Serie A

Prvenstva i kupovi klubova, igrači, vijesti, transferi, kladioničari u plusu (no kako drukčije?!)

Moderator/ica: Socrates

Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Serie A

Post Postao/la storm »

Xeno je napisao/la: 07 jan 2021, 21:43
storm je napisao/la: 07 jan 2021, 21:25

Niti je meni tko šta govorio, niti sam se ja raspitivao...oke, korektan nick, forumajmo...
Kladionica mi je bio prvi znak, sad kad pogledam unazad :D
Ustaljena i dobro poznata ekipa, uglavnom ne trebaju predstavljanja.
Podrzavam gledanje postova unazad, ali, proslost kao proslost ipak treba da bude gdje joj je i mjesto, pogotovo ona ruzna. :oo

Evo, recimo, ja sam ostavio 2011. po pitanju Nerazzurra daleko iza sebe, prestali su i kosmari. O drugim stvarima da ne pricam. :sunja :ooo
Ako ništa...nemamo ovdje juventina, što daje samo kvalitet forumu :D
0
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

storm je napisao/la: 07 jan 2021, 21:46
Xeno je napisao/la: 07 jan 2021, 21:43
Ustaljena i dobro poznata ekipa, uglavnom ne trebaju predstavljanja.
Podrzavam gledanje postova unazad, ali, proslost kao proslost ipak treba da bude gdje joj je i mjesto, pogotovo ona ruzna. :oo

Evo, recimo, ja sam ostavio 2011. po pitanju Nerazzurra daleko iza sebe, prestali su i kosmari. O drugim stvarima da ne pricam. :sunja :ooo
Ako ništa...nemamo ovdje juventina, što daje samo kvalitet forumu :D
Ne mogu a da se ne slozim. :D
Ipak, u svrhu poboljsanja kvaliteta teme, a i lige, ako idemo u siri kontekst, spreman sam prihvatiti svakog milanovca/juventina.. osim jednog. :face :valja
0
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Serie A

Post Postao/la storm »

Večeras juventini gotovo sigurno neće navraćati :ooo
1
1 slika
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

Ni kao gosti, I'm sure. :ooo
1
1 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

Evo, upisali su sansu u 87'.

Nisam ocekivao nista manje od njih. :pusi :ooo
0
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Serie A

Post Postao/la storm »

Xeno je napisao/la: 17 jan 2021, 22:34 Evo, upisali su sansu u 87'.

Nisam ocekivao nista manje od njih. :pusi :ooo
Malo klubova želim da se raspadnu...njima želim.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Serie A

Post Postao/la storm »

INTER - JUVENTUS 2:0 Inter razbio Juventus i izjednačio se na prvom mjestu s Milanom
Index Sport
slika
Foto: EPA
INTER je pobijedio Juventus s 2:0 u 18. kolu Serie A i privremeno se izjednačio s Milanom na prvom mjestu uz utakmicu više. Večeras nemoćni Juventus je ovim porazom u derbiju ostao na petom mjestu uz sedam bodova zaostatka za milanskim dvojcem.

Inter je bio puno bolja, opasnija i konkretnija momčad svih 90 minuta i mogao je uz više preciznosti slaviti uvjerljiviju pobjedu na Giuseppe Meazzi.

Bivši Juventusov igrač zabio za vodstvo
U 13. minuti Arturo Vidal zabio je svom bivšem klubu za vodstvo Intera. Ubacio mu je Nicolo Barella. Vidal se najbolje snašao ispred Danila i u skoku glavom pogodio s pet metara za vodstvo. Inter je potom krenuo jače pritiskati i u 24. minuti talijanski prvak mogao je biti nokautiran.

Romelu Lukaku nije zabio gol iz izgledne situacije, na odbijenu loptu poslije obrane Szczesnog natrčao je Lautaro Martinez čiji je udarac otišao preko gola.

Belgijski centarfor stvarao je ogromne muke u duelima Giorgiju Chielliniju i Leonardu Bonucciju i tako otvarao prostor za svoje suigrače koji to u prvih 45 minuta nisu znali iskoristiti na najbolji način.

Barella asistirao pa zabio gol za 2:0
Inter u 52. minuti rješava pitanje pobjednika. Precizna lopta Alessandra Bastonija pronašla je Nicoloa Barellu u trku koji je sam izbio pred Szczesnog i zakucao pod prečku za 2:0.




