Svjetsko prvenstvo u rukometu

Sve što ostane, nakon najvažnije sporedne stvari na svijetu

Moderator/ica: Socrates

Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu

Post Postao/la storm »

Max je napisao/la: 16 jan 2021, 07:51
storm je napisao/la: 16 jan 2021, 07:43 Hrvatska Japan 29-29 :D
I to se spasili poraza golom 5 sekundi prije kraja :lupa
Ma jarane
Hrvati vazda drama neka...


Zbog drama i sa nasim i sa Hrvatima sam presto i gledat ovo
Slabi zivci...
Jesu uvijek čupali živce... I kad su bili mnogo bolji sastavom, iznerviraju me, da prebacim kanal :D
Sad osim Duvnjaka, i nemaju nekih baš...
Doduše ove klince i ne znam.
Al pusti ti njih... Znaju početi ko invalidi, pa sve bolje...
Mene strah ako ih Katar razvali... Pa neću živ ostati :valja
1
1 slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu

Post Postao/la Max »

storm je napisao/la: 16 jan 2021, 07:55
Max je napisao/la: 16 jan 2021, 07:51

Ma jarane
Hrvati vazda drama neka...


Zbog drama i sa nasim i sa Hrvatima sam presto i gledat ovo
Slabi zivci...
Jesu uvijek čupali živce... I kad su bili mnogo bolji sastavom, iznerviraju me, da prebacim kanal :D
Sad osim Duvnjaka, i nemaju nekih baš...
Doduše ove klince i ne znam.
Al pusti ti njih... Znaju početi ko invalidi, pa sve bolje...
Mene strah ako ih Katar razvali... Pa neću živ ostati :valja
Pa da

Navijamo za Katar

:max


Puno ljudi iz moje carsije je bilo dolje sto kao treneri sto kao igraci....
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu

Post Postao/la storm »

Max je napisao/la: 16 jan 2021, 07:58
storm je napisao/la: 16 jan 2021, 07:55

Jesu uvijek čupali živce... I kad su bili mnogo bolji sastavom, iznerviraju me, da prebacim kanal :D
Sad osim Duvnjaka, i nemaju nekih baš...
Doduše ove klince i ne znam.
Al pusti ti njih... Znaju početi ko invalidi, pa sve bolje...
Mene strah ako ih Katar razvali... Pa neću živ ostati :valja
Pa da

Navijamo za Katar

:max


Puno ljudi iz moje carsije je bilo dolje sto kao treneri sto kao igraci....
Čuj, složili su repku, ima sad već godina... Mada ne znam ako imaju 5 svojih igrača od 16 :D
I uglavnom Balkan im je baza...
1
1 slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu

Post Postao/la Max »

storm je napisao/la: 16 jan 2021, 08:07
Max je napisao/la: 16 jan 2021, 07:58
Pa da

Navijamo za Katar

:max


Puno ljudi iz moje carsije je bilo dolje sto kao treneri sto kao igraci....
Čuj, složili su repku, ima sad već godina... Mada ne znam ako imaju 5 svojih igrača od 16 :D
I uglavnom Balkan im je baza...
Bio je jedan Hadžija (zaboravio sam mu ime) iz Breze koji dolje bio dosta godina i govorio mi je koliko ulažu u taj sport, a mamin amidžić je bio i 6-7 godina trener.....
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu

Post Postao/la storm »

Max je napisao/la: 16 jan 2021, 08:18
storm je napisao/la: 16 jan 2021, 08:07

Čuj, složili su repku, ima sad već godina... Mada ne znam ako imaju 5 svojih igrača od 16 :D
I uglavnom Balkan im je baza...
Bio je jedan Hadžija (zaboravio sam mu ime) iz Breze koji dolje bio dosta godina i govorio mi je koliko ulažu u taj sport, a mamin amidžić je bio i 6-7 godina trener.....
Nudili su tu par slovenskim rep unosne ponude...
Klub i reprezentaciju odmah.
A s vremenom će stasati i domaći vjerojatno... To su dvorane, uvjeti, ulaganja u stručnjake... Isplatiti će se...
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu

Post Postao/la storm »

Cindrić out zbog ozljede, Karačić još nezalijećen....i kauboji ostaju bez riješenja na srednjem vanjskom.
Ne izgledaju dobro u perspektivi ... a prava na kiks nema više....danas sa Angolom :lupa
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu

Post Postao/la storm »

Hrvatska dobila Katar u trećoj utakmici u grupi (26-24)
A večeras i Bahrein i prvoj utakmici grupe za razigravanje u četvrtfinale...28-18
Ali nisu mi pravi, niti je Bahrein neko mjerilo....sljedeća je sa Argentinom, a posljednja u grupi stiže Danska.
Tu će se tek vidjeti, gdje su kauboji, u odnosu na ozbiljan rukomet, i koliko su uopće blizu borbi za medalje.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu

Post Postao/la storm »

Slovenci u zadnjoj sekundi spasili bod protiv Švedske i ostali u igri za prolaz dalje
Index Sport
slika
Foto: EPA
RUKOMETAŠI Švedske i Slovenije su u drugom kolu druge faze natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Egiptu remizirali rezultatom 28:28.

Šveđani su bolje otvorili susret te su do sedme minute vodili s tri razlike zahvaljujući seriji 4:1. Njihova je prednost pomalo rasla do 18. minute kada je Max Darj pogodio za 11:6. To je ujedno bila i najveća švedska prednost u prvom dijelu.

Slovenci su serijom 8:4 na poluvrijeme otišli samo s golom zaostatka
Uslijedio je nalet Slovenaca do kraja prvog dijela. Gajič i Zarabec s tri te Mačkovšek s dva pogotka su predvodili seriju 8:4 u posljednjih 12 minuta, a Slovenija je na odmor otišla samo s golom zaostatka (15:14).

Početkom drugog poluvremena se igralo na valove. Prvo su serijom 3:0 Slovenci u 36. minuti došli do prednosti rezultatom 18:17. Bilo je to ujedno i njihovo prvo vodstvo na utakmici. Ipak, nije dugo trajalo jer su Šveđani odgovorili serijom 4:0 (21:18) i ponovno preuzeli vodstvo.

Bombač je predivno asistirao Gaberu koji s crte donosi bod Sloveniji
Slovenski izbornik Ljubomir Vranješ je pozvao minutu odmora koja je urodila plodom, a njegova reprezentacija je odmah smanjila zaostatak na jedan pogodak (22:21).

Do kraja se igralo gol za gol, a Slovenci su ponovno poveli u 57. minuti rezultatom 27:26 kada je Blaž Janc zabio na prazan gol. Ipak, Šveđani u sljedećem napadu odgovaraju golom s lijevog vanjskog i ušlo se u neizvjesnu završnicu. Wanne je u posljednjem švedskom napadu zabio za vodstvo 28:27, ali je u posljednjoj sekundi Gaber na asistenciju Bombača postavio konačni rezultat.

Kod Šveđana je najbolji sa sedam golova bio Hampus Wanne, dok je kod Slovenaca briljirao Dragan Gajić također sa šest pogodaka.



Švedska u zadnjem kolu igra s Rusijom, a Slovenija s Egiptom
U posljednjem kolu Švedska u nedjelju od 20:30 igra protiv Rusije, dok Sloveniju od 18 sati očekuje okršaj protiv domaćina Egipta. U toj skupini je još uvijek sve otvoreno i sve četiri navedene reprezentacije mogu proći u četvrtfinale.

