Serie A

Prvenstva i kupovi klubova, igrači, vijesti, transferi, kladioničari u plusu (no kako drukčije?!)

Moderator/ica: Socrates

Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Serie A

Post Postao/la storm »

Neznalica Sarri, popio vritnjak....Pirlo trener Juventusa :oo
1
1 slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Serie A

Post Postao/la Max »

storm je napisao/la: 10 aug 2020, 21:43 Neznalica Sarri, popio vritnjak....Pirlo trener Juventusa :oo
I odmah vijest
Džeko u Juventusu...
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Serie A

Post Postao/la storm »

mad_max_ba je napisao/la: 10 aug 2020, 21:56
storm je napisao/la: 10 aug 2020, 21:43 Neznalica Sarri, popio vritnjak....Pirlo trener Juventusa :oo
I odmah vijest
Džeko u Juventusu...
Gdje si vidio...portali šute još :hm
0
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Serie A

Post Postao/la Max »

storm je napisao/la: 10 aug 2020, 21:59
mad_max_ba je napisao/la: 10 aug 2020, 21:56

I odmah vijest
Džeko u Juventusu...
Gdje si vidio...portali šute još :hm
danas negdje na klixu ili sport sport ...





(mrsko mi sad ali svake sezone džeku sele negdje iz rome)
0
I say what I think, I think what I say
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Serie A

Post Postao/la Hannibal »

frajer ceko x na juve za 75 tisuca i pogodi jbt
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Serie A

Post Postao/la Socrates »

Taj frajer nisi ti, I guess.
2
2 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Serie A

Post Postao/la storm »

Frka u SERIE A
Nekako ne sumnjam, da će bodovi pripasti krimi klubu...

Napoli odbio doći u Torino igrati derbi protiv Juventusa, prijeti mu gubitak bodova
Index Sport

slika
Foto: Screenshot Twitter
DERBI trećeg kola talijanskog nogometnog prvenstva između Juventusa i Napolija neće se igrati jer gosti nisu doputovali u Torino pravdajući se da nisu dobili dozvolu lokalnih zdravstvenih vlasti za putovanje zbog slučajeva zaraze koronavirusom u klubu.

Utakmica se trebala igrati u nedjelju od 20:45, a Napoliju sada prijeti gubitak utakmice za zelenim stolom jer su nogometne vlasti poručile kako se nogometaši Napolija prema postojećem protokolu moraju pojaviti na terenu premda su imali dva pozitivna slučaja na koronavirus.

Juve stigao na stadion, Napolitanci ostali doma
Nogometaši Juventusa, koji su se cijeli dan pripremali za utakmicu kao da se ništa nije dogodilo, stigli su na stadion otprilike sat vremena prije početka, prema slikama koje je klub objavio na Twitteru.



U pismu upućenom Ligi, koje je objavila La Gazzetta dello sport, predsjednik Napolija Aurelio de Laurentiis sa svoje je strane uvjeravao da, unatoč saveznom protokolu, njegov klub ne smije napustiti Napulj zbog zabrane lokalnih zdravstvenih vlasti, tražeći novi termin utakmice.

Međutim, iz Serie A su poručili da vlasti u Napulju nisu uzele u obzir zdravstveni protokol dogovoren između državnog ministarstva zdravstva i sporta i nogometnih vlasti.

Napoli je tako postao prva momčad u pet glavnih liga koja se zbog koronavirusa nije pojavila na travnjaku. Bilo je slučajeva odgode, ali ne i da se netko nije pojavio na terenu.

Napoli je još u petak objavio kako je na virus covid-19 pozitivan njegov veznjak Piotr Zielinski, a u subotu je potvrđeno kako je pozitivan i makedonski veznjak Eljif Elmas pa je polazak momčadi na put u Torino odgođen na preporuku zdravstvenih službi. Igrači Napolija su još u nedjelju ujutro bili u izolaciji u svojim domovima, prema uputama regionalnih zdravstvenih vlasti.



