Diego Armando Maradona

Prvenstva i kupovi klubova, igrači, vijesti, transferi, kladioničari u plusu (no kako drukčije?!)

Moderator/ica: Socrates

Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Preminuo legendarni Diego Maradona

Post Postao/la storm »

Argentinski list Clarin objavio je da je u 61. godini umro Diego Maradona. Informaciju je potvrdio i brazilski CNN.

slika

Uzrok smrti navodno je srčani udar.

Marodna je prije dvije sedmice podvrgnut operaciju subduralnog hematoma na mozgu, nakon što je hospitaliziran zbog anemije i dehidracije. Ljekari su intervenciju izveli i najavili da slijedi period oporavka. Nažalost situacija se naglo pogoršala, jer kako javljaju mediji, Marodana je izgleda doživi srčani udar.
10
7 slika 1 slika 2 slika
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Umro Maradona

Post Postao/la CocoMa »

61.godina i nisu neke godine..

RIP
0
Avatar
pink floydd
Prvi Valentajn foruma
Prvi Valentajn foruma
Reactions: 17892
Postovi: 8407
Pridružen/a: 03 sep 2020, 05:55

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la pink floydd »

Ode i Maradona. Evo sad čitam da je danas umro od srčanog zastoja.
0
Avatar
R4IN
Sajber kurajber
Sajber kurajber
Reactions: 8954
Postovi: 10478
Pridružen/a: 31 aug 2020, 00:23

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la R4IN »

Steta majstor je bio,al ne cudi me koliko je droge proslo kroz njegovo tjelo..
0
ALPHA ET OMEGA🔥
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Preminuo legendarni Diego Maradona

Post Postao/la storm »

E moj Diego....opisati ću kasnije odrastanje uz takvog genija nogometa.
Nisam zapamtio Pelea, oni kasnije me ne dotiću ni izbliza u emotivnom smislu, koliko smo ovog "malog zelenog" obožavali.
Počivao u miru najveći ikada :cvijece
2
2 slika
Tokmak
Novi behar
Novi behar
Reactions: 78
Postovi: 103
Pridružen/a: 23 jul 2020, 18:14
Lokacija: Žlibina

Re: Preminuo legendarni Diego Maradona

Post Postao/la Tokmak »

Šta je ovo,hoće li itko ostati... :kme
2
2 slika
Vuk dlaku mijenja,ćud nikada.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Preminuo legendarni Diego Maradona

Post Postao/la storm »

Tokmak je napisao/la: 25 nov 2020, 17:50 Šta je ovo,hoće li itko ostati... :kme
Al zbilja....svaka druga vijest, umro netko poznat...i to ne bilo tko.
1
1 slika
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Preminuo legendarni Diego Maradona

Post Postao/la laga-nini »

..najbolji svi vrimena da je tada bilo normalno sudjenje ko danas zabija bi svaku utakmicu po tri gola...rip..
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Preminuo legendarni Diego Maradona

Post Postao/la storm »

slika
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Preminuo legendarni Diego Maradona

Post Postao/la storm »

Kakve je tekstove "Amigo" Zvonimir Magdić pisao o njemu...

‘PRVI SAM NAPISAO DA JE ON MALI ZELENI, REKLI SU: KRETENARIJA! A ONDA JE ZABIO ZVEZDI NA MARAKANI...‘
Legendarni hrvatski novinar bio je prvi s ovih prostora koji je gledao i intervjuirao Maradonu
PIŠE: Robert Šola, Anton Samvojska, Zvonimir Magdić

slika
Pokojni Zvonimir Magdić Amigo bio je prvi hrvatski novinar koji je uživo gledao Maradonu. Kao novinar Sportskih novosti napisao je i prvi tekst o njemu, a Anton Samovojska objavio je 12. ožujka 2009. - povodom izlaska Amigove knjige “Maradona, mali zeleni” - u Sportskima sjajan tekst o Amigu i Maradoni. Evo dijela tog teksta:

