MMA- Mixed Martial Arts

Sve što ostane, nakon najvažnije sporedne stvari na svijetu

Moderator/ica: Socrates

Avatar
Malfoy
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6878
Postovi: 3005
Pridružen/a: 03 aug 2020, 02:05

Re: MMA- Mixed Martial Arts

Post Postao/la Malfoy »

storm je napisao/la: 24 jan 2021, 10:53
Hannibal je napisao/la: 24 jan 2021, 10:06 a sto to vas dvoje ne hajete konora ☹
Mene nervira kad onako vehementno ulazi u borbu....a jest popio batina sad :keke

Pet minuta nakon borbe, k'o malo ždrijebe, kad se okoti, ne može stati na noge :D
ruku pod glavu i taj rad :jupi
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
SARAJEVO HORDE BOG I ČARŠIJA
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: MMA- Mixed Martial Arts

Post Postao/la toxic »

Hannibal je napisao/la: 24 jan 2021, 10:05 i trenira brt, ima veci biceps od mene ☹
I to, ko bi rek'o :ooo
1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: MMA- Mixed Martial Arts

Post Postao/la toxic »

storm je napisao/la: 24 jan 2021, 10:53 Mene nervira kad onako vehementno ulazi u borbu....a jest popio batina sad :keke

Pet minuta nakon borbe, k'o malo ždrijebe, kad se okoti, ne može stati na noge :D
Meni je Dustin isto drazi, al' ne moze se osporiti da je Conor vodio ovaj match.
Dustin je imao neke dobre poteze al' po mom misljenju nekako mlako. Jedan udarac prosao i tu ga je oborio, cak se i tu na momenat cini mi se pogubio i zastao. A meni smesno, Conor ga udari, a on nesto mu prica, i jos mu prstom pokazuje u fazonu 'sa'ces ti da vidis' :valja

Ko je sledeci? Dustin vs Chandler?
1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: MMA- Mixed Martial Arts

Post Postao/la storm »

toxic je napisao/la: 25 jan 2021, 15:43
storm je napisao/la: 24 jan 2021, 10:53 Mene nervira kad onako vehementno ulazi u borbu....a jest popio batina sad :keke

Pet minuta nakon borbe, k'o malo ždrijebe, kad se okoti, ne može stati na noge :D
Meni je Dustin isto drazi, al' ne moze se osporiti da je Conor vodio ovaj match.
Dustin je imao neke dobre poteze al' po mom misljenju nekako mlako. Jedan udarac prosao i tu ga je oborio, cak se i tu na momenat cini mi se pogubio i zastao. A meni smesno, Conor ga udari, a on nesto mu prica, i jos mu prstom pokazuje u fazonu 'sa'ces ti da vidis' :valja

Ko je sledeci? Dustin vs Chandler?
Meni sve miriše na povratak Khabiba...a i Dana White će platiti za to koliko god bude trebalo.
Moguć je Chandler...a mene i zanima i sljedeća Stipe Miočića...i tamo je žestoko...Francis Ngnannou, Jon Jones...
1
1 slika
Avatar
Username
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3376
Postovi: 2713
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:08

Re: MMA- Mixed Martial Arts

Post Postao/la Username »

Conor je postao cirkusant

Boks cirkusant, drzi obje ruke gore i noge su mrtvije
2
2 slika
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: MMA- Mixed Martial Arts

Post Postao/la toxic »

:valja

1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: MMA- Mixed Martial Arts

Post Postao/la toxic »

Screenshot_1.jpg

Conor McGregor odgovorio je Khabibu Nurmagomedovu na poruku koju je ovaj objavio na društvenim mrežama nakon što je Irac doživio prvi nokaut u karijeri u meču protiv Dustina Poiriera. Diamond je na UFC-u 257 šokirao MMA zajednicu nokautiravši McGregora u drugoj rundi, nakon što je rudnu i pol bio osjetno lošiji.

Mnogi su imali štošta za reći o tom porazu, a među njima se našao i McGregorov mrski rival Khabib.

"Tako ti to ide kada napustiš svoju momčad i sparing partnere koji su te napravili prvakom, te odeš trenirati s malom djecom daleko od realnosti", napisao je Khabib.

