Fudbalska/nogometna reprezentacija BiH

Prvenstva i kupovi klubova, igrači, vijesti, transferi, kladioničari u plusu (no kako drukčije?!)

Moderator/ica: Socrates

laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Fudbalska/nogometna reprezentacija BiH

Post Postao/la laga-nini »

storm je napisao/la: 13 nov 2020, 17:38
laga-nini je napisao/la: 13 nov 2020, 17:31

..ovo se odnosilo na Max post briši svoj..i kakve veze ima Anicic a bih..ima bio sam jednom s njim naletio mi na granici.. :apl
Pardon...Dodig, ne znam zašto sam pomiješao...
..zatonstonimas zle namjere... :D
1
1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la Socrates »

IMG_9036-600x350.jpg

Kao glavni kandidat za selektora naše reprezentacije danas je isplivao bugarski trener Ivajlo Petev (Ivaylo), koji je od 17. decembra 2014. do 27. septembra 2016. godine bio prvi strateg reprezentacije Bugarske


Igračka i trenerska karijera

Petev je rođen 9. jula 1975. godine u Loveču. U tamošnjem Liteksu počeo je igračku karijeru u kojoj je u domovini još nastupao za Olimpik Teteven, Spartak 1918, Černo More, Rodopu Smolian, Dunav Ruse i Marek Dupnitsu. Sa 32 godine je otišao u inostranstvo, u grčku Trikalu, nakon čega se vratio u bugarski Liubimets, a u Etaru 1924 je završio igračku karijeru.

Trenersku karijeru, kao trener-igrač, počeo je u Liubimetsu, a onda ga je za trenera izabrao kontroverzni Kiril Domuščijev - bugarski poduzetnik i vlasnik Ludogoreca. Pod vodstvom Peteva Ludogorec je 2011. godine prvo izborio plasman među prvoligaše, a onda je u iduće dvije sezone osvajao titulu.

Prvi izlazak u Evropu, u drugom pretkolu Lige prvaka 2012. godine, Petev i Ludogorec su završili u Maksimiru.

- Uz jako puno sreće u obje utakmice Dinamo je eliminirao Bugare koji su primili pogotke u sudijskoj naknadi i u Razgradu i u Zagrebu, gdje je Domagoj Vida u 98. minuti ostavio ih bez nastavka takmičenja, podsjeća Goal.

Alfa i omega Dinama Zdravko Mamić je od tih susreta počeo izuzetno cijeniti Peteva čije se ime pojavljivalo u kombinacijama kad bi Dinamo tražio trenera - prvo nakon smjene Krune Jurčića u ljeto 2013., a onda i kad je Zoran Mamić otišao u Saudijsku Arabiju – 2016. godine.

Na novi angažman nije dugo čekao - doveo ga je kiparski AEL Limasol, s kojim je radio odličan posao i umalo osvojio titulu. Završili su drugi na tabeli, s istim brojem bodova kao i prvak APOEL, čime su izborili nastup u trećem pretkolu Lige prvaka u dijelu žrijeba za neprvake. Tu su u prvoj utakmici uspjeli pobijediti Zenit (1:0), ali u Sankt Peterburgu su potopljeni s 3:0. Ta eliminacija ih je odvela u plej-of Lige Evrope, gdje nisu imali sreće sa žrijebom - naletjeli su na Totenhem i ispali s ukupnih 5:1.

Na klupi Bugara 13 utakmica

Krajem 2014. Petev prihvaća poziv Fudbalskog saveza Bugarske i postaje selektor. Doveli su ga da pokuša spasiti što se može jer Bugarska je u kvalifikacijskoj grupi neposredno prije toga remizirala s Maltom, što je bila kap koja je prelila čašu.

U prvoj utakmici s Petevom na klupi Bugari su do 84. minute vodili protiv Italije koja je uspjela odnijeti bod iz Sofije. Ukupno, Petev je u 13 utakmica pet puta pobijedio uz dva remija i šest poraza, među kojima i onaj Hrvatske u Maksimiru.

Kasnije je vodio zagrebački Dinamo, kiparsku Omoniju iz Nikozije, saudijski Kadisijah i poljsku Jagieloniju. Od 31. jula ove godine je slobodan trener.

