Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Prvenstva i kupovi klubova, igrači, vijesti, transferi, kladioničari u plusu (no kako drukčije?!)

Moderator/ica: Socrates

Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la storm »

East_side je napisao/la: 19 mar 2021, 11:35 @storm evo jedno hipotetičko pitanje, zanima me tvoje mišljenje.

Da on nije bio na čelu kluba, da li bi Dinamo bio:

1. podjednako uspješan kao danas (njegov uticaj nije donio ništa pozitivno, niti je oštetio Dinamo, tj. kada se sve sabere i oduzme, dobije se 'pozitivna nula'),
2. manje uspješan (temelji koje je udario su nešto što je izdiglo Dinamo i učinilo da je sada ovako stabilan kakav jeste), ili
3. još uspješniji nego što je sada (oštetio je Dinamo i klub bi danas bio još stabilniji i uspješniji nego što jeste).

Naravno, teško je precizno odrediti sve ovo. Ali kao neko ko prati Dinamo već dugi niz godina, vjerujem da bolje znaš od ostalih forumaša.
Ne mogu na ta pitanja odgovarati sa DA ili NE...
Nego bih odgovorio sa nekim činjenicama, pa ću kasnije na zaključke.
Dinamo za vrijeme Mamićeve vladavine, dobija strahovito darovitu generaciju...za relativno malu naciju, nevjerojatno. Kulminira 2018 sa svjetskim srebrom...ostaje zapisano da je dinamo klub, koji je u svim finalima svjetskih prvenstava, participirao sa najviše igrača u rosteru reprezentacija (14) ...računa se prvi profesionalni ugovor sa matičnim klubom.
Dinamo kao klub, od tih igrača, u sportskom smislu, dobija gotovo ništa! Serijsko osvajanje HNL teško je smatrati nekim velikim uspjehom, kad pola lige u ono vrijeme nema za toplu vodu u svlačionicama.
Pisao sam realnost je kluba, da živi od prodaje, pošto HNL nije nešto što vabi mase na stadion...no opet tu dinamo nema gotovo ništa od toga, osim izmirivanja troškova, ostatak ide Mamiću u džep (i sustavu, koji održava, da može to raditi- političari, suci na terenu, suci na sudovima)
Na prve pobune navijača, tim istim novcem unosi razdor u grupu navijača, tako da je jedinim oponentima tada, otupio sve oštrice.
Jedini medij (index.hr) koji ima hrabrosti pisati o tome, ima trajnu zabranu dolaska na press konferencije.
Krade se čak na obnovi stadiona gradskim novcem (za nabavku stolica, angažira se tvrtka stara "tri dana" izvjesnog Miličevića iz uprave kluba)
Podsjećamo, prije mjesec dana su navijači Dinama na konferencije za medije objavili kako su od proizvođača saznali da je nabavna cijena stolica, koje su u srpnju postavljene na gradskom stadionu, 3.90 eura po komadu, što stavku novih stolica u 10-ak milijuna eura teškoj ljetnoj rekonstrukciji stadiona, zaokružuje na oko 144 tisuća eura
Uspostavljena je jedna od najboljih nogometnih škola, to je notorna istina...mlade generacije rasturaju, lani ili predlani, su čak u youth champions league dogurali do četvrtfinala, izbacivši na putu man city, dinamo kijev, bayern, ispali od benfice...
Ali...
Iz te čuvene škole, do prvog tima dolazilo se tek potpisivanjem građanskog ugovora sa MSA (mamic sport agency) u vlasništvu Mamićevog sina Maria....tko je to odbio, selio je na tribine, posudbu, ili jednostavno otjeran...poput Nike Kranjčara, Andreja Kramarića, da navedem samo najpoznatije...
Činjenica, kako se nitko ne zapita, da dinamo tek nakon što je Mamić u većoj ili manjoj mjeri maknut od dinama, taj isti dinamo bilježi vrhunske rezultate, u okviru svojih mogućnosti (zadnje tri sezone su za povijest, kako god)
Zato su tu mnoga pitanja u sferi, šta bi bilo, kad bi bilo...mnogi misle kao ja....da se u svim tim godinama moglo solidno participirati u euro natjecanjima (zaboravlja se da je dinamo nekoliko puta proglašavan za najgoru momčad lige prvaka ikad....tek je nedavno Anderlecht "uspio" srušiti neke neslavne rekorde poput- bez boda u grupi/bez gola u grupi)
Da se od svih tih milijuna, koji su putem transfera stigli na dinamov račun, moglo sagraditi nekoliko stadiona, pristojnih za dinamo... dinamo i dalje igra na onom gradilištu, propalom projektu Tuđmana.
Da se moglo preustrojiti klub, da ne visi više na sisi grada, ali tu ulazimo i u lik i djelo Milana Bandića, HDZ-a, itd od politike (Mamić se javno hvalio da je financirao kampanju Kolinde Grabar Kitarović, pa neke njene rođendane)
Da je klub zatvorena sredina, u koju su namontirani Mamićevi dužnici, koje je "kupio" opet dinamovim novcem, da opet i opet glasaju za njega...
I da nakon svega - NAROD NE MOŽEŠ PREVARITI...dinamo bilježi najmanju posjetu ikad u ligi prvaka (protiv Porto FC ....4.500 i nešto...ah da, ulaznice su koštale kunu...jednu jebenu kunu)
Da je klub prestao biti ponos navijača, da su izgubljene u tih 20tak godina generacije i generacije klinaca, koji bi sanjali taj klub, da je klub postao predmet mržnje u Hrvatskoj.
Mislim, ja pišem pomalo navijački, ali zar to nije najbitnije? I tako misli velika većina istinskih navijača, koji bar malo razmišljaju. Zanemarimo one "derbi indijance" ... njegove pobornike bih svrstao u grupu franjo otac nacije- thompson- ceca- hdz- za dom spremni- krade al i nama daje, nastavi niz...

