Europska Superliga?

Prvenstva i kupovi klubova, igrači, vijesti, transferi, kladioničari u plusu (no kako drukčije?!)

Moderator/ica: Socrates

Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Europska Premierliga?

Post Postao/la SmokingMan »

Kako slabije pratim fuzbal, sve manje imam uvida u stvarne prilke. :ooo
0
slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Europska Premierliga?

Post Postao/la storm »

pink floydd je napisao/la: 09 dec 2020, 20:01 Moraš staviti i mtel BiH Premijer Ligu obavezno :bih1 :oo
Pa neki derbi ili neku neizvjesnu sam uvijek ubacivao od bih lige i od hnl...ostalo engleska, italija, francuska, njemačka, španjolska liga...ponekad nizozemska i belgija....evo idem sastaviti za ovaj vikend.
1
1 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Europska Premierliga?

Post Postao/la Hannibal »

Sleepy Joe je napisao/la: 09 dec 2020, 20:03 Kako slabije pratim fuzbal, sve manje imam uvida u stvarne prilke. :ooo
brt sto manje uvida imas bolje ces igrat
2
1 slika 1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Europska Premierliga?

Post Postao/la Xeno »

Ne bi bilo lose. :ok
0
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Europska Premierliga?

Post Postao/la Ommadawn »

Ma ja se u fudbal razumijem ko Mara u kriv q-rac.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Europska Premierliga?

Post Postao/la Ramzess »

Ommadawn je napisao/la: 09 dec 2020, 19:55
storm je napisao/la: 09 dec 2020, 19:53 @Atomic
@East_side
@Hannibal
@Sleepy Joe
@Socrates
@Xeno
@Danny
@Ommadawn
@pink floydd
@Podrinjac
@scorpio
@Max
@Buki
@medvjed23

Jeste li zainteresirani da igramo forumsku kladionicu?
Europske nacionalne lige, uglavnom lige petice, plus neke euro kupove...
Nemoj mene prika oko toga, ja i kladionice ne stojimo baš najbolje.
Ni ja ... i to dvostruko. Prvo nemam pojma o fudbalu a jos na to nemam pojma o kladjenju. :kriv
1
1 slika
Avatar
medvjed23
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3151
Postovi: 2403
Pridružen/a: 28 jul 2020, 12:11

Re: Europska Premierliga?

Post Postao/la medvjed23 »

ni ja nemam pojma, al bitno je učestvovati.. osim toga, neko mora nositi fenjer..

I'm in!
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Europska Premierliga?

Post Postao/la storm »

UEFA danas nacionalnim savezima predstavlja detalje revolucije u Ligi prvaka
N. K.
slika
UEFA danas nacionalnim savezima predstavlja detalje revolucije u Ligi prvakaRevolucija u Ligi prvaka (Foto: EPA-EFE)
Evropska nogometna federacija (UEFA) na današnjem sastanku s 55 nacionalnih saveza koji su njeni članovi donosi prijedloge za promjenu formata Lige prvaka od 2024. godine, otkriva Sky Sports.

Revolucijom u Ligi prvaka, koja će klubovima garantovati više utakmica i prihoda, planira se otkloniti opasnost bijega najbogatijih klubova u Superligu, novo takmičenje elite najmoćnijih.

Broj učesnika povećao bi se sa 32 na 36 pa bi se svakom klubu garantovalo najmanje deset utakmica protiv različitih protivnika jer bi se aktuelni način igranja u osam grupa zamijenio jednom ligom.

Prvoplasirani klub ne bi bio prvak Evrope, nego bi se za tu titulu razigravalo nokaut-fazom u koju bi se automatski plasiralo prvih osam klubova iz lige, dok bi za preostalih osam mjesta razigravali klubovi plasirani od 8. do 24. mjesta.



Broj utakmica u Ligi prvaka sa sadašnjih 125 povećao bi se na čak 225 mečeva po sezoni, a UEFA ovu promjenu uvodi kako bi zadovoljila i u Ligi prvaka zadržala kapitalce.

Naime, novim formatom njima bi bilo zagarantovano mjesto u Ligi prvaka čak i ako to ne ostvare plasmanom u nacionalnim prvenstvima.

