Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Ona-on, ona- ona, on- on, i tome slično...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Socrates »

MarlboroGold je napisao/la: 19 mar 2021, 12:50
Socrates je napisao/la: 19 mar 2021, 12:47 Ja opet pitam. Sta ti znas o Americi i feminizmu u Americi?

Zasto izdvajas Ameriku?
Zato što je to konačni stadij kad ispuni svoju svrhu, a ostali vrlo lako mogu doći do istog. Već se preslikava i na Evropu uveliko. Imaš i na balkanu... Jelena Veljača koja upire prstom u Balkan i viče "bijeli muškarci na poziciji moći".
Apsurd.
Pa vidis, ti uopste ne poznas Ameriku. Ti si pogledao film ili dva, i mislis da znas Ameriku. Procitas neke stavove diva i mislis da poznas Ameriku. Ili, sta ti ja znam. Sudjenje Weinsteinu nije Amerika. Celebrities nisu Amerika.

Zena u Americi je i dalje pod sapom konzervativnih bijelih muskaraca pred penzijom.
2
2 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Desperado »

Ok drug pošteno. Ne bih više dalje išta pisao, a nije da nemam materijala :oo

Jasno je meni u potpunosti i zašto se ježiš po pitanju Marksa :oo
0
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Mehaning »

Heidi je napisao/la: 19 mar 2021, 12:51 I, mojne mi tih slovenskih fora….kad smo isti @Mehaning onda se obracas i muskarcima u humornom kontekstu dugih jezika :o
:sok
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Socrates »

Pa ne znam ko se ne jezi po pitanju Marxa.

Vecina ga ili nije procitala, ili nije u stanju ispravno protumaciti ono sto je procitala. :zbunj
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Desperado »

To da ga masa ne zna ispravno tumaciti si apsolutno u pravu.
0
Avatar
Čarobni
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 1501
Postovi: 469
Pridružen/a: 07 jan 2021, 00:31

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Čarobni »

MarlboroGold je napisao/la: 19 mar 2021, 07:38
Ramzess je napisao/la: 19 mar 2021, 02:31

Nista te nisam razumio. :ovaj
Hoću da kažem da to "svetica" i "kurva" nije nastalo sad, već se korijeni toga nalaze u prošlosti kad su društva bila izrazito patrijarhalna. Tad su se žene bukvalno osvajale i bile su kao predmeti bez prava glasa. Svetice su muškarcima rađale djecu i nikome nisu dali da im priđe dok su oni otvoreno jebavali sve što su stizali sa strane - to im je bilo zanimljivo, to su mogli raditi i bili su iznad ostalih muškaraca - elem analogno današnjim "jebačima" koje jarani glorifikuju. Danas takvi stavovi su ostatak ranijeg patrijarhata i to je na izdisaju sve više. Sasvim opravdano, jer se danas i žene nešto pitaju i na promiskuitet treba gledati jednako nebitno da li je u pitanju muškarac ili žena. Zašto bi recimo termin "kurva" bio rezervisan samo za ženu? Zašto ne i muškarca? Ili da oboje ne budu kurve, već, recimo, izrazito seksualno aktivni? Sex je danas dostupan na svakom koraku i ne vidim potrebu da se isti tabuizira i da se osobe tako jeftino etiketiraju kurvama i slično samo zato što se vole kresati.
Ovo je zabluda.

Može njega glorifikovat' 500 jarana svaki dan po 15 sati dnevno, džaba mu sve to ako nema žena oko sebe, a očigledno da ima.

Ženina se pika, jarani nemaju nikakav uticaj.
0
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Desperado »

Sarajka je napisao/la: 19 mar 2021, 12:09
Socrates je napisao/la: 19 mar 2021, 12:04 U sta je evoluirao feminizam u Americi?
HAHAHAHAH dobar si!

Na temi feminizam na kliksu se lome koplja godinama. Znas koje ispisane stranice LOL

@MarlboroGold nema kapaciteta da bude lider, Ali Dobar je skutonoša.

