Serie A

Prvenstva i kupovi klubova, igrači, vijesti, transferi, kladioničari u plusu (no kako drukčije?!)

Moderator/ica: Socrates

Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

Burn them all and long live Ibrahimovic. :oo
1
1 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Serie A

Post Postao/la storm »

Xeno je napisao/la: 23 jan 2021, 00:46 A onda?

Onda su dosle tika-take, Neymar i Benzema :hm utegnuti Robben, discipline laste i slobodnog pada...

Sjecam se da sam prvi put u zivotu zaspao gledajuci utakmicu grupne faze Milan - Barcelona 2013-te, a nisam bio uopste umoran taj dan. :face
Bio je stigmatiziran calcio zbog cattenaccia...
Taktika ne primiti gol, a naprijed ako bude, bude...
No kako je odmicalo vrijeme, svi su to prihvatili...
Ta evolucija u nogometu je bila vidljiva, kad su zvijezde postali Jaap Stam, Rio Ferdinand, te slični stoperski parovi ili bočni igrači.
Eh tika taka... Isto kao bjesomucno nabijanje loptice kod tenisa sa osnovne linije :D
Ne možeš osporiti znanje, ali dosadno, te moguće samo uz specifične igrače.
1
1 slika
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

storm je napisao/la: 23 jan 2021, 06:29
Xeno je napisao/la: 23 jan 2021, 00:46 A onda?

Onda su dosle tika-take, Neymar i Benzema :hm utegnuti Robben, discipline laste i slobodnog pada...

Sjecam se da sam prvi put u zivotu zaspao gledajuci utakmicu grupne faze Milan - Barcelona 2013-te, a nisam bio uopste umoran taj dan. :face
Bio je stigmatiziran calcio zbog cattenaccia...
Taktika ne primiti gol, a naprijed ako bude, bude...
No kako je odmicalo vrijeme, svi su to prihvatili...
Ta evolucija u nogometu je bila vidljiva, kad su zvijezde postali Jaap Stam, Rio Ferdinand, te slični stoperski parovi ili bočni igrači.
Eh tika taka... Isto kao bjesomucno nabijanje loptice kod tenisa sa osnovne linije :D
Ne možeš osporiti znanje, ali dosadno, te moguće samo uz specifične igrače.
Stoji to da treba odredjen kadar igraca i dosta rada za onu tika-taku koju je Barcelona primjenjivala kao i cinjenica da donosi rezultat, ali meni licno gledati onakvo nesto je bilo mucenje, tesko gusenje igre i mene kao gledaoca.

Isto tako nije ni Catenaccio mogao igrati svako, pogotovo kasnije uvedenu poziciju sweepera koja je bila kljucna da bi sistem funkcionisao. Zamisli jednog Alvesa tu? Ne ide.
Medijski pritisak je cudo ipak, koje je imalo uticaja da se svaki neuspjeh pripise zastarjeloj taktici. Kasnije se krenulo u rekonstrukciju pa je proizasla "Zona Mista", ali je fokus i dalje bio i ostao, a i ostati ce na odbrani, tj. ne primiti gol. Problem je u tome sto svako ko primijeti malo defanzivniji nacin igre, jos ako se radi o Italijanima ili klubovima iz te lige, poziva se na Catenaccio, iako je onaj izvorni, realno, rijetko vidjen u novije vrijeme.

Cak se implementiralo i na igrice. Sjecam se igranja onih FIFA-e s pocetka 2000-tih na ps1, gdje je bilo ubaceno to da kada igras sa nekim italijanskim timom, i postignes, cini mi se treci gol, komentator daje komentar o "Catenaccio" uz euforicno cudjenje zbog broja golova.
Sve je to jedna vrsta pritiska. Gledaoci generalno zele golove, ne obaziruci se previse na taktiku, a taj sistem nije odgovarao, pa se ne daje pardona uvijek uz referencu na taj naziv i pomalo pogrdan ton iako je zapravo doslo do velike promjene.

