Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Prvenstva i kupovi klubova, igrači, vijesti, transferi, kladioničari u plusu (no kako drukčije?!)

Moderator/ica: Socrates

Tokmak
Novi behar
Novi behar
Reactions: 78
Postovi: 103
Pridružen/a: 23 jul 2020, 18:14
Lokacija: Žlibina

Re: Europa liga 2020/2021

Post Postao/la Tokmak »

:thanks

Zdravko Mamić kleknuo nakon Dinamovog uspjeha: ‘Hvala ti Gospo, povijest će nas pamtiti kao pobjednike’

https://narod.hr/sport/zdravko-mamic-kl ... pobjednike

”Ako sam osobno i svi ljudi u Dinamovoj organizaciji morao proći ovu kalvariju da bi svi koji vole Dinamo ovo doživili u životu i ostvarili najveću pobjedu u povijesti hrvatskog klupskog nogometa, pristajem. Hvala ti Gospo međugorska i Bože što mogu to izdržati, hvala ti na ovoj nagradi večeras. Hvala junacima koji su večeras na terenu pokazali tko je i što je Dinamo, ponosna i jaka organizacija, hvala svima koji ste u ovaj uspjeh ugradili djelić sebe!

STVORILI SMO NEŠTO VELIČANSTVENO, POVIJEST ĆE NAS PAMTITI KAO POBJEDNIKE”, napisao je na Facebooku Zdravko Mamić.
1
1 slika
Vuk dlaku mijenja,ćud nikada.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29490
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Europa liga 2020/2021

Post Postao/la storm »

Tokmak je napisao/la: 19 mar 2021, 09:48 :thanks

Zdravko Mamić kleknuo nakon Dinamovog uspjeha: ‘Hvala ti Gospo, povijest će nas pamtiti kao pobjednike’

https://narod.hr/sport/zdravko-mamic-kl ... pobjednike

”Ako sam osobno i svi ljudi u Dinamovoj organizaciji morao proći ovu kalvariju da bi svi koji vole Dinamo ovo doživili u životu i ostvarili najveću pobjedu u povijesti hrvatskog klupskog nogometa, pristajem. Hvala ti Gospo međugorska i Bože što mogu to izdržati, hvala ti na ovoj nagradi večeras. Hvala junacima koji su večeras na terenu pokazali tko je i što je Dinamo, ponosna i jaka organizacija, hvala svima koji ste u ovaj uspjeh ugradili djelić sebe!

STVORILI SMO NEŠTO VELIČANSTVENO, POVIJEST ĆE NAS PAMTITI KAO POBJEDNIKE”, napisao je na Facebooku Zdravko Mamić.
Objave ove spodobe, kriminalca osudjenog na 6 i pol godina zatvora, zbog izvlačenja novca iz dinama, a to je tek prvi sudski proces sa epilogom, slijedi ih (zasad) još osam, kriminalca koji se nalazi u bijegu od hrvatskog pravosuđa, mogu biti jedino na ovoj temi - kriminal u sportu.
0
Avatar
Angela
Novi behar
Novi behar
Reactions: 156
Postovi: 119
Pridružen/a: 22 feb 2021, 08:51

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la Angela »

Gdje god je vecina muskaraca zajedno, tu cesto zavlada nekakav chaos kriminal, sta se desava sa tim muskim sportskim disciplinama, izlape na čas jer I'm je bljesak slave prejak pa ih pohlepna bahatost baci u pogresan smjer 🤔
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29490
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la storm »

