Svaka žena treba da zna...

Ona-on, ona- ona, on- on, i tome slično...
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Svaka žena treba da zna...

Post Postao/la Ramzess »

Miss Y. je napisao/la: 10 nov 2020, 07:54
Buki je napisao/la: 10 nov 2020, 07:38

E to ... evo svi cemo muski da lajkamo ovo. U moru glumica zene koje se ne pretvaraju su premija, najozbiljniji sam. :cool
Pa sta znam, eto iskrena sam.
Prije će mi se desiti da odustanem od nekoga jer mislim da me neće prihvatiti takvu, nego da se promjenim da bi mu se svidjela.
Sve te promjene su površne, izadju kad tad na vidjelo.
Poznanica je upisala 100 kurseva bilesi i časove klavira jer joj je buduća svekrva prof.muzičkog, sve do prve prilike dok im se roditelji nisu upoznali
a otac joj je Fočak klasični meraklija uz rakiju i janje, i sevdalinke umjesto klavira... komentare susreta neću prenositi. :)
Budi ono što jesi, iz svoje bašče beri cvijet!

A ovo ponašanje iz inata ne bi ni trebala autorica texta da radi da je oduvijek bila ono što uistinu jeste.
Al eto, jedan u moru motivacionih textova za žene u usponu :ehe
Ispravno. Prednost iznosenja istine je u tome sto se ne moras buditi u znoju prelistavajuci prethodni dan da se negdje nisi odao, zivis rahat i laganini sa osmijehom.

A ta focanka me nije iznenadila ... to im je u krvi, sve za udaju u Saraj'vo. :haha :haha :haha

Da ... jedan u nizu motivacionih tekstova za zene u :ehe usponu ... bar se sarme sjetila. :respekt
1
1 slika
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Svaka žena treba da zna...

Post Postao/la lejlamo »

nepobitno je da nas i drugi potiču na promjene. to je normalan proces.

naravno da svi želimo biti bolja verzija sebe. ponekad u toj želji zagrizemo veći komad nego što ga možemo prožvakati u momentu i onda može izgledati i kao da se pretvaramo. a to se može dogoditi zbog naleta motivacije kada upoznamo osobu koja u nama probudi uspavane nas.

naravno, nazor nešto raditi i samo zbog nekog drugog ni u jednom odnosu nije zdravo.

no, udovoljiti s vremena na vrijeme partnerovim željama, maštanjima i sl. je takođe potrebno da bi se veza održala zdravom.

a od svega je najbitnije dobro poznavati sebe.
3
3 slika
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Svaka žena treba da zna...

Post Postao/la Desperado »

Upravo tako. Najbolja verzija sebe, ali ujedno biti svjestan mogućnosti.
0
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Svaka žena treba da zna...

Post Postao/la Polaris »

:malagani
1
1 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Svaka žena treba da zna...

Post Postao/la Hannibal »

@Socrates mi je prico da svaki dan pokusava bit najbolja verzija sebe
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
vjesticanametli
PRObehar
PRObehar
Reactions: 12867
Postovi: 7778
Pridružen/a: 19 sep 2020, 22:30
Lokacija: Hexenland

Re: Svaka žena treba da zna...

Post Postao/la vjesticanametli »

Da suche jufaka 😁
1
1 slika
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Svaka žena treba da zna...

Post Postao/la Moonlight »

@Buki ju bi tačno nešto bilo kad se ne bi ženama podsmijavao I glumio mangupa na svaku temu o istima. Muškarcina :roll


Mislim da ste pogrešno shvatili. Ovdje se šalje snažna poruka ženi koja je psihički i emotivno, sistematski zlostavljanja od strane svog partnera, a to na Balkanu je česta pojava i tabu tema o kojoj se šuti.
Krene tako od Ta crvena haljina ti ne stoji do različitih oblika zabranjivanja, naredjivanja i maltretiranja.
Svaka mlada žena bi trebala naučiti to prepoznati i zaštititi se.
Naravno zrela, formirana ličnost sebe sama gradi, mijenja i niko joj ništa ne može nametnuti, Missy je to bas lijepo rekla.
Nažalost mnoge žene su popustljivi emocionalno slabije i podložne ovoj vrsti manipulacije.
3
3 slika
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Svaka žena treba da zna...