Inter je, recimo, u prvoj polufinalnoj utakmici protiv Barcelone igrao Mista-u, kao i u finalu protiv Bayerna. Markiranje, zonsko kretanje i pokrivanje i onda tranzicija. I imali su igrace za to, kompaktan tim, uigran, bez prevelikih zvijezda, ali je taktika uradjena na nivou. Udrugoj polufinalnoj utakmici je to vec bio klasican autobus, ali dobro. Onda dodje neki poljski komentator i kaze isplatio im se Catenaccio. :ccc

Ako se taj nacin igre kritikovao i nazivao nekada i anti-fudbalom, s izostankom akcenta za gol, tika-taka je skrnavila klasicnog napadaca koji nije imao previse smisla niti mogao uzivati u svojoj poziciji.
1
1 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

Conte dobi crveni u sudijskoj nadoknadi. Protestuje covjek zbog male sudijske nadoknade, ubacuje defekta Sancheza, a Eriksena drzi na klupi. :ccc
0
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

Propustena prilika za preuzimanje vodstva na tabeli.
1
1 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Serie A

Post Postao/la Hannibal »

Xeno je napisao/la: 23 jan 2021, 19:56 Propustena prilika za preuzimanje vodstva na tabeli.
inter nema pobjednicki mentalitet brt, da ste igrali protiv salernitane kiksali bi 🤷‍♀️
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

Hannibal je napisao/la: 23 jan 2021, 20:08
Xeno je napisao/la: 23 jan 2021, 19:56 Propustena prilika za preuzimanje vodstva na tabeli.
inter nema pobjednicki mentalitet brt, da ste igrali protiv salernitane kiksali bi 🤷‍♀️
Kakav mentalitet :heidi2 Conte vrsi svoje eksperimente koji su nerijetko nelogicni.

Bjezi, ne znas sta si juce na kladionici igrao. :valja
1
1 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Serie A

Post Postao/la Hannibal »

Xeno je napisao/la: 23 jan 2021, 20:59
Hannibal je napisao/la: 23 jan 2021, 20:08

inter nema pobjednicki mentalitet brt, da ste igrali protiv salernitane kiksali bi 🤷‍♀️
Kakav mentalitet :heidi2 Conte vrsi svoje eksperimente koji su nerijetko nelogicni.

Bjezi, ne znas sta si juce na kladionici igrao. :valja
pa prepo se prvog mjesta brt, zato je i radijo te eksperimente
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Serie A

Post Postao/la storm »

Inter :face
Milan :face

I na kladi me milan srušio :tersy
2
1 slika 1 slika
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

Hannibal je napisao/la: 23 jan 2021, 21:03
Xeno je napisao/la: 23 jan 2021, 20:59

Kakav mentalitet :heidi2 Conte vrsi svoje eksperimente koji su nerijetko nelogicni.

Bjezi, ne znas sta si juce na kladionici igrao. :valja
pa prepo se prvog mjesta brt, zato je i radijo te eksperimente
I Realu se nesto strah u kosti uvukao.
2
1 slika 1 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Serie A

Post Postao/la Hannibal »

Xeno je napisao/la: 23 jan 2021, 21:05
Hannibal je napisao/la: 23 jan 2021, 21:03

pa prepo se prvog mjesta brt, zato je i radijo te eksperimente
I Realu se nesto strah u kosti uvukao.
to je vise zasicenje brt 🤷‍♀️
2
2 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

storm je napisao/la: 23 jan 2021, 21:04 Inter :face
Milan :face

I na kladi me milan srušio :tersy
Gledao sam paralelno, ono sto sam upratio, Atalanta ih pojela. Inter ovu utakmicu - k'o da komplet tim boluje od korone. :sunja
0
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Serie A

Post Postao/la storm »

Xeno je napisao/la: 23 jan 2021, 21:06
storm je napisao/la: 23 jan 2021, 21:04 Inter :face
Milan :face

I na kladi me milan srušio :tersy
Gledao sam paralelno, ono sto sam upratio, Atalanta ih pojela. Inter ovu utakmicu - k'o da komplet tim boluje od korone. :sunja
Atalanta je zbilja dobra ekipa...par sezona oni su već top3 u serie A...a ulupaju barem duplo manje love u momčad od konkurenata...
ali sam mislio, da milan u nekom nizu, neće imati problema...ili barem ne tako biti devastiran u srazu sa susjedima :D
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Serie A

Post Postao/la storm »

Demontaža...

Inter razbio Milan i napravio veliki korak ka tituli prvaka Italije
E. B./klix.ba

Nogometaši Intera slavili su u gradskom derbiju protiv Milana rezultatom 3:0 i napravili veliki korak ka osvajanju titule prvaka Italije.


Derby della Madonnina, 228. po redu, igrao se u okviru 23. kola Serie A, a pripao je nominalnom gostu ubjedljivim rezultatom 3:0.

Već u 5. minuti Lautaro Martinez je pogodio glavom nakon prodora Romelua Lukakua po desnoj strani i doveo Inter u vodstvo.