Domaćin je dominirao do kraja utakmice i promašivao još neke prilike poput one u 71. kada je Lautaro Martinez tukao tik uz lijevu vratnicu gostujućeg gola.

Marcelo Brozović odigrao je 90 minuta za Inter, Ivan Perišić ostao je na klupi domaćina cijelu utakmicu.

Juventus sljedeće nedjelje dočekuje Bolognu, Inter dan ranije igra kod Udinesea.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Serie A

Post Postao/la storm »

:roll


GAZZETTA DELLO SPORT piše da će milanski Inter osvježiti ime kluba i logo.

Ne bi to trebalo biti ništa radikalno, dodaju Talijani. Naime, službeni naziv kluba bi trebao postati Inter Milano umjesto sadašnjeg Nogometni klub Internazionale Milano. Time kineski vlasnici žele istaknuti vezu kluba i grada.

Redizajnirat će se i grb u čijem će centru biti slova "I" i "M" pa su navijači odmah pomislili da će Inter napraviti isto što i Juventus, koji je napravio totalni zaokret.

Interov glavni sponzor na dresu neće više biti Pirelli koji je desetljećima popunjavao prostor, nego će se to mjesto prepustiti kineskom Evergrandeu.
0
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22352
Postovi: 17072
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Serie A

Post Postao/la Russki »

si vidio sto Vidal ljubi Juveov grb :D :D
0
abysmal depths are flooded
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

storm je napisao/la: 17 jan 2021, 23:02
Xeno je napisao/la: 17 jan 2021, 22:34 Evo, upisali su sansu u 87'.

Nisam ocekivao nista manje od njih. :pusi :ooo
Malo klubova želim da se raspadnu...njima želim.
Oni su bili jaki zadnju deceniju, to su pokazale igre u Ligi prvaka, ali da su imali realnog konkurenta u Italiji, i nisu.

Interu je kolaps poceo dolaskom Beniteza iste godine nakon osvajanja klempe, jedan od vecih trenerskih ubleha. Sve me nesto na Nazifa Gljivu podsjeca. :ccc
Jos imam traumu (ot)kad je sve pocelo sa onim izgubljenim Super Kupom protiv Atletico Madrida, pa nadalje.

Milan je u jos goroj i duzoj krizi bio.
Dva najveca rivala hendikepirana, kvalitet lige je opao, tako da im nije nesto tesko ni bilo osvajati Scudetto.

A to da su sugavi, zna citava fudbalska javnost i njeni pratioci. Znaju to i njihovi navijaci, samo se isti karakteri podrzavaju.
0
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

Uslje!! :maxuz
0
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

A ovo skrnavljenje kluba od strane Kineza je suvisno i komentarisati. Pa imaju li ti ti ljudi smisla za bilo sta, pitam se? :hm
0
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

Sta'e :oo :pusi


Nakon 14 godina italijanska Serija A proglašena za najbolju nogometnu ligu na svijetu



Međunarodni institut za nogometnu historiju i statistiku (IFFHS) izabrao je italijansku Seriju A za najbolju liga na svijetu u 2020. godini.

To je prvi put nakon 14 godina da je italijasnki nogometni šampionat dobio ovo priznanje, a ta činjenica jasno objašnjava kakav je bio njen nivo posljednjih godina. Između 1991. i 2006., Italija je dominirala u ovome izboru sa čak deset nagrada, prije nego što su Engleska i Španija preuzele primat.

Serija A je ipak prošle godine bila najbolja sa 1026 bodova, ispred engleskog Premiershipa sa 1003 boda. Na trećoj poziciji je Brasileirao - najbolji šampionat u Južnoj Americi sa 964 boda, deset više od španske La Lige koja je četvrtoplasirana. Na petu poziciju svrstana je njemačka Bundesliga, a u top 10 su i portuglaski, francuski, paragvajski, argentinski i ekvadroski šampionat.

Italijanski Calcio tako nastavlja napredovati i ponovo privlači pažnju ljubitelja nogometa. Takmičenje je posljednjih godina pretrpjelo određenu transformaciju, kako na institucionalnom, tako i na sportskom nivou.

Igra se sve uzbudljiviji nogomet, a uz to i brojnim igračima, Serija A je ponovo privlačna destinacija.

