Sex nakon 40ih

Figurae Veneris, i sve što niste znali...
Moderator: CocoMa, Moonlight
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Sex nakon 40ih

Post Postao/la CocoMa »

Slažemo se s onom da su četrdesete nove tridesete, ali ipak se s godinama telo žene menja – a time i seksualni život.

Kao što i svaka veza podleže promenama, s godinama se menjaju i stvari u krevetu. Pogledaj koje promene nas očekuju od 40. godine nadalje:

1. Eventualno ćeš imati manje volje za seksom

Kad navršimo 40 godina lagano se počinju menjati nivoi hormona. To može dovesti do toga da žene imaju manje želje za seksom. Takođe se može dogoditi da im treba više vremena da zaista budu spremne, jer se dešava da imaju probleme sa suvoćom vagine.

Pritisak se može smanjiti s pomoću lubrikanta. Osim toga, razgovor s partnerom pomoći će da se pronađe pravi put – s kojim će oba partnera još dugo vremena zadovoljno uživati u seksu.

2. Puno je teže zatrudneti

Što je žena starija, to više opada kvalitet i količina jajnih ćelija. S tim u vezi je puno teže ostati u drugom stanju u takozvanoj „drugoj polovini života“.

3. Češće doživljavaš orgazme

Mit je da zrele žene ne mogu doživeti orgazam. Naime, što je žena starija ima i više iskustva, manje sumnja u sebe i otvorenija je. Zbog toga nije ograničena ili pod stresom za vreme seksa, nego jednostavno uživa. Zato je ženama u 40-ima lakše krunisati seks orgazmom.



4. On može duže

I kod muškaraca se s godinama menja nivo hormona. To vodi do toga da on može duže odgađati orgazam te intenzivnije uživati u seksu. Tako može imati više vremena za partnerkui veća je verovatnoća zajedničkog orgazma.

5. Pronaći ćete nove načine za zabavu u krevetu

Ako u krevetu ne ide više na uobičajen način, to može biti iritantno za mnoge parove. Međutim, to može biti i prilika za isprobavanje nekih novih stvari. Tako se partneri mogu zbližiti na sasvim novi način i imati još puno sasvim novih, uzbudljivih doživljaja.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Sex nakon 40ih

Post Postao/la storm »

Loše ba to...
Al ajd možeš na iskustvo nešto :valja
0
Avatar
Veca
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1973
Postovi: 1449
Pridružen/a: 31 aug 2020, 15:33
Lokacija: Sikirevci!

Re: Sex nakon 40ih

Post Postao/la Veca »

...ako brojite godine i citate slicna sranja kao ovo, truba se moze postati i u tridestoj! :crni ...ja najbolja bila od 40 te, pa do 50 te :haha ...nitko mi nije mog'o stat' u kraj! :ha ...promjenice sam pocela osjecati tek u 50 tim, a ni sad nisam za bacit'! :kez

...nego, sta me ceka u 60 tim, ima li kakvog napretka, Cocice? :crni
1
1 slika
Bice kad se sjetim :kez
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5616
Postovi: 3454
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Sex nakon 40ih

Post Postao/la radostan dan »

nije loše i nije truba, članak je sasvim okej, poučan i može pomoći.
fokusiraću se na stavku broj 5, neko je tražio nešto empirijski, iz prakse...
5. Pronaći ćete nove načine za zabavu u krevetu
Ako u krevetu ne ide više na uobičajen način, to može biti iritantno za mnoge parove. Međutim, to može biti i prilika za isprobavanje nekih novih stvari. Tako se partneri mogu zbližiti na sasvim novi način i imati još puno sasvim novih, uzbudljivih doživljaja.
na primjer, ja i moj bračni drug već duže vrijeme osjećamo da smo se malo zasitili ustaljenog protokola i rutine...i onda, ne znam kome je prvo palo na pamet, izbacili smo fikus iz spavaće sobe a stavili onako... mali benjamin, tek u povoju što bi se reklo, pored prozora.
promjena vuče promjenu, pa smo osvježili naš intimni prostor i novom podnom lampom, a staroj se zahvalili i deportovali je u podrum.
onda je ona rekla da joj je dosadašnjih 32 koje je imala na raspolaganju dan noć malo, pa smo nabavili jedan od 52 inča, tv...trebam li napominjati da mu je okolica crn..mislim crna.

prosto rečeno, seks nam je porbuktao, ja nemam drugi termin...
ona bi da gleda turske serije pred spavanje, ja dokumentarno istorijske emisije...
ja njoj - nabijem i tebe i sulejmana, ona meni - Hbo te car lazar.

top je, toplo vam preporučam...
4
4 slika
Avatar
neodoljivi
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 681
Postovi: 640
Pridružen/a: 03 aug 2022, 17:56

Re: Sex nakon 40ih

Post Postao/la neodoljivi »

radostan dan je napisao/la: 30 jan 2023, 17:02 nije loše i nije truba, članak je sasvim okej, poučan i može pomoći.
fokusiraću se na stavku broj 5, neko je tražio nešto empirijski, iz prakse...
5. Pronaći ćete nove načine za zabavu u krevetu
Ako u krevetu ne ide više na uobičajen način, to može biti iritantno za mnoge parove. Međutim, to može biti i prilika za isprobavanje nekih novih stvari. Tako se partneri mogu zbližiti na sasvim novi način i imati još puno sasvim novih, uzbudljivih doživljaja.
na primjer, ja i moj bračni drug već duže vrijeme osjećamo da smo se malo zasitili ustaljenog protokola i rutine...i onda, ne znam kome je prvo palo na pamet, izbacili smo fikus iz spavaće sobe a stavili onako... mali benjamin, tek u povoju što bi se reklo, pored prozora.
promjena vuče promjenu, pa smo osvježili naš intimni prostor i novom podnom lampom, a staroj se zahvalili i deportovali je u podrum.
onda je ona rekla da joj je dosadašnjih 32 koje je imala na raspolaganju dan noć malo, pa smo nabavili jedan od 52 inča, tv...trebam li napominjati da mu je okolica crn..mislim crna.

prosto rečeno, seks nam je porbuktao, ja nemam drugi termin...
ona bi da gleda turske serije pred spavanje, ja dokumentarno istorijske emisije...
ja njoj - nabijem i tebe i sulejmana, ona meni - Hbo te car lazar.

top je, toplo vam preporučam...
radosni, treba li te zapratiti za više savjeta :haha
0
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Sex nakon 40ih

Post Postao/la CocoMa »



:D
2
2 slika
Avatar
neodoljivi
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 681
Postovi: 640
Pridružen/a: 03 aug 2022, 17:56

Re: Sex nakon 40ih

Post Postao/la neodoljivi »

Imal koja sa 40 :kriv
IMG-e5caa8d69fe314fef28bfe20c75a95fd-V.jpg
..... i da dobro treska :yes
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5616
Postovi: 3454
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Sex nakon 40ih

Post Postao/la radostan dan »

kakav je ovo oktopus sunce ti Hbm.... :sok
2
2 slika
Avatar
Bobi
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 285
Postovi: 310
Pridružen/a: 18 sep 2020, 18:56
Lokacija: NY, US

Re: Sex nakon 40ih

Post Postao/la Bobi »

Isti kao i poslije 50ih :D
0
:danny
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5616
Postovi: 3454
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Sex nakon 40ih

Post Postao/la radostan dan »

ovo zvuči tako optimistično...

slika
0
Odgovori

Natrag na “Seks”