U finišu prvog poluvremena vidjeli smo još jedno uzbuđenje kada je Ivan Perišić šutirao u prvi ugao, Gianluigi Donnarumma je odbranio, a Lautaro nije uspio odbijenu loptu proslijediti u gol.
Milan je zaprijetio na početku drugog poluvremena kada je dvije prilike propustio Zalatan Ibrahimović, a jednu Sandro Tonali. Tačnije, Samir Handanović je sjajno intervenisao.

U 57. minuti te promašaje je kaznio Martinez svojim drugim pogotkom na meču. Achraf Hakimi je sjajno prošao po desnoj strani, uposlio Christiana Eriksena koji šalje genijalan pas ka Perišiću, Hrvat odigrava u peterac za Lautara koji je posprema ispod Donnarumme za 2:0.


U 66. minuti Lukaku je nakon sjajne solo akcije postavio konačnih 3:0. Primio je loptu na centru, a ispred njega su se nalazila četvorica igrača Milana. No, on je krenuo hrabro ka golu i u punom sprintu šutirao sa 16 metara i matirao Donnarummu.

Reprezentativac Belgije je zabio 17. gol u prvenstvu i postao najbolji strijelac, te ima jedan više od Cristiana Ronalda.
Handanović je bio nesavladiv i u samom finišu meča nakon šuteva Ante Rebića i Francka Kessieja, te je sačuvao svoju mrežu netaknutom za ubjedljiv trijumf Nerazzurra.

Rade Krunić nije ulazio u igru u redovima Milana.

Lider Inter je ovom pobjedom povećao prednost u odnosu na drugoplasirani Milan na četiri boda koja bi im mogla biti ključna u borbi za titulu prvaka.

Milan - Inter 0:3 (Martinez 5., 57., Lukaku 66.)
1
1 slika
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

Madonnina misija rijesena uspjesno. :opa
Milan mlitavo prvo poluvrijeme. Inter je kontrolisao cijelu igru. U drugom su se Milanezi probudili, stvorili nekoliko sansi. Handanovic je vezao tri sigurne intervencije u dvije minute i to je odlucilo citav mec. Propustene prilike Milana po pravilu kaznjene.
Handanovic definitivno igrac utakmice.
1
1 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Serie A

Post Postao/la storm »

Xeno je napisao/la: 21 feb 2021, 18:24 Madonnina misija rijesena uspjesno. :opa
Milan mlitavo prvo poluvrijeme. Inter je kontrolisao cijelu igru. U drugom su se Milanezi probudili, stvorili nekoliko sansi. Handanovic je vezao tri sigurne intervencije u dvije minute i to je odlucilo citav mec. Propustene prilike Milana po pravilu kaznjene.
Handanovic definitivno igrac utakmice.
Taj Handanović brani već sto godina....stvarno je lik postao legenda nerroazura
0
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

storm je napisao/la: 21 feb 2021, 18:48
Xeno je napisao/la: 21 feb 2021, 18:24 Madonnina misija rijesena uspjesno. :opa
Milan mlitavo prvo poluvrijeme. Inter je kontrolisao cijelu igru. U drugom su se Milanezi probudili, stvorili nekoliko sansi. Handanovic je vezao tri sigurne intervencije u dvije minute i to je odlucilo citav mec. Propustene prilike Milana po pravilu kaznjene.
Handanovic definitivno igrac utakmice.
Taj Handanović brani već sto godina....stvarno je lik postao legenda nerroazura
Dobro podcijenjena klasa. Nema previse prostora u medijima kao neki kvalitetni golmani sadasnjice. Ali covjek ima fantasticne reflekse a gazi 37. godinu.
Nije jednom sacuvao klub svojim manevrima i time osigurao bodove. Dzaba i dati 2 gola, a primiti 3. Inter ima jak napad i donekle sredinu, ali puse pcoesto u odbrani. Ima tu i do standardizovane 3-5-2 formacije koja zna biti rizicna sa dva ofanzivnija krila koja imaju tendenciju izlijetati, desno pogotovo sa Barellom i Hakimijem danas.
S obzirom i na financijsku krizu u klubu gdje je bilo prica i o novoj prodaji kluba, stoje odlicno. Sad bjeze 4 boda, a Milan im je jedina stvarna prijetnja za Scudetto, a oscilacija kod njih ima podjednako.
Uslje su, konacno, out. :maxuz
1
1 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Odgovori

Natrag na “Nogomet/ fudbal”