Serie A: Napoli se morao pojaviti u Torinu
Međutim, prema protokolu za nadzor utakmica Serie A u kontekstu pandemije covida-19, Napoli se morao pojaviti u Torinu, objavilo je vodstvo lige.

"Standardi koje su utvrdila upravna tijela talijanskog nogometa sa zdravstvenim vlastima omogućuju održavanje ligaških utakmica čak i kada postoje pozitivni slučajevi. Protokol postavlja određena pravila od kojih se ne može odstupiti, a koja omogućavaju igranje ligaških utakmica čak i u slučaju pozitivnog rezultata, raspoređujući igrače koji su testirani negativno", objavila je Liga u priopćenju za javnost koje je objavljeno manje od pet sati prije početka meča zakazanog za 20:45.

Te su mjere "primjenjive na situaciju u Napoliju, koji ima dva igrača pozitivna na covid-19", dodaje se. Nogometne vlasti su već dopuštale održavanje drugih utakmica od početka sezone nakon pozitivnih slučajeva, poput utakmica između Torina i Atalante te Milana i Crotonea, navodi se priopćenju.

U subotu navečer iz Juventusa su objavili kako su dva člana klupskog osoblja pozitivna na covid-19, dodajući kako nisu zaraženi ni igrači ni članovi stručnog stožera, kao ni itko od medicinskog osoblja kluba.
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Serie A

Post Postao/la Hannibal »

sto inter i milan igraju dobru utakmicu, napokon da i ovaj derbi lici na nesto haha
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Serie A

Post Postao/la storm »

Hannibal je napisao/la: 17 okt 2020, 18:43 sto inter i milan igraju dobru utakmicu, napokon da i ovaj derbi lici na nesto haha
Ima ta serie neki poseban šmek i dalje...
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Serie A

Post Postao/la storm »

E volim, kad smrdljivi juve zaostaje :oo

INTER - MILAN 1:2 Ibrahimović s dva gola srušio Inter u derbiju, Milan preuzeo vrh
Index Sport

slika
Foto: EPA
MILAN i Inter odigrali su derbi 4. kola Serie A na stadionu Giuseppe Meazza, a momčad Milana bila je u ulozi gosta kod ekipe Intera.

Zlatan Ibrahimović pobrinuo se da gostujuća momčad dođe do pobjede pa je Milan tako slavio 2:1, a oba pogotka postigao je sjajni Šveđanin koji nezaustavljivo zabija i u 39. godini života.

Mala škola nogometa Zlatana Ibrahimovića
Prvi pogodak Ibrahimović je zabio u 13. minuti nakon kaznenog udarca koji je sam i iznudio. Pucao je penal, Handanović ga je pročitao i obranio mu udarac, ali je Ibrahimović pokupio odbijenu loptu i ipak zabio.





Drugi pogodak je zabio u 16. minuti nakon što su igrači Milana oteli loptu igračima Intera na rubu svog kaznenog prostora i pokrenuli kontranapad. Saelemaekers se fintom oslobodio svoje pratnje i povukao kontru i odigrao je u sredinu odakle je lopta odmah došla do Rafaela Leaa na krilu.

Leao je probio desnu stranu Interove obrane i ubacio prekrasnu loptu prema Ibrahimoviću koji je cijelu akciju pratio od začetka. Ibrahimović je dočekao loptu i mirno matirao golmana Intera za 2:0.





Lijepa asistencija Perišića
Inter se vratio u igru u 29. minuti kada je Perišić pronašao Lukakua, a ovaj pogodio za 2:1. Ovo je već peti gol u kojem je Perišić sudjelovao u svom devetom ligaškom okršaju protiv Milana.