Angela je napisao/la: 19 mar 2021, 11:05 Gdje god je vecina muskaraca zajedno, tu cesto zavlada nekakav chaos kriminal, sta se desava sa tim muskim sportskim disciplinama, izlape na čas jer I'm je bljesak slave prejak pa ih pohlepna bahatost baci u pogresan smjer 🤔
Gdje im se dopusti...
Ovo je u hr dosta dublji problem od pukog sporta... Uz sport, slika i politike, i pravosuđa...
Likovi poput ovih, Mamic, Bandic, su samo personifikacija svega... Da nisu oni, sustav bi nekog drugog izbacio...
Masu pak možeš svesti na poznatu... On je krao, ali je i nama dao...
Ja to ne mogu prihvatiti.
0
Avatar
Angela
Novi behar
Novi behar
Reactions: 156
Postovi: 119
Pridružen/a: 22 feb 2021, 08:51

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la Angela »

Kvalitet covjeka, na takvom podrucju je najvjerovatnije uglavnom upitan??? 🙄
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29490
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la storm »

Angela je napisao/la: 19 mar 2021, 11:20 Kvalitet covjeka, na takvom podrucju je najvjerovatnije uglavnom upitan??? 🙄
Vjerojatno ima toga dosta... Sumnjivih osoba, osoba koje opije slava, pohlepa, ali sustav radi...
Eto Karl Heinz Rumenigge... Apsolutna legenda bayerna, njemačke... Na prve pokušaje malverzacije, osuđen, izbačen iz sporta... Uli Hoeness isto... Tako se to radi.
2
2 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la Socrates »

Kriminal po strani, ali ovaj Mamicev upis je bezveze.

Jos su u takmicenju, sta ima proglasavati neki najveci uspjeh? Ako i jeste najveci uspjeh, treba sacekati sa slavljem dok zavrse takmicenje.

Treba se koncentrisati na cetvrtfinale.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la East_side »

@storm evo jedno hipotetičko pitanje, zanima me tvoje mišljenje.

Da on nije bio na čelu kluba, da li bi Dinamo bio:

1. podjednako uspješan kao danas (njegov uticaj nije donio ništa pozitivno, niti je oštetio Dinamo, tj. kada se sve sabere i oduzme, dobije se 'pozitivna nula'),
2. manje uspješan (temelji koje je udario su nešto što je izdiglo Dinamo i učinilo da je sada ovako stabilan kakav jeste), ili
3. još uspješniji nego što je sada (oštetio je Dinamo i klub bi danas bio još stabilniji i uspješniji nego što jeste).

Naravno, teško je precizno odrediti sve ovo. Ali kao neko ko prati Dinamo već dugi niz godina, vjerujem da bolje znaš od ostalih forumaša.
2
2 slika
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
Angela
Novi behar
Novi behar
Reactions: 156
Postovi: 119
Pridružen/a: 22 feb 2021, 08:51

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la Angela »

Socrates je napisao/la: 19 mar 2021, 11:29 Kriminal po strani, ali ovaj Mamicev upis je bezveze.

Jos su u takmicenju, sta ima proglasavati neki najveci uspjeh? Ako i jeste najveci uspjeh, treba sacekati sa slavljem dok zavrse takmicenje.

Treba se koncentrisati na cetvrtfinale.
Agresivne Reklame su izgleda danas puno bitnije od bilo kakvog pravog uspjeha!!
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la Socrates »

Angela je napisao/la: 19 mar 2021, 11:38
Socrates je napisao/la: 19 mar 2021, 11:29 Kriminal po strani, ali ovaj Mamicev upis je bezveze.

Jos su u takmicenju, sta ima proglasavati neki najveci uspjeh? Ako i jeste najveci uspjeh, treba sacekati sa slavljem dok zavrse takmicenje.

Treba se koncentrisati na cetvrtfinale.
Agresivne Reklame su izgleda danas puno bitnije od bilo kakvog pravog uspjeha!!
Nije upitno da je ovo veliki Dinamov uspjeh. Ali, proglasavati uspjeh dosad postignutim, a jos uvijek si u takmicenju, i to tek u cetvrtfinalu, previse mi vuce na kompleks nize vrijednosti. Ja to ne priznajem. Ovako, kako se je on oglasio, se prica kad je takmicenje zavrseno. Mene nervira i kad kazu "sam plasman u finale je uspjeh". To je defetisticki. Igraj finale, pa sta bude, pa onda pricaj o uspjehu.

