Fantastična bh. plivačica Lana Pudar stigla u Mostar, prijatelji joj spremili doček

Sve što ostane, nakon najvažnije sporedne stvari na svijetu

Moderator/ica: Socrates

Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Fantastična bh. plivačica Lana Pudar stigla u Mostar, prijatelji joj spremili doček

Post Postao/la storm »

slika
G. Š.

Foto: G. Š./Klix.ba

Mlada mostarska plivačica Lana Pudar stigla je danas u Mostar nakon što je u petak isplivala najbolji rezultat u historiji bh. plivanja, a kod gradske vijećnice doček iznenađenja priredili su joj kolege iz kluba i škole te porodica.

Lanin otac Velibor Pudar za portal Klix.ba rekao je kako je ponosan i uzbuđen zbog ovog dočeka.

"Drago mi je da su se ljudi sjetili da je dočekaju. Ona je zaslužila i mnogo više jer je prvi plivač iz BiH koji je isplivao olimpijsku normu i ponosan sam", rekao nam je Lanin otac.


Lana je poručila da je osjećaj neopisiv i da se je ponosna i zadovoljna.

"Nastavit ću trenirati još jače i bolje i nadam se da ću na Olimpijadi opravdati sve ovo“, izjavila je po dolasku u rodni grad.

Podsjetimo, Lana je u petak na plivačkom mitingu u Beogradu isplivala A olimpijsku normu u disciplini 100 metara delfin i postigla najbolji rezultat u historiji bh. plivanja.

Ujedno je prva plivačica iz BiH koja je isplivala A olimpijsku normu, a njen rezultat 57:37 je drugi najbolji rezultat na svijetu u ovoj godini. Brža od Lane u 2021. godini samo je svjetska rekorderka i osvajačica zlatne medalje s posljednjih Olimpijskih igara Sarah Sjostrom, i to za svega tri stotinke.

Inače, članica Kluba vodenih sportova Orka ostvarenim rezultatom oborila je sve rekorde Bosne i Hercegovine.
3
2 slika 1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fantastična bh. plivačica Lana Pudar stigla u Mostar, prijatelji joj spremili doček

Post Postao/la storm »

Čudesna Lana Pudar postala juniorska viceprvakinja Evrope
N. K.
slika
Lana Pudar (Foto: Facebook)
Čudesna bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je večeras srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu za juniore u disciplini 200 metara leptir.

Naša 15-godišnja plivačica je finalnu utrku koja se održala u Rimu završila na drugom mjestu.

Dionicu od 200 metara isplivala je za 2:09.59, a od nje je bila bolja samo Ruskinja Anastasija Markova.


Nova juniorska prvakinja Evrope Markova je imala vrijeme 2:08.41 te sasvim zasluženo se okitila zlatom.

Vrijedi istaći da je naša Lana bila najmlađa učesnica finala i jedina rođena 2006. godine.

Podsjetimo, Pudar će za nekoliko sedmica predstavljati Bosnu i Hercegovinu na Olimpijskim igrama u Tokiju.
1
1 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Fantastična bh. plivačica Lana Pudar stigla u Mostar, prijatelji joj spremili doček

Post Postao/la Hannibal »

da nam nije zena nista ne bi osvojili haha
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”