Na pitanje što misli o tome McGregor je još jednom pokušao isprovocirao Khabiba da se vrati u oktogon i pruži mu priliku za revanš.

"Ako želi bezobrazno komentirati moj poraz, nek se vrati u oktogon i idemo ponovno. To borba progovara iz njega. Ako se vraćaš, vrati se. Vrati se ako se usudiš", rekao je McGregor.

Teško da će se Dagestanac vratiti nakon viđenog, jedino ako Michael Chandler počisti laku kategoriju pa se zbog tog izazova odluči vratiti. Jednostavno je teško zamisliti da će se vraćati zbog McGregora nakon ovakve izvedbe.

Recimo i da se sam Conor McGregor oglasio nakon poraza na svojim društvenim mrežama:

"Hvala svima na podršci. Nije to bila moja noć / jutro, ali dobra borba koja mi može pomoći da dalje napredujem. Uzbuđen sam zbog trilogije koja je sada ispred mene. Dustin je sjajan borac i veselim se da ćemo ovo ponoviti. Podižem nogu i svoje raspoloženje na putu prema kući. Bog nas sve blagoslovio", napisao je Irac.
1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: MMA- Mixed Martial Arts

Post Postao/la storm »

toxic je napisao/la: 26 jan 2021, 08:09 Screenshot_1.jpg


Conor McGregor odgovorio je Khabibu Nurmagomedovu na poruku koju je ovaj objavio na društvenim mrežama nakon što je Irac doživio prvi nokaut u karijeri u meču protiv Dustina Poiriera. Diamond je na UFC-u 257 šokirao MMA zajednicu nokautiravši McGregora u drugoj rundi, nakon što je rudnu i pol bio osjetno lošiji.

Mnogi su imali štošta za reći o tom porazu, a među njima se našao i McGregorov mrski rival Khabib.

"Tako ti to ide kada napustiš svoju momčad i sparing partnere koji su te napravili prvakom, te odeš trenirati s malom djecom daleko od realnosti", napisao je Khabib.

Na pitanje što misli o tome McGregor je još jednom pokušao isprovocirao Khabiba da se vrati u oktogon i pruži mu priliku za revanš.

"Ako želi bezobrazno komentirati moj poraz, nek se vrati u oktogon i idemo ponovno. To borba progovara iz njega. Ako se vraćaš, vrati se. Vrati se ako se usudiš", rekao je McGregor.

Teško da će se Dagestanac vratiti nakon viđenog, jedino ako Michael Chandler počisti laku kategoriju pa se zbog tog izazova odluči vratiti. Jednostavno je teško zamisliti da će se vraćati zbog McGregora nakon ovakve izvedbe.

Recimo i da se sam Conor McGregor oglasio nakon poraza na svojim društvenim mrežama:

"Hvala svima na podršci. Nije to bila moja noć / jutro, ali dobra borba koja mi može pomoći da dalje napredujem. Uzbuđen sam zbog trilogije koja je sada ispred mene. Dustin je sjajan borac i veselim se da ćemo ovo ponoviti. Podižem nogu i svoje raspoloženje na putu prema kući. Bog nas sve blagoslovio", napisao je Irac.
Meni je Connor bio top na početku, ona ulična borbenost, irsko srce :cool
A onda se je počeo baviti sa svim osim sa borbom...
Ali je priča UFC... Dana može najviše njemu zahvaliti na popularnosti franšize...
1
1 slika
Avatar
Smesh
Pupoljak
Pupoljak
Reactions: 16
Postovi: 9
Pridružen/a: 23 dec 2020, 10:20

Re: MMA- Mixed Martial Arts

Post Postao/la Smesh »

Screenshot_20210301-103517_Instagram.jpg
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
I just wanna maul people...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: MMA- Mixed Martial Arts

Post Postao/la storm »

E da ovo vidimo...Ngannou je mrcina
slika
Završeno vaganje za spektakularni revanš, Ngannou teži 14 kilograma od Miočića
N. K./klix.ba

Miočić i Ngannou na današnjem vaganju (Foto: Twitter)
Vaganje za glavnu borbu večeri uoči velike priredbe UFC 260 je završeno, a ljubitelje MMA najviše je zanimalo koliko će biti razlika između Stipe Miočića i Francisa Ngannoua.

