Kada je 'pravo vrijeme?

Te sve što ide uz to...
Moderator: CocoMa, Moonlight
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Kada je 'pravo vrijeme?

Post Postao/la CocoMa »

Nq drugoj temi se počela priča o tome kada je pravo vrijeme da naša djeca nam počnu dovoiti svoje partnere.. djevojke / momke..??

Vi koji ih vec imate jesu li vec vam prezentirala svoje prve ljubavi ?? Kako ste reagovali ?? Kada trebaju da dodu, je li napustiti sopstvenu kucu / stan I ostaviti cijeli prostor 'mladima'..? :ovaj


Ja ne znam stvarno kako cu reagovati dan kada mi pozvanii kćerka sa momkom n'a vratima..Sigurna sam I vjerujem da ce nas pripremiti za taj susret..
.. :face
Imam prijateljicu sin joj poceo dovoditi curica jos kad on imao 15 god. :hm I dovodi I dalje.. svaku sa kojom se počne "druziti'..



Protivnica sam dovodenja djevojčica maloljetnica po kucama dok roditelji nisu kuci.. kao ni momaka.. posle 18 I ok mi je to..ne znam ne mogu biti pametna.. najbolji način ne postoji..

Pišite mi svoja iskustva I vaše reakcije....
2
2 slika
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Kada je 'pravo vrijeme?

Post Postao/la Malena »

Uhhh... lakše mi je kad znam da nisam sama s ovim svim pitanjima. :ljub

Međutim, ja sam s curom razgovarala na ovu temu. Iako još uvijek nema momka ono da kažem stvarno da ga ima... ko fol ima nakog u SA, ali ta veza preko interneta meni nije veza... ipak smo razgovarale šta kad i ako...

Helem, dogovorile smo da ne dovede momka prije nego postane ozbiljno. Čak nisam za to ni da ga dovede pred zgradu, ali to sam ostavila njoj na odluku.

Imali smo priliku vidjeti kako se čovjek osjeća kada dečko (isto tako može biti i cura) dolazi u kuću, druži se s nama, čak i ozbiljna veza, ali desi se situacija zbog koje veza pukne i onda jako neprijatan osjećaj sresti dečka ili curu u gradu a znati šta se desilo.

Doduše, pucaju i brakovi, pa se sretnu bivši supružnici i neprijatan je osjećaj.

Ni pod razno ne smije dovoditi kući nikoga kada nas nema, to smo davno dogovorili.

Nije da imam išta protiv ikoga, ali jednostavno ne želim razmišljati "zla časa" šta se može desiti.
2
2 slika
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Kada je 'pravo vrijeme?

Post Postao/la CocoMa »

Dopada mi se tvoj način razmišljanja @Malena .. :stid

Moje kćerke prijateljice nemaju sve momke, a one koje ih imaju manje se I druze sa ovim wlobodnim..

Ni moja nema momka, kaže ima nekoj koji joj se dopada, ali on to ne zna, nije primjetio nista.. :konta Neki dan joj kazem ako hoces mogu mu ja otici reci za tvoje emocije prema njemu.. :ddk

Nisam recenicu ni zavrsila, odmah je reagovala.. - ne bih voljela da me sramotis-..


Ma da se razumijemo ne bih ja to ..bila samo sala sa moje strane..

Sto kasnije počnu zabavljabje time smo rahatniji kao roditelji.. :haya

Ja I dalje volim zaspati u njenom krevetu českajuci je.. nisam spremna da mi to mjesto neko drugi zauzme.. :kme ona je moja beba.. :kme



Smrc*..
1
1 slika
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Kada je 'pravo vrijeme?

Post Postao/la Malena »

Eh, moja ti... Moraćemo se jednom pomaći :tugi

One će uvijek biti naše bebe, ali vrijeme im je da i one nađu svoje srodne duše :)
1
1 slika
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Kada je 'pravo vrijeme?

Post Postao/la CocoMa »

Znam, znam ali eto..ona sebicna strana mene sada piše.. :plaki

Znam također da njihova sreća je I nasa. I kao majke prihvatamo te momke I voljet ćemo ih isto kao I kćerke.. ( ako budu pametni :oho ).. :srce
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kada je 'pravo vrijeme?

