Kondomi

Figurae Veneris, i sve što niste znali...
Moderator: CocoMa, Moonlight
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: KONTRACEPCIJA

Post Postao/la Iskra »

Crvena Nit je napisao/la: 08 maj 2021, 12:53
Iskra je napisao/la: 08 maj 2021, 12:50



Razumijem.sta hoces reci, liječnik UVIJEK preporuca ono sta je najbolje za pacijenta. Postoje situacije kada je kondom.neprihvatljiva metoda iz zdr razloga.
Kad je kondom nedovoljna opcija?
Kod alergijske.preosjetljivosti na.latex i gumu.
0
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: KONTRACEPCIJA

Post Postao/la Crvena Nit »

Iskra je napisao/la: 08 maj 2021, 12:56
Crvena Nit je napisao/la: 08 maj 2021, 12:53

Kad je kondom nedovoljna opcija?
Kod alergijske.preosjetljivosti na.latex i gumu.
To znam, ali sad prave kondome za osobe sa alergijskim reakcijama.
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: KONTRACEPCIJA

Post Postao/la Iskra »

Crvena Nit je napisao/la: 08 maj 2021, 12:58
Iskra je napisao/la: 08 maj 2021, 12:56

Kod alergijske.preosjetljivosti na.latex i gumu.
To znam, ali sad prave kondome za osobe sa alergijskim reakcijama.
Tzv hipoalergeni poliizoprenski kondomi cijom upotrebom pocinje pozreba za upotrebom raznih lubrikanata,što takodjer nije najsretnije rjesenje obzirom na alergijsku predispoziciju korisnika. Cak se i na ovu vrstu moze razviti alergija.

Osim toga upotreba ovih kondoma.zahtjeva da odgovara i alergicaru a i partneru, sto nekad nije jednostavno postići.
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: KONTRACEPCIJA

Post Postao/la Iskra »

Crvena Nit je napisao/la: 08 maj 2021, 14:14
Iskra je napisao/la: 08 maj 2021, 14:13
Pa mozes ti kad nisi alergicar, ali takvim pacijentima je bas tesko. Nazzalost.
Mogu, ali bez spomenutih dodataka , kompletna kemija u kondomima je užas 🙈 mnogo osoba nisu svijesne ili ne znaju obratiti paznju tokom kupovine kondoma.
E otvori temu na sex Kako odabrati kondom. Poucno bi bilo a ti si expertica :saray

Ne zezam
1
1 slika
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: KONTRACEPCIJA

Post Postao/la Crvena Nit »

Iskra je napisao/la: 08 maj 2021, 14:15
Crvena Nit je napisao/la: 08 maj 2021, 14:14

Mogu, ali bez spomenutih dodataka , kompletna kemija u kondomima je užas 🙈 mnogo osoba nisu svijesne ili ne znaju obratiti paznju tokom kupovine kondoma.
E otvori temu na sex Kako odabrati kondom. Poucno bi bilo a ti si expertica :saray

Ne zezam
A mogla bih, a ozbiljan je problem, a tek miris gume ili lateksa, i tek brandovi, auuuuuu, ima za priču. :ljubi
1
1 slika
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Kondomi

Post Postao/la Crvena Nit »

Kupovina kondoma izgleda banalan proces, ali nije...

Savjet broj jedan:

Čitajte sastav kemikalija na kondomima.

Savjet broj dva:

Ako koristite dodatne lubrikante, pročitajte sastav tekučine.

Savjet broj tri:

Bježite od kondoma sa aromama, zamislite liznete ga, nakon skidanja kondoma. :heidi2
5
2 slika 1 slika 2 slika
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: KONTRACEPCIJA

Post Postao/la Crvena Nit »

Atomic je napisao/la: 08 maj 2021, 15:58 Jest crvena da kazem nacitana 😆
Idi na temu :keke žene kupuju kondome, a ja kupujem za svoj dildo :keke
2
2 slika
Avatar
R4IN
Sajber kurajber
Sajber kurajber
Reactions: 8954
Postovi: 10478
Pridružen/a: 31 aug 2020, 00:23

Re: Kondomi

Post Postao/la R4IN »

Crvena Nit je napisao/la: 08 maj 2021, 16:02 Kupovina kondoma izgleda banalan proces, ali nije...