Posebno je to zanimljivo iz hrvatske perspektive. Naime, ako Hrvatska izbori četvrtfinale, u njemu će igrati protiv jedne od reprezentacija iz skupine IV.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu

Post Postao/la storm »

storm je napisao/la: 21 jan 2021, 20:49 Hrvatska dobila Katar u trećoj utakmici u grupi (26-24)
A večeras i Bahrein i prvoj utakmici grupe za razigravanje u četvrtfinale...28-18
Ali nisu mi pravi, niti je Bahrein neko mjerilo....sljedeća je sa Argentinom, a posljednja u grupi stiže Danska.
Tu će se tek vidjeti, gdje su kauboji, u odnosu na ozbiljan rukomet, i koliko su uopće blizu borbi za medalje.
...i kako izgleda, nisu nigdje, i sa pravom će vjerojatno na avion za hrvatsku nakon tekme sa Danskom...
Jer za prolaz moraju dobiti Dansku, a Katar Argentinu....pomalo sumnjam u sve to, s obzirom na prikazano.

HRVATSKA - ARGENTINA 19:23 Šokantan poraz. Hrvatska je blizu ispadanja sa SP-a
Index Sport

HRVATSKA rukometna reprezentacija u ključnom dvoboju za četvrtfinale SP-a izgubila je od Argentine 23:19 i na rubu je ispadanja sa SP-a.

Odmah nakon utakmice Lino Červar je dao neopozivu ostavku.

''Za mene je ovo razočarenje. Moramo preuzeti odgovornost bez obzira na sve. Ovo je za mene nedopustivo. Mislim da je vrijeme da me netko zamijeni na ovom mjestu. Više ne mogu dalje. 250 nastupa imam u reprezentaciji. Nakon prvenstva odlazim. Nakon ovakve utakmice nije u redu da izbornik ostane. Snosim odgovornost. Ne bježim od toga. Žao mi je što tako odlazim, ali to je definitivna odluka. Dat ću potporu novom izborniku'', rekao je Červar nakon debakla.

Najgora utakmica ove generacije i jedna od najgorih u povijesti
Bila je to daleko najgora utakmica ove generacije hrvatskog rukometa, a možda i najgora u povijesti.

Hrvatska je krenula katastrofalno. Nije se znalo što je lošije – obrana ili napad. U obrani je sve curilo, golmani nisu mogli obraniti ništa, a u napadu su hrvatski igrači igrali poput amatera koji su se danas prvi put skupa našli na terenu. Lopte su se gubile, bacale Argentincima u ruke, nije bilo ideje što i kako napraviti. Argentina je vodila 5:0, a Hrvatska je svoj prvi gol zabila tek nakon 11 minuta.

Crnogorski suci su nas gurali, ali uzalud
Crnogorski suci su stalno izbacivali Argentince i dosuđivali nam sedmerce, koje je sjajni Ivan Čupić nepogrešivo zabijao. Čupić je u prvom dijelu zabio sedam golova iz isto toliko šuteva.

Unatoč tome, Argentina je stalno imala prednost, a Hrvatska se na Čupićev pogon vratila u utakmicu tek na samom kraju poluvremena. Luka Šebetić je u 30. minuti zabio za izjednačenje.

Čupić doveo Hrvatsku do egala, a onda u nastavku katastrofa
Na samom otvaranju drugog poluvremena smo golom Marka Mamića poveli, ali odmah smo opet upali u crnu rupu i Argentina je novom serijom otišla na +2.

U nastavku igra Hrvatske je bila ista kao i ona na početku utakmice - katastrofalna. U napadu se igralo na individualnu kvalitetu, bez jasnog plana i vizije. Više od 15 minuta nismo mogli do gola. Pešić je branio zicere, davao nam nadu, ali ako znamo da je Hrvatska u 30 minuta drugog poluvremena zabila samo sedam golova, onda je jasno da nije zaslužila pobjedu.