IFFHS od 1991. godine bira najbolje lige u svijetu, a ključni parametri koji se uzimaju u obzir su statistike i uspjesi igrača i timova, posebno u međunarodnim klupskim takmičenjima.

klix.ba
2
2 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Serie A

Post Postao/la Hannibal »

jer su sve lige propale ☹
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Serie A

Post Postao/la storm »

Hannibal je napisao/la: 22 jan 2021, 21:34 jer su sve lige propale ☹
Serie A je preteca svih top liga...
Desetljećima su najbolje zvijezde "ispunile cilj" zaigravsi u Italiji...
Prva liga, spektakl... Sjećam se 80ih... Maradona, Platini, hrpa nijemaca, kasnije Gullit, Rajkard, Van Basten... Talijana van Serie A nisi mogao naći ni na mapi, ako je iole vrijedio...
Tek početkom 90ih bude se i ostale lige...
Ulazak ogromnih svota novca u nogomet, komercijalizacija... Liga prvaka od 1994 čini mi se, znači i rast španjolske, engleske, njemačke lige, iznad Serie A...
Ali vraćaju se već par godina...
2
2 slika
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

storm je napisao/la: 22 jan 2021, 22:43
Hannibal je napisao/la: 22 jan 2021, 21:34 jer su sve lige propale ☹
Serie A je preteca svih top liga...
Desetljećima su najbolje zvijezde "ispunile cilj" zaigravsi u Italiji...
Prva liga, spektakl... Sjećam se 80ih... Maradona, Platini, hrpa nijemaca, kasnije Gullit, Rajkard, Van Basten... Talijana van Serie A nisi mogao naći ni na mapi, ako je iole vrijedio...
Tek početkom 90ih bude se i ostale lige...
Ulazak ogromnih svota novca u nogomet, komercijalizacija... Liga prvaka od 1994 čini mi se, znači i rast španjolske, engleske, njemačke lige, iznad Serie A...
Ali vraćaju se već par godina...
Kolijevka kvalitetnog fudbala, prije svega. Ako se izuzme engleski FLFD tada koji je kasnije establiran u moderniji format, pa na kraju u Premier Ligu, onda vaze za najstariju ligu u petici. I to ne bilo kakvu, nego elitnu prije svih drugih. Englezi, odnosno otok su s tim imali problema, fudbal se nije igrao na profesionalnom nivou niti se previse ulagalo.
Otici u Italiju je znacilo da vrijedis.

Tu su se zvijezde radjale, tu su zvijezde i dolazile. Zlatno doba od '80/'90 gdje im nije bilo ravnih, pa i ulazak u 2000-tu donekle.

Cuvari fudbala kakav bi trebao biti, po meni. Uvijek se ide u krajnost u mnogo cemu, tako i u fudbalu, pa kad se spomene italijanski fudbal, prva asocijacija je kostolomlje, ne obaziruci se na cinjenicu da su tu prosle legene koje su znale sve sa loptom, ali se igralo muski.

Upali su u krizu zadnjih godina, liga kompletna, zajedno sa Interom i Milanom, pa ih je sve to kostalo i mjestom u LP punih 6 godina cini mi se, do uefine reforme o cetvrtoplasiranim, mada, kako si spomenuo, vracaju se polako iz tog blata, pa su sad opet zauzeli trece mjesto na ljestvici.

Kad se sjetim da sam znao i Lazio pratiti, a nakon toga, preko granice svarljivog i Juventus, samo da bih gledao Cesku Lokomotivu. :valja

Siroki sorcevi, horizontalna linija preko TV-a, pisteci zvuk s vremena na vrijeme iz zvucnika, ali ide to. :oho
1
1 slika
Zadnja izmjena: Xeno, dana/u 23 jan 2021, 00:49, ukupno mijenjano 1 put.
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Serie A

Post Postao/la Xeno »

A onda?

Onda su dosle tika-take, Neymar i Benzema :hm utegnuti Robben, discipline laste i slobodnog pada...

Sjecam se da sam prvi put u zivotu zaspao gledajuci utakmicu grupne faze Milan - Barcelona 2013-te, a nisam bio uopste umoran taj dan. :face
1
1 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Odgovori

Natrag na “Nogomet/ fudbal”