Očito je da se UEFA protiv Superlige kao zatvorenog takmičenja najjačih bori redizajnom Lige prvaka koja bi bila ista takva zatvorena liga.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Nova Liga prvaka. Ubili su nogomet

Post Postao/la storm »

slika
Zvonko Alač/ index.hr

Foto: Gulliver Images, Grafika: Index


"APPEASEMENT" je engleska riječ za udovoljavanje slabijeg jačem. U međunarodnu političku terminologiju ušla je prije Drugog svjetskog rata, kao oznaka za ponašanje Velike Britanije i premijera Chamberlaina, koji su u strahu od agresivne i agresorske Hitlerove Njemačke toj državi davali stalne ustupke i popuštanja u nadi da će tako izbjeći sukob u kojem su se bojali poraza.

U Britaniju su bile uprte oči i nade slobodnih europskih nacija i država koje su strahovale od velike opasnosti koja se nadvila nad kontinentom, a ona je mir u svojoj kući kupovala tako što je Njemačkoj predavala teritorije i narode onih država koje su u njoj gledale zaštitnicu. Nacistički imperij tako je rastao, ali što je bio veći i bogatiji, postajao je još nezasitniji i bezobzirniji. Kvarno kupovan mir za onu kuću na otoku i njeno carstvo uskoro je bio gotov. Srušio ga je vođa željan novog europskog poretka.

Čeferin kao Chamberlain

slika
Puno desetljeća kasnije u Europi se narodi, države, teritoriji i resursi apsorbiraju i proždiru daleko sofisticiranijim metodama nego što su one s početka priče, ali slabiji i siromašni u novom europskom nogometnom poretku i dalje zaštitu od jakih, bogatih i agresivnih traže od onih koji se razmeću velikim riječima i jamstvima, ali zapravo mir kupuju i svoje carstvo štite "appeasementom" ili politikom udovoljavanja. Dakle, od Uefe,

Uefa se Superligi suprotstavila svojom Superligom
Panični strah od bijega najbogatijih i najatraktivnijih klubova u Superligu, novo i zatvoreno natjecanje elite najmoćnijih, natjeralo je Uefu da pristane na ultimatum tih klubova i potpuno im prilagodi Ligu prvaka. Revolucija najjačeg klupskog natjecanja provela se tako da se Uefa, ispočetka žestoko i glasno, protiv Superlige kao kružoka samo najjačih i najbogatijih izborila redizajnom Lige prvaka koja će za tri godine postati ista takva - zatvorena, ekskluzivna liga. Uefa se dakle Superligi "suprotstavila" svojom Superligom.

Ovakav zaokret nipošto nije iznenađenje jer je Uefino početno "odlučno ne" onima od kojih jako dobro živi te stajanje u zaštitu slabijih i siromašnijih bilo tek paradno i deklarativno. Reforma Lige prvaka kao odgovor na opasnost od Superlige završila je natjecanjem koje neće biti ništa bolje, pa ni drugačije od onog protiv kojeg se Uefa navodno borila. Pod krinkom suprotstavljanja Superligi i najbogatijima Uefa je zapravo radila i uradila sve da im udovolji i udobrovolji ih. Plod toga je nova Liga prvaka. Ona predstavlja smrt za najjača nacionalna prvenstva, ali i za eurokupove, te zatvoren, praktično incestuozan krug uvijek istih najbogatijih koji će jedni protiv drugih igrati do u nedogled.

Nogomet će izlaziti na uši. Ovo je previše utakmica čak i za najveće fanove

slika
Novim formatom Lige prvaka će se od ljeta 2024. broj njenih sudionika povećati s 32 na 36. Više neće biti skupina, nego jedna liga. Klubovi će uoči natjecanja biti podijeljeni u četiri jakosne skupine. Svaki klub odigrat će 10 utakmica, ali neće igrati svaki sa svakim, nego deset utakmica, a parovi će biti određeni ždrijebom uz poštovanje statusa nositelja. Prvih osam ići će u osminu finala, a za preostalih osam mjesta u nokaut-fazi razigravat će klubovi od 9. do 24. mjesta. Gubitnici u tom razigravanju natjecanje će nastavljati u Europa ligi.