Hrvatska je na rubu ispadanja, ali mala nada ipak postoji. U ponedjeljak Katar mora dobiti Argentinu, a mi Dansku. Samo tako Hrvatska može među osam.
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu

Post Postao/la Hannibal »

lino dao otkaz poslije 100 godina ocm
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu

Post Postao/la storm »

Hannibal je napisao/la: 23 jan 2021, 21:37 lino dao otkaz poslije 100 godina ocm
Ma nije sad bio dugo...možda godinu dvije...
Vala nije se trebao ni vraćati.
Lako mu je bilo sa onom generacijom majstorčina, sa njima se i izgradio, istina, i oni sa njim.
Slično kao Ćiro sa vatrenima....nakon njih, nikad više ništa impresivno, ima tu puno do te kemije, koja nosi momčad u nekom periodu...pogotovo na reprezentativnom planu, gdje ti nemašš šta puno igrača naučiti tom sportu, ali itekako možeš posložiti ekipu, nabrijati, i motivirati...
Ovo Lino sa ovima nije mogao...
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu

Post Postao/la storm »

Kad ti se WC (world cup), pretvori u WC (water closet) :D

‘SLOVENSKI IGRAČI SU VRIŠTALI OD BOLOVA, POVRAĆALI I TRČALI NA ZAHOD KAO DA IM O TOME OVISI ŽIVOT‘
Slovenci dan nakon ispadanja u Egiptu objavili kako im je čak 12 igrača zaraženo...
PIŠE: Renata Beluhan


Slovenski rukometni savez (RZS) osudio je u ponedjeljak organizaciju Svjetskog prvenstva rukometaša u Egiptu, koje smatra "nedostojnim" nakon što je 12 slovenskih igrača bilo žrtva trovanja hranom na dan odlučujuće utakmice protiv zemlje domaćina.

"Imali smo mnogo zdravstvenih problema tijekom noći i na dan utakmice sa Egiptom. Iz tog razloga ne možemo biti zadovoljni organizacijom ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva", kazao je glavni tajnik Saveza Goran Cvijić.

Od 12 igrača koji su oimali tegobe njih čak devetoro njih je igralo jučerašnju utakmicu sa Egiptom, koja je završila rezultatom 25:25, što je bilo dovoljno da se Egipat plasira u četvrtfinale, a Slovenija se oprostila od natjecanja.


Srednji branič Stas Skube, krilni igrač Dragan Gajić i pivot Blaž Blagotinšek, sva trojica ključnih igrača u sastavu Slovenije, nisu se uspjeli oporaviti na vrijeme za presudnu utakmicu.

"Igrači su vrištali od boli, povraćali i jurili prema toaletu tijekom cijele noći. Stas Skube i Dragan Gajić su pali su iz kreveta , a neposredno prije meča, Blaž Blagotinšek, najviši i najjači od svih, srušio se u svlačionici i povraćao, pa je morao biti vraćen u hotel", tvrde Slovenci.


Slovenci su boravili u istom hotelu kao i Egipat, Danska, Švedska i većina ostalih ekipa, a hotel je smješteni u središnjem Kairu, koji su organizatori pretvorili u "izolacjijski balon" zbog pandemije Covid-19. U ovoj bivšoj palači iz 19. stoljeća momčadi dijele blagovaonicu, ali svaka ima odvojeni prostor za objed i posebni švedski stol.

"Nakon utakmice i službenog izvještaja o zdravstvenom stanju igrača, egipatsko Ministarstvo zdravlja kontaktiralo nas je", objavio je Slovenski rukometni savez, koji ne očekuje "značajne promjene sve dok Međunarodni rukometni savez (IHF) radi onako kako radi ".

IHF-om već dva desetljeća predsjeda Egipćanin Hassan Moustafa.

