u ovom trenutku nema osnova za daljnje postupanje po molbi osuđenika Zorana Mamića”, navode u saopćenju.

Sutkinja izvršenja kazne zatvora zagrebačkog Županijskog suda odlučila je u ponedjeljak da se bivši trener Dinama Zoran Mamić i bivši poreznik Milan Pernar moraju javiti u zagrebački zatvor 10. maja radi izdržavanja kazni.

Ako se Zoran Mamić ne pojavi u zatvoru do 10. maja, za njim će biti raspisana tjeralica i evropski uhidbeni nalog, pojasnio je za Hinu glasnogovornik zagrebačkog Županijskog suda Krešimir Devčić.



Zoran Mamić je ranije iz BiH poručio da nije u bijegu već da se koristi svojim zakonskim pravima koje mu omogućavaju sporazumi dviju državljana čiji je državljanin. Želju da kaznu služi u susjednoj državi iznio je i njegov brat Zdravko Mamić koji je u BiH pobjegao uoči izricanja presude na osječkom Županijskom sudu u junu 2018.

Vrhovni sud je sredinom marta Zdravku Mamiću pravomoćno potvrdio kaznu iz prvog suđenja u Osijeku od 6,5 godina zatvora, Zoranu Mamiću smanjio kaznu na četiri godine i osam mjeseci, a porezniku Pernaru na tri godine i dva mjeseca. Bivšem direktoru Dinama Damiru Vrbanoviću je potvrđena presuda na tri godine zatvora.

Na sudu u Osijeku, čija su dvojica sudaca udaljeni s dužnosti zbog druženja sa Zdravkom Mamićem, u međuvremenu je počelo i drugo suđenje za izvlačenje novca iz Dinama.

Visoki kazneni sud (VKS) u četvrtak je odbio prijedlog da se to suđenje vodi na nekom drugom sudu uz obrazloženje da javno iznesene optužbe Zdravka Mamića na račun četvorice sudaca nisu razlog koji bio upućivao na pristranost svih ostalih sudaca tog suda, prenosi Index.
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la storm »

Hrvatska i Hercegovina dođu ti u odnosu, kao USA i Mexico...
kriminalci...

SIPA privela Zorana Mamića. Ide na sud, provjerit će mu dokumente
Index Vijesti
slika
Foto: Index/MUP
PRIPADNICI Agencije za istrage i zaštitu (SIPA) jutros su priveli Zorana Mamića, za kojim je zagrebački Interpol nedavno raspisao međunarodnu tjeralicu, javlja Klix.ba.

Iako iz SIPA-e nisu mogli komentirati taj slučaj, Klix.ba doznaje da je Mamić priveden jutros u Međugorju. Mamić će nakon kriminalističke obrade u Agenciji za istrage i zaštitu (SIPA) biti predan Sudu BiH u zakonskom roku, odnosno najkasnije u naredna 24 sata.

Prema zakonskoj proceduri, Mamić će biti priveden u Sud BiH, gdje bi ekstradicijski sudac trebao utvrditi koje dokumente posjeduje.

Istu proceduru prošao je i Zdravko Mamić
Ako ima validne dokumente o posjedovanju državljanstva BiH, Mamić, u skladu sa zakonskim propisima, neće do daljnjeg moći biti izručen Hrvatskoj.

U slučaju da je Hrvatska raspisala tjeralicu za osobom koja nema državljanstvo BiH, slučaj bi išao prema Ministarstvu pravde BiH i Republika Hrvatska bi tada imala rok od 40 dana da BiH, odnosno Ministarstvu pravde, dostavi potrebnu dokumentaciju za ekstradiciju hrvatskog državljanina. Tada bi ministar pravde Bosne i Hercegovine donio odluku o izručenju.



Identičnu proceduru prošao je njegov brat Zdravko, koji je također proglašen bjeguncem od hrvatskog pravosuđa i koji je utočište pronašao u BiH.

Iako još nema službene potvrde iz Ministarstva pravde Bosne i Hercegovine, čini se da je stigla molba odvjetnika Zorana Mamića za pokretanje postupka međunarodne pravne pomoći radi preuzimanja izvršenja kazne zatvora za Zorana Mamića u Bosni i Hercegovini. Odvjetnici Zorana Mamića pozivaju se na Sporazum vlade Hrvatske i Vijeća ministara BiH o međusobnom izvršenju sudskih odluka iz 1996. godine.

Zoran Mamić je pravomoćno osuđen na 4 godine i 8 mjeseci zatvora zbog izvlačenja novca iz nogometnog kluba Dinamo. Na tjeralici stoje njegovo ime i prezime, datum i mjesto rođenja te državljanstvo (Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine).
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la storm »

Mrš gamadi..
ODVJETNIK Zdravka Mamića Zdravko Rajić kazao je novinarima da je Mamiću određena samo mjera napuštanja Bosne i Hercegovine, javlja N1.

“Kako je Mamić slobodan građanin u BiH, on ima privremenu mjeru te se ne može udaljavati iz BiH.

Što se tiče ostalog, nema nikakvih ograničenja, nema obavezu javljanja u policiju niti nešto drugo”, rekao je Zdravko Rajić.

“Mi smo dokumentaciju dostavili prije 10-15 dana Interpolu BiH, Agenciji za državnu istragu, Sudu, gdje su fotokopije osobnih dokumenata i izvješća Cips-a o prebivalištu, izvješća o državljanstvu i slično.

Krajem travnja Mamić je uputio zahtjev da kaznu izdržava u BiH, no nažalost o tome još nije odlučeno. Ako tako bude, to je jedinstven slučaj u 150 predmeta međusobnog izvršenja tj. izvršenja kazne po sudskim odlukama”, rekao je Rajić.
0
Odgovori

Natrag na “Nogomet/ fudbal”