Toxic's Gallery

Vrijedni i(li) nadareni forumasi, u svom izričaju... Foto teme, natjecanja, autorski radovi...
Moderator: CocoMa
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Toxic's Gallery

Post Postao/la toxic »

storm je napisao/la: 15 feb 2022, 17:38 Wooow bijelo bijelo, a nije prepaljeno...
I motivi su :love

Odlična serija :cool
hvala, hvala :toxi
edit me bas namucio, nekoliko verzija sam napravila i nista mi se nije svidelo.
Nesto je Canon-om fotkano, nesto telefonom, al' zadovoljna sam s obzirom na vremeske uslove i mogucnosti.
1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
Username
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3376
Postovi: 2713
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:08

Re: Toxic's Gallery

Post Postao/la Username »

toxic je napisao/la: 12 feb 2022, 18:58
Username je napisao/la: 12 feb 2022, 08:26Ode u eskime
Pravim igloo i selim se slika

---

Okvir od leda 🥶🧊

slika
Jel toplo tu u ledu?
0
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Toxic's Gallery

Post Postao/la toxic »

Username je napisao/la: 19 feb 2022, 09:38 Jel toplo tu u ledu?
Toplije nego van.
Nije bas za majicu kratkih rukava. :heidi2
0
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Toxic's Gallery

Post Postao/la toxic »

Snezne senke

slika

slika
7
6 slika 1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7687
Postovi: 5635
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Toxic's Gallery

Post Postao/la SmokingMan »

Ima onaj red filter, dobra stvar za ovakvih kadrova :yes
0
slika
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Toxic's Gallery

Post Postao/la toxic »

SmokingMan je napisao/la: 23 feb 2022, 19:13 Ima onaj red filter, dobra stvar za ovakvih kadrova :yes
O kakvom filteru govoris? :ovaj
0
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7687
Postovi: 5635
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Toxic's Gallery

Post Postao/la SmokingMan »

toxic je napisao/la: 25 feb 2022, 15:18
SmokingMan je napisao/la: 23 feb 2022, 19:13 Ima onaj red filter, dobra stvar za ovakvih kadrova :yes
O kakvom filteru govoris? :ovaj

slika
1
1 slika
slika
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Toxic's Gallery

Post Postao/la toxic »

SmokingMan je napisao/la: 25 feb 2022, 19:00
O, ok, ja sam skrenula na neki edit filter pa se zbunih.
Nisam probala taj crveni, nemam pojma koja je fora, al' Tiffen imam circular polarizer filter koji koristim vec par godina i skroz je ok :ok
1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Toxic's Gallery

Post Postao/la storm »

toxic je napisao/la: 28 feb 2022, 05:19
SmokingMan je napisao/la: 25 feb 2022, 19:00
O, ok, ja sam skrenula na neki edit filter pa se zbunih.
Nisam probala taj crveni, nemam pojma koja je fora, al' Tiffen imam circular polarizer filter koji koristim vec par godina i skroz je ok :ok
CPL je odličan za te stvari.
Ja ga isto dosta koristim.
2
2 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7687
Postovi: 5635
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Toxic's Gallery

Post Postao/la SmokingMan »

Neki dan sam uzeo sebi ovaj.

Bingo, na oba objektiva mi ovaj filter može. :ddk

https://www.kentfaith.com/cpl-filters/K ... lti-coated
1
1 slika
slika
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Toxic's Gallery

Post Postao/la toxic »

storm je napisao/la: 28 feb 2022, 07:22 CPL je odličan za te stvari.
Ja ga isto dosta koristim.
Ja nisam mnogo znacaja pridavala pre, editovala sam po potrebi. Tek kad sam uporedila isti kadar sa i bez filtera vidis koja je razlika. Fotkama s filterom je retko i potreban edit, makar kod mene tako.

Nego, jel postoji neki da je univerzalna velicina? :heidi2
Mene malo smara sto se za svaki objektiv mora imati drugi set filtera.

