Tenis

Sve što ostane, nakon najvažnije sporedne stvari na svijetu

Moderator/ica: Socrates

Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Tenis

Post Postao/la Socrates »

Tennis of attrition :heidi2

Nevjerovatno.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tenis

Post Postao/la storm »

Kakav mentol, pa strašno nešto :cool
Cestitke joker :pivo
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Tenis

Post Postao/la Socrates »

Ne znam gdje pronalazi ove nove nivoe, ali niko ne može ovo. Čak ni Rafa u najboljoj formi.

McEnroe kaže da je danas odlučena debata ko je GOAT.
2
2 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Tenis

Post Postao/la Socrates »

Era Velike Trojice

Otkad je Federer osvojio svoj prvi Grand Slam, Wimbledon 2003, odigrano je 71 Grand Slama. Od tad pa do danas, osvajači Slamova;

Federer 20 (8 Wimbledon, 6 AO 5 USO, 1 RG)
Nadal 20 (13 RG, 4 USO, 2 Wimbledon, 1 AO)
Đoković 19 (9 AO, 5 Wimbledon, 3 USO, 2 RG)
Murray 3 (2 Wimbledon, 1 USO)
Wawrinka 3 (1 USO, 1 AO, 1 RG)
Gaudio 1 (RG)
Safin 1 (AO)
Thiem 1 (USO)
Del Potro 1 (USO)
Čilić 1 (USO)
Rodick 1 (USO)

Mada vidim da je Federer optimista, ja ne vjerujem da on ima još neki Grand Slam u reketu. Rafa možda još dva-tri RG. :heidi2

Đoković vjerovatno ima u reketu još šest sedam Grand Slamova minimum. To je moja prognoza.

Nevjerovatni su ovi brojevi. Ja imao 17 godina kad je krenula ova era. :lupa
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tenis

Post Postao/la storm »

Sve će teže sva trojica do naslova ubuduće. Federer ponajprije.
0
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22345
Postovi: 17063
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Tenis

Post Postao/la Russki »

Iz backstagea.
IMG_20210613_205256.jpg
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
abysmal depths are flooded
Avatar
grunf
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 790
Postovi: 696
Pridružen/a: 31 okt 2020, 08:31

Re: Tenis

Post Postao/la grunf »

Abracadabra Slav!
0
StarosjediJoci, الوطنيونوو Bosamci i Herzegowci

Cuvajte se

Straиog utiЦaja!
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Tenis

Post Postao/la Socrates »

Nadal otkazao učešće na Wimbledonu i Olimpijskim Igrama.

Sprema se za turnire gdje ima veće šanse da pobjedi, US Open i AO.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Tenis

Post Postao/la Iskra »

Infografika: Može li Đoković postati najbolji svih vremena?

Federer, Nadal, Đoković – Velika trojka dominira svjetskim tenisom od 2003. godine – ko će na kraju isplivati kao najtrofejniji?

Đoković je jedini igrač koji je osvojio sve „Velike titule“ na modernom ATP Touru – četiri Grand Slam turnira, svih devet ATP Mastersa i ATP finala (Reuters/Infogram/Al Jazeera)



Velikim preokretom i pobjedom u finalu Roland Garrosa nad Tsitsipasom, Novak Đoković je osvojio svoj 19. Grand slam.

Tom pobjedom je došao ‘na jedan’ od trona na kojem sjede Švicarac Roger Federer i Španac Rafael Nadal.

„Velika trojka“ dominira svjetskim tenisom od 2003. godine. Tri tenisera – Federer, Nadal i Đoković – su od Wimbledona 2003. do Roland Garrosa 2021. osvojili 59 od 71 Grand Slam titule, njih 83 posto.

Švicarac Roger Federer, koji u augustu puni 40 godina, rekordnih je osam puta osvajao prestižni i najstariji teniski turnir na svijetu – Wimbledon.

Australian Open osvojio je šest puta, pet puta US Open i jedan French Open, odnosno Roland Garros.

‘Kralj šljake’ Rafael Nadal najviše je Grand slamova osvojio na šljaci Roland Garrosa, čak 13. puta. Dominacija ovog Španca na šljaci dokazana je i s osvojenih 62 od ukupno 88 ATP titula u singlu na ovoj podlozi, kao i 81 uzastopnih pobjeda na šljaci, što predstavlja najduži niz pobjeda na jednoj podlozi u Open eri tenisa.

Ovaj 35-godišnjak četiri puta je osvajao US Open, dva puta Wimbledon i jednom Australian Open.

Đoković drži brojne rekorde

Trenutni broj jedan u svijetu, ali i najmlađi od trojice (34) je srbijanski teniser Novak Đoković.

U trenutku pisanja teksta, na prvom mjestu ATP liste bio je rekordnih 326 sedmica i šest puta je kraj godine dočekao kao prvi igrač svijeta – rekord koji dijeli sa Peteom Samprasom.



Jedini je igrač koji je osvojio sve „Velike titule“ na modernom ATP Touru – četiri Grand Slam turnira, svih devet ATP Mastersa i ATP finala.

Takođe je i jedini je teniser Open ere koji je dvaput osvojio sva četiri Grand Slam turnira (Double Career Grand Slam) i jedini koji je u karijeri dva puta osvojio svih devet ATP Mastersa, takozvani „Career Golden Masters“.

Ukupno je 19. puta osvajao Grand Slam turnire, a dijeli rekord sa Nadalom po broju osvojenih Mastersa (36).

Drži rekord Australian Opena kojeg je osvojio čak devet puta.

Wimbledon je osvajao pet puta, US Open tri i Roland Garros dva puta.