Problema s želučanim tegobama i trovanjem hranom imale su i Hrvatska i Norveška, te još neke europske reprezentacije.
1
1 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu

Post Postao/la Hannibal »

i danci imaju problema sa probavom, u cemu je to problem 😂
hrvate bi moglo da usere da prodju u cetvrtfinale 😂
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu

Post Postao/la storm »

Hannibal je napisao/la: 25 jan 2021, 18:25 i danci imaju problema sa probavom, u cemu je to problem 😂
hrvate bi moglo da usere da prodju u cetvrtfinale 😂
Ma kakvi...neće Katar dobiti Argentinu.
A mnoge su repke u problemu....em prvo desetkovane zbog korone, sad još ovi crijevni problemi...i inače prvenstvo haos neozbiljno.
Nije Egipt za to i gotovo...
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu

Post Postao/la storm »

I tako....čak je i Katar pomogao Hrvatskoj u ludoj teoriji, pobijedivši Argentinu, no Danci su bez problema demolirali Hrvatsku. Vjerojatno i bolje tako, prvo da se ne sramote dalje, a drugo, da ova rezultatska katastrofa bude pljuska opomene- kako se to ne radi...
Vratiti će se, ne samo Hrvatska...ovo je podneblje talentirano za taj sport, ali da je trenutno duboka kriza i zaostatak za svijetom, evidentno je.

Povijesni debakl hrvatskog i balkanskog rukometa
Index Sport
slika
Foto: Reuters
DEBAKL Hrvatske za potvrdu jako lošeg stanja rukometa u regiji koja je dala neke od najboljih rukometaša u povijesti.

Najteži poraz i najgori plasman na SP-ima
Hrvatska, prošlogodišnji viceprvak Europe i rukometna velesila koja je od 1995. na svjetskim prvenstvima osvojila po jedno zlato i broncu te tri srebra, ispala je sa SP-a 2021. najtežim porazom u povijesti svjetskih prvenstava, 38:26 protiv Danske.

Najtežim porazom ikad na SP-ima Hrvatska je ostvarila i najgori plasman na svjetskim prvenstvima u povijesti. Do sada je to bilo 13. mjesto 1997. godine u Japanu, a od katastrofe protiv Danske to je 15. mjesto (od 32 reprezentacije) u Egiptu 2021.

Balkan je zadnji put bio ovako loš 1997.
Upravo se spomenute '97. zadnji put dogodilo ono što se sada ponovilo. Kada je Hrvatska, samo godinu dana ranije olimpijski prvak i aktualni viceprvak svijeta bila tek 13., zajednica Srbije i Crne Gore koja se zvala Jugoslavija zauzela je deveto mjesto.

To je bio zadnji put da na SP-u nijedna balkanska reprezentacija nije među osam najboljih. Sada, 24 godine kasnije, nakon Makedonije i Slovenije ispala je i Hrvatska za novi debakl balkanskog rukometa u svjetskim okvirima.



Debakl Hrvatske za potvrdu pada regije koja je rukometna velesila
Hrvatska pak nije među osam najboljih na velikom natjecanju prvi put od 2002. Iduće godine postala je prvak svijeta, a godinu kasnije i osvajač olimpijskog zlata. Sada, nakon 22 nastupa na EP-u, SP-u i OI-u na kojima je dolazila do četvrtfinala, to joj prvi put nije uspjelo na SP-u 2021.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu

Post Postao/la storm »

DANSKA - ŠVEDSKA 26:24 Danska je prvak svijeta
Index Sport
slika
DANSKA je obranila svjetski naslov pobjedom u finalu 26:24 protiv Švedske.

Drugu svjetsku titulu zaredom Danskoj su donijeli Niklas Landin s 15 obrana i Mikkel Hansen sa sedam golova. Odmah nakon finala Hansen je proglašen MVP-jem prvenstva.

Ipak, najzaslužniji za to što je Danska pobijedila u skandinavskom finalu za svjetski naslov je fantastični Landin. On je u napetoj završnici, kada se lomila utakmica, obranio doslovno sve šuteve koji su išli u njegov gol.

Ključne golove u švedski gol poslali su Hansen i Mads Mensah. Oni su odlično radili što i Nikolaj Øris te Jacob Holm; u napadu su nadoknadili Lassea Svana, koji je prije poluvremena morao izaći zbog ozljede.



Tako je momčad Nikolaja Jakobsena postala četvrta reprezentacija u povijesti nakon Švedske, Rumunjske i Francuske koja je obranila svjetski naslov.
0
Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”