Najkraći angažman

Petev je jedan od rijetkih trenera koji se mogu pohvaliti angažmanom u klubu u trajanju od jednog dana. Levski iz Sofije angažovao ga je 8. oktobra 2013. godine, što se nije svidjelo navijačima (zbog njegovih ranijih izjava).

Upali su na press-konferenciju i skinuli mu dres Levskog, a Petev je dan kasnije podnio ostavku.

(avaz.ba)

Napomena; Mene su Nurkic i Konakovic odveli na avaz, pa ako oni tamo nesto lazu oko Peteva, ne krivite mene, nego "Dinokia i Mangupa". :heidi2
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la storm »

Oj Dinokio :valja

Ozbiljno...
Kao trener ima neki "rukopis" ...
u dinamu nije nešto posebno dobro radio, ali tamo bi i Mourinho dobio nogu, kad se gazdi digne, tako da taj klub teško da je relevantan za nečiji CV :D
Kad je Vahid Halilhodžić otjeran, sve je jasno...
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fudbalska/nogometna reprezentacija BiH

Post Postao/la storm »

Ne znam, ne znam :hm
Dobar je....ali nisam siguran, da li je profil, koji treba BIH danas...

Mlada reprezentacija Hrvatske mogla bi ostati bez izbornika. BiH želi Bišćana
Index Sport

slika
Foto: Pixsell
NOGOMETNA reprezentacija Bosne i Hercegovine traži izbornika, a među kandidatima je i Igor Bišćan.

Sport1.ba doznaje da će predstavnici Nogometnog saveza BiH s aktualnim izbornikom mlade reprezentacije Hrvatske uskoro obaviti razgovore kako bi vidjeli je li zainteresiran za poziciju koja je upražnjena nakon odlaska Dušana Bajevića.

Bišćan je mladu reprezentaciju Hrvatske u napetim kvalifikacijama uspio odvesti na Europsko prvenstvo, a ranije je uspješno trenirao Rudeš, Olimpiju i Rijeku.

Već je obavljeno nekoliko razgovora s drugim kandidatima
Danas se pojavila i informacija kako je čelnicima Nogometnoga saveza BiH ponuđen i nizozemski trener Erwin Koeman, nekadašnji reprezentativac svoje zemlje i brat trenera Barcelone Ronalda Koemana. Međutim, on nema ozbiljnih šansi da preuzme najbolju vrstu naših susjeda jer ne govori niti jedan od jezika s ovih prostora, a što je jedan od ključnih kriterija koje je postavio NS BiH.

Emir Spahić i Zvjezdan Misimović, predstavnici Saveza, već su obavili službene razgovore s Bugarinom Ivajlom Petevom, a najavili su kako će se uskoro susresti i sa Sergejom Jakirovićem, bivšim trenerom Gorice, te Sergejom Barbarezom, nekadašnjim kapetanom BiH.

Konačnu odluku o novom izborniku BiH donijet će Izvršni odbor NS-a BiH krajem prosinca, a do sada se često znalo dogoditi da dužnosnici toga tijela ne usvoje prijedlog stručnoga Povjerenstva, zbog čega se razgovori s brojnim trenerima u javnosti i ne doživljavaju previše pouzdanima.
0
Avatar
Malfoy
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6878
Postovi: 3005
Pridružen/a: 03 aug 2020, 02:05

Re: Fudbalska/nogometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Malfoy »

prebacite ovo u pdf fudbal :necu
0
SARAJEVO HORDE BOG I ČARŠIJA
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fudbalska/nogometna reprezentacija BiH

Post Postao/la storm »

Malfoy je napisao/la: 21 dec 2020, 08:26 prebacite ovo u pdf fudbal :necu
Hoćemo uskoro, kad neke teme odradimo...
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fudbalska/nogometna reprezentacija BiH

Post Postao/la storm »

Sergej Jakirović?

slika
Ako ste pratili, reprezentacija BIH je nakon neuspjelog eksperimenta s Duškom Bajevićem bez izbornika već mjesec dana. U ponedjeljak je održan sastanak Izvršog odbora saveza, ali točka 'novi izbornik' nije bila na dnevnom redu.


Jedan od kandidata koji se već duže vremena vrti u eteru je Mostarac Sergej Jakirović (44),mladi trener koji je nakon uspješne igračke karijere trenirao Sesvete, Goricu i Maribor. Evo što nam je kazao na tu temu.


