Fudbalska/nogometna reprezentacija BiH

Prvenstva i kupovi klubova, igrači, vijesti, transferi, kladioničari u plusu (no kako drukčije?!)

Moderator/ica: Socrates

Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la storm »

E svašta na kraju... :roll
1
1 slika
Avatar
pink floydd
Prvi Valentajn foruma
Prvi Valentajn foruma
Reactions: 17892
Postovi: 8407
Pridružen/a: 03 sep 2020, 05:55

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la pink floydd »

:D :D

:bih1
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la storm »

Petev će biti ujedno prvi stranac i ukupno 12. selektor u historiji reprezentacije BiH, ne uzimajući u obzir da su po jednom kao vršioci dužnosti na klupi bh. tima sjedili Avdo Kalajdžić i Denijal Pirić, a Fuad Muzurović je u dva mandata vodio Zmajeve.
Ja sad ne znam...oke Ćiro ima i bh pasport vjerojatno...no za Prosinečkog čisto sumnjam :ovaj
0
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la dmr »

vjerovatno je za njih stranac neko ko nije s ex yu (govornog) podrucja :ovaj
0
:rolka
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la storm »

dmr je napisao/la: 21 jan 2021, 15:31 vjerovatno je za njih stranac neko ko nije s ex yu (govornog) podrucja :ovaj
To se novinar malo zbunio...evo čitam drugi članak na kliksu, uredno piše, treći stranac na klupi zmajeva :D
1
1 slika
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la Podrinjac »

Mene repka ne zanima jos od utakmice sa S Irskom. Tako da me zaboli du. e ko ce biti trener.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la storm »

Ma nije to više ni do nekih poraza, neplasmana... sve što se događa oko saveza, samo je refleksija na rezultatu.
Neće ni ovaj dugo.
1
1 slika
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la Podrinjac »

Ma nemamo mi ni neki kvalitet, realno. Pjanic i Dzeko, nije to ta forma. Stari. Ostalo čisti prosjek. Ko god da dođe, isto nam se pise.
0
Avatar
Malfoy
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6878
Postovi: 3005
Pridružen/a: 03 aug 2020, 02:05

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la Malfoy »

he he he

1
1 slika
SARAJEVO HORDE BOG I ČARŠIJA
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la Xeno »

Levski :roll

Nema vecih nacionalista i bande od njih u Bugarskoj.

Na trenera sam u medjuvremenu ipak postao indiferentan. Na kraju mislim da nas samo suspenzija moze icupati iz ovoga, bar opet na jedan kraci period. I igraci su davno igubili moral. Zelim im sto manje gledalaca i prijenosa.
0
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la Hannibal »

ja sam zadovoljan novim trenerom. covjek ima iskustvo, zna jezik i mislim da ce se dobro snac
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la Xeno »

Vodi ga kuci. :D
2
2 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la storm »

Po meni tanak... On u dinamu nije imao ništa pokazati...
Jedan Zoran Mamic, je za njega Ćiro :oo
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la Iskra »

Pismo Petevu: Čudna smo mi zemlja

I pazi da pred svojim šefom Vicom Zeljkovićem ne kažeš da razumiješ bosanski.

Bakir Tiro

22 Jan 2021

Ivaylo Petev novi je trener nogometne reprezentacije BiH (Reuters)

Здравей Ивайло. Казвам се Бакир. За съжаление ние сме обречени един на друг. Ще си сътрудничим по силата на обстоятелствата в моята страна. Виждам, че и в България не е чудесно за вас, не е Европейският съюз, който беше, така че трябваше да дойдете в Босна и Херцеговина. Добре дошли!

Nastavio bih ti pisati na bugarskom, ali ne daju urednici. Cjepidlake su to. Krvopije. Kažu, Ivaylu Petevu piši na bosanskom. Da te naši ljudi razumiju.

S loptom su na ”vi”, a od fudbala dobro žive

Ti kažeš razumiješ ”naš”. Pazi da pred svojim šefom Vicom Zeljkovićem ne kažeš da razumiješ bosanski. On ti je blizak predsjedniku države Miloradu Dodiku koji često zna reći i da Bosna i Hercegovina nije država, da nema nas Bosanaca i nema bosanskog jezika. Nešto slično, što ovi vaši političari s identitetom i jezikom rade Makedoncima. Ma, čim dođeš, drugi dan skontat ćeš. Samo upali TV.

I ako budeš trebao putovati u Sjedinjene Američke Države na razgovoru u ambasadi ni slučajno ne spominji Mileta i nikoga od ”miletovih”. Ako ćeš ponijeti kakvu ikonu od kuće, čuvaj je k’o oči u glavi.

Da te ne peglam više s teškim temama. Evo o fudbalu ću. O poslu koji si dobio u državi gdje cvjeta nezaposlenost. Znam, znam. Plata nije neka. Nemamo. Besparica. Petnaest hiljada eura ako uzmeš mjesečno dobro si prošao. Toliko su imali Safet Sušić, Mehmed Baždarević i Robert Prosinečki. Realno, ako i tebi daju k’o i njima na konju si. Budimo pošteni.

