Košarka

Sve što ostane, nakon najvažnije sporedne stvari na svijetu

Moderator/ica: Socrates

Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36485
Postovi: 29544
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Košarkašice BiH izborile četvrtfinale Eurobasketa i ispisale nove stranice historije

Post Postao/la storm »

UTAKMICA U 18 SATI
Lojo uoči duela s Francuskom: Dat ćemo sve od sebe, želimo igrati lijepu košarku

D. B.
slika
Goran Lojo (Foto: FIBA)
Selektor ženske košarkaške reprezentacije BiH Goran Lojo govorio je za zvaničnu stranicu Košarkaškog saveza BiH uoči današnje utakmice četvrtfinala Eurobasketa protiv Francuske.

Bh. košarkašice se prvi put u historiji našeg ženskog košarkaškog državnog tima nalaze među osam najboljih ekipa Evrope, a u današnjem duelu s Francuskom imaju prilike nastaviti nizati uspjehe.

Francuskinje su bile dominantne, rješavale su utakmice u svoju korist s 20 i više poena razlike, ali će naše djevojke učiniti sve kako bi napravile iznenađenje.

"Izaći ćemo na teren i dati sve od sebe, kao i uvijek dosad. Psihički smo rasterećeni, bez rezultatskog pritiska protiv jedne od najboljih reprezentacija svijeta. Želimo pokazati da možemo igrati lijepu košarku. Bez obzira na ishod meča, u Valenciji nam slijedi nastavak borbe za ulazak u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo”, rekao je Lojo.

Utakmica Francuska – BiH počinje u 18 sati, uz direktan tekstualni prijenos na portalu Klix.ba, kao i direktan TV prijenos na kanalu Sport Klub 1.
0
ina
Valentajn Behar
Valentajn Behar
Reactions: 4608
Postovi: 3040
Pridružen/a: 22 dec 2020, 10:50

Re: Košarkašice BiH izborile četvrtfinale Eurobasketa i ispisale nove stranice historije

Post Postao/la ina »

Bravo cure! :jupi
0
Neka ljubav caruje..
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Košarka

Post Postao/la Hannibal »

dobra 1/4
idemoo :sreca
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Košarka

Post Postao/la Hannibal »

jones vec na pocetku 2/4 ima dabl dabl haha
u prvoj imala 9 skokova
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Košarka

Post Postao/la Hannibal »

-8 na poluvremenu, fali marica ☹
19 poena i 16 skokova jonesove, ovaku dominaciju nisam gledo ocm
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36485
Postovi: 29544
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Košarka

Post Postao/la storm »

Hannibal je napisao/la: 23 jun 2021, 18:48 -8 na poluvremenu, fali marica ☹
19 poena i 16 skokova jonesove, ovaku dominaciju nisam gledo ocm
Zašto nema Marice?
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36485
Postovi: 29544
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Košarkašice BiH izborile četvrtfinale Eurobasketa i ispisale nove stranice historije

Post Postao/la storm »

Nije se moglo protiv izrazitih favoritinja, još kad se nadoda hendikep u vidu neigranja ozljeđene Marice Gajić, teško je bilo očekivati drugi ishod...ali svaka čast curama za prikazano, i postavile su BIH na kartu ženska košarke :cool

Košarkašice BiH poražene od Francuske i ostale bez borbe za medalju
E. B.

slika
Foto: FIBA
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je izgubila od Francuske u četvrtfinalu Eurobasketa rezultatom 80:67.

Naše košarkašice su odlično otvorile utakmicu i pored toga što povrijeđena Marica Gajić nije igrača, te su bile u vodstvu od prve minute zahvaljujući sjajnoj Jonquel Jones, a sredinom prve dionice igre imale su i plus pet (13:8).
Ipak, Francuskinje su uspjele u finišu stići do izjednačenja, a potom i košem u posljednjoj sekundi nakon ofanzivnog skoka prvu četvrtinu riješiti u svoju korist rezultatom 18:16.

Naša selekcija je povela ponovo početkom druge četvrtine (28:25), no to je bilo ujedno i posljednje vodstvo naše selekcije na utakmici. Najbolja igračica Francuske Sandrine Gruda je potom preuzela odgovornost na sebe, te je domaća selekcija u Strazburu na poluvrijeme otišla s prednošću od osam poena razlike (39:31).