Post Postao/la storm »

Ovo je zanimljivo pitanje, prije svega - prihvatiti maloljetnu osobu u dom.
Odgovornost je velika... A mnogi to ne gledaju tako.
1
1 slika
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Kada je 'pravo vrijeme?

Post Postao/la Malena »

Kakva je situVacija kod tebe, jel tvoj momak doveo curu da je vidiš? Kakav je stav s muške strane gledišta po datom pitanju :ovaj
0
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Kada je 'pravo vrijeme?

Post Postao/la Mehaning »

Djecu treba odgajati, ali što si napravio do 15 godina, napravio si... :ovaj

A poslje toga je po mome bolje imati barem neku kontrolu, nego da ti se vucaraju po parkovima... :ovaj

A oko toga, koliko uspješno se možeš mješati u te stvari, drugi put... :valja
2
2 slika
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Kada je 'pravo vrijeme?

Post Postao/la Malena »

Slažem se @Mehaning da se do 15-te nešto može napraviti, a poslije... "koka viče kako-ko" :malagani

Nije da želimo ili ne želimo svoje dijete kontrolisati, već da li trebamo i da li možemo držati kontrolu o njima znajući ili ne znajući s kim su? Da li je pametnije dozvoliti da kćerka ili sin dovedu u kuću momka ili curu prije ozbiljne veze, prije braka uopšte, da se upoznaju s roditeljima?

Da li je to miješanje u stvar izbora naše djece ili... :ovaj

De da malo promuhabetimo i kako vi to, muški, gledate?
0
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Kada je 'pravo vrijeme?

Post Postao/la Mehaning »

Malena je napisao/la: 29 aug 2022, 12:22 Slažem se @Mehaning da se do 15-te nešto može napraviti, a poslije... "koka viče kako-ko" :malagani

Nije da želimo ili ne želimo svoje dijete kontrolisati, već da li trebamo i da li možemo držati kontrolu o njima znajući ili ne znajući s kim su? Da li je pametnije dozvoliti da kćerka ili sin dovedu u kuću momka ili curu prije ozbiljne veze, prije braka uopšte, da se upoznaju s roditeljima?

Da li je to miješanje u stvar izbora naše djece ili... :ovaj

De da malo promuhabetimo i kako vi to, muški, gledate?
Nije to bila kod nas stvar kontrole, koliko smo imali otvoreni odnos i djeca nekako nisu imala potrebu, da neke stvari sakrivaju od nas... :ovaj

U biti su več oboje bili punoljetni, kad su dopeljali partnere, ali naravno to nikad nismo ni doživljavali kao neku jako ozbiljnu vezu, iako oni misle drugačije... :valja
1
1 slika
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Kada je 'pravo vrijeme?

Post Postao/la Malena »

Mehaning je napisao/la: 29 aug 2022, 15:24
Nije to bila kod nas stvar kontrole, koliko smo imali otvoreni odnos i djeca nekako nisu imala potrebu, da neke stvari sakrivaju od nas... :ovaj

U biti su več oboje bili punoljetni, kad su dopeljali partnere, ali naravno to nikad nismo ni doživljavali kao neku jako ozbiljnu vezu, iako oni misle drugačije... :valja
Eh to mene interesuje, kako ste se postavili prema tim "partnerima", kako ste se postaviili prema djeci poslije upoznavanja njihovih partnera, kako ste se ponašali, kako ste se osjećali, kako si ti kao otac reagovao?

Električar veli da ga ne dovodi kući ni pod razno, dok ne dođe da je prosi, inače u protivnom ne odgovara za svoje postupke :malagani Valjda ne misli ozbiljno :ovaj

Ja iskreno ne znam u ovom momentu kako bih se ponašala. Znam da su moji prihvatili moga muža prije nego smo se vjenčali, dolazio je kod mene kući, igrali smo "ne ljuti se čovječe" s mojim roditeljima. Išla sam i ja kod njegovih, sa rahmetli svekrom sam voljela gledati utakmicu i volio je samnom zapaliti cigar. :lepi

Nikad nisam osjetila bilo kakvu odbojnost ili neslaganje mojih ili njegovih roditelja na te dolaske - odlaske u roditeljsku kuću. Ali nikad nismo ostajali sami u kući, to smo barem poštovali :kriv
1
1 slika
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Kada je 'pravo vrijeme?

