Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Ona-on, ona- ona, on- on, i tome slično...
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Ramzess »

Sarajka je napisao/la: 13 mar 2021, 11:10
Ramzess je napisao/la: 13 mar 2021, 03:34

Ma nijednu zenu niko naucio nije. Kad joj prorade hormoni dzabe kucni odgoj ... ode ona gdje i kako hoce ... i ako je bila strogo vaspitavana i ogranicavana, samo probude u njoj reakciju inat i otpor.
Pa ima slučajeva gdje proradi inat i otpor, kod žena. Ali mnogo je više slučajeva gdje žene prožive pa i cijele živote po “utvrđenim” i društveno prihvatljivim normama, ne talasajući nikada (zarad porodice i familije, okoline u kojoj žive i sl)
Bivaju nesretne i podčinjene, nerijetko i psihički i fizički zlostavljane.
To je lose, i ja ne bih zelio da mi se zena osjeca tako.

... ali isto tako ne bih zelio da se udara tatrane ... :tugi
0
ina
Valentajn Behar
Valentajn Behar
Reactions: 4608
Postovi: 3040
Pridružen/a: 22 dec 2020, 10:50

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la ina »

Ma ne zanima ni mene bilo čija seksualna blokiranost ili fluidnost.. A u svakom slučaju neblokiranost ili blokiranost imaju svoje posljedice na cjelokupni odnos dvoje ljudi. Ako se partneri ustručavaju reći jedno drugom šta i kako žele moguće je da će to izroditi intimne limite.. Za razliku od onih koji o svemu slobodno razgovaraju.
Čovječje nutrine, postupci i razmišljanja reflektuju i šire, tako da neko obaspe usta i u podjeli "svetice i kurve"
0
Neka ljubav caruje..
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la lejlamo »

John Cleese je napisao/la: 13 mar 2021, 16:07 Glede teme...
Ljudi su i inace iznimno skloni stereotipima i drugim vidovima generalizacije, jer je to mnogo lakse nego racionalno rasudjivati.
A to je zapravo tuzno. Svojevrstan univerzum ljudskih osobenosti tako za njih ostaje nevidljiv i nedostupan.
isto ovo i ja imam da kažem na temu. :zbunj

ne znam oko čega se tu ima raspravljati.
1
1 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Heidi »

Ocigledno da ima.
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Crvena Nit »

Ramzess je napisao/la: 15 mar 2021, 02:31
Crvena Nit je napisao/la: 13 mar 2021, 10:13

Ali, shvati nas, nije lako biti i svetica i kurva :heidi2
Oj znam jadna nebila ... zunjujuce je sve to, najbolje kad te nije briga sta drugi misle. :meha2
Ja nemam takav problem, on je vaš produkt. :moon
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Ramzess »

Crvena Nit je napisao/la: 15 mar 2021, 13:54
Ramzess je napisao/la: 15 mar 2021, 02:31
Oj znam jadna nebila ... zunjujuce je sve to, najbolje kad te nije briga sta drugi misle. :meha2
Ja nemam takav problem, on je vaš produkt. :moon
Nemam ni ja tih problema, zasto generaliziras? :zbunj
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Ramzess »

lejlamo je napisao/la: 15 mar 2021, 10:09
John Cleese je napisao/la: 13 mar 2021, 16:07 Glede teme...
Ljudi su i inace iznimno skloni stereotipima i drugim vidovima generalizacije, jer je to mnogo lakse nego racionalno rasudjivati.
A to je zapravo tuzno. Svojevrstan univerzum ljudskih osobenosti tako za njih ostaje nevidljiv i nedostupan.
isto ovo i ja imam da kažem na temu. :zbunj

ne znam oko čega se tu ima raspravljati.
Kad si oskudan sa vlastitim iskustvima i stavovima sta ti preostaje nego da generaliziras i da se ponasas u skladu sa onim sto cujes od nekoga. :malagani
0
Avatar
John Cleese
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1214
Postovi: 1223
Pridružen/a: 30 jul 2020, 23:54

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la John Cleese »

Ramzess je napisao/la: 16 mar 2021, 03:25
lejlamo je napisao/la: 15 mar 2021, 10:09

isto ovo i ja imam da kažem na temu. :zbunj

ne znam oko čega se tu ima raspravljati.
Kad si oskudan sa vlastitim iskustvima i stavovima sta ti preostaje nego da generaliziras i da se ponasas u skladu sa onim sto cujes od nekoga. :malagani
Preostaje ti da stices iskustva i gradis stavove.
1
1 slika
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Ramzess »

John Cleese je napisao/la: 16 mar 2021, 10:24
Ramzess je napisao/la: 16 mar 2021, 03:25
Kad si oskudan sa vlastitim iskustvima i stavovima sta ti preostaje nego da generaliziras i da se ponasas u skladu sa onim sto cujes od nekoga. :malagani
Preostaje ti da stices iskustva i gradis stavove.
Ma nekima ne ide to od ruke. Lakse im mozak na pasu i nakupe tih nekih fraza, stavova, procitaju nesta da imaju o cemu da ti pametuju. Jedna mene tako peglala, za sve ona ima misljenje i savjet a nista iz njene glave, tipicni predstavnik te vrste, nikakvog iskustva, sve bazirano na necijim tekstovima. I ne mozes joj ni objasniti niti dokazati, ona svoje ti svoje. A da, hercegovka je bila. :meha2
0
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Desperado »

Zato što podsvjesno mnogi muškarci i dan danas žele da posjeduju svetice, a kurve samo da iskorištavaju i da ih onda škartiraju. Patrijarhalna društva su to duboko usadila u podsvijest, a koja su na snazi nekoliko milenija. Nešto što "posjeduješ" ti vremenom dosadi i javi se određena monotonija po pitanju sexa i sličnog, dok su ti kurve uvijek zanimljive sve dok ne zadovoljiš vlastite nagone pa onda tražiš drugu kurvu. Ali srećom ovo sve više izumire i tako i treba biti.

