Kusturica nam je pričao da kasno noću dolazi autom u Sarajevo

Od sedme umjetnosti, pa sve do mulja estrade...
Moderator: Heidi, Socrates
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Kusturica nam je pričao da kasno noću dolazi autom u Sarajevo

Post Postao/la CocoMa »

On je sjedio sa nama, opušteno, relaksirano, razgovarali smo, on je uživao, možda zato što smo mu donijeli neki svjež dah Sarajeva, ispričao je Mustafić


Mustafa Mustafić, poznati bh. filmski i televizijski snimatelj, autor je dokumentarnog filma "Slike iz života bh. filma". Gostujući u jednoj emisiji  otkrio je kako je izgledao njegov razgovor sa Emirom Kusturicom koji je učestvovao kao sagovornik u njegovom filmu.

- Sa Emirom Kusturicom sam bio kad smo snimali ovaj moj dokumentarac. Izbjegavali smo razgovarati o onome o čemu se nikada nećemo moći dogovoriti, ja ne znam iz kojih razloga. O tim budalaštinama nismo pričali. Ja njega uvijek isključivo tretiram kao reditelja, a ne kao političara, istakao je Mustafić.


Priznao je da se užasava Kusturicinih političkih izjava.

- Imali smo sa njim dogovoren intervju u sedam, a završili smo u sedam i dvadeset. Onda smo sjedili do jedan iza ponoći i razgovarali. Pri tom, on nije pio, pio je samo sokove. On je sjedio sa nama, opušteno, relaksirano, razgovarali smo, on je uživao, možda zato što smo mu donijeli neki svjež dah Sarajeva. Kad ga je Zijo Mehić pitao kad će doći u Sarajevo, on kaže: "Pa bio sam ja u Sarajevu." Pitao sam ga da li zeza, kaže on: "Jesam, najozbiljnije. Ja sjednem u auto negdje u jedanaest, dvanaest navečer i krenem". Pitam ga gdje si bio, jesi bio na svojoj Gorici, on kaže da jeste, kaže: "Izlazio sam iz auta i sve snimao." Nisam imao razloga da mu ne vjerujem i bilo mi je žao što on na taj način dolazi u rodni grad, jer sam vidio da ga trese nostalgija. Ali opet, ta druga realnost u kojoj on živi traži i očekuje nešto drugo od njega, ne znam šta. Ja njega, uprkos svemu, na neki način doživljavam kao Sarajliju i kao bosanskog reditelja", kazao je filmski snimatelj gostujući u emisiji  "U kontru sa Draganom Markovinom" na Kanalu O.


Avaz.ba
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Kusturica nam je pričao da kasno noću dolazi autom u Sarajevo

Post Postao/la Ommadawn »

Kad se ljudi budu manje bavili Kusturicom i njegovim izjavama, tad će Kusturica i nestati.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kusturica nam je pričao da kasno noću dolazi autom u Sarajevo

Post Postao/la storm »

Ma ko ga još dozivljava?
Zanimljivo kako i on, i Nele, svako malo moraju nešto o Sarajevu nabaciti...
0
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7688
Postovi: 5636
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Kusturica nam je pričao da kasno noću dolazi autom u Sarajevo

Post Postao/la SmokingMan »

Sarajevo daje ljudima bezuslovno, a mnogi su to olahko odbacili. Eto, kada se samo osvrnu oko sebe, shvataju koliko su srozali vlasitti ugled da ih ni Srbi u Beogradu ne smatraju svojima, barem oni koji drže do sebe.
1
1 slika
slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Kusturica nam je pričao da kasno noću dolazi autom u Sarajevo

Post Postao/la Ommadawn »

storm je napisao/la: 03 jan 2022, 21:33 Ma ko ga još dozivljava?
Zanimljivo kako i on, i Nele, svako malo moraju nešto o Sarajevu nabaciti...
A ovi se baš svaki put uhvate ko levati.
Jarane, što više ljudi hladno kraj šibicara prođe - šibicara će nestati.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Odgovori

Natrag na “Film, serije, TV”