Post Postao/la Mehaning »

Malena je napisao/la: 29 aug 2022, 15:34
Mehaning je napisao/la: 29 aug 2022, 15:24
Nije to bila kod nas stvar kontrole, koliko smo imali otvoreni odnos i djeca nekako nisu imala potrebu, da neke stvari sakrivaju od nas... :ovaj

U biti su več oboje bili punoljetni, kad su dopeljali partnere, ali naravno to nikad nismo ni doživljavali kao neku jako ozbiljnu vezu, iako oni misle drugačije... :valja
Eh to mene interesuje, kako ste se postavili prema tim "partnerima", kako ste se postaviili prema djeci poslije upoznavanja njihovih partnera, kako ste se ponašali, kako ste se osjećali, kako si ti kao otac reagovao?

Električar veli da ga ne dovodi kući ni pod razno, dok ne dođe da je prosi, inače u protivnom ne odgovara za svoje postupke :malagani Valjda ne misli ozbiljno :ovaj

Ja iskreno ne znam u ovom momentu kako bih se ponašala. Znam da su moji prihvatili moga muža prije nego smo se vjenčali, dolazio je kod mene kući, igrali smo "ne ljuti se čovječe" s mojim roditeljima. Išla sam i ja kod njegovih, sa rahmetli svekrom sam voljela gledati utakmicu i volio je samnom zapaliti cigar. :lepi

Nikad nisam osjetila bilo kakvu odbojnost ili neslaganje mojih ili njegovih roditelja na te dolaske - odlaske u roditeljsku kuću. Ali nikad nismo ostajali sami u kući, to smo barem poštovali :kriv
Mene u biti ti njihovi partneri baš nisu puno zanimali i neču se hvaliti, da sam se nešto trudio bilo kakav duboki odnos sa njima uspostaviti... :ovaj

Brojim to kao prolazno razdoblje, kao što sam ga i ja imao u mladosti... :ovaj

Ako nešto kažu, popričam par riječi, ali da bi me nešto puno zanimali, možda samo u vidu, ako bi primijetio neku anomaliju na njima, koja bi mogla naštetiti mome djetetu... :ovaj

A pošto večinu vikenda odlazim na vikend, teško bi i mogao nešto puno kontrolirati, ko kod mene spava... :meha1

A kamere baš i ne koristim po kuči... :meha1
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kada je 'pravo vrijeme?

Post Postao/la storm »

Malena je napisao/la: 29 aug 2022, 11:31 Kakva je situVacija kod tebe, jel tvoj momak doveo curu da je vidiš? Kakav je stav s muške strane gledišta po datom pitanju :ovaj
Doveo odmah prvu.
Bili skupa dvije i pol godine... Ali kako da se izrazim... Nisu bili za skupa.
Ona bi najradije vidjela, da se nakon srednje zaposle, svadba, dijete...
I ja sam znao, da će to njegovim odlaskom na fakultet, puknuti...
U biti ok cura, nisam imao ništa protiv, ali imali su nešto drukčiji pogled na svijet.

Sad mulja, šuti, i ne dovodi više :D
Nešto je često u Ljubljani... To je sve što znam, a i ne zanima me previše :oo
0
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Kada je 'pravo vrijeme?

Post Postao/la CocoMa »

Jecer sam vidjela prvi put momka u kojeg je zaljubljena moja curica.. a ona kaze i on u nju.. :haya ( na Instagramu )...

Simpatican momcic... :stid

Pita me ona sinoc sta mislim o njemu, kazem ma djecija ljubav, jos ste vi mladi i ludi, bit ce toga jos.. a ona ce na to..


- A mama, mi smo ozbiljni...

:face :heidi2 :ovaj


:D :muhadzir
6
3 slika 3 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Kada je 'pravo vrijeme?

Post Postao/la Heidi »

Eh, duse slatke.
Nek' uzivaju jos u neznanju.
2
2 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7688
Postovi: 5636
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Kada je 'pravo vrijeme?

Post Postao/la SmokingMan »

Roditelji nisu ozbiljni, a da se to očekuje od djece. :keke
0
slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Kada je 'pravo vrijeme?

Post Postao/la Hannibal »

Heidi je napisao/la: 20 okt 2022, 09:42 Eh, duse slatke.
Nek' uzivaju jos u neznanju.
ja vjerujem da ce ostat zajedno do kraja zivota
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Odgovori

Natrag na “Porodica/ obitelj”