Rivalstvo brace i sestara

Te sve što ide uz to...
Moderator: CocoMa, Moonlight
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Rivalstvo brace i sestara

Post Postao/la Iskra »

Rivalstvo ? Ma.mi pojma.nemamo.sta je to. Vec sam davno napisala, vukao me za sobom, pazio, cuvao, imamo jednu sliku gdje mi veze kosu i ceslja me, a samo je 3,5 godine stariji. Jesmo se malo svadjali u pubertetu obicno jer ja izazovem, on nije nikad. Prema.meni je uvijek bio njezan, i dan danas. Bilo je situacija kad je on bio kaznjen, a ja zbog toga strajkala sutnjom. Necu pricati, n3cu jesti dok mu ne poniste kaznu. Ne znam.da li se ta bliskost dobije odgojem ili je to dio karaktera ...Rivali jedno drugom nismo nikad bili, naprotiv, uvijrk podrzavali i gurali jedno drugo. Znam.da ga nana voli vise nego mene, pokazuje to kad je on tu, ne moze sakriti, ali nikad se zbog toga nisam osjecala lose ili bila ljubomorna na nnega, meni to simpaticno :srce Kad sam dosla.u Bosnu, svako 2-3 mjeseca mi je dolazio, sjede u avion u petak ujutro a u nedjelju uvece kuci. Svaki nj3gov uspjeh dozivljavam kao svoj. Ako se s necim ne slazem ili smatram da grijesi u odluci lijepo.mu to kazem, on to ocekuje od mene..kao.i ja od njega. Nemamo tajni, ali i ne rovimo jedno drugom po privatnosti, govorimo.o tome otvoreno ali samo kad i ako hocemo. Beskrajno mu vjerujem, znam.da ga uvijek imam iza ledja i nema.te stvari koju ne bih za njega ucinila. U vatru u vodu!
2
1 slika 1 slika
Avatar
Čuvarkuća
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3038
Postovi: 2252
Pridružen/a: 07 aug 2020, 19:58

Re: Rivalstvo brace i sestara

Post Postao/la Čuvarkuća »

Imam stariju sestru, dobro smo se slagale i kao djevojčice i sada. A da sam joj znala dosađivati to jesam :d
2
1 slika 1 slika
"Treba otimati radost danima što bježe".
almir90
Banned
Banned
Reactions: 72
Postovi: 102
Pridružen/a: 15 dec 2020, 13:47

Re: Rivalstvo brace i sestara

Post Postao/la almir90 »

Sleepy Joe je napisao/la: 02 dec 2020, 17:12 Kada sam se rodio moja sestra je govorila da me baci, razlika između nas je 20 mjesececi, tako da je u tom razdoblju bila sasvim normalna stvar za njene godine.
:D

Ja sam od svoje stariji pet godina i kažu kad su je doveli da sam rekao da je vrate odakle su je donijeli. I jesmo se k'o mali stalno svađali.
1
1 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Rivalstvo brace i sestara

Post Postao/la SmokingMan »

almir90 je napisao/la: 17 dec 2020, 07:50
Sleepy Joe je napisao/la: 02 dec 2020, 17:12 Kada sam se rodio moja sestra je govorila da me baci, razlika između nas je 20 mjesececi, tako da je u tom razdoblju bila sasvim normalna stvar za njene godine.
:D

Ja sam od svoje stariji pet godina i kažu kad su je doveli da sam rekao da je vrate odakle su je donijeli. I jesmo se k'o mali stalno svađali.
Mi smo ok, to je bila normalna faza, mada se rado i danas dan volim dobro posvađati sa sestrom. :ooo
0
slika
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Rivalstvo brace i sestara

Post Postao/la Atomic »

S bratom ne pricam par godina,sestru zovem skoro svakodnevno :ovaj
0
almir90
Banned
Banned
Reactions: 72
Postovi: 102
Pridružen/a: 15 dec 2020, 13:47

Re: Rivalstvo brace i sestara

Post Postao/la almir90 »

Sleepy Joe je napisao/la: 17 dec 2020, 07:51
almir90 je napisao/la: 17 dec 2020, 07:50

