Sklonost ka istom spolu (latentna)

Figurae Veneris, i sve što niste znali...
Moderator: CocoMa, Moonlight
Sandeman
Banned
Banned
Reactions: 361
Postovi: 556
Pridružen/a: 07 sep 2020, 15:02

Sklonost ka istom spolu (latentna)

Post Postao/la Sandeman »

Kako je tema zaključana a otvarač banovan, da je iskoristim priliku za novi ban.

Ima jedna vamo što mi stalno govori, "vidi što joe onoj dobro dupe". Voli žena ženska dupeta.

A pravo da vam kažem ima ih dvojica trojica zbog kojih bih dobro razmislio bil nebil.

Ništa ljudsko nije mi strano, kako stari latini govorahu.
1
1 slika
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Sklonost ka istom spolu

Post Postao/la lejlamo »

a šta je konkretno tema?

edit: aha, dodao si latentna.

pa dobro, postoje latentni homosi. čini mi se da je tu kovanicu skovao frojd.

mislim da se u nekoj od kriza identiteta nije sve iskristalisalo pa osoba ostaje u nekom međuprostoru, podijeljena između orijentacija, ne pripadajući potpuno nijednoj.
0
Sandeman
Banned
Banned
Reactions: 361
Postovi: 556
Pridružen/a: 07 sep 2020, 15:02

Re: Sklonost ka istom spolu (latentna)

Post Postao/la Sandeman »

Nije moguće voljeti i slatko i slano?

Ja tvoj odgovor čitam kao, ne možeš voljeti oba spola, odaberi jedan i drži se njega. Dok to ne uradiš nisi završen čovjek, neki si polučovjek.
0
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Sklonost ka istom spolu (latentna)

Post Postao/la Mehaning »

Sandeman je napisao/la: 10 nov 2020, 16:11 Kako je tema zaključana a otvarač banovan, da je iskoristim priliku za novi ban.

Ima jedna vamo što mi stalno govori, "vidi što joe onoj dobro dupe". Voli žena ženska dupeta.

A pravo da vam kažem ima ih dvojica trojica zbog kojih bih dobro razmislio bil nebil.

Ništa ljudsko nije mi strano, kako stari latini govorahu.
A ja se bio spreman kladiti, da si domišljatiji po tom pitanju... :malagani
1
1 slika
Sandeman
Banned
Banned
Reactions: 361
Postovi: 556
Pridružen/a: 07 sep 2020, 15:02

Re: Sklonost ka istom spolu (latentna)

Post Postao/la Sandeman »

Ima super pjesma o tome, autor se pitao baš u vezi seksualnosti ko sam i šta sam:

0
Sandeman
Banned
Banned
Reactions: 361
Postovi: 556
Pridružen/a: 07 sep 2020, 15:02

Re: Sklonost ka istom spolu (latentna)

Post Postao/la Sandeman »

Mehaning je napisao/la: 10 nov 2020, 16:29
Sandeman je napisao/la: 10 nov 2020, 16:11 Kako je tema zaključana a otvarač banovan, da je iskoristim priliku za novi ban.

Ima jedna vamo što mi stalno govori, "vidi što joe onoj dobro dupe". Voli žena ženska dupeta.

A pravo da vam kažem ima ih dvojica trojica zbog kojih bih dobro razmislio bil nebil.

Ništa ljudsko nije mi strano, kako stari latini govorahu.
A ja se bio spreman kladiti, da si domišljatiji po tom pitanju... :malagani
Život je pun razočarenja.
1
1 slika
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Sklonost ka istom spolu (latentna)

Post Postao/la lejlamo »

Sandeman je napisao/la: 10 nov 2020, 16:28 Nije moguće voljeti i slatko i slano?