Jesam li uspio odgovoriti?
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la storm »

Username je napisao/la: 19 mar 2021, 12:24
East_side je napisao/la: 19 mar 2021, 11:35 @storm evo jedno hipotetičko pitanje, zanima me tvoje mišljenje.

Da on nije bio na čelu kluba, da li bi Dinamo bio:

1. podjednako uspješan kao danas (njegov uticaj nije donio ništa pozitivno, niti je oštetio Dinamo, tj. kada se sve sabere i oduzme, dobije se 'pozitivna nula'),
2. manje uspješan (temelji koje je udario su nešto što je izdiglo Dinamo i učinilo da je sada ovako stabilan kakav jeste), ili
3. još uspješniji nego što je sada (oštetio je Dinamo i klub bi danas bio još stabilniji i uspješniji nego što jeste).

Naravno, teško je precizno odrediti sve ovo. Ali kao neko ko prati Dinamo već dugi niz godina, vjerujem da bolje znaš od ostalih forumaša.
Nije meni al ajd

Sportski potezi i strategija su perfektni za uslove

Ima monopol, menadzersku agenciju, napravio vrhunsku skolu

Zakljucak je da dinamo ne bi igrao sinoc

A tek prosao
I ja tako mislim....ne bi sinoć prošao u četvrtfinale prvi put, nego prije 15tak godina već...
Ima monopol, menadzersku agenciju, napravio vrhunsku skolu
Ponude li ti se tu neki odgovori, ili barem pitanja :ovaj
0
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la East_side »

storm je napisao/la: 19 mar 2021, 13:27 Jesam li uspio odgovoriti?
Jesi, itekako :ok hvala ti na ulozenom vremenu i prosirivanju cjelokupne slike koja meni, a vjerujem i vecini ostalih forumasa nije dostupna. Jedna moja gruba procjena se ispostavila tacnom, na osnovu ovog tvog posta. A to je da ni ovdje nije sve bas "crno-bijelo". Ima mnogo argumenata i za i protiv, stoga je i bilo nemoguce odgovoriti prosto sa "da" ili "ne".