Milan je sada prvi na prvenstvenoj ljestvici s maksimalnim učinkom u četiri kola, a njegov pratitelj bit će poznat tek kad se kolo zaključi sutrašnjim utakmicama.
2
1 slika 1 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Serie A

Post Postao/la Hannibal »

a evo pate se sa krotoneom
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Serie A

Post Postao/la Socrates »

Zlatan zabija golove u prvih 20 minuta, pola sata, koliko i moze izdrzati u tim godinama. :valja
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Serie A

Post Postao/la Hannibal »

Socrates je napisao/la: 17 okt 2020, 22:58 Zlatan zabija golove u prvih 20 minuta, pola sata, koliko i moze izdrzati u tim godinama. :valja
i sad ga dade u drugom minutu haha
a koja smijurija od sudjenja u drugom poluvremenu milan roma, ovo nema u bosni ocm
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Serie A

Post Postao/la storm »

Sjajan derbi Milana i Rome: Ibrahimović i Džeko opravdali očekivanja
Radiosarajevo.ba

slika
Sjajan derbi odigran je večeras na San Siru u 5, kolu Serije A.

Milan i Roma podijelili su bodove odigravši 3:3.

Dva gola je postigao genijalni Zlatan Ibrahimović, jedan je za Milan dodao Alexis Saelemaekers, a na drugoj strani su pogađali sjajni Edin Džeko, Jordan Veretout i Marash Kumbulla.

Milan je odlično otvorio utakmicu i poveo već na samom startu. Igrala se 2. minuta, Raphael Leao je poslao sjajnu loptu prema Zlatanu Ibrahimoviću, koji vara golmana Mirantea i s lakoćom šalje loptu u mrežu Vučice.

No, Džeko je u 14. minuti uspio postići pogodak i ekspresno odgovoriti Zlatanu za 1:1.

! / Prvi duel kolosa počeo vrlo zanimljivo: Ibrahimović ohladio Romu, ali Džeko uzvratio
Na odmor se otišlo s tim rezultatom, a nastavak donosi također odličan fudbal i mnogo golova, piše Sport Centar.

Ponovo je Roma loše ušla u nastavak, te je Milan u 47. minuti došao do novog vodstva od 2:1.

A onda, u finišu, dosta kontroverznih odluka sudije Giacomelija. Prvo je u 71. minuti dosudio diskutabilan penal za Romu, koji je u gol pretvorio Veretout za 2:2, a onda je Giacomeli kompenzovao ovu odluku i na drugoj strani pokazao na bijelu tačku nakon što je pao Calhanoglu.

Loptu je na bijelu tačku tada namjestio Ibrahimović, te svojim drugim golom donio i treće vodstvo Milanu.

Međutim, ni to nije bilo dovoljno ekipi Stefana Piolija da slavi u ovom meču, pošto u 83. minuti Kumbulla nakon kornera pogađa za 3:3.

Milan je s ovim bodom ostao na vrhu tabele sa ukupno 13 bodova, dok je Roma devetoplasirana sa osam.

Džeko je odigrao svih 90 minuta za Romu, dok je Rade Krunić u 73. minuti zamijenio strijelca drugog gola za Milan Saelemaekersa.
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Serie A

Post Postao/la Hannibal »

ovo je prvi put da dzeko i ibrahimovic igraju jedan protiv drugog. a roma moze da se zahvali koroniji sto je izvukla bod, donaruma nije igro jer je pozitivan pa je branijo neki izraelac cini mi se, zajebo je dva gola, ne zna da izleti kod kornera
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Malfoy
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6878
Postovi: 3005
Pridružen/a: 03 aug 2020, 02:05

Re: Serie A

Post Postao/la Malfoy »

I penali su bili smijesni.. :ccc
1
1 slika
SARAJEVO HORDE BOG I ČARŠIJA
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Serie A

Post Postao/la Hannibal »

Malfoy je napisao/la: 27 okt 2020, 18:28 I penali su bili smijesni.. :ccc
sudija kriminalan, pogubijo se u drugom poluvremenu. valjda vidijo da se zajebo kod penala za romu pa pravijo kompenzaciju
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Odgovori

Natrag na “Nogomet/ fudbal”