“Jednog svibanjskog jutra, potkraj sedamdesetih, u “Zvjerinjaku”, kafiću nadomak Trga bana Jelačića, dio povećega društva bili su neponovljivi Bernard Vukas Bajdo i Zvonimir Magdić Amigo. Kako se toga dana igrala finalna utakmica engleskog kupa, svi smo se počeli spremati poći kući. Osim Magdića. Zatečeni Bajdo zapitao je Magdića: “Amigo, ti ne ideš gledati finale?” “Ne, ne idem” – odgovorio je Magdić. “A zašto?” “Pa igraju Englezi” – otpovrnuo je Magdić. “Zašto ti ne voliš Engleze?” – ustrajao je Vukas. “Joj, Bajdo, pogleč ovo. Sad dojdem doma, sednem u fotelju i zapalim televizor. Engleski desni bek zeme loptu i opali je. Ja se dignem, odem u kuhinju, pristavim čaj, vratim se natrag pred televizor, a lopta je još u zraku. Kaj se tu ima videti?” Društvo se raspalo od smijeha. Amigo je doista osobiti autor, a takva je, ne treba dvojiti, i knjiga, čiji urednik nije nitko drugi nego Ante Kostelić!

Magdić je Maradonu, to čudo od nogometaša, upoznao 1978. u Buenos Airesu. Maradona je imao 18 godina i bio je ovjenčan atributom apsolutno najboljeg mladog nogometaša svijeta. Ali to nije bilo dovoljno da ga Cesar Luis Menotti uvrsti u reprezentaciju Argentine, koja će na svome tlu osvojiti naslov prvaka svijeta. Zahvaljujući Rudolfu Kralju, Zagrepčaninu koji je bio Menottijeva desna ruka, Magdić je u Buenos Airesu uspio načiniti prvi intervju s Maradonom.



S
Potom je čudesnog Argentinca pratio u stopu, vrebajući i najsitniju zgodu za nove susrete. Knjiga opisuje sve Maradonine zgode i nezgode te Magdićeve zgode i nezgode s Maradonom. Poput ove, koja nas upoznaje s detaljem u kojem je Maradona postao “mali zeleni”: “Redakcija me 21. svibnja 1980. poslala u Beč na prijateljsku utakmicu Austrija – Argentina. Rekli su mi: “Imaš 22 retka.” Utakmica je bila strahovita, Argentina je raznijela Austriju s 5:1, a Maradona je zabio tri komada. Mogla se napisati knjiga, a ja sam imao 22 retka. Poslao sam točno 22, jer da sam poslao 24, odmah bi mi skratili 2. Izvješću sam nadjenuo naslov: “Diego, jesi li ti mali zeleni?”

Kad je tekst stigao u redakciju, prvo je nastao smijeh, pa opća sablazan i, napokon, poruka: “Zvonimire, mi te šaljemo na put, ti trošiš državni novac, a što radiš? Šalješ nam neke kretenarije o “malom zelenom”. Kakav “mali zeleni”! To ti neće izići.” Nije izišlo” – pripovijeda Magdić.

Dakako, ova je priča dobila zanimljivi nastavak. “Ujesen 1982. godine, u drugom kolu Kupa pobjednika kupova, u Beogradu su igrali Crvena zvezda i Barcelona. Vrijeme je bilo ružno, teren loš, ali Maradona je imao jedan od svojih dana. Primivši loptu, u jednom je trenutku naumio lobati vratara Crvene zvezde. Kad je opalio, rekao sam: “Ako ovo bude gol, idem doma.” Bio je gol, no nisam otišao doma. Nakon utakmice napisao sam članak pod naslovom: “Diego, ti si ipak mali zeleni”. Taj je naslov objavljen jer sada su svi spoznali da je Maradona doista – mali zeleni...”
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Preminuo legendarni Diego Maradona

Post Postao/la laga-nini »

..i dan danas e sicam naslova mali zeleni Argentina Austrija u Beču ..naravno amigo Magdić ..prvo upoznavanje s Maradonom..mislim sportske il sn revija ..ipak sportske
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Preminuo legendarni Diego Maradona

Post Postao/la laga-nini »

..a da nema hrvatske gene tesko bi bio najbolji ikad.. :D
DIEGO ARMANDO MARADONA preminuo je danas u 61. godini života.

Kako javljaju argentinski mediji, jedan od najvećih i najkontroverznijih nogometaša svih vremena preminuo je od posljedica srčanog udara dva tjedna nakon operacije krvnog ugruška u mozgu.

Vijest o Diegovoj smrti šokirala je čitav svijet, a brojni aktivni i bivši sportaši oprostili su se do Maradone preko društvenih mreža.