Post Postao/la Atomic »

Miss Y. je napisao/la: 10 nov 2020, 07:54
Buki je napisao/la: 10 nov 2020, 07:38

E to ... evo svi cemo muski da lajkamo ovo. U moru glumica zene koje se ne pretvaraju su premija, najozbiljniji sam. :cool
Pa sta znam, eto iskrena sam.
Prije će mi se desiti da odustanem od nekoga jer mislim da me neće prihvatiti takvu, nego da se promjenim da bi mu se svidjela.
Sve te promjene su površne, izadju kad tad na vidjelo.
Poznanica je upisala 100 kurseva bilesi i časove klavira jer joj je buduća svekrva prof.muzičkog, sve do prve prilike dok im se roditelji nisu upoznali
a otac joj je Fočak klasični meraklija uz rakiju i janje, i sevdalinke umjesto klavira... komentare susreta neću prenositi. :)
Budi ono što jesi, iz svoje bašče beri cvijet!

A ovo ponašanje iz inata ne bi ni trebala autorica texta da radi da je oduvijek bila ono što uistinu jeste.
Al eto, jedan u moru motivacionih textova za žene u usponu :ehe
To zikina dinastija :keke
0
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Svaka žena treba da zna...

Post Postao/la Atomic »

Moonlight je napisao/la: 11 nov 2020, 23:14 @Buki ju bi tačno nešto bilo kad se ne bi ženama podsmijavao I glumio mangupa na svaku temu o istima. Muškarcina :roll


Mislim da ste pogrešno shvatili. Ovdje se šalje snažna poruka ženi koja je psihički i emotivno, sistematski zlostavljanja od strane svog partnera, a to na Balkanu je česta pojava i tabu tema o kojoj se šuti.
Krene tako od Ta crvena haljina ti ne stoji do različitih oblika zabranjivanja, naredjivanja i maltretiranja.
Svaka mlada žena bi trebala naučiti to prepoznati i zaštititi se.
Naravno zrela, formirana ličnost sebe sama gradi, mijenja i niko joj ništa ne može nametnuti, Missy je to bas lijepo rekla.
Nažalost mnoge žene su popustljivi emocionalno slabije i podložne ovoj vrsti manipulacije.
Mog je komsiju zena pretukla,ubila brasno u njemu,jel to ok :ddk
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Svaka žena treba da zna...

Post Postao/la Ramzess »

Atomic je napisao/la: 12 nov 2020, 07:21
Moonlight je napisao/la: 11 nov 2020, 23:14 @Buki ju bi tačno nešto bilo kad se ne bi ženama podsmijavao I glumio mangupa na svaku temu o istima. Muškarcina :roll


Mislim da ste pogrešno shvatili. Ovdje se šalje snažna poruka ženi koja je psihički i emotivno, sistematski zlostavljanja od strane svog partnera, a to na Balkanu je česta pojava i tabu tema o kojoj se šuti.
Krene tako od Ta crvena haljina ti ne stoji do različitih oblika zabranjivanja, naredjivanja i maltretiranja.
Svaka mlada žena bi trebala naučiti to prepoznati i zaštititi se.
Naravno zrela, formirana ličnost sebe sama gradi, mijenja i niko joj ništa ne može nametnuti, Missy je to bas lijepo rekla.
Nažalost mnoge žene su popustljivi emocionalno slabije i podložne ovoj vrsti manipulacije.
Mog je komsiju zena pretukla,ubila brasno u njemu,jel to ok :ddk
Jasta da je OK, kad se mi zlostavljamo tad je OK. :necu
0
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Svaka žena treba da zna...

Post Postao/la Atomic »

Buki je napisao/la: 12 nov 2020, 07:29
Atomic je napisao/la: 12 nov 2020, 07:21

Mog je komsiju zena pretukla,ubila brasno u njemu,jel to ok :ddk
Jasta da je OK, kad se mi zlostavljamo tad je OK. :necu
Ma zena skoro duplo veca od njega :keke
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Svaka žena treba da zna...

