Fotografska oprema

Fotografije sa interneta, majstori fotografije, savjeti, preporuke...
Moderator: CocoMa
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

dmr je napisao/la: 13 apr 2021, 21:36 Kako ce ti ovo sve stati u lift, pitam se? :ovaj :keke
Ih sklopi se to sve u torbe fino...
ma da je meni toga, u zubima bih uznijeo :ooo
0
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7688
Postovi: 5636
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la SmokingMan »

@storm

Moj prijatelj ima svog prijatelja koji već ima iksustva sa ovim, pa će nam dobro doći i njegovi savjeti, od njega ćemo posuđivati rasvetu za ove light kadrove, dok ne akumnuliramo sredstva za svoje. :D

Ne znam za ovo oko flesheva, još nismo ništa u detalje dogovorili, idemo prvo grubu, kao kada nanosiš malter na zid, pa onda fina, pa gletovanje. :ooo

Trebat će nam prakse i vremena da se naviknemo na nove okolnosti, ali to će ići relativno brzo, barem se nadam, jer nemamo neki prevelik pritisak da nešto mora imati uspjeha, bitno je iskustvo i zabava, ostalo će doći samo. Što manje pritiska, prije ćemo savladati.

Za početak radit će mo nešto sa dosta mračnih kadrova. Da imamo neku drugarcu koja voli akt, ta dan pozira gola, dovoljno da intimni dijelovi budu u mraku. Ali slabo. :ooo

Imamo stvarno dobrih ideja, i sa figurama i sl. Nešto ću raditi na svoju tematiku o Univerzumu, homemade DIY. :keke
1
1 slika
slika
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la dmr »

storm je napisao/la: 13 apr 2021, 21:39
dmr je napisao/la: 13 apr 2021, 21:36 Kako ce ti ovo sve stati u lift, pitam se? :ovaj :keke
Ih sklopi se to sve u torbe fino...
ma da je meni toga, u zubima bih uznijeo :ooo
Mislim na uporabu u liftu :keke
1
1 slika
:rolka
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la dmr »

Pardon, dizalu :keke
1
1 slika
:rolka
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

Sleepy Joe je napisao/la: 13 apr 2021, 21:42 @storm

Moj prijatelj ima svog prijatelja koji već ima iksustva sa ovim, pa će nam dobro doći i njegovi savjeti, od njega ćemo posuđivati rasvetu za ove light kadrove, dok ne akumnuliramo sredstva za svoje. :D

Ne znam za ovo oko flesheva, još nismo ništa u detalje dogovorili, idemo prvo grubu, kao kada nanosiš malter na zid, pa onda fina, pa gletovanje. :ooo

Trebat će nam prakse i vremena da se naviknemo na nove okolnosti, ali to će ići relativno brzo, barem se nadam, jer nemamo neki prevelik pritisak da nešto mora imati uspjeha, bitno je iskustvo i zabava, ostalo će doći samo. Što manje pritiska, prije ćemo savladati.

Za početak radit će mo nešto sa dosta mračnih kadrova. Da imamo neku drugarcu koja voli akt, ta dan pozira gola, dovoljno da intimni dijelovi budu u mraku. Ali slabo. :ooo

Imamo stvarno dobrih ideja, i sa figurama i sl. Nešto ću raditi na svoju tematiku o Univerzumu, homemade DIY. :keke
Ma super....neka vam pokaže, nije ni nuklearna fizika....najviše je do tehničkih stvari, načini okidanja...možete oprobati i sa običnim reflektorima, pa malo improviziraš snop svjetla...ako imate vremena, to je odlično.
Spojiš kameru na laptop i odmah gledaš rezultate, korigiraš i tak to...
0
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7688
Postovi: 5636
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la SmokingMan »

@storm Većinu toga imamo, baš, samo smo malo zabrinuti oko pronalaženja ove podloge, da bude baš kvalitetna, mislim, ima tih stvari sa kojima se može improvizirati, pogotovo rasvjeta, gdje ti možeš uraditi nešto dodatno custom. Hajde, vidjet ćemo ovih dana, dok prijatelj završi sa čuvanjem kćerkice. :keke
0
slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

Sleepy Joe je napisao/la: 13 apr 2021, 22:06 @storm Većinu toga imamo, baš, samo smo malo zabrinuti oko pronalaženja ove podloge, da bude baš kvalitetna, mislim, ima tih stvari sa kojima se može improvizirati, pogotovo rasvjeta, gdje ti možeš uraditi nešto dodatno custom. Hajde, vidjet ćemo ovih dana, dok prijatelj završi sa čuvanjem kćerkice. :keke
Vidi ako ima gdje naći...ovdje je 2,7m x 11m rolo 68,89€

