Vjereničko prstenje

Ona-on, ona- ona, on- on, i tome slično...
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Vjereničko prstenje

Post Postao/la CocoMa »

Vjereničko prstenje – spoj koji govori i simbolizuje mnogo više od samog predmeta, ali je čin vjeridbe definitivno bez njega neizvodljiv. Bez obzira na odabrani model, vrstu materijala izrade i boju, činjenica je da vjereničko prstenje mora biti odgovarajuće. Ne samo da je značajno da pristaje u pogledu veličine, već i sa aspekta stila, ukusa i želja žene.


Mnogo je načina da vjereničko prstenje u potpunosti bude odgovarajuće prema svim kriterijumima. Najvažnije je uskladiti mogućnosti, želje, potrebe i ukus, kako bi izbor izazvao neizmjernu radost i oduševljenje. Sama vjeridba je ogromno iznenađenje, ali treba da je prati i precizno odabran prsten, da bi sve bilo kompletno savršeno.

Vjereničko prstenje treba da odgovara u pogledu broja

Iako se naknadno može jednostavno skratiti uglavnom svaki model, vjereničko prstenje trebalo bi da bude odabrano što približnije realnom broju voljene dame. Nije poželjno da joj se na ruku stavi prsten znatno veći, ali ni previše mali. Nekada jeste teško procjeniti veličinu, ali je zato „ključ“ u prethodnoj snalažljivosti muškarca.

Naime, ako žena već nosi neki prsten, kada neosjetno skine, ili odloži na određeno mjesto, može se uzeti i izmjeriti prečnik lenjirom. Pored toga, konsultovanje sa prijateljicom ili drugom osobom koja može biti upoznata bar sa okvirnom veličinom prstena, savršen je način da bude odabran model koji će u potpunosti odgovarati veličini prsta. 

Vjereničko prstenje treba da odgovara ukusu osobe

Da bi izazvalo najveću radost i oduševljenje za poseban čin, vjereničko prstenje treba da bude odgovarajuće u pogledu modela. Kako danas postoje vrste od bijelog, žutog, roze zlata, ali i srebra, dodataka poput platine, cirkona, opala i dragog kamenja, bitno je ispuniti očekivanja djevojke, odnosno žene za koju se prsten bira.

Predlog je da se obrati pažnja na postojeće komade nakita koje nosi – da li je u pitanju bijela, žuta, roze ili neka druga boja. Takođe, neobaveznim razgovorom može se utvrditi da li žena voli veći ili manji kamen, koji materijal i kakvu kombinaciju dodataka. Neke dame ne vole veliko kamenje, jer im otežava svakodnevne aktivnosti i zahtijeva pažljive pokrete. Sa druge strane, neke žene vjereničko prstenje vole jedino ukoliko ih krasi veliki četvrtasti, kružni ili ovalni kamen sa pratećim bogatim detaljima. To je stvar ukusa, i važno je da se muškarac potrudi da ispuni očekivanja svoje voljene.

Vjereničko prstenje treba uskladiti sa mogućnostima i očekivanjima 

Pored obraćanja pažnje na veličinu, model i druge karakteristike izgleda, vjereničko prstenje treba da bude odabrano prema ličnim mogućnostima. Važno je da ispuni očekivanja voljene žene, ali da ne bude gotovo nemoguć novčani izdatak. Tako, nikako nije dobar izbor odabrati srebro, iako je znatno jeftinije.

Savjet je odlučiti se za zlato, pa makar i sam kamen bio minijaturan cirkon, bez ikakvih pratećih detalja. Zlato ima veliku, trajnu i neprolaznu vrijednost, što je i ono što vjereničko prstenje upravo treba da posjeduje. Pored toga, kvalitet zlata je neuporediv sa drugim materijalima, zbog čega je neizostavan materijal za izradu vrednog prstena za poseban čin.

Nije jednostavno odabrati odgovarajuće vjereničko prstenje. Potrebno je dosta razmatranja, usklađivanja i praćenja – kako potreba, ukusa i želja voljene dame, tako i sopstvenih mogućnosti. Uvijek je preporuka kupiti prsten od zlata, bez obzira na model i boju, kao i pratiti bar okvirno šta žena voli, i možda već i očekuje, kako bi se to i ispunilo.

žena.
0
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Vjereničko prstenje

Post Postao/la CocoMa »

Da biste izabrali savršeno prstenje, trebalo bi da obratite pažnju na nekoliko faktora prilikom kupovine svadbenog prstena. Prije nego što izgovorite sudbonosno da, zapamtite: izbor burme je vaš lični pečat i neka zaista bude ono što ste i zamislili. Evo nekoliko predloga kako da uskladite želje i mogućnosti.



