Klasična muzika

Muzika, radio, diskografija, čestitke, želje, i pozdravi...
Moderator: Heidi, Socrates
Avatar
Digla_da_kreči
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4226
Postovi: 3292
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:28

Klasična muzika

Post Postao/la Digla_da_kreči »

Svijet je oduvijek bio vjetrovito mjesto na kome sve ono sto nije duboko ukorijenjeno i jos bolje zasticeno biva ili izmijenjeno do neprepoznatljivosti ili unisteno. Realista bi to vidio kao da zivimo u vremenu zabave, optimista kao svodjenje kulture na razlicite oaze, a relikti kao doba praznine. Istina da je klasicna muzika teska za slusanje zbog svoje kompleksnosti i mozda sto je pomalo elitisticka.

S druge strane, nova vremena nose nove tehnologije i nije nikakvo cudo sto su danas najzastupljeniji elektricni instrumenti, te uglavnom popularna muzika koja se na njima svira. Danasnji zivotni tempo je brzi nego ranije i ljudi nemaju vremena ni zivaca slusati duge, monotone kompozicije, a savremene pjesme im pruzaju uzitak u znatno kracem rasponu, jer iste traju po tri ili cetiri minute.
Uostalom, rasponi zvukova i efekata elektricnih instrumenata su prakticno neograniceni i ljudi uzivaju u istrazivanju novoga i tako se sve vise okrecu savremenom. Violina zvuci tako kako zvuci i tu nema mnogo eksperimentisanja.

No za istinske uzivaoce, lijepo je, i pored buke asfalta, uploviti u luku umjetnicke muzike, da nas miluju note klasicizma.

2
1 slika 1 slika
Zadnja izmjena: Digla_da_kreči, dana/u 27 jul 2020, 05:10, ukupno mijenjano 4 puta.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Klasična muzika

Post Postao/la storm »

Odlična tema 👍


0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Klasična muzika

Post Postao/la Fatih »

0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Klasična muzika

Post Postao/la Fatih »



(sad ce storm da jos vise sumLJa, samo zbog imena ove legendarne kompozicije :lol: )

Zaista, SUPER TEMA.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Digla_da_kreči
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4226
Postovi: 3292
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:28

Re: Klasična muzika

Post Postao/la Digla_da_kreči »

0
Avatar
Digla_da_kreči
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4226
Postovi: 3292
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:28

Re: Klasična muzika

Post Postao/la Digla_da_kreči »

0
Avatar
Digla_da_kreči
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4226
Postovi: 3292
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:28

Re: Klasična muzika

Post Postao/la Digla_da_kreči »

0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Klasična muzika

Post Postao/la Sarajka »

Maksim Mrvica :gen
U Šibeniku je završio osnovno i srednje glazbeno obrazovanje u klasi prof. Marije Sekso. Već kao devetogodišnjak počinje javno nastupati, da bi s nepunih dvanaest godina svirao svoj prvi koncert s orkestrom. Inače, prezime Mrvica potječe sa šibenskog otoka Žirja.
Nakon brojnih koncerata u rodnom gradu, 1993. godine upisuje Muzičku akademiju u Zagrebu te studira u klasi prof. Vladimira Krpana, kod kojega je 1998. godine diplomirao s odličnim uspjehom. Iste godine upisuje jednogodišnji studij usavršavanja na Konzervatoriju Franz Liszt u Budimpešti u klasi prof. Lászla Baranyaya.

Od ožujka 2000. godine usavršava se na konzervatoriju Alexander Skrjabin u Parizu u klasi prof. Igora Laszka.

Nastupao je u svim većim hrvatskim gradovima te u Salzburgu i Beču (Austrija), Genevi (Švicarska), Budimpešti (Mađarska), Parizu (Francuska) i Sankt-Peterburgu (Rusija). Uspješno je snimao za Hrvatski radio i Hrvatsku televiziju. Surađivao je s orkestrom Muzičke akademije u Zagrebu i sa Simfonijskim orkestrom HRT-a (Alan Buribaev). Dobitnik je nekoliko nagrada na domaćim i inozemnim pijanističkim natjecanjima, od kojih prve nagrade na Državnom natjecanju učenika glazbe u Zagrebu, Rektorove nagrade Sveučilišta grada Zagreba za akademsku godinu 1997./98., nagrade austrijskog Rotary kluba 1998. godine, prve nagrade na Međunarodnom pijanističkom natjecanju Nicolai Rubinstein u Parizu 1999., te prve nagrade na pijanističkom natjecanju Portoise u Parizu 2001.

Osim redovnog studija na Akademiji, usavršavao se i na brojnim majstorskim tečajevima aktivno sudjelujući na seminarima kod priznatih svjetskih pedagoga i pijanista kao što su Igor Laszko, Semiom Balshem, Edit Picht-Axenfeld, László Baranyay, Nina Kazimirova, Virginio Pavarana, Sergej Senkov i Christine Paraschos.



https://www.google.com/url?sa=t&source= ... tN5SOxV1Wu
0
A sad adio :sara
Avatar
Digla_da_kreči
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4226
Postovi: 3292
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:28

Re: Klasična muzika

Post Postao/la Digla_da_kreči »

Kao klinka sam bila zaljubljena u njega da sam isla u drugi grad kad je nastupao samo da ga vidim i slusam. :missy
Izuzetno je nadaren i pogotovo u Aziji popularan. Znala sam vrtiti na repeat Exodus, Croatian Rhapsody, Somewhere in Time, ujedno i moji favoriti koje je ikada odsvirao. Mislim da je svojim nevjerovatnim talentom mogao stvarati i bezvremensku klasiku, ali postujem i crossover.



1
1 slika
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Klasična muzika

Post Postao/la Sarajka »

I ja. Supernice! Gledala sam ga i u ZG i u Beču. Nisam mogla da propustim priliku da ga ubacim na temu. Jednostavno mi je preekul. Što kažeš i meni je bio favorit za bezvremsku klasiku. I to br.1.

A još uvjek ga volim. I ne mislim da podbacio. 😍
1
1 slika
A sad adio :sara
Avatar
Danny
PRObehar
PRObehar
Reactions: 9518
Postovi: 5786
Pridružen/a: 30 jul 2020, 18:30

Re: Klasična muzika

Post Postao/la Danny »

2
1 slika 1 slika
I hurt easy, I just don't show it
You can hurt someone and not even know it
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Klasična muzika

Post Postao/la Dina »

:srce

1
1 slika
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Avatar
Danny
PRObehar
PRObehar
Reactions: 9518
Postovi: 5786
Pridružen/a: 30 jul 2020, 18:30

Re: Klasična muzika

Post Postao/la Danny »

1
1 slika
I hurt easy, I just don't show it
You can hurt someone and not even know it
respo
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 268
Postovi: 786
Pridružen/a: 28 jul 2020, 22:52

Re: Klasična muzika

Post Postao/la respo »

Znam ja dosta ovih klasicnih svirati na klaviru
1
1 slika
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Klasična muzika

Post Postao/la Moonlight »

2
2 slika
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Avatar
medvjed23
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3151
Postovi: 2403
Pridružen/a: 28 jul 2020, 12:11

Re: Klasična muzika

Post Postao/la medvjed23 »

2
2 slika
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Klasična muzika

Post Postao/la Mehaning »

1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Muzika”