Ako bi mi dopustio da pokusam uprostiti sve sto si napisao, to bi mozda moglo zvucati ovako: Valjao je mnogo Dinamu ali opet, s druge strane, mogao je valjati i vise nego sto jeste. Mnogo vise. Pogotovo po pitanju rekonstrukcije Maksimira ili cak izgradnje potpuno novog tadiona. Upumpao je velike milione u klub transferima i podigao ljestvicu kluba pri samom nastupu u prijelaznim rokovima. Ali, opet, pretvorio je bio Dinamo u izvjesno "drustvo jednog lica" i mnoge navijace udaljio od njega takvom politikom. A sirom Hr, ucinio taj klub omrazenim, kako si i rekao.
0
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
Username
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3376
Postovi: 2713
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:08

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la Username »

storm je napisao/la: 19 mar 2021, 13:48
Username je napisao/la: 19 mar 2021, 12:24

Nije meni al ajd

Sportski potezi i strategija su perfektni za uslove

Ima monopol, menadzersku agenciju, napravio vrhunsku skolu

Zakljucak je da dinamo ne bi igrao sinoc

A tek prosao
I ja tako mislim....ne bi sinoć prošao u četvrtfinale prvi put, nego prije 15tak godina već...
Ima monopol, menadzersku agenciju, napravio vrhunsku skolu
Ponude li ti se tu neki odgovori, ili barem pitanja :ovaj
Moguce

Moguce da ti igraci ne bi igrali u dinamu

Pitanja imam, gledao konfer

On tvrdi da je dosao u opustosen dinamo

Ulozio pare, svoju imovinu i svoje igrace, koliko je istina 1-100%

Koliko laze za stadion i problem sa drzavom?

Znamo da je dinamo uspjesna firma koju vodi kriminalac

Ovo je prica s 2 kraja

Obicno kriminalac opustosi firmu i ugasi je a dinamo raste
1
1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la Socrates »

Jbt, ne mozete tako opravda(va)ti kriminalce.

Kriminalac je kriminalac. Da li je Dinamo uspjesan zbog njega ili usprkos njemu, upitno je.

Nije on bio ni trener ni strateg da talent jednog igraca ili talentovanu generaciju usmjeri kako treba. Najbolje je to posmatrati kao da se ugradio tamo gdje je talent prirodan da bi sebi ugrabio bogatstvo.

Ako zbog njega nije izgradjen novi stadion, samo zbog toga je zasluzio robiju.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Username
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3376
Postovi: 2713
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:08

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la Username »

Upali konferenciju i odslusaj komplet

Zanima me misljenje nakon toga

Dotice se i stadiona
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la Socrates »

Kakvu konferenciju?

Sud mu presudio.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Username
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3376
Postovi: 2713
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:08

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la Username »

Kazes za stadion ako, objasnio detaljno

Najbolje pogledaj kompletnu konferenciju
0
Avatar
Username
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3376
Postovi: 2713
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:08

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la Username »

Nije dosadan govornik

Vecinu nisam znao

Pitanje koliko je istina

0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la Socrates »

Nije on dosadan. Gledao sam ja te njegove pressice.

Nekad je nasilan i vulgaran, ali nije dosadan. Izgleda da ima karakter koji se moze uvuci pod kozu mnogima. Znao je izgleda plivati sa i izmedju obje stranke.

To ne mijenja cinjenicu da je kriminalac.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Username
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3376
Postovi: 2713
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:08

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la Username »

Kriminalac jeste

Svakako pogledaj pa iznesi misljenje
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la storm »

Username je napisao/la: 19 mar 2021, 15:14
storm je napisao/la: 19 mar 2021, 13:48

I ja tako mislim....ne bi sinoć prošao u četvrtfinale prvi put, nego prije 15tak godina već...