Burme sa dijamantima ili nekim drugim dragim kamenom, od bijelog ili žutog zlata, pitanja su na koja najprije treba da odgvorite. Jednostavno je, krenite korak po korak. Počnite od sopstvenog stila i nakita koji nosite. Da li više volite jednostavno prstenje ili radije birate neko sa cirkonima i dragim kamenjem? Da li želite da vam vjerenički prsten i burme budu slične? Hoćete li birati iste burme za vas i partnera ili ćete nositi različite? Neka ova pitanju budu putokaz u kojem pravcu treba da idete prilikom biranja prstenja. Naime, potraga će vam biti sužena, a vi ćete se lakše snaći prilikom kupovine.

Vjerenički prsten i burma – slični ili različiti dizajn?

Da li vjerenički prsten treba da se razlikuje od burmi ili da se podudara? Većina dama će reći da bi burma trebalo da se razlikuje od vjereničkog prstena, ali ima i onih koji radije biraju slično prstenje. Ipak, ukusi su različiti, pa tako neko pored upečatljivog vjereničkog prstena želi jednostavniji dizajn svadbenog prstena, a neke djevojke žele posebne burme koje će odudarati od drugog nakita. Nekome je, pak, važno da se istaknu oba prstena, pa onda obratite pažnju i na dizajn i jednog i drugog, jer ne bi trebalo da bude velikog kontrasta između njih, već bi vjerenički prsten i burme trebalo da se podudaraju.

Međutim, nakon što se izgovori sudbonosno da, pojedine dame žele samo da nose burmu na ruci, a samim tim i podrazumijevaju da će stil i dizajn burme biti drugačiji i da će privlačiti pažnju mnogih. U ovom slučaju, posavjetujte se sa svojim juvelirom u vezi pravog odabira kako biste izabrali pravi prsten.

Želite nešto drugačije?

Ako biste malo da eksperimentišete i ne želite da imate burmu od žutog ili bijelog zlata, onda vam predlažemo da napravite neku kombinaciju koja nikoga neće ostaviti ravnodušnim. Jeste li razmišljali o ružičastim cirkonima ili sitnim dijamantima koji daju posebnu draž ili pak burmu sa dragim kamenom? Nikada se ne zna, možda će vam se svidjeti nešto što uopšte niste ni zamislili. U svakom slučaju, birajte burme koje ćete uvijek rado nositi, samo obratite pažnju i izaberiite ono što vam se najviše sviđa.

Nekada budžet kojim raspolažete ograničava izbor prstena. Zato se posebno osvrnite na podjelu novca i planirajte unaprijed otprilike koliko će vam novca biti potrebno za burme. Dijamanti, graviranje, posebno ručno iscrtani detalji, sve dodatno povećava cijenu, tako da razmislite na vrijeme da kasnije ne bi bilo poteškoća. Ne zaboravite, burme ćete nositi svakoga dana, tako da nemojte uzimati ono što nije dio vašeg stila, bez obzira na cijenu. Bolje smanjite budžet za dekoraciju, jer ipak burme ostaju za cio život (ili bi bar tako trebalo da bude).
0
Mehaning
Proleter
Reactions: 6035
Postovi: 4655
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Vjereničko prstenje

Post Postao/la Mehaning »

Nosio sam to manje od 24 sata... :ovaj

Trebalo bi biti negdje... :ovaj
2
1 slika 1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Vjereničko prstenje

Post Postao/la Iskra »

20211221_202744.jpg
Bijelo zlato ili platna
Elegnatno, jednostavno, lijepo
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Bella_
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6673
Postovi: 3487
Pridružen/a: 21 aug 2020, 08:19

Re: Vjereničko prstenje

Post Postao/la Bella_ »

mi imamo bijelo zlato sa kamenčićima.
za svaku novu godinu nam stave po kamenčić.
još malo i nema mjesta :valja
2
1 slika 1 slika
"Kimsenin fark edemeyeceği detayları görmeyi çok severim."
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Vjereničko prstenje

Post Postao/la Max »

Bella_ je napisao/la: 22 dec 2021, 12:41 mi imamo bijelo zlato sa kamenčićima.
za svaku novu godinu nam stave po kamenčić.
još malo i nema mjesta :valja
pa kolke to hripe na prstenju nosate
:max
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
Bella_
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6673
Postovi: 3487
Pridružen/a: 21 aug 2020, 08:19