Francuskinje su na početku treće četvrtine stigle do, u tom trenutku, maksimalnih plus 16 (49:33), no naše igračice se nisu predavale, te su dvije minute prije kraja ove dionice igre stigle na samo minus pet (51:46). No, Francuskinje su zahvaljujući nestvarnom trojkom u posljednjoj sekundi Marine Johannes koja je opravdala nadimak "ženski Steph Curry", u posljednju četvrtinu ušle s prednošću 63:47.

SAN NIJE GOTOV
BiH u subotu protiv Švedske u borbi za Svjetsko prvenstvo u košarci 2022. godine
U posljednjoj četvrtini Francuskinje su rutinski privele meč kraju i plasirale se u polufinale gdje će igrati protiv Bjelorusije.

S druge strane naše košarkašice u subotu očekuje borba za plasman na Svjetsko prvenstvo 2022. godine koje se održava u Australiji, a protivnik našoj selekciji bit će Švedska.
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Košarkašice BiH izborile četvrtfinale Eurobasketa i ispisale nove stranice historije

Post Postao/la Iskra »

Steta, ali.opet su odlicne..kakav god plasman da postignu, manje je vazno od onog kakvu su poruku prenijele svojom uspjesnom.pričom.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36485
Postovi: 29544
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Košarkašice BiH izborile četvrtfinale Eurobasketa i ispisale nove stranice historije

Post Postao/la storm »

Iskra je napisao/la: 23 jun 2021, 20:27 Steta, ali.opet su odlicne..kakav god plasman da postignu, manje je vazno od onog kakvu su poruku prenijele svojom uspjesnom.pričom.
Ma oke je...fraancuskinje su apsolutni favorit za osvajanje naslova, tako da nema potrebe za žaljenjem.
Upravo, priča je bitna :ok
1
1 slika
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Košarkašice BiH izborile četvrtfinale Eurobasketa i ispisale nove stranice historije

Post Postao/la Podrinjac »

Odoh se javiti Melisi da vidim hoce li mi makar seen baciti.
1
1 slika
ROOT
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2407
Postovi: 1438
Pridružen/a: 24 mar 2021, 16:37

Re: Košarkašice BiH izborile četvrtfinale Eurobasketa i ispisale nove stranice historije

Post Postao/la ROOT »

Ima lijepih djevojaka a i taman visinom ja mislio to sve preko 190 sad vidim 177-180 većinom ma top :oho
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Košarka

Post Postao/la Hannibal »

storm je napisao/la: 23 jun 2021, 19:13
Hannibal je napisao/la: 23 jun 2021, 18:48 -8 na poluvremenu, fali marica ☹
19 poena i 16 skokova jonesove, ovaku dominaciju nisam gledo ocm
Zašto nema Marice?
povrijedjena ☹
jones oborila rekord evropskog prvenstva po broju skokova, 24 😂
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Košarkašice BiH izborile četvrtfinale Eurobasketa i ispisale nove stranice historije

Post Postao/la Hannibal »

ROOT je napisao/la: 23 jun 2021, 23:13 Ima lijepih djevojaka a i taman visinom ja mislio to sve preko 190 sad vidim 177-180 većinom ma top :oho
ahaa, visocije su odbojkasice
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Košarkašice BiH izborile četvrtfinale Eurobasketa i ispisale nove stranice historije

Post Postao/la Hannibal »

Podrinjac je napisao/la: 23 jun 2021, 23:11 Odoh se javiti Melisi da vidim hoce li mi makar seen baciti.
brt moze ti pitu s glave jest haha
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Košarkašice BiH izborile četvrtfinale Eurobasketa i ispisale nove stranice historije

Post Postao/la Podrinjac »

Hannibal je napisao/la: 24 jun 2021, 00:04
Podrinjac je napisao/la: 23 jun 2021, 23:11 Odoh se javiti Melisi da vidim hoce li mi makar seen baciti.
brt moze ti pitu s glave jest haha
Nisam ni ja bas tako nizak. Hhmm
Ako ce joj biti tako slađa pita, nek jede.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36485
Postovi: 29544
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Košarkašice BiH izborile četvrtfinale Eurobasketa i ispisale nove stranice historije

Post Postao/la storm »

1
1 slika
Avatar
pink floydd
Prvi Valentajn foruma
Prvi Valentajn foruma
Reactions: 17892
Postovi: 8407
Pridružen/a: 03 sep 2020, 05:55

Re: Košarka

Post Postao/la pink floydd »

Ameri šalju jaku reprezentaciju na Olimpijske igre, neće da im se ponovi Svjetsko prvenstvo i sedmo mjesto :oo

Screenshot_2021-06-25_071813.jpg
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”