Savjet broj jedan:

Čitajte sastav kemikalija na kondomima.

Savjet broj dva:

Ako koristite dodatne lubrikante, pročitajte sastav tekučine.

Savjet broj tri:

Bježite od kondoma sa aromama, zamislite liznete ga, nakon skidanja kondoma. :heidi2
Koje okuse volis? :oo
0
ALPHA ET OMEGA🔥
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Kondomi

Post Postao/la Podrinjac »

Za sta se kondomi koriste??
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Kondomi

Post Postao/la Ommadawn »

Ovo može fakat biti problem. Jedna moja djevojka je imala problema, iritiralo je pa sam morao izbaciti već u startu.
Koristio sam ga iz prvenstveno kontracepcijskih razloga. Ona nije htjela da koristi kontracepcijske pilule jer su joj ranije remetile hormone i smanjivale volju za seksom a to definitivno nije htjela.
Njeno je bilo da idemo “na sreću pa šta bude”. Ja sam u početku bio malo protiv toga jer nisam baš bio spreman da budem roditelj a s druge strane nisam se mogao pomiriti s činjenicom da i abortira. Nije da sam protiv ali emocionalno bi me to klalo s vremena na vrijeme. Jednom prošao i nikad više.

Međutim problem tokom samog akta je izdržati što duže i izvaditi ga na vrijeme. Mislim da bih mogao završiti građevinsku školu koliko sam puta računao koliko mi kvadrata pločica treba da pokrijem jedno kupatilo i da li bi mi ostalo i za kuhinje.

Eh sad, kondoma ima razne vrste ali oni profilirani su mi najgori. Stegne me pa onda nemam dovoljno dotok krvi da ga drži uspravno ili kad trebam ejakulirati, vrati nazad, pa onda me bole testisi. Te izbjegavam.
Oni koji su tanki su opet najbolji ali se u početku stvarala pomisao “šta ako pukne”?
Ali ima i onih što imaju jak miris latexa, pa poslije seksa koliko god da ga perem, osjeti se na 100 metara da sam prethodno tucao.
Tako da i te izbjegavam.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Kondomi

Post Postao/la Ommadawn »

Podrinjac je napisao/la: 08 maj 2021, 20:11 Za sta se kondomi koriste??
Praviš praćku od njih.
A nekad i balone pušeš.
3
2 slika 1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Kondomi

Post Postao/la Podrinjac »

Ommadawn je napisao/la: 08 maj 2021, 20:26
Podrinjac je napisao/la: 08 maj 2021, 20:11 Za sta se kondomi koriste??
Praviš praćku od njih.
A nekad i balone pušeš.
Dobro. Ali opet... zasto se spominje seks? Kakve veze pracka i baloni imaju veze sa seksom??
0
Avatar
R4IN
Sajber kurajber
Sajber kurajber
Reactions: 8954
Postovi: 10478
Pridružen/a: 31 aug 2020, 00:23

Re: Kondomi

Post Postao/la R4IN »

Moze i vode nasuti u njih 😂
1
1 slika
ALPHA ET OMEGA🔥
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Kondomi

Post Postao/la Mehaning »

R4IN je napisao/la: 09 maj 2021, 00:08 Moze i vode nasuti u njih 😂
Mi smo sa prozora osnovne škole prolaznike gađali sa kondomima punim vode... :valja
0
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Kondomi

Post Postao/la Crvena Nit »

R4IN je napisao/la: 08 maj 2021, 19:13
Crvena Nit je napisao/la: 08 maj 2021, 16:02 Kupovina kondoma izgleda banalan proces, ali nije...

Savjet broj jedan:

Čitajte sastav kemikalija na kondomima.

Savjet broj dva:

Ako koristite dodatne lubrikante, pročitajte sastav tekučine.

