Imam 21 dijete, prvu kćer sam rodila, ostalih 20 surogat majke u godini dana

Te sve što ide uz to...
Moderator: CocoMa, Moonlight
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Imam 21 dijete, prvu kćer sam rodila, ostalih 20 surogat majke u godini dana

Post Postao/la Moonlight »

Prije više od godinu dana Kristina Ozturk (23) iz Batumija u Gruziji bila je mama jednog dijeteta, a sada odgaja 20 beba, koja su sve njena biološka djeca.

Ona i njezin suprug milijunaš Galip (57) platili su 1.207.493 kuna surogat majkama za bebe tijekom protekle godine i dva mjeseca. Sada troše 592.371 kuna godišnje na 16 dadilja koje žive s njima u kući te koje danonoćno rade brinući se za djecu.

Mama koja ima 21 dijete ne isključuje mogućnost da ima još djece, a čak je i rekla da bi ih voljela imati oko 100.

Kristina koja je porijeklom iz Rusije, supruga Galipa je upoznala kad je posjetila Batumi na prvom putovanju u inozemstvo. Tada je već bila mama Viktoriji, kojoj je sada šest godina, a svoju su prvu bebu dočekali putem surogat majke, dječačića zvanog Mustafa, u ožujku prošle godine.




- O ovome sam sanjala od djetinjstva. Moj je suprug također sanjao o velikoj, sretnoj obitelji. Tako smo nakon što smo se upoznali, počeli provoditi svoj san u djelo. Cijeli nam se život promijenio. Naša klinika za surogat majčinstvo je zadivljena, ali i sretna što nam pomaže da ostvarimo snove o velikoj obitelji. Nisam sigurna hoćemo li biti najveća obitelj na svijetu, ali planiramo zasigurno biti najsretnija obitelj na svijetu. Stalno sam s djecom i radim sve ono što mame inače rade. Jedina razlika je u količini djece. Svaki dan je drugačiji, od planiranja rasporeda osoblja do kupovine za obitelj. Mogu vam reći samo jedno, meni nikad nije dosadno - ispričala je Kristina za The Sun.



Trenutno za brzo proširivanje obitelji koriste surogat majčinstvo, no Kristina ne isključuje rađanje više djece prirodnim putem.

- Planiram trudnoću, ali ne odmah, jer za sada moram biti u blizini svojih beba. Teško je biti mama za 21 dijete kad ste trudni. U bliskoj budućnosti ne planiramo više beba putem surogat majčinstva - nadodaje.
Kristina i Galip, koje surogat majkama plaćaju 67.374,62 kuna po trudnoći, također su zaposlili i 16 dadilja koje rade puno radno vrijeme na plaću od 3000 kuna mjesečno.

Dadilje rade redovit raspored četiri dana pa su dva dana slobodne. One i žive u kući, a spavaće sobe su im u blizini dječjih. Osim toga, imaju i vlastitu kuhinju u kojoj mogu naručiti hranu.

Obitelj kupuje svaki tjedan 20 velikih paketa pelena i 53 paketa dječjeg mlijeka.

- Osnovne stvari za svu djecu koštaju oko 31.000 kuna tjedno. Ponekad malo više, ponekad malo manje - objašnjava majka.

Bebe su Mustafa (14 m), Mariam (13 m), Ayrin (13 m), Alisa (13 m), Hasan (1), Judi (1), Harper (11 m), Tereza (11 m), Huseyin (11 m), Anna (10 m), Isabella (10 m), Ismail (9 m), Mehmet (9 m), Ahmet (9 m), Ali (8 m), Kristina (8 m), Sara (7 m), Lokman (7 m), Galip (6 m) i Olivia (4m).

Obitelj živi u vili na tri kata, a svako dijete dijeli sobu s dvoje ili troje braće.

- To je dok su tako maleni, pa ćemo ih kasnije razdvojiti. Za sada imamo tri kata kuće. U budućnosti ćemo možda sagraditi još katova, a možda ćemo kupiti i veću kuću. Nemamo točan plan, jer trenutno imamo dovoljno prostora za sve - tvrdi Kristina.

Bebe su u krevetu između 20 sati i 6 sati ujutro, dok Victoria spava do 7 sati ujutro.

Na pitanje je li moguće posvetiti 20 beba dovoljno pažnje, Kristina kaže: 'Dajem sve od sebe. Najdraže dijete mi je suprug. Ponekad mi baš dođe kao da imam još jedno dijete. Sva su naša djeca najbolja djeca na svijetu, volimo ih jednako do Mjeseca i natrag'.

