Solo putovanja

Naši odmori, preporuke, iskustva...
Moderator: Heidi, Socrates
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Solo putovanja

Post Postao/la Sarajka »

carobnjak_N je napisao/la: 15 aug 2020, 13:18 Pa to i jeste fazon, što oni tako mladu jagnjetinu peku , zato da im ne jede mlijeko, a sir je puno skuplji.
Onda kao provalili brend "čuvena paška jagnjetina" . Imam druga dole, radi na Pagu , kaže ništa ne valja jagnjetina, premlado.

U Jablanici sam jeo lani kod onog mislim Kovačević , nije nešto , suha , čekaš pola godine da donese, gužva.
Kod onog Gojka je bolja .
Zdrava voda je dobra. A paška uopće nije pečena. I ono što služe bude krvavo. Isto kao da je samo vatra uhvatila i skinuli. Mislim, fora je navodno u onim solanama što se sol isparava i jagnjad kroz vunu upijaju je. Meni ništa nije bila ukusna uglavnom.
More ljudi iz Bihaća i Krajine došli za vikend i maze se onim ljekovitim blatom isto iz tih napustenih i ogradjenih solnih bazena. I kad se osuši u more. Hotel je imao klimu. Sreća. Inače klime su rijetkost jer su neisplatne od OPET isparavanja soli. Pa mislim....
2
2 slika
A sad adio :sara
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Solo putovanja

Post Postao/la Fatih »

carobnjak_N je napisao/la: 15 aug 2020, 13:18 Pa to i jeste fazon, što oni tako mladu jagnjetinu peku , zato da im ne jede mlijeko, a sir je puno skuplji.
Onda kao provalili brend "čuvena paška jagnjetina" . Imam druga dole, radi na Pagu , kaže ništa ne valja jagnjetina, premlado.

U Jablanici sam jeo lani kod onog mislim Kovačević , nije nešto , suha , čekaš pola godine da donese, gužva.
Kod onog Gojka je bolja .
Pa gdje ce valjati kada je tek ozvjelo? To nije meso.

A sto se tice "Gojka", cuo sam jednu anegdotu. Kada su se partizani onomad konacno rijesili Nijemaca (uspjeli pobjeci), cuo sam da je tada Tito rekao nekom, podijeli hranu borcima a ja i Sava idemo na pecenje kod "Gojka".

:D
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Mehaning
Proleter
Reactions: 6035
Postovi: 4655
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Solo putovanja

Post Postao/la Mehaning »

carobnjak_N je napisao/la: 15 aug 2020, 13:11
Fatih je napisao/la: 15 aug 2020, 12:19

Ako te cuje Maxo za Pag, odmah ce te napasti za jaretinu.
zar nije jagnjetina paška ? to u stvari samo se ojagnji i odmah ga na ražanj :lupa
Koliko je meni poznato, nije baš tako... :cek
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Solo putovanja

Post Postao/la Fatih »

Mehaning je napisao/la: 15 aug 2020, 13:27
carobnjak_N je napisao/la: 15 aug 2020, 13:11
zar nije jagnjetina paška ? to u stvari samo se ojagnji i odmah ga na ražanj :lupa
Koliko je meni poznato, nije baš tako... :cek
Ako si bio i jeo, podijeli iskustvo. Nekom ce vjerovatno pomoci da se odluci ako vec bude u blizini.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Solo putovanja

Post Postao/la Fatih »

Fatih je napisao/la: 15 aug 2020, 13:16
Spinerka je napisao/la: 15 aug 2020, 13:14

a, ------------- cifut je ovdje kompliment ili :hm

:kez

Pa slobodno se moze reci da jeste. Bili su snalazljivi.
Ma, koga lazem...ne mogu ih nikako pohvaliti, pa da me ubijes. :haha
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
carobnjak_N
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 317
Postovi: 366
Pridružen/a: 02 aug 2020, 06:53

Re: Solo putovanja

Post Postao/la carobnjak_N »

Ja sam lani vodio prof.islamske filozofije iz Malezije i familiju mu , Mostar-Dubrovnik-Neum i njegov zet (naš ) pravio plan putovanja , te
obavezno u povratku na jagnjetinu i onda na onaj most i da im ispričam istoriju bitke na Neretvi.
Sreća pa sam nekad pobjeđivao u osnovnoj na "Titovim stazama revolucije" .
1
1 slika
Mehaning
Proleter
Reactions: 6035
Postovi: 4655
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Solo putovanja

Post Postao/la Mehaning »

Fatih je napisao/la: 15 aug 2020, 13:31
Mehaning je napisao/la: 15 aug 2020, 13:27

Koliko je meni poznato, nije baš tako... :cek
Ako si bio i jeo, podijeli iskustvo. Nekom ce vjerovatno pomoci da se odluci ako vec bude u blizini.
Fora je u tome, da ja osobno sad hoću paško janje dobiti, imao bi problema, a imam rodbinu dole... :zbunj

Po restoranima se peče sve Lička janjetina... :cek

A to zimuje u štalama i smrdi... :klap
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Solo putovanja

Post Postao/la Fatih »

Mehaning je napisao/la: 15 aug 2020, 13:34
Fatih je napisao/la: 15 aug 2020, 13:31