Post Postao/la Ramzess »

Moonlight je napisao/la: 11 nov 2020, 23:14 @Buki ju bi tačno nešto bilo kad se ne bi ženama podsmijavao I glumio mangupa na svaku temu o istima. Muškarcina :roll


Mislim da ste pogrešno shvatili. Ovdje se šalje snažna poruka ženi koja je psihički i emotivno, sistematski zlostavljanja od strane svog partnera, a to na Balkanu je česta pojava i tabu tema o kojoj se šuti.
Krene tako od Ta crvena haljina ti ne stoji do različitih oblika zabranjivanja, naredjivanja i maltretiranja.
Svaka mlada žena bi trebala naučiti to prepoznati i zaštititi se.
Naravno zrela, formirana ličnost sebe sama gradi, mijenja i niko joj ništa ne može nametnuti, Missy je to bas lijepo rekla.
Nažalost mnoge žene su popustljivi emocionalno slabije i podložne ovoj vrsti manipulacije.
Mislim da si ti pogrijesila, procitaj ponovo, ovaj put kao muskarac. Tekst kao da je napisala iskompleksirana zapustena usidjelica koja predlaze drugim zenama da postanu iste - zapustene i bez partnera. Ja nigdje ne nadjoh da je nju muskarac zlostavljao, ali pronadjoh da ona predlaze da se maksimalno zapustate i nista ne pruzate muskarcu, da postanete ogorcene, prestanete kuhati, prestanete pomagati, prestanete imati pozitivan odnos sa svojim partnerom. Cuj treba prestat da se oblaci lijepo, pa zbog sebe se takodjer oblacis lijepo, zbog sebe kuhas, zbog sebe mnoge te stvari radis, i sad treba da pocnes raditi suprotno da dokazes - STA? Da te boli neka stvar hoces li se svidjati svom partneru i dalje? Mislis li da i muskarac u ovom slucaju treba da postupi isto? :zbunj
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Svaka žena treba da zna...

Post Postao/la Ramzess »

Atomic je napisao/la: 12 nov 2020, 07:39
Buki je napisao/la: 12 nov 2020, 07:29

Jasta da je OK, kad se mi zlostavljamo tad je OK. :necu
Ma zena skoro duplo veca od njega :keke
I male znaju degenecit' ... :sunja
0
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Svaka žena treba da zna...

Post Postao/la lejlamo »

iskompleksirana zapuštena usidjelica.
rili? kakva je to sintagma, jbt.
0
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Svaka žena treba da zna...

Post Postao/la Atomic »

Buki je napisao/la: 12 nov 2020, 07:46
Atomic je napisao/la: 12 nov 2020, 07:39
Ma zena skoro duplo veca od njega :keke
I male znaju degenecit' ... :sunja
Ma moderan brak bio,oboje varali jedno drugo :hehe
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Svaka žena treba da zna...

Post Postao/la Ramzess »

Atomic je napisao/la: 12 nov 2020, 07:47
Buki je napisao/la: 12 nov 2020, 07:46
I male znaju degenecit' ... :sunja
Ma moderan brak bio,oboje varali jedno drugo :hehe
Bio :oo
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Svaka žena treba da zna...

Post Postao/la Iskra »

Nažalost, moje zapazanje u okolini je da su žene te koje se mijenjaju, odriču svoje osobnosti u želji da budu "jedno" s partnerom...jedna duša jedno tijelo...ma jasta! Kompromis je poželjan, neophodan, ali sve dok se pod izgovorom.tog istog kompromisa ne počnemo odricati sebe, to sam davno rekla.
S druge strane, ako žena U startu nije iskrena i otvorena, nije to što ona jeste, normalno je da će da se mjenja , prilagođava , da pokuša da bude ono sta je predstavila.o sebi. U takvom odnosu nema.hayra, niti ga može biti.
4
4 slika
Odgovori

Natrag na “Ljubav i veze”