I da, u pravu si, ovo njegovo je cista samoreklama.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la East_side »

Socrates je napisao/la: 19 mar 2021, 11:45
Angela je napisao/la: 19 mar 2021, 11:38

Agresivne Reklame su izgleda danas puno bitnije od bilo kakvog pravog uspjeha!!
Nije upitno da je ovo veliki Dinamov uspjeh. Ali, proglasavati uspjeh dosad postignutim, a jos uvijek si u takmicenju, i to tek u cetvrtfinalu, previse mi vuce na kompleks nize vrijednosti. Ja to ne priznajem. Ovako, kako se je on oglasio, se prica kad je takmicenje zavrseno. Mene nervira i kad kazu "sam plasman u finale je uspjeh". To je defetisticki. Igraj finale, pa sta bude, pa onda pricaj o uspjehu.

I da, u pravu si, ovo njegovo je cista samoreklama.
Pa prijatelju, znaš i sam kakva je konkurencija u 1/4 finala. Po dva kluba iz Engleske i Španije, jedan iz Italije. Ne može se HNL ni porediti sa tim ligama u bilo kojem smislu, niti Dinamov budžet sa ovim klubovima. Hajde doduše Villareal i Granada i nisu baš krema Španskog fudbala, ali svejedno...

Tako da je ovo itekako uspjeh, sve preko ovoga bi bilo ravno senzaciji. Naravno, Dinamo treba pokušati da ide dalje, razmišljati čak i osvajanju. Ništa nije nemoguće. Ali oni su već do sada pokazali da nemaju nikakvog kompleksa, niti pretjeranog respekta prema bilo kojem protivniku. Sinoć su skinuli veliki skalp, što je vrijedno svake pohvale.
0
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la Socrates »

East_side je napisao/la: 19 mar 2021, 12:11
Socrates je napisao/la: 19 mar 2021, 11:45

Nije upitno da je ovo veliki Dinamov uspjeh. Ali, proglasavati uspjeh dosad postignutim, a jos uvijek si u takmicenju, i to tek u cetvrtfinalu, previse mi vuce na kompleks nize vrijednosti. Ja to ne priznajem. Ovako, kako se je on oglasio, se prica kad je takmicenje zavrseno. Mene nervira i kad kazu "sam plasman u finale je uspjeh". To je defetisticki. Igraj finale, pa sta bude, pa onda pricaj o uspjehu.

I da, u pravu si, ovo njegovo je cista samoreklama.
Pa prijatelju, znaš i sam kakva je konkurencija u 1/4 finala. Po dva kluba iz Engleske i Španije, jedan iz Italije. Ne može se HNL ni porediti sa tim ligama u bilo kojem smislu, niti Dinamov budžet sa ovim klubovima. Hajde doduše Villareal i Granada i nisu baš krema Španskog fudbala, ali svejedno...

Tako da je ovo itekako uspjeh, sve preko ovoga bi bilo ravno senzaciji. Naravno, Dinamo treba pokušati da ide dalje, razmišljati čak i osvajanju. Ništa nije nemoguće. Ali oni su već do sada pokazali da nemaju nikakvog kompleksa, niti pretjeranog respekta prema bilo kojem protivniku. Sinoć su skinuli veliki skalp, što je vrijedno svake pohvale.
Nikakve to veze nema u kakvoj si konkurenciji. Jos uvijek si u konkurenciji. Jos uvijek si zasluzeno u konkurenciji. Treba skratiti pricu o uspjehu, dok nisi ispao.

Sportista si, cilj ti je da osvojis takmicenje. Pogotovo, ako je vec rijec o cetvrtfinalu.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Username
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3376
Postovi: 2713
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:08

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la Username »

East_side je napisao/la: 19 mar 2021, 11:35 @storm evo jedno hipotetičko pitanje, zanima me tvoje mišljenje.