Ja tvoj odgovor čitam kao, ne možeš voljeti oba spola, odaberi jedan i drži se njega. Dok to ne uradiš nisi završen čovjek, neki si polučovjek.
ne. latentni nisu bi. pomiješao si nešto.
0
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Sklonost ka istom spolu (latentna)

Post Postao/la Atomic »

Ne mogu shvatiti mentalni sklop tih ljudi koji bi mogli leci s oba pola.
Nije strano reci za osobu istog pola da je zgodan/zgodna ali da bi u krevet s istim je nesto sasvim drugo :face
0
Sandeman
Banned
Banned
Reactions: 361
Postovi: 556
Pridružen/a: 07 sep 2020, 15:02

Re: Sklonost ka istom spolu (latentna)

Post Postao/la Sandeman »

lejlamo je napisao/la: 10 nov 2020, 16:31
Sandeman je napisao/la: 10 nov 2020, 16:28 Nije moguće voljeti i slatko i slano?

Ja tvoj odgovor čitam kao, ne možeš voljeti oba spola, odaberi jedan i drži se njega. Dok to ne uradiš nisi završen čovjek, neki si polučovjek.
ne. latentni nisu bi. pomiješao si nešto.
Znači bi, ne bi, svejedno.

Latentan valjda znači da ima sklonost koja se ne ostvari. Ako se ostvari to više nije latencija.

Kao u fotografiji, kada uslikaš sliku na film imaš latentnu sliku, ali to još nije slika, to je latentna slika. Tek kada razviješ i fiksiraš taj film dobiješ sliku koja više nije latentna, sada je već stvarna slika. Tako imaš nekoga ko je u heteroseksualnoj vezi i može biti i sa istim spolom ali to ne realizuje. To bi bio latentni.

A kao što ti reče, postojanje latencije je nedovršenost, onaj koji je dovršen nije latentni, realizovan je ili hetero ili homo. Ili možda nije praktično realizovan, ali je dilema riješena, ali to su samo tehnikalije.
0
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Sklonost ka istom spolu (latentna)

Post Postao/la lejlamo »

ne. biseksualne osobe su dovršene. podjednako upražnjavaju seksualne odnose sa oba spola. svjesne su toga, ostvarene u tom segmentu i to je to.

latentni homosi nisu realizovani. u međuprostoru su. frustracija u određenoj životnoj dobi se nije okončala sa ishodom koji dozvoljava funkcionisanje bez ikakve latencije. prosto ne mogu ispoljiti to što nose u sebi iz bilo kojeg razloga.

svakako da je frustrirajuće.
2
2 slika
Sandeman
Banned
Banned
Reactions: 361
Postovi: 556
Pridružen/a: 07 sep 2020, 15:02

Re: Sklonost ka istom spolu (latentna)

Post Postao/la Sandeman »

Atomic je napisao/la: 10 nov 2020, 16:32 Ne mogu shvatiti mentalni sklop tih ljudi koji bi mogli leci s oba pola.
Nije strano reci za osobu istog pola da je zgodan/zgodna ali da bi u krevet s istim je nesto sasvim drugo :face
Kad su mogli stari Heleni...

To t ije ono kada voliš sve šta ti je lijepo bez moralnih ili društvenih kočnica. Onda ti je svejedno.

Sklonost ka suprotnom spolu je u prirodi samo i isključivo u funkciji razmnožavanja. Ako se zanemari razmnožavanje, onda je svejedno. Ali, tada na scenu stupaju prvo religija a posliej njih moralni i durštveni kodovi koj iiz religija nastaju. I ti kodovi su izvori ovih pitanja. Ta pitanja su, u stvari, lažna i nametnuta.

Naravno, kao i većina nas i ja sam proizvod vremena i prostora u kojem sam odrastao, pa su mi i podsvjesno neke norme nametnute i postale dio mene.

Ali u akademskoj raspravi...