Tako se svakom klubu u LP-u jamči najmanje deset utakmica protiv različitih protivnika, dok je do sada minimum bio šest utakmica protiv tri suparnika. Ovo će drastično povećati broj utakmica u Ligi prvaka sa sadašnjih 125 na čak 225 mečeva po sezoni. Osim utorkom i srijedom, Liga prvaka će se igrati i četvrtkom. Bit će 180 utakmica prve faze, 16 play-offa i 29 u nokaut-fazi. Da bi klub osvojio Ligu prvaka morat će odigrati barem 17 utakmica, a možda i 19. Dosad mu je za to bilo dovoljno 13 mečeva.

Nogomet i Liga prvaka će nam se, dakle, zbog inflacije utakmica zgaditi. Već desetljećima je previše utakmica po sezoni te se iz godine u godinu ponavljaju isti parovi u skupinama i nokaut-fazama, ali ovaj cirkus sadržavat će toliko utakmica da će brzo dojaditi i najvećim ovisnicima o nogometu.

Liverpool i Juventus ove sezone strepe hoće li u Ligu prvaka. Ubuduće su bezbrižni
Uefa ovu megalomansku revoluciju provodi kako bi pod svaku cijenu zadovoljila i u Ligi prvaka zadržala kapitalce, a njima bi novim formatom bilo zajamčeno mjesto u LP-u čak i ako to ne ostvare plasmanom u nacionalnim prvenstvima. Time lige Petice gube na značaju i prestižu u korist onoga što će biti Superliga, samo što se tako neće zvati. Pet najjačih europskih liga u novoj Ligi prvaka imat će pet ili čak šest klubova izravno u skupinama, bez obzira na to kakav plasman ostvarili u nacionalnim prvenstvima jer im je mjesto u LP-u zajamčeno zbog visokog Uefinog koeficijenta.

Konkretno, Liverpool ili Juventus tijekom loše sezone, kao što im je aktualna u Premiershipu i Serie A, ne bi strepili hoće li se zato sljedeće sezone plasirati u LP jer bi im mjesto bilo zagarantirano zbog visokog koeficijenta. Preostala mjesta podijelila će se klubovima također prema Uefinom koeficijentu. To znači da više nema klasičnih pretkola i kvalifikacija. Što to znači za hrvatske klubove te njihove nade i snove o Ligi prvaka?

Gdje su tu hrvatski klubovi?

slika
Unatoč ovosezonskim uspjesima Dinamo će vrlo teško u novu Ligu prvaka, da ne spominjemo ostale hrvatske klubove, koji imaju daleko niži koeficijent. Nema više kvalifikacija za Ligu prvaka, koje su davale barem nekoliko mjesta onima koji nisu u ligama Petice. Od 2024. najjači europski savezi dobivaju po pet ili šest mjesta. U novoj Ligi prvaka tako ostaju još samo četiri slobodna mjesta, koja želi 50 europskih saveza. Dva od ta četiri mjesta dodijelit će se klubovima prema Uefinom renkingu, jedno mjesto dobit će petoplasirana europska liga po Uefinom koeficijentu, a zadnje mjesto dobiva sljedeća liga po Uefinom renkingu koja nema nijednog predstavnika u Ligi prvaka.

Trenutno je Dinamo 33. klub Europe, ali je ispred njega trenutno čak sedam klubova s boljim koeficijentom, koji ne pripadaju najjačim nogometnim savezima, kojima će mjesta u Ligi prvaka biti automatski zajamčena. Tako je ispred Dinama dugačak red "zaslužnijih": Šahtar, Salzburg, Zenit, Basel, Bešiktaš ili kijevski Dinamo.