Maradona ja u samostalnoj Hrvatskoj prvi put bio 1994. godine kad se Argentina u prijateljskoj utakmici na Maksimiru pripremala za Svjetsko prvenstvo. Usred rata s njim su u Zagreb došli i Batistuta, Caniggia, Diego Simeone, Fernando Redondo i ostale argentinske zvijezde, a Ćirina Hrvatska, koja će četiri godine kasnije u skoro istom sastavu osvojiti treće mjesto u Francuskoj, odigrala je 0:0.

Tuđmanu poklonio loptu

Na stadionu je bilo 40.000 ljudi, ali je kraj utakmice dočekalo manje od pola stadiona budući da je epski potop rastjerao gledatelje. Tadašnji predsjednik Franjo Tuđman od Maradone je na poklon dobio nogometnu loptu.

Maradona je često govorio da mu je Dražen Petrović jedan od najdražih sportaša i taj dolazak u Zagreb iskoristio je za posjetu njegovu grobu. Na grob je otišao s Davorom Šukerom, svojim suigračem iz Seville i Draženovom majkom Biserkom te položio vijenac.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
Diego se u Hrvatsku vratio 2005. godine kad je bio poseban gost na humanitarnom teniskom i nogometnom turniru u Novom Vinodolskom.

"Drago mi je da sam ponovno u Hrvatskoj. Želim se zabaviti i malo igrati nogomet i tenis. Koljeno me boli, ali izdržat ću", rekao je Diego koji je s Goranom Ivaniševićem igrao tenis, potpisivao autograme i fotografirao se s obožavateljima. Vodio ga je Ćiro Blažević s kojim se nakon utakmice izgrlio, a Ivaniševiću je potpisao Hajdukovu zastavu.
Govorio o hrvatskim korijenima

Tenis ga je u Hrvatsku opet doveo 26. studenog 2016. godine na finale Davis Cupa između Hrvatske i Argentine. Iako je bio u puno lošijem stanju nego kad je bio u Novom Vinodolskom, Maradona je navijao iz svega glasa za svoju reprezentaciju, a uoči finala dao je kratki intervju za Novu TV.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
"Hrvatska je prelijepa zemlja koja voli Davis Cup kao i mi Argentinci. Čestitam hrvatskoj publici jer me dočekala s predivnim poštovanjem. Rekli su mi da imam hrvatske korijene, ali to ne mogu potvrditi. Po ocu sam baskijskog porijekla, a ako imam hrvatske korijene - dobro", rekao je Maradona.
Maradonin djed navodno je bio Mateo Kariolić s Korčule koji je stariju kćer Dalmu, Diegovu majku, nazvao po Dalmaciji. Maradona je isto ime dao i svojoj kćeri i jednom je rekao da se i ona zove po Dalmaciji.
0
Avatar
Bella_
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6673
Postovi: 3487
Pridružen/a: 21 aug 2020, 08:19

Re: Preminuo legendarni Diego Maradona

Post Postao/la Bella_ »

R.I.P :tugi
0
"Kimsenin fark edemeyeceği detayları görmeyi çok severim."
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Preminuo legendarni Diego Maradona

Post Postao/la Socrates »

R. I. P. , legendo :tugi
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Tokmak
Novi behar
Novi behar
Reactions: 78
Postovi: 103
Pridružen/a: 23 jul 2020, 18:14
Lokacija: Žlibina

Re: Preminuo legendarni Diego Maradona

Post Postao/la Tokmak »

Da je u karijeri samo izbacio Jugoslaviju sa Mundijala 1990,učinio je dovoljno... :keke

živo se sjećam ove utakmice i njegovog gola protiv Grčke,u Americi 4 godine kasnije...
mislim da mu je to bila zadnja utakmica za reprezentaciju i možda zadnji zgoditak u karijeri uopće...



nakon toga,Caniggia i on su izbačeni,a Argentina je ispala od Rumunja u osmini finala,na penale,čini mi se...
1
1 slika
Vuk dlaku mijenja,ćud nikada.
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Preminuo legendarni Diego Maradona

Post Postao/la East_side »

R.I.P. velemajstore.
0
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22352
Postovi: 17072
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Preminuo legendarni Diego Maradona

Post Postao/la Russki »

RIP
0
abysmal depths are flooded
Odgovori

Natrag na “Nogomet/ fudbal”