Pa Ovdje malo pokusava ocigledno lidera izigravati :)
Ovo sam tek sad procitao. Ne razumijem sta si htjela reci. Mislis na mene ili na Ramu ili nesto trece?
0
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Crvena Nit »

MarlboroGold je napisao/la: 19 mar 2021, 12:02 Žena će za ženu uvijek reći da je kurva u takvim situacijama
Ovo je klasični, najčešće muški, stav neznanja o tome.Nikad to nisam ni pomislila za drugu ženu, svako ima drugačiji pristup i stav o seksualnom životu. Najbolje bi bilo da su svi dovoljno zadovoljni seksualnim životom, jer bi se tad manje naroda brinulo o tudjem krevetu.
0
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Crvena Nit »

Čarobni je napisao/la: 19 mar 2021, 13:14
MarlboroGold je napisao/la: 19 mar 2021, 07:38
Hoću da kažem da to "svetica" i "kurva" nije nastalo sad, već se korijeni toga nalaze u prošlosti kad su društva bila izrazito patrijarhalna. Tad su se žene bukvalno osvajale i bile su kao predmeti bez prava glasa. Svetice su muškarcima rađale djecu i nikome nisu dali da im priđe dok su oni otvoreno jebavali sve što su stizali sa strane - to im je bilo zanimljivo, to su mogli raditi i bili su iznad ostalih muškaraca - elem analogno današnjim "jebačima" koje jarani glorifikuju. Danas takvi stavovi su ostatak ranijeg patrijarhata i to je na izdisaju sve više. Sasvim opravdano, jer se danas i žene nešto pitaju i na promiskuitet treba gledati jednako nebitno da li je u pitanju muškarac ili žena. Zašto bi recimo termin "kurva" bio rezervisan samo za ženu? Zašto ne i muškarca? Ili da oboje ne budu kurve, već, recimo, izrazito seksualno aktivni? Sex je danas dostupan na svakom koraku i ne vidim potrebu da se isti tabuizira i da se osobe tako jeftino etiketiraju kurvama i slično samo zato što se vole kresati.
Ovo je zabluda.

Može njega glorifikovat' 500 jarana svaki dan po 15 sati dnevno, džaba mu sve to ako nema žena oko sebe, a očigledno da ima.

Ženina se pika, jarani nemaju nikakav uticaj.
Nitko nema utjecaj na Kazanove.
0
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Desperado »

Crvena Nit je napisao/la: 19 mar 2021, 13:29
MarlboroGold je napisao/la: 19 mar 2021, 12:02 Žena će za ženu uvijek reći da je kurva u takvim situacijama
Ovo je klasični, najčešće muški, stav neznanja o tome.Nikad to nisam ni pomislila za drugu ženu, svako ima drugačiji pristup i stav o seksualnom životu. Najbolje bi bilo da su svi dovoljno zadovoljni seksualnim životom, jer bi se tad manje naroda brinulo o tudjem krevetu.
Jok eto nisam se lično uvjerio u navedeno x puta. U praksi je to vrlo često tako. Samo što su, bar naše žene, sklonije glumljenju moralnih vertikala pa onda ubrzo demantuju same sebe.
0
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Crvena Nit »

MarlboroGold je napisao/la: 19 mar 2021, 13:55
Crvena Nit je napisao/la: 19 mar 2021, 13:29

Ovo je klasični, najčešće muški, stav neznanja o tome.Nikad to nisam ni pomislila za drugu ženu, svako ima drugačiji pristup i stav o seksualnom životu. Najbolje bi bilo da su svi dovoljno zadovoljni seksualnim životom, jer bi se tad manje naroda brinulo o tudjem krevetu.
Jok eto nisam se lično uvjerio u navedeno x puta. U praksi je to vrlo često tako. Samo što su, bar naše žene, sklonije glumljenju moralnih vertikala pa onda ubrzo demantuju same sebe.
Imamo različita iskustva.