Ako si bio i jeo, podijeli iskustvo. Nekom ce vjerovatno pomoci da se odluci ako vec bude u blizini.
Fora je u tome, da ja osobno sad hoću paško janje dobiti, imao bi problema, a imam rodbinu dole... :zbunj

Po restoranima se peče sve Lička janjetina... :cek

A to zimuje u štalama i smrdi... :klap

A,dobro... to je vec nesto drugo. Neki nemju taj problem oko stala. Ali ovo oko klanja ubrzo nakon dolaska na Dunjaluk? :D
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
carobnjak_N
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 317
Postovi: 366
Pridružen/a: 02 aug 2020, 06:53

Re: Solo putovanja

Post Postao/la carobnjak_N »

Zaključak : na solo putovanje gledaj gdje ćeš jesti ja'nje
3
3 slika
Zejnep
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 721
Postovi: 840
Pridružen/a: 30 jul 2020, 20:00

Re: Solo putovanja

Post Postao/la Zejnep »

Jel to još njih dvoica ašikuju? :cek
0
Hakuna Matata
Spinerka
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 590
Postovi: 894
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:13

Re: Solo putovanja

Post Postao/la Spinerka »

carobnjak_N je napisao/la: 15 aug 2020, 13:37 Zaključak : na solo putovanje gledaj gdje ćeš jesti ja'nje
.pa.zavisi .. ako si u Japanu... . japanke... :DDD
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29541
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Solo putovanja

Post Postao/la storm »

Mehaning je napisao/la: 15 aug 2020, 13:34
Fatih je napisao/la: 15 aug 2020, 13:31

Ako si bio i jeo, podijeli iskustvo. Nekom ce vjerovatno pomoci da se odluci ako vec bude u blizini.
Fora je u tome, da ja osobno sad hoću paško janje dobiti, imao bi problema, a imam rodbinu dole... :zbunj

Po restoranima se peče sve Lička janjetina... :cek

A to zimuje u štalama i smrdi... :klap
Ono paško janje, čudi me da ne košta 1000€...
To su Bear Grylls u janjećoj koži :haha
Čudi me, od čega ono živi na onom kamenju od otoka :ooo
1
1 slika
blinkonce
Reactions:

Re: Solo putovanja

Post Postao/la blinkonce »

carobnjak_N je napisao/la: 15 aug 2020, 13:37 Zaključak : na solo putovanje gledaj gdje ćeš jesti ja'nje
Pa da ta mjesta izbjegavam :ooo
Avatar
carobnjak_N
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 317
Postovi: 366
Pridružen/a: 02 aug 2020, 06:53

Re: Solo putovanja

Post Postao/la carobnjak_N »

po' kile jagnjetine s lukom je afrodizijak...jedino što se poslije ne možeš maknuti :ooo
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Solo putovanja

Post Postao/la Fatih »

Fatih je napisao/la: 15 aug 2020, 12:36
Mehaning je napisao/la: 15 aug 2020, 12:34

A ja kao nisam... :sok

Bili su vrijedni i ludi... :palm
Ma ne bolan...tebe ne znam, niti sam rekao da i ti nisi posten. A, sto kazes da su tvoji preci bili ludi, pa to su bila drugacija vremena. Nije svako bio cifut, pa prodavao dijamante i zlato. :haha
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Solo putovanja

Post Postao/la Ramzess »

Sarajka je napisao/la: 14 aug 2020, 19:21 Volim putovati sama. Često sam pravila izlete/produžene vikende i uživala prije Koronavremena.

Spremim se gotovo uvjek neplanirano (za kraće destinacije) i ulogorujem se u neki hotel. Obilazim okolinu onda, istražujem, probam lokalne specijalitete i sl.

Voljela bi otići iz Sarajeva na Prokoško tako. Je li bio neko na Prkoškom? I kako izgleda prenoćiti gore?
Bio sam ja vise puta, i opet cu. Meni nema ljepseg mjesta na planeti. :kez

A kako je prenociti - pa moj ti je savjet unajmi katun, jebiga imas krov nad glavom, spavas u suhom, nece te medjed smotat zajedno sa satorom k'o palacinku, i iskren savjet - ne idi samnom niposto. Mnogi su zazalili ... :haha :haha :haha

... i nikako sator. Gore se vrijeme promijeni u pola sata, udari kisa, grad, vjetar sve pocupa i baci te sa satorom u provaliju. I to sam gore dozivio ... :jupi
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Solo putovanja

Post Postao/la Ramzess »

Sarajka je napisao/la: 15 aug 2020, 13:13
carobnjak_N je napisao/la: 15 aug 2020, 13:11
zar nije jagnjetina paška ? to u stvari samo se ojagnji i odmah ga na ražanj :lupa
Kakva paška jagnjetina. Ništa ne valja. Milion je puta bolja u jablanici. Milion. Ja sam bila 2 nedelje. S društvom. No ne Zrće...mada sam vidjela i te orgije. Uglavnom, sir je odličan a jagnjetina je 3/10.
Kazu dalmatinci - Ne idem na Zrce gdje se pederi prce. :crni :crni :crni
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Putovanja”