Da on nije bio na čelu kluba, da li bi Dinamo bio:

1. podjednako uspješan kao danas (njegov uticaj nije donio ništa pozitivno, niti je oštetio Dinamo, tj. kada se sve sabere i oduzme, dobije se 'pozitivna nula'),
2. manje uspješan (temelji koje je udario su nešto što je izdiglo Dinamo i učinilo da je sada ovako stabilan kakav jeste), ili
3. još uspješniji nego što je sada (oštetio je Dinamo i klub bi danas bio još stabilniji i uspješniji nego što jeste).

Naravno, teško je precizno odrediti sve ovo. Ali kao neko ko prati Dinamo već dugi niz godina, vjerujem da bolje znaš od ostalih forumaša.
Nije meni al ajd

Sportski potezi i strategija su perfektni za uslove

Ima monopol, menadzersku agenciju, napravio vrhunsku skolu

Zakljucak je da dinamo ne bi igrao sinoc

A tek prosao
1
1 slika
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la East_side »

Naravno, ne trebaju se zadovoljavati sa ovim u smislu "već smo postigli dovoljno". Razumijem ja tebe.

Ali ako ne prođu u polufinale, razlog neće biti nedostatak samopoštovanja, kompleks i sl, već prosto kvalitet protivnika. Čak ni ova Slavija nije za odbaciti. I oni su napravili kvalitetan podvig. Jedva čekam parove...

A u fudbalu je svašta moguće. Zato ga i volimo :dmr
0
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la East_side »

@Socrates zaboravih te menšn...
0
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la East_side »

Username je napisao/la: 19 mar 2021, 12:24
East_side je napisao/la: 19 mar 2021, 11:35 @storm evo jedno hipotetičko pitanje, zanima me tvoje mišljenje.

Da on nije bio na čelu kluba, da li bi Dinamo bio:

1. podjednako uspješan kao danas (njegov uticaj nije donio ništa pozitivno, niti je oštetio Dinamo, tj. kada se sve sabere i oduzme, dobije se 'pozitivna nula'),
2. manje uspješan (temelji koje je udario su nešto što je izdiglo Dinamo i učinilo da je sada ovako stabilan kakav jeste), ili
3. još uspješniji nego što je sada (oštetio je Dinamo i klub bi danas bio još stabilniji i uspješniji nego što jeste).

Naravno, teško je precizno odrediti sve ovo. Ali kao neko ko prati Dinamo već dugi niz godina, vjerujem da bolje znaš od ostalih forumaša.
Nije meni al ajd

Sportski potezi i strategija su perfektni za uslove

Ima monopol, menadzersku agenciju, napravio vrhunsku skolu

Zakljucak je da dinamo ne bi igrao sinoc

A tek prosao
Pa i ja sam nekako bliži tom stavu. Iskreno.
0
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
Username
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3376
Postovi: 2713
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:08

Re: Kriminal u sportu, ili, kako je Zdravko Mamić konačno osuđen!

Post Postao/la Username »

East_side je napisao/la: 19 mar 2021, 12:28
Username je napisao/la: 19 mar 2021, 12:24

Nije meni al ajd

Sportski potezi i strategija su perfektni za uslove

Ima monopol, menadzersku agenciju, napravio vrhunsku skolu

Zakljucak je da dinamo ne bi igrao sinoc

A tek prosao
Pa i ja sam nekako bliži tom stavu. Iskreno.
Svi su

Real i barcelona sta rade

Da ne rade da li bi bili tu

Real na centru opere pare

Proda drzavi i uzme od iste za duplo manje

U slucaju mamic svi trebaju lezat
igraci, pravosudje, ovako on ispada jedini krivac
0
Odgovori

Natrag na “Nogomet/ fudbal”