Ispostavilo se da je Miočić bio malo teži od 106 kilograma, dok je Ngannou imao malo manje od 120 kilograma.


Borci su približno sličnu kilažu imali na posljednjim borbama, a zanimljivo je primijetiti da Stipe ima čak pet i po kilograma manje u odnosu na prvu međusobnu borbu kada je slavio pobjedu.
S druge strane, Francis ima isto kao i u prvom susretu (119,2), odnosno pola kilograma manje nego pred svoju posljednju borbu protiv Jairzinha Rozenstruika.


"Iako je lakši, Stipe udara jednako jako", dobacio je Daniel Cormier koji je komentarisao prijenos.
Revanš borba između Miočića i Ngannoua je na rasporedu u nedjelju ujutro s početkom oko 6 sati.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: MMA- Mixed Martial Arts

Post Postao/la storm »

ojjj u najavi dobra šora :ooo


slika

STIPE MIOČIĆ sutra oko 6 sati po hrvatskom vremenu peti put u bogatoj karijeri brani naslov UFC-ova teškaškog prvaka protiv Francisa Ngannoua.

Miočić i Ngannou jučer su odradili vaganje na kojem je izazivač bio čak 14 kilograma teži od Miočića. Američki borac hrvatskih korijena ponovno je autsajder prema američkim kladionicama kao što je bio i sva četiri puta dosad kad je branio titulu. Na Ngannoua je koeficijent oko 1.8, a na Miočića oko 2.0.


No, brojni bivši i aktivni borci smatraju da Miočić itekako ima šanse protiv Ngannoua, a američki mediji su neke od njih pitali da prognoziraju sutrašnju borbu.

"Miočić i Ngannou... Jako je tu teško prognozirati pobjednika. Obojica su jednako dobri, stvarno ne znam. Rekao bih 50:50", kazao je Khabib Nurmagomedov koji se nedavno umirovio s omjerom 29-0 u lakoj kategoriji.

Cormier nahvalio Stipu
Daniel Cormier triput se borio s Miočićem i dvaput izgubio, a nakon zadnjeg poraza od Stipe završio je karijeru. Danas radi kao komentator borbi, a s Miočićem je ostao u jako dobrim odnosima.

"Mislim da je Stipe trenutačno najbolja verzija sebe. Brži je i bolji nego ikad, smršavio je i strašno je fokusiran. Ruke su mu puno brže, ali nisu izgubile na snazi. Stipe je odličan, ali čini mi se da je Ngannou ovaj put prejak. Mislim da će ga nokautirati, Stipe je jednostavno previše toga preživio u dvije borbe sa mnom. Francis je skinuo sedam, osam kilograma i shvatio je da mora biti lakši da bi bio bolji. Bit će to strašna borba", kazao je Cormier, a slično razmišlja i Tyron Woodley koji nastupa u velter kategoriji UFC-a:




"Jednom sam na treningu primio Ngannoua za nogu i shvatio koliko je on moćan i snažan. Mislim da ni on sam nije svjestan koliko je jak, ali Stipe je podcijenjen teškaš i podcijenjen borac. Sjećam se kad smo se obojica borili za pravo da se borimo za naslov. Pogledali smo se i kao da smo znali da smo na vrhu. Obojica smo bili svjesni da nas zaobilaze, ali da ćemo iskoristiti priliku kad nam se ukaže. Tako je i bilo i zato nikad neću navijati protiv Stipe. Nadam se da će obojica proći bez ozljeda te da će iz ringa izaći s hrpom love", kazao je.

Nevjerojatna sposobnost prilagodbe
Jedan od najboljih kikboksača u novijoj povijesti (58-0), Stephen Thompson, smatra da će Miočić obraniti titulu. Thompson se u UFC karijeri dvaput s Woodleyjem borio za titulu u velter kategoriji, ali je jednom završilo neodlučeno, a jednom je izgubio. Pitali su ga tko je njegov favorit u ovoj borbi.

