Europska Superliga?

Prvenstva i kupovi klubova, igrači, vijesti, transferi, kladioničari u plusu (no kako drukčije?!)

Moderator/ica: Socrates

Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Europska Superliga?

Post Postao/la storm »

A sad malo "behind the scenes" ....kod fkt velikih igrača :ooo

Pitanje je što će biti, kad se trenutni oponenti slože ipak?

Nijemci otkrivaju: Superligu je platila Saudijska Arabija, a srušio Putinov poziv
Index Sport
slika
Foto: EPA-EFE/PETER POWELL


SUDDEUTSCHE ZEITUNG otkriva pozadinu Superlige, čija je objava pokretanja, a zatim i ekspresna te (privremena) propast projekta, glavna svjetska tema ovog tjedna.

Pad Superlige pokrenuo je Putinov poziv Abramoviču
Nijemci pišu da je ruski vladar Vladimir Putin nazvao Romana Abramoviča te ruskog gazdu Chelseaja pritisnuo da odustane od Superlige jer je ruski Gazprom glavni sponzor Lige prvaka i vlasnik Zenita, koji se želi probiti u europsku elitu. Usto, Sankt Peterburg je domaćin Eura idućeg ljeta te finala Lige prvaka 2022.

Ta dva događaja, koja nakon SP-a 2018 trebaju dokazati da je Rusija stalni organizator najvećih nogometnih natjecanja, postala bi drugorazredna da su se ostvarile UEFA-ine prijetnje superligašima, prema kojima njihovi nogometaši ne bi mogli nastupati za reprezentacije na velikim natjecanjima. Također, pokretanjem Superlige LP bi postala nevažno natjecanje, a njeno finale dogodine u Rusiji seoska priredba u odnosu na spektakl koji Putin želi organizirati i tako se pokazati pred svijetom.

Šeik iz Emirata ne želi biti dio predstave saudijskog princa. Zato je iz nje izašao Manchester City
To je natjeralo Chelsea da odustane, a sjećate se da je drugi bjegunac od superligaških odmetnika, onaj koji je tako pokrenuo stopiranje projekta, bio Manchester City. SZ piše da je definitivno zaustavljanje Superlige pokrenulo otkriće da je američka banka JP Morgan samo posrednik, a da su stvarni financijeri projekta Saudijska Arabija i njen princ Mohammad bin Salman. Vlasnik Cityja je Abu Dhabi United Group, odnosno šeik Ujedinjenih Arapskih Emirata Mansour bin Zayed bin Sultan bin Zayed bin Khalifa Al Nahyan, koji nipošto ne želi biti dio projekta svojih saudijskih rivala.




Katarski emir neće u natjecanje koje plaća neprijateljska država. Zato u Superligu nije ušao PSG
Poznato je da se PSG odbio pridružiti Superligi. Iako je za javnost puštena priča da to radi zbog skrbi za opće nogometno dobro, jednakih šansi za sve i ostalih patetičnih priča, Nijemci tvrde da vlasnik Qatar Sports Investmentsa, a samim tim i vlasnik PSG-a, katarski emir Tamim bin Hamad Al Thani, ni pod razno ne želi biti u natjecanju pod patronatom Saudijske Arabije, države koja Katar drži u blokadi.

Perez je sredio ulazak Saudijske Arabije u Superligu
SZ otkriva i da je najzaslužniji za ulazak Saudijske Arabije u projekt Florentino Perez. Predsjednik Reala ujedno vodi i ACS, najveću španjolsku građevinsku tvrtku. Tako je dobio realizaciju projekta zabavnog centra Quiddiya u Saudijskoj Arabiji, teškog 6.5 milijardi eura, ali i sponzorski ugovor kojim Real promovira taj projekt uz honorar od 150 milijuna eura.

UEFA-ina kontra propada zbog... Saudijske Arabije
UEFA na Superligu udara kontru povećanjem budžeta Lige prvaka i s više novca za najbogatije klubove, ali i tu priču kvari isti investitor. Team Marketing, UEFA-in ekskluzivni komercijalni partner, pregovara s Centricusom oko ugovora vrijednog 6 milijardi eura. Zvuči sjajno, samo što se čini kako i u ovom slučaju novac dolazi iz Saudijske Arabije.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Europska Superliga?

Post Postao/la storm »

E tako se to radi, pa izvolite gospodo...igrajte, svatko može sa svojim novcima raditi što želi, ali uzimati ovce i sačuvati novce- ne bu išlo...

Izglasano novo pravilo u Italiji, Juventusu prijeti izbacivanje iz lige
Index Sport
slika
Foto: EPA
U ITALIJI su donijeli "anti-Superliga" pravilo koje brani talijanskim prvoligašima sudjelovanje u natjecanjima koje ne organizira UEFA.

Gabriele Gravina, predsjednik Nogometnog saveza Italije, potvrdio je uvođenje novog pravila. Tim pravilom se iz Serie A izbacuju klubovi koji odu u novoosnovanu Superligu.

"Kada je u pitanju anti-Superliga pravilo, riječ je o tome da će oni koji žele sudjelovati u natjecanju koje ne odobravaju UEFA i FIFA izgubiti članstvo u talijanskom prvenstvu", rekao je Gravina.

Od talijanskih klubova u osnivanju Superlige sudjelovali su Inter, Milan i Juventus. Inter se povukao, Milan je neodlučan, a Juventus i dalje vjeruje u projekt Superlige.




"Zasad ne znam tko je istupio, a tko ostao u Superligi. Međutim, ovo pravilo će biti u postupku licenciranja za naredno prvenstvo. Ako netko želi igrati privatnu ligu, onda neće moći igrati nacionalnu."

