Grupa E - Grupa Života

Velika natjecanja, kvalifikacije, reprezentacije

Ko će zauzeti prva dva mjesta?

Možeš odabrati: 2 opcije.

 
 
Rezultati

Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Grupa E - Grupa Života

Post Postao/la Socrates »

GroupE.jpg

Nisam mogao pronaći dobru sliku sa imenima reprezentacija, pa pogađajte sastav grupe po zastavama.
:valja

Pošto imamo jasnu i neupitnu grupu smrti, mislio sam se koja grupa zaslužuje da bude proglašena grupom života. Mada, sve to treba uzimati sa određenom dozom opreza, jer život u grupi ne znači mnogo u ovakvom formatu takmičenja.

Odlučio sam se za Grupu E, iz par razloga. Prvo, osim izrazitog favorita grupe i domaćina tri utakmice Španije, ostale reprezentacije su mi podjednako moguće i da naprave iznenađenje i da potpuno krahiraju. Ako je, recimo, Poljska, po kvalitetu, favorit da prođe kao druga, da li treba uzeti u obzir da osim utakmice u Španiji igraju ostale dvije utakmice u Rusiji, gdje ne mogu baš očekivati prijateljsku atmosferu? Poljska i inače, i pored toga što ima najboljeg igrača planete trenutno, nikad ne prođe dobro na velikim takmičenjima, ako se i kvalificira. Šveđani su čvrsti i teški za igrati, a Slovačka je možda najslabija reprezentacija grupe. Da li je?

Interesantna stvar oko ove grupe je da je originalno trebala biti igrana u Dublinu i Bilbau, ali je domaćinstvo ovim gradovima oduzeto jer nisu mogli garantirati prisustvo gledalaca na utakmicama. Tako da će se utakmice Grupe E igrati na Estadio Olimpico La Cartuja u Sevilji i Gazprom Areni u Saint Petersburgu.


800px-Estadioolimpicosevilla.jpg

800px-Spb_06-2017_img40_Krestovsky_Stadium_(cropped).jpg

Raspored utakmica;

14. jun 2021

Poljska - Slovačka
Španija - Švedska

18. jun 2021

Švedska - Slovačka

19. jun

Španija - Poljska

23. jun 2021

Slovačka - Španija
Švedska - Poljska
3
1 slika 2 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Grupa E - Grupa Života

Post Postao/la Socrates »

Tim Španije

Najbolji rezultat na Euru; Prvaci Evrope 1964, 2008 i 2012

Selektor; Luis Enrique Martínez García

Goalkeepers: David de Gea (Manchester United), Unai Simon (Athletic Bilbao), Robert Sanchez (Brighton & Hove Albion)

Defenders: Jose Gaya (Valencia), Jordi Alba (Barcelona), Pau Torres (Villarreal), Aymeric Laporte (Manchester City), Eric Garcia (Manchester City), Diego Llorente (Leeds United), Cesar Azpilicueta (Chelsea), Marcos Llorente (Atletico Madrid)

Midfielders: Sergio Busquets (Barcelona), Rodri Hernandez (Manchester City), Pedri (Barcelona), Thiago Alcantara (Liverpool), Koke (Atletico Madrid), Fabian Ruiz (Napoli)

Forwards: Dani Olmo (Leipzig), Mikel Oyarzabal (Real Sociedad), Gerard Moreno (Villarreal), Alvaro Morata (Juventus), Ferran Torres (Manchester City), Adama Traore (Wolves), Pablo Sarabia (Paris Saint-Germain)

Kao što napisah negdje drugdje, po prvi put na velikim takmičenjima nijedan igrač Real Madrida nije u sastavu Španije. Sergio Ramos nije izabran jer se navodno nije uspio dovesti u formu nakon silnih povreda ove sezone. Laporte nakon sticanja španskog državljanstva stekao pravo da igra za njih. Luis Enrique nije trenirao Španiju u kvalifikacijama za Euro jer je dao otkaz iz ličnih razloga, a onda se neobjašnjivo vratio nakon što su već izborili plasman.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Grupa E - Grupa Života

Post Postao/la Socrates »

Tim Poljske

Najbolji rezultat na Euru; Četvrtina finala 2016

Selektor; Paulo Manuel Carvalho de Sousa

Goalkeepers: Lukasz Fabianski (West Ham), Wojciech Szczesny (Juventus), Lukasz Skorupski (Bologna)