@SmokingMan kod tebe su ta dva objektiva iste velicine?
0
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7687
Postovi: 5635
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Toxic's Gallery

Post Postao/la SmokingMan »

toxic je napisao/la: 01 mar 2022, 05:55
storm je napisao/la: 28 feb 2022, 07:22 CPL je odličan za te stvari.
Ja ga isto dosta koristim.
Ja nisam mnogo znacaja pridavala pre, editovala sam po potrebi. Tek kad sam uporedila isti kadar sa i bez filtera vidis koja je razlika. Fotkama s filterom je retko i potreban edit, makar kod mene tako.

Nego, jel postoji neki da je univerzalna velicina? :heidi2
Mene malo smara sto se za svaki objektiv mora imati drugi set filtera.

@SmokingMan kod tebe su ta dva objektiva iste velicine?
Sve ti ovisi od dijametra objektiva, unutarnje strane. Vidiš na stražnjoj strani poklopca koji je promjer. I dostatan broj ovih filtera je univerzalan, u smislu da može na sve objektive. Imao sam sreće da su mi 35 mm i 55-200 mm istog promjera. :sret

Kontao sam još uzeti i za ovaj 500.mm, jer sa njim planiram da radim deep sky imaging.Bgm ovo treba imati da bi se ekspozicija zaštitila od viška emisije gradske svjetlosti.

Kupio bih Irix.ov fu+ilter, ali je drastično skuplji....Imaš' extra clip filter za svoj canon. Samo 70.tak dolara. Praktičniji je ov ovih

https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... TQQAvD_BwE
0
slika
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Toxic's Gallery

Post Postao/la toxic »

SmokingMan je napisao/la: 01 mar 2022, 12:51 Sve ti ovisi od dijametra objektiva, unutarnje strane. Vidiš na stražnjoj strani poklopca koji je promjer. I dostatan broj ovih filtera je univerzalan, u smislu da može na sve objektive. Imao sam sreće da su mi 35 mm i 55-200 mm istog promjera. :sret

Kontao sam još uzeti i za ovaj 500.mm, jer sa njim planiram da radim deep sky imaging.Bgm ovo treba imati da bi se ekspozicija zaštitila od viška emisije gradske svjetlosti.

Kupio bih Irix.ov fu+ilter, ali je drastično skuplji....Imaš' extra clip filter za svoj canon. Samo 70.tak dolara. Praktičniji je ov ovih
Jednom sam kupila pogresne, posle toga sam naucila kako se odredjuje velicina filtera :ooo
Znam da imaju oni univerzalni sto mozes da ih vrtis za drugaciji efekat, al' ja nesto i nemam potrebu da eksperimentisem s tim, polarizacioni mi je sasvim dovoljan, al' kako god, za svaki objektiv mi treba drugacija velicina filtera.

Pogledah ovaj sto si postavio u linku, nesto jeftiniji ima Hoya Starscape Light-Pollution Camera Filter, a cini mi se bolje preporuke ima.
1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7687
Postovi: 5635
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Toxic's Gallery

Post Postao/la SmokingMan »

toxic je napisao/la: 02 mar 2022, 05:59
SmokingMan je napisao/la: 01 mar 2022, 12:51 Sve ti ovisi od dijametra objektiva, unutarnje strane. Vidiš na stražnjoj strani poklopca koji je promjer. I dostatan broj ovih filtera je univerzalan, u smislu da može na sve objektive. Imao sam sreće da su mi 35 mm i 55-200 mm istog promjera. :sret

Kontao sam još uzeti i za ovaj 500.mm, jer sa njim planiram da radim deep sky imaging.Bgm ovo treba imati da bi se ekspozicija zaštitila od viška emisije gradske svjetlosti.