Može ti biti ohoho vremena, jedino ako radiš sa modelima, brzo uprljaju, oštete...nedo bog da ti model upadne, sva će se šminka otresti s nje :valja

https://www.foto-klik.si/sl/papirnato-s ... gray-16780
1
1 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7688
Postovi: 5636
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la SmokingMan »

storm je napisao/la: 13 apr 2021, 22:20
Sleepy Joe je napisao/la: 13 apr 2021, 22:06 @storm Većinu toga imamo, baš, samo smo malo zabrinuti oko pronalaženja ove podloge, da bude baš kvalitetna, mislim, ima tih stvari sa kojima se može improvizirati, pogotovo rasvjeta, gdje ti možeš uraditi nešto dodatno custom. Hajde, vidjet ćemo ovih dana, dok prijatelj završi sa čuvanjem kćerkice. :keke
Vidi ako ima gdje naći...ovdje je 2,7m x 11m rolo 68,89€

Može ti biti ohoho vremena, jedino ako radiš sa modelima, brzo uprljaju, oštete...nedo bog da ti model upadne, sva će se šminka otresti s nje :valja

https://www.foto-klik.si/sl/papirnato-s ... gray-16780
Ne vjerujem da ćemo uošte modele fotografisati. Stock foto i moje ludorije sa geometrijskim oblicima.

Imam i zamisao za onu novu temu "krugovi", ali je pomalo teško izvediva.
1
1 slika
slika
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la dmr »

Jes' to lastnik patenta? :keke storm grey :D
1
1 slika
:rolka
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

Sleepy Joe je napisao/la: 13 apr 2021, 22:25
storm je napisao/la: 13 apr 2021, 22:20

Vidi ako ima gdje naći...ovdje je 2,7m x 11m rolo 68,89€

Može ti biti ohoho vremena, jedino ako radiš sa modelima, brzo uprljaju, oštete...nedo bog da ti model upadne, sva će se šminka otresti s nje :valja

https://www.foto-klik.si/sl/papirnato-s ... gray-16780
Ne vjerujem da ćemo uošte modele fotografisati. Stock foto i moje ludorije sa geometrijskim oblicima.

Imam i zamisao za onu novu temu "krugovi", ali je pomalo teško izvediva.
jbg da smo bliže...da koji eksperiment odradimo i igramo se sa svjetlosti...

jesi probao lightpainting?
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

dmr je napisao/la: 13 apr 2021, 22:26 Jes' to lastnik patenta? :keke storm grey :D
Seveda....udarac i greda :keke
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

Sleepy Joe je napisao/la: 13 apr 2021, 22:06 @storm Većinu toga imamo, baš, samo smo malo zabrinuti oko pronalaženja ove podloge, da bude baš kvalitetna, mislim, ima tih stvari sa kojima se može improvizirati, pogotovo rasvjeta, gdje ti možeš uraditi nešto dodatno custom. Hajde, vidjet ćemo ovih dana, dok prijatelj završi sa čuvanjem kćerkice. :keke
Oko lightpaintinga

to možeš potpuno sam, treba ti metar nekog materijala, ja sam sa posteljinom uradio :lupa
Postavio na kuhinjski pult, ispred aparat na stativ.
Kako se radi?
Složiš neki motiv, nije ni bitan u principu.
Shutter time na 30 sekundi, i pogasis sve, mrak mora biti.(ISO 100)
Uzmeš led bateriju i ja sam sa izolir trakom napravio da ima jako uzak snop...i onda "paintaš po motivu"
Imaš 30 sekundi vremena, da osvijetliš, ono što ti želiš...

evo nekih probnih tu pri ruci...

slika

slika

slika
2
2 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

A ovo je lightpainting u prirodi....smrzo sam se k'o ona stvar, jak je minus bio.
Aparat povezao sa mobom, udaljen cca 120 metara, sakrijem se iza drveta i osvjetljujem...moraš stalno hodati, biti u pokretu, da te senzor ne registrira...a bilježi snopove svjetlosti.
Bolje je kad su dvojica, ali ja sam k'o mazga ako naumim, i slabo onda trpim koga :valja

slika

slika


e ovako izgleda promašaj :valja

slika
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

slika
3
3 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

Igranje sa suhim ledom...jako zahvalna stvarka...

slika
slika
3
3 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7688
Postovi: 5636
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la SmokingMan »

storm je napisao/la: 13 apr 2021, 22:26
Sleepy Joe je napisao/la: 13 apr 2021, 22:25

Ne vjerujem da ćemo uošte modele fotografisati. Stock foto i moje ludorije sa geometrijskim oblicima.

Imam i zamisao za onu novu temu "krugovi", ali je pomalo teško izvediva.
jbg da smo bliže...da koji eksperiment odradimo i igramo se sa svjetlosti...

jesi probao lightpainting?
Znam na šta ciljap, to je baš extra, samo podesiš shutter speed, ISO, malo blendu koriguješ, iz nekoliko pokušaja uspije. :ooo

Krugovi su svuda oko nas, vidljivi, nevidljivi. Imam nekih zamisli, pojedine su neizvedive, druge bi mogle zanimljive barem meni.
1
1 slika
slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7688
Postovi: 5636
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la SmokingMan »

Naručio sam iz UK lens cap za Samyang 500.mm (95mm). Sa dostavom 13 KM. Treblo bi stići najdalje do 13 Maja. :bih1
1
1 slika
slika
Odgovori

Natrag na “Fotografija”