Defenders: Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszynski (Sampdoria), Paweł Dawidowicz (Verona), Kamil Glik (Benevento), Michał Helik (Barnsley), Tomasz Kedziora (Dynamo Kyiv), Kamil Piatkowski (Rakow Czestochowa), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznan), Maciej Rybus (Lokomotiv Moskva)

Midfielders: Przemysław Frankowski (Chicago Fire), Kamil Jozwiak (Derby), Mateusz Klich (Leeds), Kacper Kozłowski (Pogon Szczecin), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiv Moskva), Karol Linetty (Torino), Jakub Moder (Brighton), Przemyslaw Płacheta (Norwich), Piotr Zielinski (Napoli)

Forwards: Dawid Kownacki (Fortuna Dusseldorf), Robert Lewandowski (Bayern), Arkadiusz Milik (Marseille), Karol Swiderski (PAOK), Jakub Swierczok (Piast Gliwice)

Reserves: Radosław Majecki (Monaco), Rafał Augustyniak (Ural Ekaterinburg), Kamil Grosicki (West Brom), Robert Gumny (Augsburg), Sebastian Szymanski (Dinamo Moskva)

A šta reći za sastav koji ima najboljeg igrača na svijetu? Može li Lewa sam protiv svijeta? :cool

Ovo "Reserves" znači da su neki selektori tako izabrali da imenuju sastav. Neki su imenovali više od dozvoljenih 26 igrača, pa će najkasnije do prvog juna morati izbaciti neke igrače iz selekcije. Zamjena imenovanih 26 igrača je neograničena i nakon prvog juna, iz opravdanih razloga. Ako, recimo, pola tima fasuje koronu, selektor može sve da ih zamjeni.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Grupa E - Grupa Života

Post Postao/la Socrates »

Tim Slovačke

Najbolji rezultat na Euru; Osmina finala 2016

Selektor; Štefan Tarkovič

Goalkeepers: Martin Dubravka (Newcastle), Marek Rodak (Fulham), Dušan Kuciak (Lechia Gdansk)

Defenders: Peter Pekarik (Hertha Berlin), Lubomír Satka (Lech Poznan), Denis Vavro (Huesca), Milan Skriniar (Inter Milan), Tomas Hubocan (Omonoia), Jakub Holubek (Gliwice)

Midfielders: Marek Hamsik (IFK Goteborg), Stanislav Lobotka (Napoli), Patrik Hrosovsky (Genk), Juraj Kucka (Parma), Ondrej Duda (Koln), Robert Mak (Ferencvaros), Vladimir Weiss (Slovan Bratislava), Laszlo Benes (Augsburg), Lukas Haraslin (Sassuolo), Tomas Suslov (Groningen), Matus Bero (Arnhem), Erik Jirka (Mirandes)

Forwards: Michal Duris (Omonoia), Robert Bozenik (Feyenoord), David Strelec (Slovan Bratislava)

Hamsik isto neuništiv. :opa

Slovački selektor je dosad izabrao 24 igrača, do prvog juna će morati dodati još dva imena.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Grupa E - Grupa Života

Post Postao/la Socrates »

Tim Švedske

Najbolji rezultat na Euru; Polufinale 1992

Selektor; Jan Olof "Janne" Andersson

Goalkeepers: Karl-Johan Johnsson (København), Kristoffer Nordfeldt (Gençlerbirliği), Robin Olsen (Everton)

Defenders: Emil Krafth (Newcastle United), Victor Lindelöf (Manchester United), Marcus Danielson (Dalian Yifang), Martin Olsson (Häcken), Ludwig Augustinsson (Werder Bremen), Pontus Jansson (Brentford), Filip Helander (Rangers), Mikael Lustig (AIK), Andreas Granqvist (Helsingborg)

Midfielders: Emil Forsberg (Leipzig), Ken Sema (Watford), Viktor Claesson (Krasnodar), Dejan Kulusevski (Juventus), Sebastian Larsson (AIK), Albin Ekdal (Sampdoria), Kristoffer Olsson (Krasnodar), Jens-Lys Cajuste (Midtjylland), Mattias Svanberg (Bologna), Gustav Svensson (Guangzhou)

Forwards: Marcus Berg (Krasnodar), Alexander Isak (Real Sociedad), Robin Quaison (Mainz), Jordan Larsson (Spartak Moskva)