Ovo će žestoko pogoditi talijanske klubove koji su se planirali pridružiti Realu i Barceloni u Superligi. Svi osnivači Superlige planirali su uz to natjecanje igrati i nacionalna prvenstva, ali talijanski klubovi više neće imati tu mogućnost.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Europska Superliga?

Post Postao/la storm »

Uefa kaznila devet klubova propale Superlige. Tri velikana još čekaju svoju kaznu
Index Sport
slika
Foto: EPA
DEVET od 12 klubova koji su osnovali Superligu službeno su iskazali privrženost Uefi, ali Real Madrid, Barcelona i Juventus to nisu učinili.

Klubovi koji su se ponovno naklonili Uefi su Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester United, Manchester City, Tottenham, Atletico Madrid, Milan i Inter. Ipak, oni nisu prošli bez kazne pa će u jednoj sezoni ostati bez pet posto sredstava koje dobivaju od Uefe.

Žestoka kazna ako opet učine nešto slično
Radi se o ukupnom iznosu od 15 milijuna eura, a Uefa će taj novac uložiti u razvoj omladinskog nogometa i izgradnju infrastrukture.


Ovi klubovi će biti kažnjeni sa 100 milijuna eura ako se ponovno priključe natjecanju koje nije priznato, odnosno s 50 milijuna eura ako prekrše privrženost Uefi.

Još uvijek nije poznato kakva kazna slijedi za Real, Barcelonu i Juventus. Predsjednik Uefe Aleksandar Čeferin ranije je kazao da bi klubovi koji priznaju Superligu mogli biti izbačeni iz Uefinih natjecanja.
0
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Europska Superliga?

Post Postao/la Xeno »

Podrzavam. :ok

Za ova tri sroljasta kluba me nista ne cudi niti moze iznenaditi.
1
1 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Europska Superliga?

Post Postao/la storm »

Xeno je napisao/la: 07 maj 2021, 20:11 Podrzavam. :ok

Za ova tri sroljasta kluba me nista ne cudi niti moze iznenaditi.
Samo po džepu....ako su ovima 5% uzeli....ovoj trojci neka po 50% uzmu.
I za poduku, to podijele klubovima u njihovoj ligi.
Od dna prema vrhu.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Europska Superliga?

Post Postao/la storm »

Eto Čeferin kao da me poslušao...
Devet klubova je potpisalo sporazum lojalnosti Uefa, obavezali se zajedno uplatiti 15 milijuna eura za omladinske škole i pogone, a 5% kazne od nagrada putem Uefa natjecanja, Uefa će plasirati na iste adrese... Navodeći, da neće ništa zadržati za sebe.
Sa tri preostala kluba, naknadno će se pozabaviti.
1
1 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Europska Superliga?

Post Postao/la Hannibal »

nikad necu prezalit ovu ligu ☹
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Europska Superliga?

Post Postao/la Socrates »

Što? :hm
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Europska Superliga?

Post Postao/la Hannibal »

a brt bila bi jaca od nba ☹
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Europska Superliga?

Post Postao/la Socrates »

Ma sumnjivo je kako bi se to razvijalo. Nisu računali na navijače, pogotovo engleske.

NBA jeste jaka, ali malo je običnih ljudi u Americi koji više vole NBA od NCAA. Čak i sami NBA košarkaši više vole NCAA. Mislim, pare i sve to, ali sportska strast je nešto drugo. Ne znam, možda i nije najbolje poređenje.

Tako ti je u Americi i sa njihovim fudbalom. Koledž sport je svetinja. Izuzetak su samo profesionalni klubovi sa dugom i slavnom tradicijom.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Europska Superliga?

Post Postao/la storm »

Hannibal je napisao/la: 05 jun 2021, 21:22 a brt bila bi jaca od nba ☹
Ma jel?
A ko vam brani da se baš vas 16 najbogatijih nadje u osmini finala lige prvaka?
Poimanje sporta na ta dva kontinenta se razlikuje u srži. Nemam ništa protiv kako to radi sjeverna Amerika, ali ne ide to tako ovdje.
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Europska Superliga?

Post Postao/la Hannibal »

sto me nagrdise ☹
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Europska Superliga?

Post Postao/la storm »

Hannibal je napisao/la: 05 jun 2021, 21:40 sto me nagrdise ☹
Ako bude sreće, ni ovo nećete igrati...


:oo
2
1 slika 1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Europska Superliga?

Post Postao/la Socrates »

Moja komparacija je (donekle) neprimjerna jer bi obje strane (i UEFA takmičenja i Superliga) bile izrazito profesionalne i uspješne.

Ne znam kako bi Superliga, i da je zaživjela, to navigirala. U Sjevernoj Americi profesionalne lige kontroliraju sve aspekte sporta. Superliga to ne bi mogla.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Europska Superliga?

Post Postao/la storm »

Socrates je napisao/la: 05 jun 2021, 21:45 Moja komparacija je (donekle) neprimjerna jer bi obje strane (i UEFA takmičenja i Superliga) bile izrazito profesionalne i uspješne.

Ne znam kako bi Superliga, i da je zaživjela, to navigirala. U Sjevernoj Americi profesionalne lige kontroliraju sve aspekte sporta. Superliga to ne bi mogla.
Projekcija je bila negdje, kako bi se masa klubova u Europi, naprosto morala prebaciti u potpuni amaterizam
Gotovo sve niže lige, u nacionalnim prvenstvima, a i podosta prvoligaških klubova.
Pratili bi navijači i ligu prvaka bez tih 20 najbogatijih. No ne bi sponzori.
Drastično bi se smanjio bazen takenata6, koji se crpi za top lige.
Možda treba poraditi na privlačnosti lige, ali zatvoriti krug, nikako.
0
Odgovori

Natrag na “Nogomet/ fudbal”