Fotografska oprema

Fotografije sa interneta, majstori fotografije, savjeti, preporuke...
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 13994
Postovi: 6433
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la lejlamo »

Russki je napisao/la: 09 apr 2021, 10:45
lejlamo je napisao/la: 09 apr 2021, 10:43

šlagirat ćeš se tek kad počneš gledati neophodne objektive :opa
A jel? Hvala draga šta si mi skrenula pažnju hehe, neću ni gledati. Hvatam se ja nečega šta mi ide od ruke i u čemu sam dobar. :D
haha, ma vjerovatno se može dosta opreme i nabaviti povoljnije na načine kako su opisali slipi i storm...super je to hobi,čovjek se fokusira na nešto što mu privuče pažnju, vrijeme provodi napolju, fizički aktivan, a usput i uči, otkriva nešto novo....i o fotografiji i o sebi....
super je i kada se potrefi još neko ko voli, pa zajedno analizirati i razgovarati.....
ako ništa, skrenu misli sa često teške svakodnevnice :cool
1
1 slika
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 25333
Postovi: 20025
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: dystopian future

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la Russki »

lejlamo je napisao/la: 09 apr 2021, 10:49
Russki je napisao/la: 09 apr 2021, 10:45

A jel? Hvala draga šta si mi skrenula pažnju hehe, neću ni gledati. Hvatam se ja nečega šta mi ide od ruke i u čemu sam dobar. :D
haha, ma vjerovatno se može dosta opreme i nabaviti povoljnije na načine kako su opisali slipi i storm...super je to hobi,čovjek se fokusira na nešto što mu privuče pažnju, vrijeme provodi napolju, fizički aktivan, a usput i uči, otkriva nešto novo....i o fotografiji i o sebi....
super je i kada se potrefi još neko ko voli, pa zajedno analizirati i razgovarati.....
ako ništa, skrenu misli sa često teške svakodnevnice :cool
Sad vas je troje i nagovarate me :D

Pretpostavljam da može, samo nemam ja baš volje toliko da tražim, ostavljam to profesionalcima.

Vi slikajte, mogu vam i model biti :D

A ja ću na bataciklo i gas. :D

Da skrenemo sa svakodnevnice u nešto bolje i korisnije za um i tijelo.
0
abysmal depths are flooded
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 13994
Postovi: 6433
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la lejlamo »

Russki je napisao/la: 09 apr 2021, 10:52
Sad vas je troje i nagovarate me :D

Pretpostavljam da može, samo nemam ja baš volje toliko da tražim, ostavljam to profesionalcima.

Vi slikajte, mogu vam i model biti :D

A ja ću na bataciklo i gas. :D

Da skrenemo sa svakodnevnice u nešto bolje i korisnije za um i tijelo.
imaju aparati onu ko špagu da se okače oko vrata, ništa ti ne smeta u biciklanju, pa kad staneš da predahneš ti klikni...i sve tako... :opa
1
1 slika
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 25333
Postovi: 20025
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: dystopian future

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la Russki »

lejlamo je napisao/la: 09 apr 2021, 10:54
Russki je napisao/la: 09 apr 2021, 10:52
Sad vas je troje i nagovarate me :D

Pretpostavljam da može, samo nemam ja baš volje toliko da tražim, ostavljam to profesionalcima.

Vi slikajte, mogu vam i model biti :D

A ja ću na bataciklo i gas. :D

Da skrenemo sa svakodnevnice u nešto bolje i korisnije za um i tijelo.
imaju aparati onu ko špagu da se okače oko vrata, ništa ti ne smeta u biciklanju, pa kad staneš da predahneš ti klikni...i sve tako... :opa
Vidio sam ja to.

Ama ne nagovaraj me bonoo. :D
1
1 slika
abysmal depths are flooded
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

lejlamo je napisao/la: 09 apr 2021, 10:43
Russki je napisao/la: 09 apr 2021, 00:09 Sada sam vidio cijenu Nikona D750. Mal' se šlagirao nisam. :D
šlagirat ćeš se tek kad počneš gledati neophodne objektive :opa
Istina je, može biti baš užas.
Ali ima i tu nekih izlaza
Recimo objektiv zoom 70-200mm f2, 8, sa stabilizacijom, novi je preko 2000€
No imaš i polovni 70-300mm i za 200€
Pa 55-250mm za nekih 100€ već
Canon ima najbolji objektiv ever složen, ja ga obožavam, nov košta 104€ EF 50mm f1, 8
Imam recimo 50mm f1 4 koji sam platio 500€, a sekunde bolji nije, eto taj jedan f-stop više, a u praksi nimalo ne opravdava 5x cijene... Čak rijetko otvorim blendu na 1,4 jer onda imaš problem sa fokusom... Recimo kod portreta oko je oštro, a nos nije, ili uho...
Ali sam morao platiti i tu školu, nemojte i vi :D
2
2 slika
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 13994
Postovi: 6433
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la lejlamo »

meni se dopadaju motivi koji te privuku da klikneš. a sa boljom aparaturom i oni dođu mnogo više do izražaja. ne znam eto, nisam pametna, ti zaključi i odluči :yes
1
1 slika
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 25333
Postovi: 20025
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: dystopian future

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la Russki »

lejlamo je napisao/la: 09 apr 2021, 10:59 meni se dopadaju motivi koji te privuku da klikneš. a sa boljom aparaturom i oni dođu mnogo više do izražaja. ne znam eto, nisam pametna, ti zaključi i odluči :yes
oš ti sa mnom na bicikl ? :D
2
1 slika 1 slika
abysmal depths are flooded
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

