Fotografska oprema

Fotografije sa interneta, majstori fotografije, savjeti, preporuke...
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36108
Postovi: 32716
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la dmr »

Sleepy Joe je napisao/la: 09 apr 2021, 11:45 Dok skupiš na štednoj jedno 5.000, ali da ne govoriš ženi za štek. :ddk
to je to, slicna situacija koju vec imamo kod bicikala :D :D

for-an-additional-495-we-will-provide-a-receipt-that-matches-what-you-told-your-spouse-you-paid-tkek-bicycle-store-london-KBB8v.jpg
4
4 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
make your move :damir
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 13994
Postovi: 6433
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la lejlamo »

dmr je napisao/la: 09 apr 2021, 11:22
lejlamo je napisao/la: 09 apr 2021, 11:09
:sok
eos 40D
trebalo bi da pasu ovi, evo proberi ako ti sta odgovara :D

viewtopic.php?p=247101#p247101


:heidi2
1
1 slika
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36108
Postovi: 32716
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la dmr »

lejlamo je napisao/la: 09 apr 2021, 14:22
dmr je napisao/la: 09 apr 2021, 11:22

trebalo bi da pasu ovi, evo proberi ako ti sta odgovara :D

viewtopic.php?p=247101#p247101


:heidi2
nije problem, tamam da ispraznim ormar :D :D
1
1 slika
make your move :damir
Avatar
Socrates
PRO behar
PRO behar
Reactions: 14899
Postovi: 16795
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la Socrates »

Ja sam ovog covjeka religiozno citao kad sam nabavljao opremu.

Ne znam, mozda ima bolji, ali meni je njegov sajt sjeo k'o budali samar. Jest da me kostao. :valja

Samo za Nikon.

https://www.kenrockwell.com/nikon/10-best.htm
2
2 slika
Tražili smo se po prethodnim životima
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

Socrates je napisao/la: 09 apr 2021, 22:56 Ja sam ovog covjeka religiozno citao kad sam nabavljao opremu.

Ne znam, mozda ima bolji, ali meni je njegov sajt sjeo k'o budali samar. Jest da me kostao. :valja

Samo za Nikon.

https://www.kenrockwell.com/nikon/10-best.htm
Ima miješane osjećaje....razočarao si me k'o nikonovac, ali razveselio k'o fotograf :D
Opremu na spisak, molim lijepo :love
0
Avatar
Socrates
PRO behar
PRO behar
Reactions: 14899
Postovi: 16795
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la Socrates »

storm je napisao/la: 09 apr 2021, 23:01
Socrates je napisao/la: 09 apr 2021, 22:56 Ja sam ovog covjeka religiozno citao kad sam nabavljao opremu.

Ne znam, mozda ima bolji, ali meni je njegov sajt sjeo k'o budali samar. Jest da me kostao. :valja

Samo za Nikon.

https://www.kenrockwell.com/nikon/10-best.htm
Ima miješane osjećaje....razočarao si me k'o nikonovac, ali razveselio k'o fotograf :D
Opremu na spisak, molim lijepo :love
Mene je sramota iznijeti opremu na uvid. :valja

A ne znam zasto sam tada izabrao Nikon. Pocetnici to ne mogu objasniti. Pogotovo mladji pocetnici, kao sto sam bio ja. Ne vjerujem da sam imao dovoljno informacija, a ni intelektualne sposobnosti da odlucim Nikon ili Canon. To je jedna od onih odluka koju doneses nabrzinu. Barem kod mene bila. I onda se drzis odluke kakva god bila.

Ovaj covjek gore me je zarazio tada. I stvarno nista ne promovira, nego je objektivan.
1
1 slika
Tražili smo se po prethodnim životima
Avatar
Socrates
PRO behar
PRO behar
Reactions: 14899
Postovi: 16795
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la Socrates »

A sad vidim da ima i za Canon armiju dosta informacija na njegovom sajtu.
1
1 slika
Tražili smo se po prethodnim životima
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

Socrates je napisao/la: 09 apr 2021, 23:14
storm je napisao/la: 09 apr 2021, 23:01

Ima miješane osjećaje....razočarao si me k'o nikonovac, ali razveselio k'o fotograf :D
Opremu na spisak, molim lijepo :love
Mene je sramota iznijeti opremu na uvid. :valja

A ne znam zasto sam tada izabrao Nikon. Pocetnici to ne mogu objasniti. Pogotovo mladji pocetnici, kao sto sam bio ja. Ne vjerujem da sam imao dovoljno informacija, a ni intelektualne sposobnosti da odlucim Nikon ili Canon. To je jedna od onih odluka koju doneses nabrzinu. Barem kod mene bila. I onda se drzis odluke kakva god bila.