- Pozvan sam od strane Emira Spahića na razgovor kao kandidat za izbornika Bosne i Hercegovine. Bio sam na razgovoru u petak. Spahić i Misimović su zaduženi od Izvršnog odbora i Stručne komisije za razgovor s kandidatima. Plan jest da oni na kraju suze popis na dva ili jedno ime, a onda će glasovati Izvršni odbor koji u konačnici donosti odluku. Koliko znam, na razgovori su još bili Ivajlo Petev, on je bio prvi na razgovoru. Nakon toga je bio Sergej Barbarez, te onda ja. Obavljen je još razgovor s Husrefom Musemićem i Amarom Osimom. Sad se čeka odluka. U ponedjeljak je bio sastanak Izvršnog odbora, ali Spahić je bio spriječen pa nije mogao podnijeti izvještaj, pa je sve prebačeno za ponedjeljak, 28. prosinac - kazao nam je Jakirović



Kaže da ne zna što se dogoditi u ponedjeljak... Pitali smo ga kako je to izgledalo na razgovoru s Spahićem?
- Pričali smo o tome kako je vidim budućnost reprezentacije. Iznio sam svoju viziju i ideju. Jako sam zadovoljan s obavljenim razgovorom.


Jakirović drži da nacionalna vrsta BIH ima ogromnih kapaciteta.
- Jasno jest da se u posljednjim utakmicama u Ligi nacija podbacilo. Po meni, prvo treba vratiti kult reprezentacije. Za svakog igrača treba biti čast i ponos kad dobije poziv odijenuti nacionalni dres. Na razgovoru s Spahićem prvo sam kazao da mi je drago i da sam počašćen jer sam u krugu užih kandidata za izbornika. Jer ja sam zapravo friški trener. A oni su me kao takvog prepoznali, prepoznali su moj kvalitetni rad i rezulat koji sam imao. Realno, ja sam zapravo tek počeo trenersku karijeru. Međutim, kao mlad trener sam iznimno ambiciozan, možda je to ono što treba reprezentaciji BIH.


Rekao je Spahiću da BIH ima odličnih igrača koji igraju u vrhunskim klubovima.
- Oko tih igrača, to je moja vizija treba okupiti mlade, gladne i željne uspjeha s reprezentacijom. Također, treba napraviti skauting u dijaspori, jer tamo ima mnogo igrača bosansko-hercegovačkih korijena koji su u ozbiljnim sustavima. Treba se tu dosta toga pročešljati, može se naći ajko dobrih igrača. Te naravno igrači trebaju igrati na svojim pozicijama, kako bi dali svoj maksimum. Tako je to vidim. Naravno, ako me izaberu, donijet ću plan i strategiju.


Skupina Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama je Svjetsko prvenstvo je iznimno zahtijevna, u njoj su svjetski prvaci Francuzi, Ukrajina, Finska i Kazahstan.
- Skupina je teška, Francuska, Ukrajina i Finska igraju na ovom Europskom prvenstvu. Međutim, treba se boriti, dati sve od sebe, to je nogomet, sport, svakako se uz pravu kvalitetu i želju može do uspjeha. Može li BIH na Svjetsko prvenstvo? Francuzi su apsolutni favoriti, oni su predodređenu za prvo mjesto u skupini, a BIH se za treba 'pofajtati' s Finskom i Ukrajinom, to ja jasno kao dan - zaključio je Jakirović


Hoće li Sergej Jakirović postati izbornik BIH vidjeti ćemo uskoro.
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Fudbalska/nogometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Hannibal »

ode on u zrinjski
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Malfoy
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6878
Postovi: 3005
Pridružen/a: 03 aug 2020, 02:05

Re: Fudbalska/nogometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Malfoy »

nek dovedu koga hoce samo ne dirajte khaj phiche iz fk zeljescar :ok
0
SARAJEVO HORDE BOG I ČARŠIJA
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Nesposobnost, korupcija, interesi...NSBiH/FSBiH!