I da, nikad ne reci nikad.
1
1 slika
Avatar
Jimmy McNulty
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 489
Postovi: 273
Pridružen/a: 28 okt 2020, 21:37

Re: Sklonost ka istom spolu (latentna)

Post Postao/la Jimmy McNulty »

lejlamo je napisao/la: 10 nov 2020, 16:40 ne. biseksualne osobe su dovršene. podjednako upražnjavaju seksualne odnose sa oba spola. svjesne su toga, ostvarene u tom segmentu i to je to.

latentni homosi nisu realizovani. u međuprostoru su. frustracija u određenoj životnoj dobi se nije okončala sa ishodom koji dozvoljava funkcionisanje bez ikakve latencije. prosto ne mogu ispoljiti to što nose u sebi iz bilo kojeg razloga.

svakako da je frustrirajuće.
Bukvalno si opisala jednu osobu koju sam upoznao. Poznanik od jarana. Sjeo za naš sto i nabacivao se kome je stigao :valja od muška do ženska, pa ko prvi valjda pristane.

Na kraju mi ga je nekako bilo žao, baš se vidi da mu je duša napaćena.
1
1 slika
I expect nothing and I'm still let down.
Sandeman
Banned
Banned
Reactions: 361
Postovi: 556
Pridružen/a: 07 sep 2020, 15:02

Re: Sklonost ka istom spolu (latentna)

Post Postao/la Sandeman »

lejlamo je napisao/la: 10 nov 2020, 16:40 ne. biseksualne osobe su dovršene. podjednako upražnjavaju seksualne odnose sa oba spola. svjesne su toga, ostvarene u tom segmentu i to je to.

latentni homosi nisu realizovani. u međuprostoru su. frustracija u određenoj životnoj dobi se nije okončala sa ishodom koji dozvoljava funkcionisanje bez ikakve latencije. prosto ne mogu ispoljiti to što nose u sebi iz bilo kojeg razloga.

svakako da je frustrirajuće.
Ja i nisam spomenuo biseksualne osobe dok ih ti nisi epomanula, nisam na njih mislio. Oni su svakako dovršeni, valjda je to jasno.
0
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Sklonost ka istom spolu (latentna)

Post Postao/la lejlamo »

Sandeman je napisao/la: 10 nov 2020, 16:28 Nije moguće voljeti i slatko i slano?

Ja tvoj odgovor čitam kao, ne možeš voljeti oba spola, odaberi jedan i drži se njega. Dok to ne uradiš nisi završen čovjek, neki si polučovjek.
spomenuo si. dakako. zato sam i reagovala.

malo više čitanja s razumijevanjem.
0
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Sklonost ka istom spolu (latentna)

Post Postao/la Miss Y. »

Ako kažem da neka ženska ima dobar gluteus ne znaci da bi je pipala, vec da bi željela da imam takav.
Za muškarca već nije takvo objašnjenje.

:oo

To sto komentarisem žene ne znaci da sam sklona njima u sex.kontekstu.
2
2 slika
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Sandeman
Banned
Banned
Reactions: 361
Postovi: 556
Pridružen/a: 07 sep 2020, 15:02

Re: Sklonost ka istom spolu (latentna)

Post Postao/la Sandeman »

Miss Y. je napisao/la: 10 nov 2020, 16:47 Ako kažem da neka ženska ima dobar gluteus ne znaci da bi je pipala, vec da bi željela da imam takav.
Za muškarca već nije takvo objašnjenje.

:oo

To sto komentarisem žene ne znaci da sam sklona njima u sex.kontekstu.
A muškarci, naravno, komentarišu isključivo u seksualnom kontekstu?
0
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Sklonost ka istom spolu (latentna)

Post Postao/la Miss Y. »

Sandeman je napisao/la: 10 nov 2020, 19:06
Miss Y. je napisao/la: 10 nov 2020, 16:47 Ako kažem da neka ženska ima dobar gluteus ne znaci da bi je pipala, vec da bi željela da imam takav.
Za muškarca već nije takvo objašnjenje.

:oo

To sto komentarisem žene ne znaci da sam sklona njima u sex.kontekstu.
A muškarci, naravno, komentarišu isključivo u seksualnom kontekstu?
Ne. Vec kazem da ja muskarca ne bih komentarisala na taj način.
0
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Odgovori

Natrag na “Seks”