Ovaj covjek gore me je zarazio tada. I stvarno nista ne promovira, nego je objektivan.
A daj, iznesi da vidimo, a i fotke još više :love
Ma to se ja zezam onako...nema baš nikakve bitne razlike ovo canon, nikon...više je interno bockanje, koje i nema nekog uporišta. Dvije su najveće tvrtke, to je to. Tehnički su razlike u nijansama, jedan period prednječi jedna, drugi druga marka, i tako u krug.
Odabir se uglavnom svodi na prvu impresiju, ili iskustvo...ja sam jednostavno od frendova dobio jedan canon u ruke i to je presudilo. Da je to bio nikon, sony, pentax, fuji, na tome bih vjerojatno i ostao. Jako je bitan i razlog, da ti netko poznat može ponuditi i objektive na probu, dok svoju torbu ne popuniš :ooo
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

Socrates je napisao/la: 09 apr 2021, 23:19 A sad vidim da ima i za Canon armiju dosta informacija na njegovom sajtu.
Gledao sam ga već...Ken jest autoritet po tom pitanju. :ok
0
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 10001
Postovi: 4204
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la toxic »

Soc je pun iznenadjenja :cool
jos nedavno je samokriticno prokomentarisao svoje uratke al' nije mi se upalila lampica.
Ja se nadam da ces se odvaziti i pruziti nam zadovoljstvo da vidimo neke klikove :toxi
3
1 slika 2 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
WhiskeyPete
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 10239
Postovi: 7506
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la WhiskeyPete »

@storm kakva su tvoja iskustva sa foto-studio pozadinom?
0
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

Sleepy Joe je napisao/la: 13 apr 2021, 15:05 @storm kakva su tvoja iskustva sa foto-studio pozadinom?
Iskustvo je, da je rolo papir jedini najbolji. I da je skup.
U studiju su zbog fleseva, sve ostale pozadine kritične.
Ali za koju namjenu?
0
Avatar
WhiskeyPete
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 10239
Postovi: 7506
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la WhiskeyPete »

storm je napisao/la: 13 apr 2021, 20:10
Sleepy Joe je napisao/la: 13 apr 2021, 15:05 @storm kakva su tvoja iskustva sa foto-studio pozadinom?
Iskustvo je, da je rolo papir jedini najbolji. I da je skup.
U studiju su zbog fleseva, sve ostale pozadine kritične.
Ali za koju namjenu?
Ubrzo startamo sa malim studiom za fotografisanje u mom stanu ispot, pa me interesuje i tvoje viđenje.
0
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

Sleepy Joe je napisao/la: 13 apr 2021, 20:31
storm je napisao/la: 13 apr 2021, 20:10

Iskustvo je, da je rolo papir jedini najbolji. I da je skup.
U studiju su zbog fleseva, sve ostale pozadine kritične.
Ali za koju namjenu?
Ubrzo startamo sa malim studiom za fotografisanje u mom stanu ispot, pa me interesuje i tvoje viđenje.
Stan je malo problematican zbog visine, ako misliš ljude slikati..
Nekad softbox, fleš, traže višu poziciju, a nemaš gdje. Vrijedi probati svakako, pa se poigrate malo
Za produktnu fotografiju može se.
Šta imate od opreme?
0
Avatar
WhiskeyPete
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 10239
Postovi: 7506
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la WhiskeyPete »

storm je napisao/la: 13 apr 2021, 20:34
Sleepy Joe je napisao/la: 13 apr 2021, 20:31

Ubrzo startamo sa malim studiom za fotografisanje u mom stanu ispot, pa me interesuje i tvoje viđenje.
Stan je malo problematican zbog visine, ako misliš ljude slikati..
Nekad softbox, fleš, traže višu poziciju, a nemaš gdje. Vrijedi probati svakako, pa se poigrate malo
Za produktnu fotografiju može se.
Šta imate od opreme?
Visina je 2.60 metarata, malo viši plafon nego na spratu, ali je kvadratura dovoljna. Nema pregrada, možda je mana što nije na sunčanoj strani, ali ima dovoljno svjetlosti.
Rasvjetu ćemo posuditi, koristi će mo moj Nikon + 2 Olimpusa (OM-D E-M1X i OM-D E-M10 Mark III) sa 10 objektiva, milsim da su najmanje 2 za low-loght.
0
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

Sleepy Joe je napisao/la: 13 apr 2021, 21:00
storm je napisao/la: 13 apr 2021, 20:34

Stan je malo problematican zbog visine, ako misliš ljude slikati..
Nekad softbox, fleš, traže višu poziciju, a nemaš gdje. Vrijedi probati svakako, pa se poigrate malo
Za produktnu fotografiju može se.
Šta imate od opreme?
Visina je 2.60 metarata, malo viši plafon nego na spratu, ali je kvadratura dovoljna. Nema pregrada, možda je mana što nije na sunčanoj strani, ali ima dovoljno svjetlosti.
Rasvjetu ćemo posuditi, koristi će mo moj Nikon + 2 Olimpusa (OM-D E-M1X i OM-D E-M10 Mark III) sa 10 objektiva, milsim da su najmanje 2 za low-loght.
Rasvjeta me zanima najviše. Kako ćete okidati fleševe?
Jel na slave mode (kada dva fleša podesis, da okinu na signal prvog) ili trigger ...govorim to zato, jer onda imaš beskrajne mogućnosti...
U studiu je nešto problem...nemaš izgovora, sve kontroliraš sam, ali radionica i radionica ti treba...ja se još bojim samostalno to raditi.
Ja ću ovako, kad porastem :oo

slika
1
1 slika
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36108
Postovi: 32716
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la dmr »

Kako ce ti ovo sve stati u lift, pitam se? :ovaj :keke
1
1 slika
make your move :damir
Odgovori

Natrag na “Fotografija”