Post Postao/la storm »

Sukob, cirkus, politika u sportu, interesi, vrijeđanje inteligencije... Samo su neki od natpisa i objava na društvenim mrežama koje su apsolutno opravdano prostrujale kroz bh. javnost nakon jučerašnje prekinute sjednice Izvršnog odbora Nogometnog saveza.

slika
Kada ćemo i kako dobiti nasljednika Dušana Bajevića na klupi Zmajeva ne zna niko, a ono što znamo je da novog selektora nećemo gotovo sigurno dobiti u narednih 10-ak dana budući da slijede pravoslavni blagdani nakon kojih će se nastaviti sjednica.

No, krenimo redom. Krajem novembra Izvršni odbor NS BiH je odabrao Komisiju za izbor selektora koju su činili predsjednik Elvedin Begić, potom potpredsjednici Ivan Beus i Milorad Sofrenić te predsjednici entitetskih saveza Irfan Durić i Vico Zeljković.

Povjerenje ukazano Spahiću i Misimoviću


Desetak dana kasnije Komisija za izbor selektora je odlučila da angažuje Stručnu komisiju koju su činili Emir Spahić i Zvjezdan Misimović čiji je zadatak bio da shodno svom iskustvu u reprezentaciji procijene koji su kandidati adekvatni te da obave razgovore s pojedincima. Već tada su se pojavila imena Ivayla Peteva i Sergeja Barbareza koji su i do kraja ostali glavni favoriti. Zanimljivo da na tim sastancima na kojim su birani članovi Stručne komisije nije bio Begić.

Potom je počela sapunica. Imena kandidata za selektora pojavljivala su se svakodnevno. Misimović i Spahić su razgovarali s Petevom, Barbarezom, Amarom Osimom, Husrefom Musemićem, Sergejem Jakirovićem i brojnim drugim kako bi donijeli konačnu odluku. Pojedini treneri su u savez čak slali i svoje biografije, za neke su to radile agencije pa je javnost počela ismijavati sam proces izbora selektora.

S mnogo pažnje čekao se 22. decembar kada se očekivalo raportiranje Misimovića i Spahića o obavljenim razgovorima. Spahić zbog porodičnih problema opravdano nije došao na sastanak, dok je Misimović predočio Peteva i Marca Simonea. Već tada dalo se naslutiti da će biti problema, budući da je od ranije poznat sukob Misimovića i Begića, koji je eskalirao nakon Zvjezdanovog intervjua za portal Klix.ba u kojem je prvi put otvoreno napao predsjednika saveza.




Novo odgađanje je uslijedilo budući da izvještaj Stručne komisije nije bio kompletan, a nakon što je sedam dana kasnije i Spahić predao svoj izvještaj s prijedlogom Barbareza, Izvršni odbor je donio odluku da Komisija za izbor selektora izabere jedan prijedlog za koji će glasati čelnici bh. nogometne vlade. Zbog toga smo u 2021. godinu, uprkos obećanju Izvršnog odbora, ušli bez selektora.

Vrhunac drame uslijedio je posljednjih dana. Ponovo su ljubitelji bh. nogometa očekivali da ćemo 4. januara dobiti selektora, ali oni su opet bili prevareni. Na sastanku Komisije za izbor selektora koji je održan prije Izvršnog odbora ponovo se nije pojavio Begić koji je tako propustio cijeli proces. Četvorica preostalih glasali su u korist Peteva u omjeru 3-1 (Zeljković, Sofrenić i Beus za, Durić protiv). Međutim, kako je ranije donesena odluka, Komitet je morao biti jednoglasan kako bi prijedlog uopšte išao na glasanje pa je i Durić odlučio prikloniti se trojci u namjeri da ne blokira proces izbora.

Uslijedila je sjednica Izvršnog odbora koja je na kraju bila prekinuta i nije došlo do glasanja o Petevu. Sofrenić i Zeljković su potom u obraćanju medijima istakli da je sjednica prekinuta zbog novog izostanka Begića, ali i pribojavanja da je, kako ističu, predsjednik saveza utjecao na bošnjačke članove Izvršnog odbora da odbiju Peteva za novog selektora.

Petev je i dalje kandidat za kojeg će se glasati


"I na prošloj sjednici Komisije za izbor selektora, kada smo dobili odvojene izvještaje članova Stručne komisije Emira Spahića i Zvjezdana Misimovića, rekao sam da ne mogu podržati nijedan Misimovićev prijedlog. Naime, on je u intervjuu koji je dao sredinom novembra portalu Klix.ba slagao da do sada nije učestvovao u biranju selektora. Ne mogu opet podržati nekoga ko laže i ko će opet poslije nekog vremena reći da se nije ništa pitao", odgovorio je Begić jučer u razgovoru za portal Klix.ba na optužbe Sofrenića i Zeljkovića.