Izvor: 24sata.hr
1
1 slika
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Imam 21 dijete, prvu kćer sam rodila, ostalih 20 surogat majke u godini dana

Post Postao/la Socrates »

Ja sam ovo pročitao barem deset puta. I još sam u nevjerici.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Imam 21 dijete, prvu kćer sam rodila, ostalih 20 surogat majke u godini dana

Post Postao/la Socrates »

Kako uopšte zapamtiš 21 ime?

Čisto zbog roditeljskih sastanaka u školi. Neće znati koje im je dijete odlikaš, a koje propalica.

Koje skills moraš posjedovati da sve ovo držiš pod kontrolom? Ja bih mor'o minimalno desetak spreadsheets kreirati. :djed
2
2 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Imam 21 dijete, prvu kćer sam rodila, ostalih 20 surogat majke u godini dana

Post Postao/la Xeno »

Kad vec imaju raskosan budzet, mogli su malo i plate podici dadiljama. :lupa
Bezobrazluk.
1
1 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Imam 21 dijete, prvu kćer sam rodila, ostalih 20 surogat majke u godini dana

Post Postao/la Fatih »

Xeno je napisao/la: 10 jun 2021, 19:10 Kad vec imaju raskosan budzet, mogli su malo i plate podici dadiljama. :lupa
Bezobrazluk.
37 000 kuna godisnje. Uh...rekoh sebi skoro, da necu govoriti ni pisati nikakve ruzne rijeci, ali ovo jedva savladah da na 'lanem".
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Imam 21 dijete, prvu kćer sam rodila, ostalih 20 surogat majke u godini dana

Post Postao/la Desperado »

Ne moraju djecu ni voditi u vrtić. Mogu sami svoj otvoriti.

Uostalom i ovo je ono wow...

https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /210614022
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Imam 21 dijete, prvu kćer sam rodila, ostalih 20 surogat majke u godini dana

Post Postao/la storm »

Ne mogu me ubijediti, da će ta djeca imati normalno djetinjstvo... Ovo izgleda kao da je Mengele osobno osmislio :lupa
Kakav je to odnos dijete - roditelj?
Sve više od petoro djece, mora teške kompromise ostaviti kao posljedicu...
2
2 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Imam 21 dijete, prvu kćer sam rodila, ostalih 20 surogat majke u godini dana

Post Postao/la storm »

MarlboroGold je napisao/la: 24 jun 2021, 17:36 Ne moraju djecu ni voditi u vrtić. Mogu sami svoj otvoriti.

Uostalom i ovo je ono wow...

https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /210614022
Dobro... Ovaj je pravio po dva, tri majci u prosjeku. Pa su barem sa majkom mogli imati normalne relacije :D
1
1 slika
ina
Valentajn Behar
Valentajn Behar
Reactions: 4608
Postovi: 3040
Pridružen/a: 22 dec 2020, 10:50

Re: Imam 21 dijete, prvu kćer sam rodila, ostalih 20 surogat majke u godini dana

Post Postao/la ina »

Vela havle..
0
Neka ljubav caruje..
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Imam 21 dijete, prvu kćer sam rodila, ostalih 20 surogat majke u godini dana

Post Postao/la Ramzess »

Katastrofa ... i sta kaze ona bi da ima njih stotinu ... ali da ih ona ne rodi, ne vaspitava, ne mijenja pelene, ne slusa njihove probleme, ne mora zuriti sa posla da im se nesto ne desi ... ma obijesno postalo od para, nista drugo. Jadna djeca ... :malagani
1
1 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Imam 21 dijete, prvu kćer sam rodila, ostalih 20 surogat majke u godini dana

Post Postao/la Heidi »

Bolje da je usvojila par nezbrinute djece.
2
2 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Imam 21 dijete, prvu kćer sam rodila, ostalih 20 surogat majke u godini dana

Post Postao/la Miss Y. »

bolesnica željna pažnje medija
1
1 slika
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Imam 21 dijete, prvu kćer sam rodila, ostalih 20 surogat majke u godini dana

Post Postao/la Polaris »

Bas pretjerivanje :sunja

105 djece hoce
1
1 slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Imam 21 dijete, prvu kćer sam rodila, ostalih 20 surogat majke u godini dana

Post Postao/la Max »

Doslovno moram upotrijebiti psovku

"Ova bi se yebala da joj ne uđe"
...


drugi komentar nemam...
0
I say what I think, I think what I say
Odgovori

Natrag na “Porodica/ obitelj”