Vazektomija

Te sve što ide uz to...
Moderator: CocoMa, Moonlight
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Hoću da pitam..

Post Postao/la storm »

Insomnia je napisao/la: 18 aug 2020, 12:38 Storme. Sad tamo na onom forumu se malkice aktivirala jedna stara tvoja tema. Vazektomija. Pisao si tada kako si sve vise zainteresovan za istu. Kakvo je misljenje danas?
Dobro da nisam :D
Eto :oo
A zbilja sam razmišljao o tome... Istina je.
3
1 slika 2 slika
Insomnia
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 222
Postovi: 254
Pridružen/a: 29 jul 2020, 18:52

Re: Hoću da pitam..

Post Postao/la Insomnia »

Ja? Nikad. Ja vec svakako planiram drugo. No vidim tamo temu koju je pokrenuo on pa reko da upitam jel promjenio misljenje
2
2 slika
Insomnia
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 222
Postovi: 254
Pridružen/a: 29 jul 2020, 18:52

Re: Hoću da pitam..

Post Postao/la Insomnia »

Ja necu macka da kastriram a kamoli sebe 😂
3
3 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Hoću da pitam..

Post Postao/la storm »

Insomnia je napisao/la: 18 aug 2020, 13:55 Ja? Nikad. Ja vec svakako planiram drugo. No vidim tamo temu koju je pokrenuo on pa reko da upitam jel promjenio misljenje
To ti je dokaz, eto živi... Nikad ne reci nikad :oo
Ali, na kraju krajeva, vazektomija je reverzibilna... Može se vratiti u prvotno stanje... No ima rizika nešto, navodno...
Otvoriti ću temu, ipak sam ja autor :ooo
0
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Hoću da pitam..

Post Postao/la dmr »

:palm i sad se sjetim blama kad sam pisao na tu temu s jednom forumasicom, nemam pojma ni kako ni zasto :lupa kakav raskos nepoznavanja teme sam pokazao da je to strašno :hohoho
2
2 slika
:rolka
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Hoću da pitam..

Post Postao/la storm »

dmr je napisao/la: 18 aug 2020, 14:05 :palm i sad se sjetim blama kad sam pisao na tu temu s jednom forumasicom, nemam pojma ni kako ni zasto :lupa kakav raskos nepoznavanja teme sam pokazao da je to strašno :hohoho
Nista... Idemo na temu :oo
1
1 slika
Avatar
Zara
Valentajn Behar
Valentajn Behar
Reactions: 6946
Postovi: 3585
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:08

Re: Hoću da pitam..

Post Postao/la Zara »

storm je napisao/la: 18 aug 2020, 14:04
Zara je napisao/la: 18 aug 2020, 13:59

haha jao koji šuk. :D
Do pedesete i treći put... :oo
Ko nije, žao mi...
gdje čeljad nije bijesna kuća nije tijesna. :D
2
1 slika 1 slika
Shoot for the moon! Even if you miss, you'll land among the stars.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Vazektomija

Post Postao/la storm »

Da ovdje nastavimo :oo
1
1 slika
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Vazektomija

Post Postao/la dmr »

znači, ja sam mislio da se cjevovod kompletno precvika, blindira da nema vise ejakulata at all... :palm :hohoho
i sad, nakon pešes godina mi odjekuje u inboxu koliko se cura smijala :hohoho
3
3 slika
:rolka
Zejnep
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 721
Postovi: 840
Pridružen/a: 30 jul 2020, 20:00

Re: Vazektomija

Post Postao/la Zejnep »

dmr je napisao/la: 18 aug 2020, 14:15 znači, ja sam mislio da se cjevovod kompletno precvika, blindira da nema vise ejakulata at all... :palm :hohoho
i sad, nakon pešes godina mi odjekuje u inboxu koliko se cura smijala :hohoho

Pa zar nije tako? :valja
1
1 slika
Hakuna Matata
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Vazektomija

Post Postao/la dmr »

najgore od svega je sto su svi odgovori na samo dva tri klika udaljenosti: :hohoho
Vazektomija je operativni zahvat nakon kojeg muškarac prirodnim putem ne može začeti dijete. To je jedini siguran oblik muške kontracepcije. U svijetu se godišnje tom zahvatu podvrgava preko 40 milijuna muškaraca.

Prije zahvata potreban je pregled kod urologa. Na pregledu je liječnik dužan objasniti pacijentu način zahvata, moguće rane i kasne komplikacije te način ponašanja prije i nakon zahvata. Prema našem zakonu može se sterilizirati osoba starija od 35 godina. Zbog nejasnoća u zakonu, a i u načinu plaćanja, u našim se bolnicama izvodi za sada iznimno.