Tako smo došli do pat pozicije, a mnogi se pitaju kako dalje.

Kao što smo već naveli, nastavak ove sjednice bit će moguć tek nakon praznika, a na njemu će ponovo biti glasanje o prijedlogu Komiteta za izbor selektora, prema kojem bi Petev bio selektor. Petev će to i postati ukoliko dobije 11 glasova od 15 članova Izvršnog odbora od kojih prema novom statutu bar jedan glas mora biti od sve tri nacionalne komponente.




Ukoliko Petev ne dobije podršku više od dvije trećine članova Izvršnog odbora, onda će bugarski stručnjak biti definitivno prekrižen kao Bajevićev nasljednik. Naime, budući da je Petev bio jedinstveni kandidat Komisije za izbor selektora, drugog kruga glasanje neće biti. Sasvim je jasno da nam predstoji dan u kojem će se raditi lobiranje da jedna od "zaraćenih" strana popusti kako bi se donijela odluka.

Ako Petev ne dobije podršku, onda će Izvršni odbor donijeti novu odluku o tome na koji će način biti biran selektor i sve se vraća na početak. Aktuelni Komitet za izbor selektora je praktično završio svoj posao pa postoji mogućnost da se eventualno njemu obnovi nadležnost, ali i da se izabere neki novi put za izbor selektora pa se postavlja pravo pitanje kada ćemo uopšte dobiti novog selektora.

Dok se lobira, trguje pozicijama, prepucava po medijima i pokazuje moć, očito niko ne misli na to da vrijeme opasno curi te da su novom selektoru znatno umanjili vrijeme za pripremu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje počinju u martu. Forma reprezentativaca je pala u drugi plan, a fokus je krajnje nepotrebno usmjeren na 15 ljudi Izvršnog odbora koji su u izbor selektora uvukli nacionalni interes u namjeri da pokriju lične prohtjeve.
0
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Nesposobnost, korupcija, interesi...NSBiH/FSBiH!

Post Postao/la Max »

mah
SAVEZ NAPOLJE....
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la Socrates »

Spahić: Ovo nije vaša privatna imovina nego državna reprezentacija Bosne i Hercegovine i prestanite se igrati njome!

10-04-32-emir.jpg

Smiješno je i tužno da se na ovaj način trguje u reprezentaciji Bosne i Hercegovine, da se lični interesi stavljaju ispred države i naroda. Tjeranje inata ne smije biti ispred državnog nogometnog interesa, želje navijača, ogromne većine naših bivših i sadašnjih igrača, trenera, odnosno struke”, rekao je ekskluzivno za Anadolu Agency (AA) Emir Spahić, nekadašnji kapiten nacionalnog tima Bosne i Hercegovine i član Stručne komisije Nogometnog saveza BiH (NS BiH) za izbor nasljednika Dušana Bajevića na klupi Zmajeva.

“Žao mi je da se moj izvještaj, nakon obavljenih razgovora sa kandidatima za novog selektora nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, gurnuo pod tepih, to jeste što su ga neki zgazili nogama. Kada pogledam iz ovog ugla nije im ni trebao. Od početka pojedini imali su spremnog kandidata i guraju ga. Miske (Zvjezdan Misimović, op.a.) i ja znali smo u kakav posao se upuštamo (sa Spahićem činio Stručnu komisiju za izbor selektora, op.a). Nažalost, ispostavilo se da smo bili paravan za ono što su neki zamislili”, istakao je Spahić.

I pored toga što su se našli na “suprotnim stranama” u izbornoj trci za selektora BiH (Misimović u zvaničnom izvještaju podržao Bugarina Ivylo Peteva, a Spahić još jednog bivšeg bh. kapitena Sergeja Barbareza), nekada nezamjenjivi komandant odbrane kaže da ostaje u dobrim odnosnima sa saigračem iz zlatne generacije koja je izborila nastup na Mundijalu 2014. godine u Brazilu.

Nakon što je izbor selektora prolongiran i na jučerašnjoj sjednici IO N/FS BiH, Spahić kao realno rješenje vidi “možda i treće ime”.