Na listi najvećih osvajača Grand Slam turnira u Open eri tenisa (od 1968.) nalaze se i Amerikanac Pete Sampras sa ukupno 14 osvojenih titula, Šveđanin Bjorn Bjorg sa 11, te Jimmy Connors (SAD), Ivan Lendl (Češka) i Andre Agassi (SAD) sa po osam osvojenih Grand Slamova.

IZVOR: AL JAZEERA
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Tenis

Post Postao/la Iskra »

0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Tenis

Post Postao/la Iskra »

Sta je njemu vise, ?
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Tenis

Post Postao/la Iskra »

Đoković brutalno psovao publici na Wimbledonu pa poručio: Pokazao sam im gdje im je mjesto


Srbijanski teniser Novak Đoković u više navrata meča protiv Amerikanca Denisa Kudle u 3. kolu Wimbledona burno je reagovao prema publici, a nakon meča kazao je da su navijači u Londonu prešli granicu sportskog ponašanja i poštovanja, zbog čega im je pokazao "gdje im je mjesto".

Posebno burno Đoković je reagovao nakon finalnog poena kojim je i zvanično došao do pobjede, a s njegovih usana mogle su se pročitati jasne psovke prema londonskoj publici koja je gotovo sve vrijeme bila naklonjena Novakovom protivniku.

"Duvajte mi ku**c", urlao je Đoković nakon što je meč i zvanično završen.

POBIJEDIO KUDLUNovak Đoković se rutinski plasirao u osminu finala Wimbledona

Nakon meča Đoković je rekao da se nije najbolje osjećao na terenu i da je odmah znao da će duel biti težak, a nada se kako će mu upravo ovaj meč biti najlošiji na Wimbledonu, iako je slavio rezultatom 3:0 u setovima.

"Iskreno, nisam se najbolje osjećao. Kada sam izašao na teren osjetio sam da nije idealan dan, fizički i mentalno, ali s druge strane sam uspio privesti meč kraju u tri seta i to je ono što se računa na kraju. Servis me nije služio, to je element u igri koji je jako bitan u igri na travi, to je nešto što je uvijek potrebno i malo sam bio iznenađen koliko sam izgubio taj ritam na servisu. Svako ima taj neko dan, a nadam se da je najlošiji dan bio upravo danas", rekao je Đoković rekaši da će narednih dana vježbati servis na treningu.

Nakon toga, Đoković je objasnio zbog čega je burno reagovao prema publici na kraju meča.

"Znate da 90 posto mečeva igram protiv publike, terena, protivnika i svih živih... Navikao sam na to, ali s druge strane, čovjek sam koji ima emocije, od krvi sam i mesa, pa ne mogu uvijek ostati smiren i ako me neko isprovocira i pređe neku granicu ukusa i sportskog ponašanja i poštovanja, pokažem mu gdje mu je mjesto", rekao je Đoković.

Đoković će u narednoj fazi igrati protiv igrača iz Čilea Cristiana Garina koji je trenutno na 20. mjestu ATP liste.
0
Avatar
grunf
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 790
Postovi: 696
Pridružen/a: 31 okt 2020, 08:31

Re: Tenis

Post Postao/la grunf »

Iskra je napisao/la: 03 jul 2021, 08:04 Sta je njemu vise, ?
Wolf energy.
0
StarosjediJoci, الوطنيونوو Bosamci i Herzegowci

Cuvajte se

Straиog utiЦaja!
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Tenis

Post Postao/la Iskra »

grunf je napisao/la: 03 jul 2021, 09:55
Iskra je napisao/la: 03 jul 2021, 08:04 Sta je njemu vise, ?
Wolf energy.
Boga mi ja njemu ne bih dala.da ide u Visoko vise. :necu
0
Avatar
grunf
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 790
Postovi: 696
Pridružen/a: 31 okt 2020, 08:31

Re: Tenis

Post Postao/la grunf »

Iskra je napisao/la: 03 jul 2021, 09:56
grunf je napisao/la: 03 jul 2021, 09:55

Wolf energy.
Boga mi ja njemu ne bih dala.da ide u Visoko vise. :necu
Plesacu na tvom vjencanju ako procitas knjigu Slika Dorijana Greja, i ako obecas da neces omalovazavati lika koji plese sa vukovima.
0
StarosjediJoci, الوطنيونوو Bosamci i Herzegowci

Cuvajte se

Straиog utiЦaja!
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Tenis

Post Postao/la Iskra »

grunf je napisao/la: 04 jul 2021, 08:23
Iskra je napisao/la: 03 jul 2021, 09:56

Boga mi ja njemu ne bih dala.da ide u Visoko vise. :necu
Plesacu na tvom vjencanju ako procitas knjigu Slika Dorijana Greja, i ako obecas da neces omalovazavati lika koji plese sa vukovima.
Ukoliko odlucim da je tvoja nazocnost neophodna , bit cu slonodna uputiti pozivnicu?

Dusu za vjecnu mladost! Kakva glupost! Knjiga je brilijantno prenesena fruatracija homoseksualnog Flahertija, ciji je zivot vodjen nesvjesnim, nemogucnoscu da se izrazi ka svojoj opredjeljenosti , prihvati sam sebe i na koncu oprosti sebi.
Wilde je bio duboko nesretan covjek.
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Tenis

Post Postao/la Socrates »

Dva Kanađana u četvrtfinalu Wimbledona. :can Nezapamćen uspjeh. :opa I nijedan ne ide ni na Đokovića ni na Federera u četvrtfinalu.

Drugi nosioc Medvedev se bori za goli život sutra protiv Poljaka Hurkacza. Gubi 1:2 u setovima, 3:4 u četvrtom. Ko ovo dobije ide na Federera. Đoković ide na Mađara Fucsovicsa koji nije nosioc.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”