Savjet broj tri:

Bježite od kondoma sa aromama, zamislite liznete ga, nakon skidanja kondoma. :heidi2
Koje okuse volis? :oo
Čega :keke
0
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Kondomi

Post Postao/la Crvena Nit »

Ommadawn je napisao/la: 08 maj 2021, 20:25 Ovo može fakat biti problem. Jedna moja djevojka je imala problema, iritiralo je pa sam morao izbaciti već u startu.
Koristio sam ga iz prvenstveno kontracepcijskih razloga. Ona nije htjela da koristi kontracepcijske pilule jer su joj ranije remetile hormone i smanjivale volju za seksom a to definitivno nije htjela.
Njeno je bilo da idemo “na sreću pa šta bude”. Ja sam u početku bio malo protiv toga jer nisam baš bio spreman da budem roditelj a s druge strane nisam se mogao pomiriti s činjenicom da i abortira. Nije da sam protiv ali emocionalno bi me to klalo s vremena na vrijeme. Jednom prošao i nikad više.

Međutim problem tokom samog akta je izdržati što duže i izvaditi ga na vrijeme. Mislim da bih mogao završiti građevinsku školu koliko sam puta računao koliko mi kvadrata pločica treba da pokrijem jedno kupatilo i da li bi mi ostalo i za kuhinje.

Eh sad, kondoma ima razne vrste ali oni profilirani su mi najgori. Stegne me pa onda nemam dovoljno dotok krvi da ga drži uspravno ili kad trebam ejakulirati, vrati nazad, pa onda me bole testisi. Te izbjegavam.
Oni koji su tanki su opet najbolji ali se u početku stvarala pomisao “šta ako pukne”?
Ali ima i onih što imaju jak miris latexa, pa poslije seksa koliko god da ga perem, osjeti se na 100 metara da sam prethodno tucao.
Tako da i te izbjegavam.
:ok

Problem vam je nekad i zadržati ga dovoljno ukručenog, izgubi se ćejf, razumijem.

Muškarci bi trebali prvo kupiti više primjeraka, probati samostalno, potom odlučiti, kakav kondom im odgovara.

Tanki su najbolji.
1
1 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Kondomi

Post Postao/la Ommadawn »

Crvena Nit je napisao/la: 09 maj 2021, 08:49
Ommadawn je napisao/la: 08 maj 2021, 20:25 Ovo može fakat biti problem. Jedna moja djevojka je imala problema, iritiralo je pa sam morao izbaciti već u startu.
Koristio sam ga iz prvenstveno kontracepcijskih razloga. Ona nije htjela da koristi kontracepcijske pilule jer su joj ranije remetile hormone i smanjivale volju za seksom a to definitivno nije htjela.
Njeno je bilo da idemo “na sreću pa šta bude”. Ja sam u početku bio malo protiv toga jer nisam baš bio spreman da budem roditelj a s druge strane nisam se mogao pomiriti s činjenicom da i abortira. Nije da sam protiv ali emocionalno bi me to klalo s vremena na vrijeme. Jednom prošao i nikad više.

Međutim problem tokom samog akta je izdržati što duže i izvaditi ga na vrijeme. Mislim da bih mogao završiti građevinsku školu koliko sam puta računao koliko mi kvadrata pločica treba da pokrijem jedno kupatilo i da li bi mi ostalo i za kuhinje.

Eh sad, kondoma ima razne vrste ali oni profilirani su mi najgori. Stegne me pa onda nemam dovoljno dotok krvi da ga drži uspravno ili kad trebam ejakulirati, vrati nazad, pa onda me bole testisi. Te izbjegavam.
Oni koji su tanki su opet najbolji ali se u početku stvarala pomisao “šta ako pukne”?
Ali ima i onih što imaju jak miris latexa, pa poslije seksa koliko god da ga perem, osjeti se na 100 metara da sam prethodno tucao.
Tako da i te izbjegavam.
:ok

Problem vam je nekad i zadržati ga dovoljno ukručenog, izgubi se ćejf, razumijem.

Muškarci bi trebali prvo kupiti više primjeraka, probati samostalno, potom odlučiti, kakav kondom im odgovara.

Tanki su najbolji.
Pa kupim više primjeraka - ima kod nas uzeti onaj mix. I isprobavaš. Aha - to je taj.
Tanki jeste dobar.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Odgovori

Natrag na “Seks”