O optužbama Zeljkovića, budućeg predsjednika N/FS BiH i njegovih istomišljenika u IO NS BiH iz entiteta Republika Srpska na račun aktuelnog predsjednika Saveza Elvedina Begića “da opstruira izbor selektora”, tj. “da je nagovorio Bošnjake u IO da ne glasaju za Peteva”, Spahić je rekao:

“Ne mogu potvrditi i nemam saznanje da je iko ikome govorio kako da glasa u Izvršnom odboru NS BiH. Međutim, ne vidim razlog ljutnje, Begić je aktuelni predsjednik i ima pravo okupljati sve ljude iz Izvršnog odbora i sa njima raspravljati o svemu što se tiče NS BiH. Barem mislim da to ima pravo, a ako griješim neka me isprave”.

Smatra da je Begić pogrešno procijenio i lidersku ulogu oko izbora budućeg selektora BiH prepustio Zeljkoviću.

“Koliko znam od početka mu je prepustio, na zahtjev Vice Zeljkovića, da vodi proces oko izbora selektora. To je očito greška. Taj posao trebao je voditi neko iskusan kao Begić, uzeti u ruke i završiti ga. Uz dužno poštovanje, to ne može uraditi neiskusni Vico Zeljković”, mišljenja je Spahić.

Rekao je i ”nemam potrebu ni namjeru nikoga braniti niti se kome dodvoravati, ali ću svakako kazati ono što mislim da je ispravno”.

“Poručujem im – gospodo, ovo nije vaša privatna imovina nego državna reprezentacija Bosne i Hercegovine i prestanite se igrati njome”, bez “dlake na jeziku” bio je Spahić.

O izboru selektora fudbalske “A” reprezentacije BiH razgovarat će se na narednoj sjednici IO NS BiH koja bi, po svemu sudeći, trebala biti zakazana za iduću sedmicu.

(pressmedia.ba)
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la storm »

Ovo je katastrofa što rade...
i do sad su, samo malo suptilnije.
0
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la Xeno »

Ovo je prije svega realno stanje, tj. mali pokazatelj trulosti unutar saveza. Na sjednicama, najmanje se , ili nikako razmislja i prica o buducnosti fudbala i ostvarivanju potencijalnih rezultata reprezentacije u buducnosti.
Begicu je Statut kao bebi zvecka, igra se, mijenja i okrece kako hoce. Ovakav lopovluk nas je i doveo do suspenzije prije gotov 10 godina. Sad opet sve vodi na staro.

Banda jedna lopovska. K'o da ih je Usanovic pravio sve do jednog. Zadnje utakmice nisam zelio ni gledati.

Ne znam za Peteva, u Dinamu je kiksao debelo, jedino sto je dobro je to da mu rasturen savez nece biti nepoznato okruzenje, s obzirom da Bugari dobro znaju kako je to.
1
1 slika
Zadnja izmjena: Xeno, dana/u 08 jan 2021, 20:11, ukupno mijenjano 1 put.
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Malfoy
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6878
Postovi: 3005
Pridružen/a: 03 aug 2020, 02:05

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la Malfoy »

Ja sam nekada iz Amerike dolazio u Evropu zbog utakmica repke. Sad mi je mrsko upaliti TV da ih gledam. Treba ove debile suspendovati opet.
1
1 slika
SARAJEVO HORDE BOG I ČARŠIJA
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fudbalska/nogometna reprezentacija BiH

Post Postao/la storm »

Sergej, lice tvoje zemlje opet se crveni

Bez premca. Bez presedana. Idol nacije!

Uzor djeci. Uzor bivšim saigračima. Kapiten - uz sve što epitet s trakom oko ruke nosi. Posebno zbog gesta u paklu beogradske ”Marakane” u jesen 2005. godine.

Piše: Bakir Tiro/Za Radiosarajevo.ba

Nesumnjivi ljubimac navijača.

! / Petev hoda Sarajevom i traži razgovor sa Džekom, zašto legendu Barbareza uklanjaju?
Imala je ova zemlja i danas ima boljih igrača. Međutim, rijetke s njegovom karizmom, respektabilnim kultom ličnosti.

Korektan. Odmjeren. Pristojan. Ne želi publicitet. U pjesmi opjevan: ”Sergej, lice svoje zemlje”. Neka, hvala!