:D

Ja sam od svoje stariji pet godina i kažu kad su je doveli da sam rekao da je vrate odakle su je donijeli. I jesmo se k'o mali stalno svađali.
Mi smo ok, to je bila normalna faza, mada se rado i danas dan volim dobro posvađati sa sestrom. :ooo
I mi smo sada u odličnom odnosu, malo se na poslu zakačimo nekada, ali nije to ništa strašno..
1
1 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Rivalstvo brace i sestara

Post Postao/la SmokingMan »

almir90 je napisao/la: 17 dec 2020, 07:54
Sleepy Joe je napisao/la: 17 dec 2020, 07:51

Mi smo ok, to je bila normalna faza, mada se rado i danas dan volim dobro posvađati sa sestrom. :ooo
I mi smo sada u odličnom odnosu, malo se na poslu zakačimo nekada, ali nije to ništa strašno..
Kada sve sabere, nevjerovatno koliko brzo godine priolaze, sada smo odrasli ljudi, na suprotnim krajama svijeta, svako živi svoj život, rednvno smo u kontaktu, ali mi ne nedostaje toliko. Normalno je da svi volimo braću i sestre, ali kako čovjek sazrijeva osjeća manju potrebu da je povezan sa članovima porodice jer smo sa njima manje više prošli i dobrog i belaja, imamo svi međusobno izgrađeno povjerenje, i to je ono što čini prodIčne veze čvrstim na duge staze.
3
3 slika
slika
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Rivalstvo brace i sestara

Post Postao/la Dina »

Uhhhhh, ja i brat smo se vazda svađali i tukli kao mali...
Najviše zato što je moja mama pravila ogromnu razliku između nas, i to mi nikada neće biti normalno, niti sam to ikada prihvatila... ali sam s vremenom prestala njega kriviti za to.
Kasnije, kada sam počela izlaziti, brat mi je postao najbolji prijatelj :srce
Uvijek sam mogla računati na njega...
Tako je i danas, pogotovo otkako se oženio i odselio od roditelja....
Iako smo veoma različiti, kao osobe, bliski smo, pazimo se... I ne samo s njim, nego i sa njegovom suprugom i djecom :sret
3
3 slika
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Rivalstvo brace i sestara

Post Postao/la Malena »

Nikad nisam imala osjećaj da roditelji više vole moje starije sestre, niti sam ikad čula da je koja od njih tako nešto pomislila.
Stalno se zafrkavamo na tu temu, još dok je mama bila živa, pa kad poljubi jednu druge dvije prevrću očima i guraju onu što je mama ljubi i tako u krug.
Neku noć kad sam gledala video maca od @smajlic asociralo me na nas tri.
Čak je mama izvezla i uokvirila goblen tri mace. Govorila je da smo to nas tri.
Danas, kad smo bez mame, nekako smo se još više vezale i stisle jedna uz drugu.
Baš jučer sam imala situaciju da mi se srednja sestra nešto nasikirala, a ja sam odmah pozvala tu osobu i "zarežala" ko bijesno pseto.
Sad kad razmišljam o tome možda nisam trebala, ali takve smo, štitimo jedna drugu i opstajemo tako upravo iz razloga što smo bile podjednako tretirane od strane roditelja.
3
3 slika
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Rivalstvo brace i sestara

Post Postao/la Iskra »

Dina je napisao/la: 17 dec 2020, 10:28 Uhhhhh, ja i brat smo se vazda svađali i tukli kao mali...
Najviše zato što je moja mama pravila ogromnu razliku između nas, i to mi nikada neće biti normalno, niti sam to ikada prihvatila... ali sam s vremenom prestala njega kriviti za to.
Kasnije, kada sam počela izlaziti, brat mi je postao najbolji prijatelj :srce
Uvijek sam mogla računati na njega...
Tako je i danas, pogotovo otkako se oženio i odselio od roditelja....
Iako smo veoma različiti, kao osobe, bliski smo, pazimo se... I ne samo s njim, nego i sa njegovom suprugom i djecom :sret
Ja jedva cekam da se moj ozeni inshallah, a i hoce, moju prijateljicu . Svaki dan mu prijetim: jedva cekam da te sredi! I ja cu joj pomoci :valja
2
2 slika
Odgovori

Natrag na “Porodica/ obitelj”