"Stipe. Ngannou je očito puno napredovao, ali to se može reći i za Miočića. Njegova sposobnost prilagodbe tijekom borbe je nevjerojatna. Mislim da će koristiti hrvanje i klinč i vjerujem da može ponovno pobijediti Francisa", rekao je Thompson.

"Ngannou je u prvom meču bio zaljubljen u samog sebe. Mislio je da jednim udarcem može uspavati sve svoje protivnike, ali naučio je jako puno iz njihova prvog susreta. Pričao sam s njim i znam kako se osjeća. On je pametan borac, jedva čeka ovaj meč i ja navijam za svojeg brata", rekao je Israel Adesanya, aktualni prvak u srednjoj kategoriji.
1
1 slika
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: MMA- Mixed Martial Arts

Post Postao/la toxic »

Kakav pocetak...

Prva borba
Mullarkey nokautirao Worthyja za 46 sekundi

Druga (jedina zenska) borba
Miranda Maverick pobedila Gillian Robertson - jednoglasna odluka

Treca borba
Sean O'Malley pobedio Thomasa Almeidu - nokaut, 3. runda

Cetvrta borba
Vicente Luque pobedio Tyrona Woodleyja - gusenje, 1. runda


Sledeci Stipe vs Ngannou :opa
0
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: MMA- Mixed Martial Arts

Post Postao/la toxic »

Francis Ngannou pobedio Stipu Miocica - nokaut, 2. runda

Steta, al' potpuno zasluzeno, Francis se bas spremio :ok

1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: MMA- Mixed Martial Arts

Post Postao/la storm »

toxic je napisao/la: 28 mar 2021, 06:35 Francis Ngannou pobedio Stipu Miocica - nokaut, 2. runda

Steta, al' potpuno zasluzeno, Francis se bas spremio :ok

Francis je Mašina... Ja se sjećam prve borbe, i tad je jako udarao, ali sad ima i puno više znanja i iskustva.
Apsolutno Zasluženo :cool
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: MMA- Mixed Martial Arts

Post Postao/la storm »

Pogledao sam borbu....baš ga je zgazio, pobjednik nije ni u jednom trenutku bio upitan...koja silina :cool


Regija piše o Miočićevom porazu: Stipu kao da je pregazio vlak
Index Sport
slika
Screenshot: UFC


STIPE MIOČIĆ poražen je od Francisa Ngannoua u glavnoj borbi UFC-a 260 u Las Vegasu. Peti pokušaj obrane teškaške titule bio je neuspješan, Miočić je nokautiran u drugoj rundi.

Kamerunski borac dominirao je tijekom otprilike runde i pol koliko je trajala borba i cijelo vrijeme se činilo da je njegova pobjeda izvjesna, a to je na kraju i potvrdio.

Regija se divi Ngannouu
Miočićev poraz odjeknuo je u svjetskim medijima, a o njemu su pisali i mediji u regiji, koji se dive Ngannouu zbog silovita načina na koji je došao do pobjede.

"Ngannou nokautirao Miočića i postao novi UFC-ov prvak u teškoj kategoriji", običan je i uobičajen naslov na Avazu, a već Klix.ba ide otvorenije i piše: "Ngannou spektakularno nokautirao Miočića i postao novi prvak u teškoj kategoriji".




Slovenci bez komentara
Srpski Telegraf svoju vijest o Miočićevu porazu naslovio je na sljedeći način:

"Miočić doživio težak nokaut: Stipe preživio prvu rundu, ali ne i 'bombardiranje' Ngannoua u drugoj", piše Telegraf, a SportSport.ba vijest donosi pod naslovom: "Miočića kao da je pregazio vlak".

