Pravljenje razlika među djecom

Te sve što ide uz to...
Moderator: CocoMa, Moonlight
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Pravljenje razlika među djecom

Post Postao/la Dina »

Bella_ je napisao/la: 25 nov 2021, 07:30 Teško je kad roditelji prave razliku, jako teško živjeti sa tim osjećajem, ali se vremenom navikneš. Jednostavno ne mozes tu ništa promjeniti i onda naučiš da živiš sa tim. Ne pomaze ni sekiracija, ni razmišljanje, ništa, samo sebi gore pravis.
Tačno znam kako ti je...
Ooooo kako me je ljutio taj osjećaj da mi je učinjena nepravda :saw
Uhhh, trebale su mi godine da vidim odakle to vuče korjenje... da barem shvatim, ali nikada se nisam pomirila s time :nope
Volim svoga brata, i u super smo odnosima, ali se puno više volimo i bolje funkcionišemo kada nismo kod mame...
Totalno smo različite osobe, ali bih se usudila reći da je taj njegov privilegovan i povlašten položaj naspram mene, više nanio njemu štete u životu, nego meni :oo
0
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Avatar
Bella_
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6673
Postovi: 3487
Pridružen/a: 21 aug 2020, 08:19

Re: Pravljenje razlika među djecom

Post Postao/la Bella_ »

Dina je napisao/la: 30 nov 2021, 21:48
Bella_ je napisao/la: 25 nov 2021, 07:30 Teško je kad roditelji prave razliku, jako teško živjeti sa tim osjećajem, ali se vremenom navikneš. Jednostavno ne mozes tu ništa promjeniti i onda naučiš da živiš sa tim. Ne pomaze ni sekiracija, ni razmišljanje, ništa, samo sebi gore pravis.
Tačno znam kako ti je...
Ooooo kako me je ljutio taj osjećaj da mi je učinjena nepravda :saw
Uhhh, trebale su mi godine da vidim odakle to vuče korjenje... da barem shvatim, ali nikada se nisam pomirila s time :nope
Volim svoga brata, i u super smo odnosima, ali se puno više volimo i bolje funkcionišemo kada nismo kod mame...
Totalno smo različite osobe, ali bih se usudila reći da je taj njegov privilegovan i povlašten položaj naspram mene, više nanio njemu štete u životu, nego meni :oo
I mene je, ali vise ne dam.
Jednostavno šta god uradila ili rekla, ne pije vode, kao sto sam već i pisala.
Pomirila sam se sa tim nekako. Zato imam nekoga ko mi je i muž, i najbolji drug, i sve za sto živim i ko čini život ljepšim, koji sve to nekako nadopunjava. Kažu na jednoj strani izgubiš a na drugoj dobiješ, tako nekako je kod mene.
Nek’ su oni meni živi i zdravi i da ih Allah cuva a meni neka oprosti ako sam se o njih ogriješila.
Iako mislim da nisam. Jednostavno imam i ja dušu i srce, i nekad stvari bole do te mjere da ne možeš da izdržiš a opet prođe, kako dođe, vremenom...
1
1 slika
"Kimsenin fark edemeyeceği detayları görmeyi çok severim."
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Pravljenje razlika među djecom

Post Postao/la Dina »

Bella_ je napisao/la: 01 dec 2021, 12:21
Dina je napisao/la: 30 nov 2021, 21:48

Tačno znam kako ti je...
Ooooo kako me je ljutio taj osjećaj da mi je učinjena nepravda :saw
Uhhh, trebale su mi godine da vidim odakle to vuče korjenje... da barem shvatim, ali nikada se nisam pomirila s time :nope
Volim svoga brata, i u super smo odnosima, ali se puno više volimo i bolje funkcionišemo kada nismo kod mame...
Totalno smo različite osobe, ali bih se usudila reći da je taj njegov privilegovan i povlašten položaj naspram mene, više nanio njemu štete u životu, nego meni :oo
I mene je, ali vise ne dam.
Jednostavno šta god uradila ili rekla, ne pije vode, kao sto sam već i pisala.
Pomirila sam se sa tim nekako. Zato imam nekoga ko mi je i muž, i najbolji drug, i sve za sto živim i ko čini život ljepšim, koji sve to nekako nadopunjava. Kažu na jednoj strani izgubiš a na drugoj dobiješ, tako nekako je kod mene.
Nek’ su oni meni živi i zdravi i da ih Allah cuva a meni neka oprosti ako sam se o njih ogriješila.
Iako mislim da nisam. Jednostavno imam i ja dušu i srce, i nekad stvari bole do te mjere da ne možeš da izdržiš a opet prođe, kako dođe, vremenom...
Istina :srce :ljubi
0
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Pravljenje razlika među djecom

Post Postao/la Iskra »

Imam pitanje za sve nas, djecu.
Pravimo li mi razliku među roditeljima?
0
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Pravljenje razlika među djecom

Post Postao/la Malena »

Pravila sam razliku. Dok sam bila mala, više sam voljela baba od mame, jer je mama bila stroga i znala je ošinuti, a babo nikad nije povisio tona.
Kad sam postala i sama majka, razlika se promijenila, tako da sam od tada više voljela mamu. I tako je ostalo i danas. Volim ja i baba svog, da smo načisto, ali mama... :srce

Što se tiče djece, ne pravim razliku, barem se trudim da razlike nema. Sve što jednom pružam, pružam i drugom i trećem djetetu. Ako ne mogu jednom, ne mogu ni ostalim. Kad ružim jedno, pronađem nešto da zaružim i ostalo dvoje.

A da ih volim isto, volim. "Posijeci me po bilo kom prstu na ruci, isto će me zaboljeti"
0
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Pravljenje razlika među djecom

Post Postao/la Hannibal »

meni jednom profesorica na ispitu pricala kako mrzi brata jer su ga roditelji vise voljeli 😂
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22350
Postovi: 17072
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Pravljenje razlika među djecom

Post Postao/la Russki »

ja najviše volim ovo najmlađe bgm

ovih prvih petero na glavu mi se popeli, ovo šesto je anđeo bgm
3
1 slika 2 slika
abysmal depths are flooded
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Pravljenje razlika među djecom

Post Postao/la Fatih »

Russki je napisao/la: 23 sep 2022, 20:43 ja najviše volim ovo najmlađe bgm

ovih prvih petero na glavu mi se popeli, ovo šesto je anđeo bgm
Je li to brt imas djece i u "rasejanju"? :valja
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Odgovori

Natrag na “Porodica/ obitelj”