Sve ovo smislio je tip koji bi zabranio klubovima u LP-u da jedni od drugih kupuju igrače, a djeci bi puštao samo posljednjih 15 minuta utakmica
Idejni vođa ovog novog europskog nogometnog poretka je Juventusov predsjednik Andrea Agnelli. Među niskom njegovih bisera strši nekoliko ideja. Jedna od onih je takozvano džentlmensko pravilo, prema kojem bi se klubovima u Ligi prvaka zabranilo da jedni od drugih kupuju igrače. "Tako bi se povećala solidarnost i više ne bi bilo astronomskih transfera", objašnjava Agnelli. Zgodno je da solidarnost zagovara elitist koji bi usred najgore ekonomske krize u posljednjih 100 godina izbrisao četiri petine nogometne Europe te da protiv sumanutog trošenja na nogometaše ustaje tip koji je samo za odštetu 33-godišnjeg Cristiana Ronalda platio 120 milijuna eura.

Agnelliju su nacionalna prvenstva gnjavaža koju treba svesti na formalnost i maksimalno ih skratiti. "Svađao sam se s Aleksandrom Čeferinom oko formata državnih prvenstava. Želimo da domaće lige manje opterećuju klubove i igrače. Većina najjačih europskih liga ima po 18 ili 20 klubova u prvim ligama. To je previše. Nacionalna prvenstva i kupovi moraju zauzimati najviše dvije trećine kalendara klubova i na tome ćemo raditi. U Engleskoj klubovi mogu u domaćim natjecanjima odigrati i po 53 utakmice, što je suludo", poručio je Englezima, od kojih je ekspresno dobio odbijenicu. Premier League po sezoni od TV prava zarađuje oko šest milijardi funti. Taj novac drastično bi se smanjio smanjenjem broja utakmica, ali Agnellija to ne zanima.

On je usmjeren na to da Ligi prvaka vrati mlađe gledatelje, koje to natjecanje, ali i nogomet općenito, sve manje zanima: "Današnjim klincima koncentracija i pažnja traju jako kratko i teško je očekivati da sjede pred televizorom i gledaju utakmicu 90 minuta. Zato razmišljamo da uvedemo pretplatu na posljednjih 15 minuta utakmica jer je to otprilike vrijeme koje djeca mogu koncentrirano pratiti nogomet. Gledate li golf, interesantno vam je samo posljednjih šest rupa finalnog dana. Nećete radi toga gledati cijeli vikend."

Unuk i sin postao je vođa novog europskog nogometnog poretka, a ne može proći prvu nokaut-rundu Lige prvaka

slika
Sve ovo dolazi iz glave i usta čovjeka koji je umislio da će postati prvak Europe ako veterana Ronalda plati nekoliko stotina milijuna eura i pridruži ga nekolicini prosječnih igrača, kao i čovjeka koji je posljednje tri sezone vidio koliko klub koji vodi jer ga je naslijedio od djeda, oca i strica vrijedi u Ligi prvaka. Od tamo su ga u ranim nokaut-fazama izbacivali Ajax, Lyon i Porto.

Sve su to klubovi koji nisu dovoljno veliki da bi igrali u novoj Ligi prvaka koju je smislio Agnelli. Zato je ispadanje Juventusa od Porta, koji ima isto europskih naslova (dva) kao i Juve, ali neće smjeti u Agnellijevu Ligu prvaka, jedan od najvećih užitaka koje su nam ove godine priuštili nogomet i već odavno dosadna Liga prvaka.

Međutim, ubrzo ćemo plakati za ovom Ligom prvaka, koliko god bila monotona i repetitivna. Za tri godine mijenja je novi europski nogometni poredak. Ovog ne nameće neki novi Führer, nego to radi tip koji kao da je mali Duce. Ovaj bi također mijenjao novi europski poredak tako što bi šlepajući se uz jače i opasnije od sebe uništavao siromašnije, manje i slabije, a nije kadar voditi ni svoju kuću.
2
1 slika 1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Nova Liga prvaka. Ubili su nogomet

Post Postao/la Socrates »

Postavio sam Agnelijevu izjavu nedavno oko ovoga.

I ja mislim da je katastrofa, iz vise razloga. Kako ce navijaci reagirati na sve ovo? Da li se iko oko toga upitao? Ja predvidjam otpor. :zbunj
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Nova Liga prvaka. Ubili su nogomet

Post Postao/la Socrates »

Nit' je Liga niti je kup.