Re: Vjereničko prstenje

Post Postao/la Bella_ »

Max je napisao/la: 22 dec 2021, 14:44
Bella_ je napisao/la: 22 dec 2021, 12:41 mi imamo bijelo zlato sa kamenčićima.
za svaku novu godinu nam stave po kamenčić.
još malo i nema mjesta :valja
pa kolke to hripe na prstenju nosate
:max
hnj? :hm
0
"Kimsenin fark edemeyeceği detayları görmeyi çok severim."
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Vjereničko prstenje

Post Postao/la Max »

Bella_ je napisao/la: 22 dec 2021, 16:27
Max je napisao/la: 22 dec 2021, 14:44

pa kolke to hripe na prstenju nosate
:max
hnj? :hm
hm
vako kad skontam zvuči pogrešno

hripa=kamen

mislio sam u kontekstu bogatsva
ne u kontekstu malo godina ili nešto drugog

sorry ako je došlo do nesporazuma
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Vjereničko prstenje

Post Postao/la lejlamo »

inače ne volim nakit i ne sviđa mi se običaj stavljanja prstena zbog zaruka ili vjenčanja. :meha1
1
1 slika
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Vjereničko prstenje

Post Postao/la Crvena Nit »

lejlamo je napisao/la: 22 dec 2021, 16:46 inače ne volim nakit i ne sviđa mi se običaj stavljanja prstena zbog zaruka ili vjenčanja. :meha1
Ista sam :heidi2
1
1 slika
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Vjereničko prstenje

Post Postao/la Crvena Nit »

Bella_ je napisao/la: 22 dec 2021, 12:41 mi imamo bijelo zlato sa kamenčićima.
za svaku novu godinu nam stave po kamenčić.
još malo i nema mjesta :valja
Vjerojatno vam je burma jako široka. Intetesantna ideja, a kad se napuni, što je daljni plan nastavka njegovanja vaše tradicije. :sret
0
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Vjereničko prstenje

Post Postao/la Max »

Crvena Nit je napisao/la: 22 dec 2021, 17:05
lejlamo je napisao/la: 22 dec 2021, 16:46 inače ne volim nakit i ne sviđa mi se običaj stavljanja prstena zbog zaruka ili vjenčanja. :meha1
Ista sam :heidi2
+1
:max
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
smajlic
emoji hanuma
emoji hanuma
Reactions: 31412
Postovi: 19299
Pridružen/a: 27 jul 2020, 08:29

Re: Vjereničko prstenje

Post Postao/la smajlic »

Max je napisao/la: 22 dec 2021, 17:08
Crvena Nit je napisao/la: 22 dec 2021, 17:05

Ista sam :heidi2
+1
:max
+3 :keke

nemam pojma gdje mi je :zbunj
2
2 slika
Zivot se desava sada, a ravan stomak nam ne treba da ga zivimo. :sret
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Vjereničko prstenje

Post Postao/la Polaris »

Tema blokirana :tersy
1
1 slika
Avatar
Lana
PRO behar
PRO behar
Reactions: 19257
Postovi: 13121
Pridružen/a: 03 aug 2020, 07:54

Re: Vjereničko prstenje

Post Postao/la Lana »

smajlic je napisao/la: 22 dec 2021, 19:48
Max je napisao/la: 22 dec 2021, 17:08

+1
:max
+3 :keke

nemam pojma gdje mi je :zbunj
+4 :valja

Ja ne volim nista previse da nosim,pa cak ni zarucni,ni burmu :kriv
1
1 slika
Moraš da istreniraš svoj um da bude jači od tvojih osjećanja,ili ćeš izgubiti samog sebe.
Avatar
Nice try
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3404
Postovi: 1800
Pridružen/a: 13 dec 2020, 15:13

Re: Vjereničko prstenje

Post Postao/la Nice try »

Ne volim ni ja mnogo nositi razne vrste nakita, nikad nisam pretjerivala, ali zaručničku veru, vjenčani prsten i prsten koji sam dobila za desetu godinu braka, uvijek imam na ruci.
2
2 slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Vjereničko prstenje

Post Postao/la Max »

smajlic je napisao/la: 22 dec 2021, 19:48
Max je napisao/la: 22 dec 2021, 17:08

+1
:max
+3 :keke

nemam pojma gdje mi je :zbunj
Ja znam gdje je moja


Negdje u moru Zaostroga kampa
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Odgovori

Natrag na “Ljubav i veze”