Tvrdiš da dobro poznaješ fudbalsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine i čast ti je što si postao selektor. Jasno ti je onda da smo gori tri puta nego prije skoro sedam godina kada smo igrali na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. U svlačionici zna biti i javašluka. Neka ti je dragi Bog na pomoći!

Ovi što su te izabrali dadoše ti ugovor na dvije godine. Kontaju možda nas odvedeš i ti na Mundijal. Ako ćeš me poslušati, ne slušaj ih ništa. Gotovo svima ovima iz našeg Saveza da nije rodbinskih i direktnih političkih veza fudbal bi u najboljem slučaju gledali na TV-u. S loptom su na ”vi”, a od fudbala dobro žive. Tuga.

Konstatuješ i da su ti ”kritike javnosti na izbor motiv više”. Moj ti je savjet u navijače ovdje ”ne čačkaj”. Uostalom, znaš kako je sa njima. Skidoše te svojevremeno oni u Levskom za nekoliko sati.

Vidi, Ivaylo. Stvarno niko nema ništa protiv tebe. Bože sačuvaj. Međutim, pokušaj shvatiti i ateriraj. Izabran si zahvaljujući klasičnoj koaliciji iz političke arene poslanoj na fudbalski teren, uz glasove četvorice preletača.

U izbornoj trci pobijedio si Sergeja Barbareza. Nemamo ti mi puno legendi. Mala smo zemlja. A, Barba ti je ovdje mnogim ljudima zakletva. Tetoviraju ga na tijelu. Opjevan je u pjesmama.

Evo. Da ti bude jasnije. To bi ti, otprilike, bilo isto kao da u Bugarskoj u konkurenciji Hrista Stojičkova za selektora izaberu, za tamošnje prilike, našeg prosječnog trenera. Nemoj se ljutiti za ovo ”prosječni”. Niko sretniji od mene, ako nas  demantuješ u kvalifikacijama sa SP.

Tvrdiš voliš ćevape. Sjajni su. I oko toga se mi svađamo. Da li su bolji u Sarajevu, Travniku ili Banjoj Luci?! Vjeruj, odlični su u svakom gradu. Moj sin i ja jeli bi ih svaki dan, ali ne da ona moja žena. Pusti je. Stalno gunđa ”ćevapi su nezdravi, ćevapi su nezdravi”. Zato, i ti pazi.  Pogotovo da te ovi što te dovedoše ne pošalju brzo po ćevape.

Voliš Merlina. Čovječe, odeš u Skoplje, Zagreb, Beograd, Ljubljanu, kod vas na skijanje u Bansko, u kafićima drma ”Bosnom behar probeharao”, ”Vremena su kokuzna”, ”Pala magla do pola Sarajeva”, ”Jednom kad sve ovo bude juče”… Gigant. Mada sam ti više za Čolu i ”Ti može sve, al’ jedno ne”.

Čudna smo mi zemlja

Čudna smo ti mi zemlja Ivaylo. Neki dan smo u srcu Evrope slavili festival demokratije. Poslije 12 godina održani su izbori u našem najljepšem gradu, Mostaru. To ti je rodni grad Sergeja Barbareza. I njegov sugrađanin Ivan Beus glasao za tebe. Njemu ako budeš pjevao ”na uho” obavezno onu ”Ostat će istine dvije”.

Pa, ovdje ti firma koja se bavi uzgojem malina nabavljala respiratore u pandemiji korona virusa. Iako si Balkanac, priznaj ovo nije palo na pamet ni tvojima u Bugarskoj.

I još nešto. Prije nego dođeš u Bosnu i Hercegovinu obavezno se vakciniši. Mi ti ovdje jedva vakcinu za gripu nabavimo. Protiv korona virusa još nikoga ”ne ubodoše”.

Šutimo. Trpimo. Stekli smo imunitet krda.
1
1 slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la Max »

Petev je ustavši sa "užarene stolice", na zaprepaštenje svih prisutnih, naglas uzviknuo i mnoge novinare i prisutne članove NSBiH, u ostavio u čudu.

"Idemo svi, kao jedan", uzviknuo je Petev.
2
2 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la Socrates »

Ekscentrik, dakle.

Ili samo ne razumije Daytonski Mirovni Ugovor, i razlicita tumacenja istog. :valja
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Ko je prvi kandidat za selektora BIH reprezentacije: Bio trener kluba samo jedan dan

Post Postao/la storm »

Lik je zbilja prosjek. Volio bih, da me demantira, ali ne vidim neku perspektivu s njim.
Odgovara njemu okružje, on nema što izgubiti, ali reprezentacija mnogo toga.
0
Odgovori

Natrag na “Nogomet/ fudbal”