Totalna glupost. Deset protivnika, od 35 klubova, po nekom suludom svicarskom sistemu, i na osnovu toga radis neki poredak.

Jedino sto je slicno ovome je NFL, ali mislim da Evropa ovo nece progutati. Englezi ce im prvi iz ovoga pobjeci.

Meni nije jasno da Englezi, eto taj Liverpool, uopste pristaju na ovo, sad kad je Premier Liga financijski stabilna i bogata. Mada, korona je sve poremetila, al' opet.

Nista mi ovo nije jasno.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Nova Liga prvaka. Ubili su nogomet

Post Postao/la storm »

Socrates je napisao/la: 21 mar 2021, 12:47 Postavio sam Agnelijevu izjavu nedavno oko ovoga.

I ja mislim da je katastrofa, iz vise razloga. Kako ce navijaci reagirati na sve ovo? Da li se iko oko toga upitao? Ja predvidjam otpor. :zbunj
Ne znam zašto im ovo treba?
Već taj zadnji format lige prvaka, sasvim je dovoljno davao prednosti onima koji više ulažu, sa tri, četiri, pet predstavnika u ligi prvaka...što je po meni bilo i u redu.
Ovo ako prođe, a sve tako izgleda, znači da se liga fkt zatvara...poništava se svaka mogućnost, da neki klub tipa Maribor, Dinamo, Sarajevo, Zvezda, zaigra u toj ligi...puno će se toga moratii poklopiti i Ajaxu, Benfici, Portu, Olimpijakosu, Galatasaraju, i masu onih, koji znali odigrati značajne uloge.
Odljev igrača će biti još veći prema tih 30tak najbogatiji...recimo danas, do danas je klinac u Zagrebu realno mogao sanjati da će zaigrati u ligi prvaka za svoj klub...i u svim tim klubovima i gradovima koje sam naveo. Sa ovim činom, to prestaje.
Šta je sljedeće....vjerojatno će ti klubovi i osporavati nastupe svojih igrača za reprezentacije, kako to ide već sa NBA. Ne za godinu, dvije, tri, za deset sigurno. Nacionalna prvenstva još će bezvrijednija postati, i samim tim broj klasnih igrača opasti u globalu.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Nova Liga prvaka. Ubili su nogomet

Post Postao/la storm »

Socrates je napisao/la: 21 mar 2021, 12:55 Nit' je Liga niti je kup.

Totalna glupost. Deset protivnika, od 35 klubova, po nekom suludom svicarskom sistemu, i na osnovu toga radis neki poredak.

Jedino sto je slicno ovome je NFL, ali mislim da Evropa ovo nece progutati. Englezi ce im prvi iz ovoga pobjeci.

Meni nije jasno da Englezi, eto taj Liverpool, uopste pristaju na ovo, sad kad je Premier Liga financijski stabilna i bogata. Mada, korona je sve poremetila, al' opet.

Nista mi ovo nije jasno.
Drhti UEFA od bogatih...
Da, i ja čisto sumnjam, da će englezi vući poteze protiv svoje lige.
0
Avatar
Mrachni
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 1163
Postovi: 927
Pridružen/a: 28 jul 2020, 07:31
Lokacija: Berlin

Re: Nova Liga prvaka. Ubili su nogomet

Post Postao/la Mrachni »

Odavno je fudbal prestao biti fudbal,sad je to biznis.
2
2 slika
You know who is coming for you, you've always known.
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22278
Postovi: 16994
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Nova Liga prvaka. Ubili su nogomet

Post Postao/la Russki »

ubleha žešća, nogomet mi je sve mrži iz dana u dan
0
abysmal depths are flooded
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Europska Premierliga?

Post Postao/la Socrates »

Upravo procurila vijest da je 11 evropskih klubova potpisalo preliminarni dogovor oko osnivanja Evropske Superlige, nezavisne od UEFA.

Klubovi su; Liverpool, Manchester United, Arsenal, Chelsea, Tottenham, Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Inter, Milan i Juventus. :heidi2
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Europska Premierliga?

Post Postao/la Socrates »

Nema Bayerna, PSG-a i Manchester Citija.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Odgovori

Natrag na “Nogomet/ fudbal”