Ko je, da prostiš, Petev?
Samo zemlja (uređena) kao Bosna i Hercegovina može osporiti Sergeja Barbareza.

Da stvar bude gora, ako je knjiga već (bila) spala na dva slova prilikom biranja selektora fudbalske reprezentacije, prednost dati Bugarinu Ivaylu Petevu?!


Treneru strancu, i to bez zavidne biografije. Prednost u odnosu na vlastitu fudbalsku ikonu?! Ne onakvu koju je predsjednik zemlje poklonio šefu ruske diplomatije pa je ekspresno vratiše iz Moskve, jer je, vjerovatno, neko ”klepio” u Ukrajini.



Šalu na stranu, nego kad smo kod Ukrajine, zar bi ikome palo na pamet da u konkurenciji Andriya Schevchenka za selektora bira neprovjerenog stranca?

Normalno ne - ni u konkurenciji domaće fudbalske veličine bez dana trenerskog staža.

IG / Mirza Teletović o izboru Barbareza za selektora: "Da sam ja predsjednik..."
Uz dužno poštovanje Bugarske, države koja je prva priznala nezavisnost Bosne i Hercegovine, čiji je Petev kratko bio neuspješan selektor, neka hvala. Stvarno nema potrebe. Ali?

Odluku o tome ko će biti selektor donosi 15 članova Izvršnog odbora Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH. Uz ogroman broj političara, da budemo iskreni, u ovdašnjoj javnosti najomraženija grupa ljudi na vlasti.

Ustvari, i njih gotovo svih 15 su političari ili produžena ruka politike. Jedan je čak blizak srodnik onog s ikonom. I baš on i njegovi ”istomišljenici” insistiraju na Bugarinu.


Čekajući ”bijeli dim”
Pridružili im se i koalicioni partneri iz političke utakmice pa imaju devet ”ruku”. Srećom, malo. Nedostaju im još dvije, u najboljem slučaju bude li glasanja u drugom krugu, jedna. Kontra njih okupljeni ”oko političkog Sarajeva”.

Hoće li biti preletača? Barem je tako bilo tokom višesedmične drame.

Dakle, ukoliko ne bude preletača i na fudbalskom terenu, Bugarinu puno sreće na drugoj destinaciji.

Saga oko izbora selektora nastavlja se u narednim danima. Traje predugo. Vremena je premalo. Dok čekamo ”bijeli dim” iznad zgrade saveza, kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo samo što nisu počele. Sa Fincima igramo za malo više od dva mjeseca.

Sergej, lice tvoje zemlje opet se crveni.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la storm »

Bugarin Ivaylo Petev je novi selektor nogometne reprezentacije BiH
N. K.


Bugarin Ivaylo Petev je novi selektor nogometne reprezentacije BiHPetev dobio podršku Saveza (Foto: EPA-EFE)
Bugarski trener Ivaylo Petev (45) je novi selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine!


Petev je danas dobio podršku na zasjedanju Izvršnog odbora Nogometnog saveza BiH te će u narednom periodu predvoditi s klupe najbolje bh. nogometaše.

Peteva je prethodno izabrala prvobitno nepotpuna Komisija za izbor selektora budući da predsjednik Nogometnog saveza Elvedin Begić nije bio prisutan na sastancima u društvu Vice Zeljkovića, Irfana Durića, Milorada Sofrenića i Ivana Beusa.

Begić se u međuvremenu pojavio na Komisiji, ali nije prirustvovao današnjoj sjednici Izvršnog odbora, baš kao i Ranko Vučković iz Prijedora, koji je otkazao dolazak jer se nalazi u izolaciji zbog koronavirusa.

Petev će biti ujedno prvi stranac i ukupno 12. selektor u historiji reprezentacije BiH, ne uzimajući u obzir da su po jednom kao vršioci dužnosti na klupi bh. tima sjedili Avdo Kalajdžić i Denijal Pirić, a Fuad Muzurović je u dva mandata vodio Zmajeve.

Novi selektor će se odmah morati baciti na posao budući da kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru počinju već u martu.

Zmajevi će kvalifikacije otvoriti gostovanjem Finskoj 24. marta, a sedam dana kasnije u BiH dolaze svjetski prvaci Francuzi.
0
Odgovori

Natrag na “Nogomet/ fudbal”