Kupio bih Irix.ov fu+ilter, ali je drastično skuplji....Imaš' extra clip filter za svoj canon. Samo 70.tak dolara. Praktičniji je ov ovih
Jednom sam kupila pogresne, posle toga sam naucila kako se odredjuje velicina filtera :ooo
Znam da imaju oni univerzalni sto mozes da ih vrtis za drugaciji efekat, al' ja nesto i nemam potrebu da eksperimentisem s tim, polarizacioni mi je sasvim dovoljan, al' kako god, za svaki objektiv mi treba drugacija velicina filtera.

Pogledah ovaj sto si postavio u linku, nesto jeftiniji ima Hoya Starscape Light-Pollution Camera Filter, a cini mi se bolje preporuke ima.
Ima, ali su filteri skupi, mislim da 100 Dolara nije pametna investicija kada si pocetnik u astrografiji. Raja brzo odustanu zbog očekivanja, kontaju da sve to ide bez ikakvih poteškoća. Astrografija je, hajdemo reći, i najteži segment fotografije, jer je obrada stvarno obima, ali i da bi izvukao maksimum detalja, treba ti skuplja oprema.

E pa kupuj objektive sa istom širinom otvora. :keke
0
slika
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Toxic's Gallery

Post Postao/la toxic »

SmokingMan je napisao/la: 02 mar 2022, 09:07 Ima, ali su filteri skupi, mislim da 100 Dolara nije pametna investicija kada si pocetnik u astrografiji. Raja brzo odustanu zbog očekivanja, kontaju da sve to ide bez ikakvih poteškoća. Astrografija je, hajdemo reći, i najteži segment fotografije, jer je obrada stvarno obima, ali i da bi izvukao maksimum detalja, treba ti skuplja oprema.

E pa kupuj objektive sa istom širinom otvora. :keke
Ja nisam u astrofotografiji, mada bih volela, al' nikako baksuz da se posvetim ucenju. Tesko je, kako nije.
A sto se opreme tice, od nedavno pratim rad jednog astro fotografa, koristi teleskop, neverovatno je kakve fotografije pravi :klanja ja bih kupila samo da gledam kroz njega, da se priblizim koliko god je moguce :love

A za objektive, ne mogu istu sirinu otvora, kad mi sve razliciti objektivi trebaju... kao da znam sta mi treba :hehe
0
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Toxic's Gallery

Post Postao/la toxic »

slika
3
3 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7687
Postovi: 5635
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Toxic's Gallery

Post Postao/la SmokingMan »

toxic je napisao/la: 07 mar 2022, 15:40
SmokingMan je napisao/la: 02 mar 2022, 09:07 Ima, ali su filteri skupi, mislim da 100 Dolara nije pametna investicija kada si pocetnik u astrografiji. Raja brzo odustanu zbog očekivanja, kontaju da sve to ide bez ikakvih poteškoća. Astrografija je, hajdemo reći, i najteži segment fotografije, jer je obrada stvarno obima, ali i da bi izvukao maksimum detalja, treba ti skuplja oprema.

E pa kupuj objektive sa istom širinom otvora. :keke
Ja nisam u astrofotografiji, mada bih volela, al' nikako baksuz da se posvetim ucenju. Tesko je, kako nije.
A sto se opreme tice, od nedavno pratim rad jednog astro fotografa, koristi teleskop, neverovatno je kakve fotografije pravi :klanja ja bih kupila samo da gledam kroz njega, da se priblizim koliko god je moguce :love

A za objektive, ne mogu istu sirinu otvora, kad mi sve razliciti objektivi trebaju... kao da znam sta mi treba :hehe
Ma moreš i sa običnim objketivom, svve preko 200mm. Kupiš samo tracker. Jeste da su puno bolji teleskopi radi fokalne duljine, plus što moraš nabaviti posebnu kameru za imaging, koja inače košta par hiljada dolara, plus ono, plus ovo.... Profesionalno i jeste skuplje, ali ako postoji alternativa koja ti isto tako pruža zadovoljstvo, onda nema potrebe da se izlažeš trošku.
1
1 slika
slika
Odgovori

Natrag na “Kreativni forum”