Kako izgleda sam postupak
Sam zahvat radi se u lokalnoj anesteziji. Traje od 30 - 40 minuta. Podvežu se ili začepe sjemenovodi na svom putu od testisa prema mokraćnoj cijevi. Rezovi se rade na mošnjama i nakon zahvata gotovo da se i ne vide. Odstranjeni dijelovi sjemenovoda šalju se na analizu zbog potvrde odstranjenog tkiva. Radi se o ambulantnom zahvatu te pacijent nakon zahvata odlazi na kućnu njegu. Savjetuje se dva dana strogog mirovanja i sveukupno sedam dana bolovanja. U običajna je kontrola nakon dva dana.

Plodnost nakon vazektomije
Slijedećih osam do deset tjedana nakon zahvata pacijent i partnerica moraju upotrebljavati pri odnosu kontracepciju. Nakon toga se pregleda sperma pod mikroskopom ili učini spermiogram. U koliko se utvrdi da spermija nema pacijent može imati odnose bez zaštite. Uspješnost zahvata je oko 98 %.

Nakon zahvata erekcija i ejakulacija su iste kao i prije, a sperma izgleda identično. Spermiji čine samo 2% ejakulata. :hohoho

Moguće komplikacije
Nije dokazano da je kod muškaraca koji su se podvrgli vazektomiji došlo do razvoja nekih bolesti. Spominje se dobroćudno povećanje prostate ali zbog činjenice da svaki drugi muškarac nakon 50 ima povećanu prostatu isto se nije dokazalo u studijama.

Prvih dana nakon zahvata pacijenti mogu osjećati određenu oteklinu i bol u predjelu sjemenika i iznad njih. Zbog toga savjetujemo mirovanje te upotrebu hladnih obloga i antireumatika po potrebi.

Rijetko dolazi do upale u području rane , u mošnji ili pasjemenicima . Krvarenja uz manje nakupljanje krvi (hematom) u mošnjama moguća su, ali rijetka komplikacija. Dva do 4 tjedna nakon zahvata znaju se javiti simptomi upale testisa. Tada najčešće propišemo antibiotsku terapija. Nelagoda koja može trajati i više mjeseci u području sjemenika rijetka je, barem iz našeg iskustva. Kako sjemenovodi tendiraju ponovnom spajanju opisani su ti slučajevi u literaturi, ali tehnika koja se kod nas upotrebljava takvu mogućnost isključuje.
0
:rolka
Insomnia
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 222
Postovi: 254
Pridružen/a: 29 jul 2020, 18:52

Re: Hoću da pitam..

Post Postao/la Insomnia »

storm je napisao/la: 18 aug 2020, 14:01
Insomnia je napisao/la: 18 aug 2020, 13:55 Ja? Nikad. Ja vec svakako planiram drugo. No vidim tamo temu koju je pokrenuo on pa reko da upitam jel promjenio misljenje
To ti je dokaz, eto živi... Nikad ne reci nikad :oo
Ali, na kraju krajeva, vazektomija je reverzibilna... Može se vratiti u prvotno stanje... No ima rizika nešto, navodno...
Otvoriti ću temu, ipak sam ja autor :ooo
Pa nije bas sigurno da je reverzibilna
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Vazektomija

Post Postao/la storm »

dmr je napisao/la: 18 aug 2020, 14:15 znači, ja sam mislio da se cjevovod kompletno precvika, blindira da nema vise ejakulata at all... :palm :hohoho
i sad, nakon pešes godina mi odjekuje u inboxu koliko se cura smijala :hohoho
Ne znam, ovdje ne cvikaju :D
Tako je barem meni rečeno :stop
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36478
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Hoću da pitam..

Post Postao/la storm »

Insomnia je napisao/la: 18 aug 2020, 14:21
storm je napisao/la: 18 aug 2020, 14:01

To ti je dokaz, eto živi... Nikad ne reci nikad :oo
Ali, na kraju krajeva, vazektomija je reverzibilna... Može se vratiti u prvotno stanje... No ima rizika nešto, navodno...
Otvoriti ću temu, ipak sam ja autor :ooo
Pa nije bas sigurno da je reverzibilna
Kažem... Ima rizika...
A nije sigurno ni da si sa 25 plodan, a možeš biti sa 65... To je sve na grani :oo
0
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Vazektomija

Post Postao/la Mehaning »

Sve neki ljubitelji životinja, a za ribice ne marite... :blabla
3
3 slika
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Vazektomija

Post Postao/la laga-nini »

..predložio prije desetak godina zeni odbila..nije luda ako joj se zalomi da nema izlaza.. :lagani
1
1 slika
Insomnia
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 222
Postovi: 254
Pridružen/a: 29 jul 2020, 18:52

Re: Vazektomija

Post Postao/la Insomnia »

U 2018-19 u klinickim centrima u BiH nije uradjena ni jedna
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Porodica/ obitelj”