Kažu da je ovaj Isak eksplozija koja se mora desiti prije ili kasnije. U pozitivnom smislu. Sjećam se da je na nekoj FIFI prije tri- četiri godine bio nezaustavljiv. Šveđani će biti granitna odbrana, a ako u napadu šta ubodu, ubodu.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Grupa E - Grupa Života

Post Postao/la storm »

Španjolska ne bi trebalo da ima većih problema, no ostala trojka mogu baš svi ubrati prolaz.
Ja sam glasao za Poljsku, imaju Lewu, koji može svaki meč odlučiti, upitno je samo, koliko će mu kvalitetnih lopti dopremiti vezni red... A i na vratima imaju odličnog Sczesnyja
Slovaci i Šveđani nemaju takvih klasa, pogotovo ne sad, kad je Ibra otpao (?)
Čak mislim da je Slovačka timski jača od svedjana..
0
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Grupa E - Grupa Života

Post Postao/la East_side »

Nisam u prilici da pratim utakmicu ali me rezultat bas iznenadio. Poljaci razocarali...
0
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Grupa E - Grupa Života

Post Postao/la Socrates »

Poljaci kao i uvijek.

Zakažu na velikim takmičenjima. To je bila jedna nepromišljena utakmica, što se njih tiče. Slovaci vjerovatno idu dalje sa ovom pobjedom.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Grupa E - Grupa Života

Post Postao/la East_side »

Na proslom Euru su bili jako dobri, ispali u 1/4 (ako se dobro sjecam) od Portugala na penale. Ocekivao sam da ce na ovom Euru biti barem podjednako dobri. U kvalifikacijama i u ligi nacija su jako dobro igrali, pa i fine rezultate otvarivali protiv mnogo boljih ekipa od Slovacke (koja se btw. jedva, preko baraza lige nacija plasirala na Euro).

Ne znam, sve je ukazivalo na pobjedu Poljaka uoci meca. Sad su Slovaci, mi krivi ni duzni, u odlicnoj poziciji. Fudbal je cudo...
0
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Grupa E - Grupa Života

Post Postao/la Hannibal »

sjecam se 92. kad se danska kvalifikovala na evropsko ko zamjena jugoslaviji koja je bila izbacena i ljudi osvoje 🤷‍♀️ fudbal je cudo bgm
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Grupa E - Grupa Života

Post Postao/la Socrates »

Što lažeš da se toga sjećaš?
2
2 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Grupa E - Grupa Života

Post Postao/la East_side »

Hannibal je napisao/la: 14 jun 2021, 20:21 sjecam se 92. kad se danska kvalifikovala na evropsko ko zamjena jugoslaviji koja je bila izbacena i ljudi osvoje 🤷‍♀️ fudbal je cudo bgm
sjecam se i ja 98. kad je zeljo zavrsio 4. na tabeli i igrao kao domacin u plejofu tada :opa i na kraju posto sampiJon :face
1
1 slika
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Grupa E - Grupa Života

Post Postao/la Hannibal »

Socrates je napisao/la: 14 jun 2021, 20:24 Što lažeš da se toga sjećaš?
eto sad ti znas bolje od mene cega se ja sjecam 🙄
2
2 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Grupa E - Grupa Života

Post Postao/la East_side »

Meni je tek Spanija najveci upitnik ovog Eura, bez obzira koliko to cudno zvucalo :hm
0
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Grupa E - Grupa Života

Post Postao/la Socrates »

E utakmice jbt.

Šveđani se sad osjećaju k'o milijardu dolara, mada su mogli i pobjediti. Ono ne bi promašio ni mrtav čovjek. Mislim da oni osjećaju da mogu dobiti Slovačku malo hrabrijom igrom, pa će drugačije igrati protiv njih.

Prava grupa života. Oni za koje sam mislio da su najslabiji prvi u grupi, a ostali bogami ne znam šta reći. Španci će bijes zbog ovoga rezultata pokušati iskaliti na Poljskoj, a Poljacima neće igrati onaj što je dobio crveni. Nimalo dobro za Poljsku. Volio bih da me demantuju i iznenade Špance.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Grupa E - Grupa Života

Post Postao/la Hannibal »

spanci ce ispast iz grupe akobogda
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Grupa E - Grupa Života

Post Postao/la Socrates »

I ja bih to volio. :opa

Nikako mi ne leže. Ovo danas je bilo katastrofa. Ne znam jesu li Šveđani imali sto pasova čitavu utakmicu. :valja
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Odgovori

Natrag na “EURO 2020”