Kome žene glume? Što je konkretno nemoralno sa tuc tuc?
0
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Desperado »

Nisi me shvatila, ali nejse.
0
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Crvena Nit »

MarlboroGold je napisao/la: 19 mar 2021, 14:03 Nisi me shvatila, ali nejse.
Koji dio nisam razumjela?
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Ramzess »

MarlboroGold je napisao/la: 19 mar 2021, 12:02 Bilo je i takvih žena, ali zanemariv broj. Ako se počneš "kurvati" kao muškarac da li će ti to tvoji jarani tako reći? Garant neće. U tome je štos. Žena će za ženu uvijek reći da je kurva u takvim situacijama, a muškarac to uglavnom neće reći za drugog muškarca. Za njega će taj, u velikoj većini slučajeva, biti jebač, car, kralj i slično. E to je ono što je naopako i to se polako mijenja. Sasvim opravdano, jer to jesu ostaci patrijarhata kad se žene uopšte nisu pitale i kojima su također nametani obrasci ponašanja i svjetonazor po pitanju m/ž odnosa.

Tu se već ne slažemo u vezi moralnosti. Za mene je kurva isključivo ženska osoba koja od seksa zarađuje ili prima neka druga materijalna dobra. Dakle ona koja prodaje svoje tijelo. Sve drugo za mene nema veze sa kurvama ili kurvalucima. Žena koja prevari partnera i to krije za mene nije kurva, već kukavica što bježi od suočavanja sa problemom. Ona koja se seksa svake sedmice sa drugom osobom također nije kurva, već izrazito seksualno aktivna i promiskuitetna ženska osoba. I tu je kraj priče.

Da ne bude da ovdje zagovaram feminizam i slično... ne zagovaram. Čak onaj trenutni u Americi u šta je evoluirao smatram zlom. Ono za šta su se prva 2 do 3 vala borila za to se vrijedilo boriti.
Ne slazem se sa tobom. Zene koje se bave prostitucijom ne cine to jer to vole nego iz prisile. Da prehrane dijete jer ih je otac ostavio bez hljeba, da prehrane nemocne roditelje ... Visoke prostitutke u svijetu mode koje to rade za enormne pare su vrlo mali i neznatan procenat i nisu za ovu temu.
Zena koja prevari partnera iz emocionalne potrebe je sasvim druga prica, a sta sa zenama koje konstantno varaju partnera sa raznim kandidatima? Koja ga manipulise dok ga ne opljacka, unisti? Kako bi takve nazvao?
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Ramzess »

MarlboroGold je napisao/la: 19 mar 2021, 13:15
Sarajka je napisao/la: 19 mar 2021, 12:09

HAHAHAHAH dobar si!

Na temi feminizam na kliksu se lome koplja godinama. Znas koje ispisane stranice LOL

@MarlboroGold nema kapaciteta da bude lider, Ali Dobar je skutonoša.

Pa Ovdje malo pokusava ocigledno lidera izigravati :)
Ovo sam tek sad procitao. Ne razumijem sta si htjela reci. Mislis na mene ili na Ramu ili nesto trece?
Mene zene vole ... :tersy

Mati, sestra ... teticne ... :cool
0
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Heidi »

Moram @Ramzess u otvorit drugu temu :D
1
1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Desperado »

Ramzess je napisao/la: 19 mar 2021, 15:54
MarlboroGold je napisao/la: 19 mar 2021, 13:15
Ovo sam tek sad procitao. Ne razumijem sta si htjela reci. Mislis na mene ili na Ramu ili nesto trece?
Mene zene vole ... :tersy

Mati, sestra ... teticne ... :cool
Mislila je na mene, ali me tag zbunio na prvu jer sam mislio da o nekome drugom govori.
Nemam pojma ko je niti se planiram spuštati na neka takva djetinjasta lična prozivanja iz kojeg god razloga da dolaze.

U vezi drugog posta ok poštujem, ali se ne slažemo.
0
Odgovori

Natrag na “Ljubav i veze”