Evo ima ga i za 95€. Nov, garancija...
Screenshot_20210409_110359_com.android.chrome.jpg
2
1 slika 1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 13994
Postovi: 6433
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la lejlamo »

storm je napisao/la: 09 apr 2021, 10:59
lejlamo je napisao/la: 09 apr 2021, 10:43

šlagirat ćeš se tek kad počneš gledati neophodne objektive :opa
Istina je, može biti baš užas.
Ali ima i tu nekih izlaza
Recimo objektiv zoom 70-200mm f2, 8, sa stabilizacijom, novi je preko 2000€
No imaš i polovni 70-300mm i za 200€
Pa 55-250mm za nekih 100€ već
Canon ima najbolji objektiv ever složen, ja ga obožavam, nov košta 104€ EF 50mm f1, 8
Imam recimo 50mm f1 4 koji sam platio 500€, a sekunde bolji nije, eto taj jedan f-stop više, a u praksi nimalo ne opravdava 5x cijene... Čak rijetko otvorim blendu na 1,4 jer onda imaš problem sa fokusom... Recimo kod portreta oko je oštro, a nos nije, ili uho...
Ali sam morao platiti i tu školu, nemojte i vi :D
e super što dijeliš ovakve podatke.

i ja se nadam da ću nekad moći priuštiti poneki dio fotoopreme i okušati se u fotografisanju.

sa onim canon aparatom sam od neki dan počela učiti osnove. pregledala sam dosta yt klipova, probavala, sada su mi neke stvari jasnije. skontala sam i koji bi mi objektiv (ako uzmem sve u obzir) bio sada potreban i sve...pomalo počinjem shvatati princip....

i, kad mislite da je nešto što ste iskusili korisno za početnika, podijelite s nama :cool
2
2 slika
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36114
Postovi: 32720
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la dmr »

storm je napisao/la: 09 apr 2021, 11:04 Evo ima ga i za 95€. Nov, garancija...

Screenshot_20210409_110359_com.android.chrome.jpg
evo ga nov za 55 :keke

https://www.olx.ba/artikal/42375021/obj ... anon-50mm/
1
1 slika
make your move :damir
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 13994
Postovi: 6433
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la lejlamo »

Russki je napisao/la: 09 apr 2021, 11:02
lejlamo je napisao/la: 09 apr 2021, 10:59 meni se dopadaju motivi koji te privuku da klikneš. a sa boljom aparaturom i oni dođu mnogo više do izražaja. ne znam eto, nisam pametna, ti zaključi i odluči :yes
oš ti sa mnom na bicikl ? :D
:opa

a evo dmr ti je živ primjer bicikliste koji fotka :opa
0
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36114
Postovi: 32720
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la dmr »

koji canon imas? imam ja viska objektiva. imam cak i taj gore :D :D
0
make your move :damir
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

dmr je napisao/la: 09 apr 2021, 11:06
storm je napisao/la: 09 apr 2021, 11:04 Evo ima ga i za 95€. Nov, garancija...

Screenshot_20210409_110359_com.android.chrome.jpg
evo ga nov za 55 :keke

https://www.olx.ba/artikal/42375021/obj ... anon-50mm/
Jest, da nije manualni kinez, bez autofokusa :keke
1
1 slika
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 13994
Postovi: 6433
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la lejlamo »

dmr je napisao/la: 09 apr 2021, 11:08 koji canon imas? imam ja viska objektiva. imam cak i taj gore :D :D
:sok
eos 40D
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

lejlamo je napisao/la: 09 apr 2021, 11:05
storm je napisao/la: 09 apr 2021, 10:59

Istina je, može biti baš užas.
Ali ima i tu nekih izlaza
Recimo objektiv zoom 70-200mm f2, 8, sa stabilizacijom, novi je preko 2000€
No imaš i polovni 70-300mm i za 200€
Pa 55-250mm za nekih 100€ već
Canon ima najbolji objektiv ever složen, ja ga obožavam, nov košta 104€ EF 50mm f1, 8
Imam recimo 50mm f1 4 koji sam platio 500€, a sekunde bolji nije, eto taj jedan f-stop više, a u praksi nimalo ne opravdava 5x cijene... Čak rijetko otvorim blendu na 1,4 jer onda imaš problem sa fokusom... Recimo kod portreta oko je oštro, a nos nije, ili uho...
Ali sam morao platiti i tu školu, nemojte i vi :D
e super što dijeliš ovakve podatke.

i ja se nadam da ću nekad moći priuštiti poneki dio fotoopreme i okušati se u fotografisanju.

sa onim canon aparatom sam od neki dan počela učiti osnove. pregledala sam dosta yt klipova, probavala, sada su mi neke stvari jasnije. skontala sam i koji bi mi objektiv (ako uzmem sve u obzir) bio sada potreban i sve...pomalo počinjem shvatati princip....

i, kad mislite da je nešto što ste iskusili korisno za početnika, podijelite s nama :cool
Koji imaš u mislima?
0
Avatar
WhiskeyPete
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 10241
Postovi: 7506
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la WhiskeyPete »

storm je napisao/la: 09 apr 2021, 11:04 Evo ima ga i za 95€. Nov, garancija...

Screenshot_20210409_110359_com.android.chrome.jpg
Najbolja žižna duljina za portrete, a tako povoljna cijena. :respekt
1
1 slika
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36114
Postovi: 32720
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la dmr »

storm je napisao/la: 09 apr 2021, 11:09
dmr je napisao/la: 09 apr 2021, 11:06

evo ga nov za 55 :keke

https://www.olx.ba/artikal/42375021/obj ... anon-50mm/
Jest, da nije manualni kinez, bez autofokusa :keke
:lagani :keke


16179597110713103107251508294674.jpg

16179597931275910503785347839192.jpg
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
make your move :damir
Odgovori

Natrag na “Fotografija”