Prijateljstvo

Te sve što ide uz to...
Moderator: CocoMa, Moonlight
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Prijateljstvo

Post Postao/la Heidi »

Prijateljstvo za mene pripada na pdf porodica.

Pisem o pravom prijateljstvu. Ljudima koji te toliko postuju I vole, da svojim misljenjem koje vam iskreno I hrabro prenose, vrlo brzo mogu postati nemili prijatelji ako ste nezreli, da se ne izrazim drugacije.

Koliko prijatelja imate? Kako biste ih opisali?


Ja imam jednu prijateljicu koju izrazito postujem I volim. Ne znam da li sam ikad posumnjala u njenu ljubav I lojalnost. Osjecam se sigurno pored nje I kad me ruzi. :ooo

Pisat cu jos o toj posebnoj zeni.
5
4 slika 1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Danny
PRObehar
PRObehar
Reactions: 9518
Postovi: 5786
Pridružen/a: 30 jul 2020, 18:30

Re: Prijateljstvo

Post Postao/la Danny »

imam dvojicu prijatelja, jedan zivi u Sa .. drugi u istoj drzavi gdje i ja

obojica su prijatelji u pravom smislu te rijeci .. doduse nisam nikada trazio da mi budu ziranti :D
2
2 slika
I hurt easy, I just don't show it
You can hurt someone and not even know it
Avatar
Lana
PRO behar
PRO behar
Reactions: 19239
Postovi: 13107
Pridružen/a: 03 aug 2020, 07:54

Re: Prijateljstvo

Post Postao/la Lana »

Imam dosta prijatelja,e sad dali su to oni pravi iskreni jos uvijek ne znam.
Do sada se nisam nasla u tome da bih sumnjala u njih.Volim da imam ljude oko sebe kome doista mogu da vjerujem,neko u koga sam sigurna 100% Eh sada prijateljstvo se gaji godinama i stece neko iskustvo.Dobra sam,iskrena sam uvijek,e sad nekada me to i to kako kostalo u zivotu,ali gdje nema pada nema ni uspjeha!!
Jer ne nudi nista dok nisi siguran da ce da ti istom mjerom bude uzvraceno.
4
3 slika 1 slika
Moraš da istreniraš svoj um da bude jači od tvojih osjećanja,ili ćeš izgubiti samog sebe.
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7688
Postovi: 5636
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Prijateljstvo

Post Postao/la SmokingMan »

Šefika, a to joj je pseudonim, je izvandredna djevojka, žena, mislilac, jako rijetka sorta insana, krajnje iskren prijatelj čije napsolutno najveće brutalne doronamjerne kritke sa pravom cijenim, jer to je neko ko me zaista jako dobro razumije, kao i situaciju u kojoj se tenutno nalazim, uglavnom prouzorkovane mojim životnim iksustvima. Definitivno se nadam da ću sebi nekada pronaći osobu sa njenim karakternim crtama, ali i interesa dosta bliski mojim. Mada očekivanja su takva da se mi od njih znamo dobro slupati kao brod od veliku santu leda, tako da se uvijek treba držati one mudrosti "Pazi što želiš...." . To jeste i neki vid silovanja svojih želja....

Bruca, isto pseudonim za mog prisnog prijatelja, sa kojim sam se upoznao preko jedne puke kupo-prodaje knjige od Mičio Kakua. Čovjek sa nevjerovatnim životnim iksutvima, gotovo identični mojima. Što više, tek sam nedavno saznao kroz razgovor da je tokom rata stanovao u mom ulazu u Prvomajskoj xx, on u prizemlju sa djevojkom, a mi na drugom spratu .Sudbina je tako htjela da nikada jedan drugog ne zapazimo usput, što je veoma bizarno. Eto sinoć smo se našalaili na taj konto, parafiziram "Kako smo se mogli sresti, ja sa djevojke na liniju, pa sa linije na djevojku." :haha. Sudbina je takva da smo se morali sresti na takav način poslije 25 godina. Imam sjajnog sagvornika, osobu koja je jako obazriva na ono što ja pričam, od svakodevnih iskustava, pa do mojih problema. Sa njimznatno više provodi mvremena u odnosu na prezauzetu Šefiku koja pogramira, idemo na izletee kada se god steknu mogućnosti, naravno uvijek teglimo foto-opremu, jer nam je to jedan od dražih hobija.

Obadvoje su upravu kada kažu kako povremeno mljackam dok jedem i da ih to poprilično iriira.

Ah, da tu, imam još jednog prijatelja Sejfu kojem sam bio kum, ali su se naši putevi tu i tamo razlišli zbog njegovih obaveza aprema porodici, a i vremena su se tu i tamo promjenila. Naše prijateljstvo datira čak od 1996.godine, iako smo imali periode kada se nismo viđali i po 5-6 godina. Mi nismo imali niakda nekih toliko uskih zajedničkih interesa osim što smo se družili povazdan, igrali fudbala, videoigara, partijali, išli na tekme, glupirali se u globalu, i dosta smo boravili jedan kod drgoga, jedne prilke sam kod njega bio gotovo 4 mjeseca, tako da mi je njegov stan bio i drugi dom. To je nešto drugačiji karakter od prethodna dva, mada mi je drago da više i nije toliko površan kao nekada, zbog čega me je mnogo nervirao, ali i bio drag.