Nisu samo i isključivo u pitanju neki opšteprihvaćeni stereotipi. Problem je mnogo kompleksniji.
0
Avatar
Nice try
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3404
Postovi: 1800
Pridružen/a: 13 dec 2020, 15:13

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Nice try »

Ramzess je napisao/la: 17 mar 2021, 02:00
John Cleese je napisao/la: 16 mar 2021, 10:24

Preostaje ti da stices iskustva i gradis stavove.
... A da, hercegovka je bila. :meha2
Vlastiti stav :ovaj iz iskustva :caj
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Ramzess »

MarlboroGold je napisao/la: 17 mar 2021, 09:41 Zato što podsvjesno ...
Nista te nisam razumio. :ovaj
0
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Desperado »

Ramzess je napisao/la: 19 mar 2021, 02:31
MarlboroGold je napisao/la: 17 mar 2021, 09:41 Zato što podsvjesno ...
Nista te nisam razumio. :ovaj
Hoću da kažem da to "svetica" i "kurva" nije nastalo sad, već se korijeni toga nalaze u prošlosti kad su društva bila izrazito patrijarhalna. Tad su se žene bukvalno osvajale i bile su kao predmeti bez prava glasa. Svetice su muškarcima rađale djecu i nikome nisu dali da im priđe dok su oni otvoreno jebavali sve što su stizali sa strane - to im je bilo zanimljivo, to su mogli raditi i bili su iznad ostalih muškaraca - elem analogno današnjim "jebačima" koje jarani glorifikuju. Danas takvi stavovi su ostatak ranijeg patrijarhata i to je na izdisaju sve više. Sasvim opravdano, jer se danas i žene nešto pitaju i na promiskuitet treba gledati jednako nebitno da li je u pitanju muškarac ili žena. Zašto bi recimo termin "kurva" bio rezervisan samo za ženu? Zašto ne i muškarca? Ili da oboje ne budu kurve, već, recimo, izrazito seksualno aktivni? Sex je danas dostupan na svakom koraku i ne vidim potrebu da se isti tabuizira i da se osobe tako jeftino etiketiraju kurvama i slično samo zato što se vole kresati.
0
ina
Valentajn Behar
Valentajn Behar
Reactions: 4608
Postovi: 3040
Pridružen/a: 22 dec 2020, 10:50

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la ina »

Na it ima i za muškarce: puttaniere, samo što se slabije koristi.. Ili je kao u valoriziranom smislu.. :lupa
Ijao jer je muško i treba da zna.. :ehe
0
Neka ljubav caruje..
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Ramzess »

MarlboroGold je napisao/la: 19 mar 2021, 07:38
Ramzess je napisao/la: 19 mar 2021, 02:31

Nista te nisam razumio. :ovaj
Hoću da kažem da to "svetica" i "kurva" nije nastalo sad, već se korijeni toga nalaze u prošlosti kad su društva bila izrazito patrijarhalna. Tad su se žene bukvalno osvajale i bile su kao predmeti bez prava glasa. Svetice su muškarcima rađale djecu i nikome nisu dali da im priđe dok su oni otvoreno jebavali sve što su stizali sa strane - to im je bilo zanimljivo, to su mogli raditi i bili su iznad ostalih muškaraca - elem analogno današnjim "jebačima" koje jarani glorifikuju. Danas takvi stavovi su ostatak ranijeg patrijarhata i to je na izdisaju sve više. Sasvim opravdano, jer se danas i žene nešto pitaju i na promiskuitet treba gledati jednako nebitno da li je u pitanju muškarac ili žena. Zašto bi recimo termin "kurva" bio rezervisan samo za ženu? Zašto ne i muškarca? Ili da oboje ne budu kurve, već, recimo, izrazito seksualno aktivni? Sex je danas dostupan na svakom koraku i ne vidim potrebu da se isti tabuizira i da se osobe tako jeftino etiketiraju kurvama i slično samo zato što se vole kresati.
Pa bilo je i poznatih zena koje su se seksualno izivljavale na muskarcima. Sve je stvar love. Imas puno para - handris sve koji zavise od tebe. :zbunj Tako su i zene bile handrene, jer su zavisile od muskarca. Sad je drugacije, zene rade i neovisne su, bar kod nas. Iako je jos jako mnogo roblja razne vrste, godina i gendera po svijetu. Termin "kurva" nije rezerviran samo za zene, pocni se kurvat' i varat' pa ce te isto zene nazivati. A muska kurva je i registrirana djelatnost u nekim zemljama. Istina za ta zanimanja je nazivnica prostitutke, a termin kurve bi se trebao koristiti za opis moralnosti neke osobe. Prostitutka nije sto i kurva.
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Ramzess »

ina je napisao/la: 19 mar 2021, 09:35 Na it ima i za muškarce: puttaniere, samo što se slabije koristi.. Ili je kao u valoriziranom smislu.. :lupa
Ijao jer je muško i treba da zna.. :ehe
Ni tebe nista ne razumijem ... da nije do mene? :sok
0
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Mehaning »

Heidi je napisao/la: 15 mar 2021, 10:29Ocigledno da ima.
Obično se i ne miješam u takve teme, ali mi je uvijek neobično, kako nekako uspjete povuči crtu između ženske i muške populacije... :ovaj

Ponekad i sam to radim u humornom kontekstu, u smislu recimo dugih ženskih jezika, ili u stilu "što sa sa time mislio reči", ali generalno baš i ne mislim, da smo toliko različiti... :ovaj
2
2 slika
Odgovori

Natrag na “Ljubav i veze”