Ponude li ti se tu neki odgovori, ili barem pitanja :ovaj
Moguce

Moguce da ti igraci ne bi igrali u dinamu

Pitanja imam, gledao konfer

On tvrdi da je dosao u opustosen dinamo

Ulozio pare, svoju imovinu i svoje igrace, koliko je istina 1-100%

Koliko laze za stadion i problem sa drzavom?

Znamo da je dinamo uspjesna firma koju vodi kriminalac

Ovo je prica s 2 kraja

Obicno kriminalac opustosi firmu i ugasi je a dinamo raste
Sve to može nekome fino zvučati, dok on priča...
Uostalom ne radi se o glupom čovjeku... Govornik, demagog, i tak to...
Uostalom većina raje iz Kolumbije bi dala onomad krvi za Escobara, zar ne?
Što ni izbliza ne znači, da je riječ o pozitivnoj osobi...
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la storm »

Username je napisao/la: 19 mar 2021, 16:12 Kriminalac jeste

Svakako pogledaj pa iznesi misljenje
Puno je tu laži. Koje običan slušatelj može teško znati.
Izgraditi mišljenje, na osnovu njegovih izlaganja, je suludo... Isto kao da Dodika slušaš...
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la storm »

Ma onakav momak da zaplače :D
Povraća mi se ...

Zdravko Mamić zaplakao uživo u studiju Centralnog dnevnika
Autor: Raport.ba

slika
Bivši čelni čovjek Dinama uživo u studiju Face-a večeras je zaplakao!



– Ovo je prvi put da sam zaplakao otkad sam u BiH! Ne plačem što bih trebao u zatvor, već što mi ne daju da provedem zadnje trenutke svoje majke u njenom naručju. Majka mi je reka da neće umrijeti dok me ne dočeka! Ganjaju me kao zadnjeg kriminalca. Nisu mi omogućii ni pošteno suđenje! Sram ih bilo! – kazao je između ostaloga Mamić kod Senada Hadžifejzovića u iskrenom i veoma emotivnom razgovoru.

Nema o čemu nije pričao. O uspjesima reprezetnacije, zašto je njegovo suđenje izmješteno na Osječki Županijski sud, otkrio je pikanterije o druženjim sa sucima, a posebno Vekićem, kako je dijelo pare i da su ga sudije reketirale.

– Ja sam radio svašta u životu, a Zagrebu sam kroz Dinamo donio dvi milijarde poreza, to je više nego cjelokupan hrvatski sport što može donijeti za pet godina. Tamo čistačica ima 2.000 KM plaću, duplo više nego graničar u BiH – kazao je, a prije no što je briznuo u plač ekskluzivno je otkrio da bi u slučaju oslobađajuće presude prvo otišao da se izbriše iz hrvatskog državljanstva. Ponovio je da je BiH sada njegova domovina, jer mu Hrvatska želi zlo.

slika

Uglavnom, ko nije gledao, imat će uskoro šta pogledati na YouTube kanalu Face TV, a zanimljivo je da je među mnogima koji su dali podršku Mamiću, bio i Miralem Pjanić koji je objavio prigodan story na Instagramu.
0
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la East_side »

Mamić je grlat, impulsivan, često primitivan ali u isto vrijeme i diplomat, teatralan, zna tačno šta treba reći u svakom momentu da bi prijao svačijim ušima. Dobro, ne baš svačijim. Ali onim naivnim, neupućenim slušateljima svakako da. Nešto poput Ćire Blaževića. Mada, Mamić mi je ipak simpatičniji od Ćire, da je ne znam ti koliko kriminalac (ne znam kojeg đavla uopšte spomenuh Ćiru...)