Ako govorimo o drugarima (drugarstvu), njih moram strogo odvojiti od prethodno troje, i odlučio sam da ovaj drutšveni segment u velikoj mjeri zanemarim, i svedem ga na nivo poznanstva, jer ne želi da kao nekada imam toliko širok krug ljudi oko sebe, čiji se odnosi ne mogu iskontrolirati a da se iz njih ne izrode neke ružne stvari, što nikako nije bila rijetkost u mom slučaju. Takvo jedno okruženje je mene do te mjere psihološki trošilo da sam bukvalno preko noći poznanstva sa 100.njak ljudi sveo na samo jedno prijateljstvo. Znači, morao sam brzo reagovati, jer sam počeo gubiti kontrolu nad onim što radim, da sam tako nastavio, sigurno danas ne bi s vama tipkao, to je gotovo izvjesno (naravno da mi ne pada na pamet o tome da pišem u detalje)

U globalu,zadovoljan sam, samo mi ostaje da uradim dodatne društvene reforme po nekim pitanjima, i malo se aktivnije bacim u potragu za kakvom čiji ters nije toliko toksičan. :oo
3
1 slika 1 slika 1 slika
slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Prijateljstvo

Post Postao/la storm »

Prijatelja imam samo jednog, i to od tinejdzerskih dana...
Bit prijateljstva i jest, da je to i obiteljski odnos, koji bi po definiciji bio, i da ti kaže neku manje ugodnu riječ, ukaže na greške, izrazi neslaganje... I bude tu, i kad nije baš najbolje.
Onih ostalih imam hrpu, mnogi čak tim kriterijima odgovaraju, ali šta znam, reći imam deset prijatelja, pomalo je neozbiljno...
3
2 slika 1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Prijateljstvo

Post Postao/la storm »

Što ba kinez fatiHe :valja
1
1 slika
Avatar
Lana
PRO behar
PRO behar
Reactions: 19239
Postovi: 13107
Pridružen/a: 03 aug 2020, 07:54

Re: Prijateljstvo

Post Postao/la Lana »

Ne volim ljude koji,kada ti nesto pomognu,stalno te podsjecaju.”eh da nije bilo mene”
Kakvo je to onda prijateljstvo.
2
2 slika
Moraš da istreniraš svoj um da bude jači od tvojih osjećanja,ili ćeš izgubiti samog sebe.
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Prijateljstvo

Post Postao/la Atomic »

Ozivi tema :keke
Nemam,imao sam dok se nisu ozenili,sad izgleda samo susjedi :sunja
2
2 slika
Avatar
Lana
PRO behar
PRO behar
Reactions: 19239
Postovi: 13107
Pridružen/a: 03 aug 2020, 07:54

Re: Prijateljstvo

Post Postao/la Lana »

Mora neko i ostale teme da ozivi :hehe
0
Moraš da istreniraš svoj um da bude jači od tvojih osjećanja,ili ćeš izgubiti samog sebe.
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Prijateljstvo

Post Postao/la Sarajka »

Od gimnazije najbolja prijateljica mi je jedna djevojka, koja je sa italijansko - njemačkog govornog područja a u moju porodicu i uzu familiju se uklopila, kao da mi je blizak rod.
Njeni roditelji zive u Italiji, ona moju majku smatra osobom od posebnog povjerenja. I ona ima poseban status kod mojih.

Ostatak društva nam je iz svih krajeva svijeta, ali ona je posebna.
1
1 slika
A sad adio :sara
Avatar
Nice try
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3404
Postovi: 1800
Pridružen/a: 13 dec 2020, 15:13

Re: Prijateljstvo

Post Postao/la Nice try »

Imala sam dobru prijateljicu iz dana vrtića, družile smo se sve do rata vrlo intenzivno, milion puta dokazale jedna drugoj odanost.
Nažalost već odavno se ne viđamo skoro nikako, daljina, moje obaveze, njena bolest...ali znam i čvrsto vjerujem da bismo i sada da se vidimo samo nastavile razgovor kao da se nismo ni rastajale.
Osim nje imam još nekoliko prijateljica, vrlo dobrih i pouzdanih. Sve su iz školskih dana i mog rodnog grada.
1
1 slika
ina
Valentajn Behar
Valentajn Behar
Reactions: 4608
Postovi: 3040
Pridružen/a: 22 dec 2020, 10:50

Re: Prijateljstvo

Post Postao/la ina »

Možemo biti prijatelji svakome, ako hoćemo.
U smislu nenastrojenosti ka nevaljalosti. No I to ima svoju cijenu.

Bliskost i povezanost ipak rezerviramo za one koje najviše volimo, sa svim njihovim vrlinama a i manama.

Imam dvije prijateljice s kojim sam odrasla. I iako se slabo viđamo znam da su uvijek tu.
U poslednjih par godina spojila posebno niti s još jednom.
I muška prijateljstva ostavila su trag. Neka razočaranjem a neka vjerom da su još uvijek moguća.
2
2 slika
Neka ljubav caruje..
Odgovori

Natrag na “Porodica/ obitelj”