Sportklub iz Srbije piše "Imamo novog kralja teškaša, Stipe nokautiran!", a zanimljivo je primijetiti kako slovenski mediji nisu puno pisalo o UFC-ovoj večeri.
0
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: MMA- Mixed Martial Arts

Post Postao/la toxic »

storm je napisao/la: 28 mar 2021, 12:05 Pogledao sam borbu....baš ga je zgazio, pobjednik nije ni u jednom trenutku bio upitan...koja silina :cool
Ma, jos u prvoj borbi se videlo da ce mu biti tesko, kad mu nije proslo ono hvatanje noge.
Nakon toga je izbegavao svaki kontakt i videlo se ja uzdrman :zbunj
Kraj, sta reci, ja sam na jedno oko gledala kad mu je noga zaglavila ispod ledja :D

A sto se tice vesti, Dana je odmah izjavio 'we finally have samo good heavyweights' :oo
0
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: MMA- Mixed Martial Arts

Post Postao/la toxic »

#UFC261

U noći između subote i nedelje u Džeksonvilu je održana priredba UFC 261, a u glavnoj borbi programa Kamaru Usman je odbranio šampionski pojas u velter kategoriji nokautom u drugoj rundi. Rouz Namajunes je spektakularnim haj-kikom ponovo zauzela presto slamka divizije, dok je neprikosnovena Valentina Ševčenko bez većih problema sačuvala titulu u muva kategoriji.

Pred 15 hiljada gledalaca na Floridi u dvorani „Vajstar Veterans Memorijal“ arena, posle 414 dana najbolja MMA promocija konačno je mogla da organizuje „event“ u prisustvu navijača.

U glavnom program bili smo u prilici da ispatimo pet mečeva od kojih nijedan trajao duže od dve runde.

Kamaru Usman je u centralnom okršaju desnim direktom nokautirao Horhea Masvidala na početku druge runde, čime je još jednom potvrdio epitet najboljeg velteraša. Usman je upisao 19. pobedu u karijeri, a drugu portiv Masvidala za manje od godinu dana. Takođe, treba istaći da mu je ovo bila četvrta uspešna odbrana nasova šampiona. Sa druge strane borac iz Majamija doživeo je 15. neuspeh u karijeri, a prvi nokautom i to na jubilarnom 50. nastupu.

U „co-main event“ borbi Rouz Namajunes se vratila na tron slamka kategorije pobedivši Džang Vejli savršenim haj-kikom posle samo 78 sekundi. Kineskinja je u ovaj meč ušla kao favorit, međutim na brutalan način je ostala bez šampionskog pojasa. Popularna „Thug Rose“ je ostvarila drugu pobedu zaredom, a osmu na poslednjih 10 mečeva, dok je Kineskinja pretrpela tek drugi poraz u karijeri i prvi posle 21. trijumfa u nizu.

Valentina Ševčenko je peti uzastopni put odbranila naslov najbolje u muva kategoriji savladavši Džesiku Andraž tehničkim nokautom u drugoj rundi. Borkinja iz Kirgistana bila je dominantna protiv bivše prvakinje slamka divizije, a u prilog tome ide i podatak da je bez većih problema zabeležila čak sedam obaranja. Nakon sedmog rušenja Ševčenko je došla od „crucifix“ pozicije iz koje je preciznim udarcima nanela ozbiljnu štetu Brazilki zbog čega je sudija morao da prekine meč.

U uvodne dve borbe viđene su strašne povrede. Posle više od 10 godina Juraja Hol i Kris Vajdmen imali su priliku da ponovo odmere snage. Dvoboj momaka iz Njujorka koji se nadmeću u srednjoj kategorji trajao je samo 17 sekundi, Hol je postao prvi borac u UFC istoriji koji je trijumfovao, a da nije zadao nijedan udarac. Naime, on je došao do pobede tako što je blokirao lou-kik bivšeg šampiona koji je doživeo prelom noge.

Okršaj u poluteškoj diviziji pripao je Entoniju Smitu koji je tehničkim nokautom slavio protiv Džimija Kruta zahvaljujući jednom, ali veoma snažnom i preciznom lou-kiku. Bilo je i više nego očigledno da je Australijanac pogođen tačno u živac i da mu je noga utrnula zbog čega se jedva kretao. Između prve i druge runde nakon konsultacije sa lekarom sudija je apsolutno opravdano prekinuo borbu, s obzirom na to da Krut nije mogao da se osloni na povređenu nogu.
1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”