Ne vjerujem mu previše. Ali pošto je onako simpatičan, njegove nastupe gledam poput pozorišnih komada u smislu da sve to doživljavam kao izrežiranu zabavu za publiku i ništa više.

Eh sada, ako se dotaknemo same optužnice (s kojom nisam previše ni upoznat), vjerovatno nije bez razloga osuđen. Ali kao što neko reče, teško mi je povjerovati da sva krivica može pasti samo na njega u cijeloj toj priči.

Ako uzmemo u obzir brojne svodnike, narko-dilere, dilere oružja, ubice, silovatelje, režimske reketare i "legalne pljačkaše", pa tek ratne zločince u regionu koji i danas slobodno hodaju ulicama (usto su još i omiljeni i dobro došli među svojim narodom), bez obzira što mu ništa od ovoga nije po automatizmu opravdanje, ipak mislim da svijet neće propasti ni ako jedan Zdravko Mamić ne bude isporučen Hrvatskoj, tj. ako ostatak svog života provede u Hercegovini, izvan dometa organa gonjenja.
0
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la Iskra »

@storm cijeli intervju

1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la storm »

East_side je napisao/la: 20 mar 2021, 01:12 Mamić je grlat, impulsivan, često primitivan ali u isto vrijeme i diplomat, teatralan, zna tačno šta treba reći u svakom momentu da bi prijao svačijim ušima. Dobro, ne baš svačijim. Ali onim naivnim, neupućenim slušateljima svakako da. Nešto poput Ćire Blaževića. Mada, Mamić mi je ipak simpatičniji od Ćire, da je ne znam ti koliko kriminalac (ne znam kojeg đavla uopšte spomenuh Ćiru...)

Ne vjerujem mu previše. Ali pošto je onako simpatičan, njegove nastupe gledam poput pozorišnih komada u smislu da sve to doživljavam kao izrežiranu zabavu za publiku i ništa više.

Eh sada, ako se dotaknemo same optužnice (s kojom nisam previše ni upoznat), vjerovatno nije bez razloga osuđen. Ali kao što neko reče, teško mi je povjerovati da sva krivica može pasti samo na njega u cijeloj toj priči.

Ako uzmemo u obzir brojne svodnike, narko-dilere, dilere oružja, ubice, silovatelje, režimske reketare i "legalne pljačkaše", pa tek ratne zločince u regionu koji i danas slobodno hodaju ulicama (usto su još i omiljeni i dobro došli među svojim narodom), bez obzira što mu ništa od ovoga nije po automatizmu opravdanje, ipak mislim da svijet neće propasti ni ako jedan Zdravko Mamić ne bude isporučen Hrvatskoj, tj. ako ostatak svog života provede u Hercegovini, izvan dometa organa gonjenja.
Oh pa zna on, kad kome šta reći, i gdje.
U Beogradu narice za Jugoslavijom, sjedi za stolom sa Arkanovim najbližim suradnicima, pjeva zvezdine pjesme...
Torcidi tepa, da bi sa njima osvojio Europu...
Eto trenutno se kune u BIH :D
Onomad je znao vrisnuti u zagrebu... Čuvajte hrvatsku, katoličku crkvu i našu domovinu...
Petparacka demagogija.

Da, on je opsjednut Ćirom, to mu je učitelj... I Ćiro je imao tih poduhvata, posvađani su samo zbog love... Nasilne privatizacije kluba 1993 - 1995... Pod tuđmanovim pokroviteljstvom... Piše na početku, u tekstu "kronologija jednog ludila"

Za njega, pošto je veliki egomanijak, nema veće kazne, nego da u četvrtak navečer nije mogao biti u zagrebu... To je toliko izraženo, da sad u danima najvećeg uspjeha dinama, svojim istupima skreće pozornost na sebe.
Ja sam zadovoljan da nije više u klubu... I da je nositelj pravomoćne presude... A još će ih biti, nije ovo gotovo.
0
Odgovori

Natrag na “Nogomet/ fudbal”