Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Interijer, eksterijer, održavanje, adaptacije...
Moderator: CocoMa, Max
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Post Postao/la storm »

slika
Kuća je opremljena solarnim pločama, kompost toaletom i RV grijanim bojlerom za potpunu neovisnost o komunalnim uslugama
Piše: D&D

Bilo je samo pitanje vremena kada će se Ikea pridružiti globalnom trendu Tiny Home. Švedski se gigant udružio s tvrtkama Vox Media i dizajnirao vlastitu mini kuću površine 17 četvornih metara. Opremljena je, naravno, Ikeinim proizvodima, kojoj pametan dizajn za male domove nije stran. Vođena vlastitom strategijom održivosti People & Planet Positive, Ikea daje prednost dizajnu s malim utjecajem na okoliš. U skladu s tim, za izradu kućice angažiran je američki graditelj malih domova ESCAPE i njihov model kuće Vista Boho XL koji je opremljen solarnim pločama, kompost toaletom i RV grijanim bojlerom za potpunu neovisnost o komunalnim uslugama.

slika
Vox Creative
slika
Vox Creative
slika
Vox Creative
slika
Vox Creative
slika
Vox Creative
"Bilo je to logično udruživanje", rekao je osnivač ESCAPE-a Dan Dobrowolski, koji je gradnju dovršio za manje od 60 dana. "Ikeini proizvodi se mogu pronaći u mnogim našim malim kućama diljem Amerike, jer odražavaju obnovljive, održive i reciklirane materijale koje rado ugrađujemo u strukturu kuće."

slika
Vox Creative
slika
Vox Creative
Ikein dizajner Abbey Stark interijer kuće je pretvorio u izložbu Ikeinih održivih, višenamjenskih i energetski učinkovitih proizvoda kako bi prostor učinio funkcionalnim i lijepim.


slika
Vox Creative
slika
Vox Creative
slika
Vox Creative
slika
Vox Creative
"Razmišljanje o multifunkcionalnosti u prostoru je krucijalno", rekao je Stark, koji je NORDEN stol postavio u srce doma, gdje funkcionira kao radni prostor i stol za blagovanje s ugrađenom pohranom, a može se i preklopiti kad se ne koristi.

"Želio sam stvoriti prostor koji je ukorijenjen u skandinavskom dizajnu s neutralnom paletom bijele i crne boje, i puno svijetlog drva", nastavlja Stark.

slika
Vox Creative
slika
Vox Creative
slika
Vox Creative
Kuhinja je opremljena prijenosnom indukcijskom pločom za kuhanje TILLREDA koja se lako može pohraniti kad se ne koristi. Ploča SKOGSÅ od punog drveta i furnira izrađena je od cijelog stabla - uključujući grane i grančice, što znači minimalno otpada.

slika
Vox Creative
slika
Vox Creative
slika
Vox Creative
slika
Vox Creative
slika
Vox Creative
slika
Vox Creative
Kupaonica koja se nalazi uz kuhinju opremljena je VILTO postoljem za ručnike izrađenim od 100% obnovljivih materijala, slavinom HAMNSKÄR s malim protokom vode i visećim spremištem NORDRANA koje su kukičali obrtnici u Vijetnamu pod uvjetima poštene trgovine. S druge strane fotografije je tuš kabina s BROGRUND termostat mješalicom koja štedi vodu.

slika
Vox Creative
slika
Vox Creative
Izradu projekta Tiny Home Ikea je započela krajem 2019. godine, a dovršila u travnju 2020. Isprva je kuća trebala imati turneju po Americi, ali su zbog pandemije svi planovi otpali. Vox Creative je zato projekt pretvorio virtualnom šetnjom ovim malenim domom.
1
1 slika
MunDzi
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4421
Postovi: 2114
Pridružen/a: 28 jul 2020, 14:05

Re: Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Post Postao/la MunDzi »

Divno, krasno.

Samo par malih pitanja.

Gdje drze cipele, odjecu, jakne, serpe, tepsije, itd..?

Gdje im stane masina za ves, susilica, frizider, zamrzivac...?

Peskiri, posteljine, prekrivaci...?

Mikser, sokovnik, masina za kafu, pretis lonac, slow cooker, food processor,.....?

I na kraju, gdje stane porodica ili samo par ili samo jedna osoba?
0
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Post Postao/la Atomic »

Taman za mene 😀👍
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Post Postao/la storm »

MunDzi je napisao/la: 24 jan 2021, 17:24 Divno, krasno.

Samo par malih pitanja.

Gdje drze cipele, odjecu, jakne, serpe, tepsije, itd..?

Gdje im stane masina za ves, susilica, frizider, zamrzivac...?

Peskiri, posteljine, prekrivaci...?

Mikser, sokovnik, masina za kafu, pretis lonac, slow cooker, food processor,.....?

I na kraju, gdje stane porodica ili samo par ili samo jedna osoba?
Ja ovo vidim više kao vikendicu, a ne ozbiljno mjesto za život...
a ako već, samo za jednu osobu, ili dvije nevjerojatno složne :D
Te naravno lifestyle bez zaliha u vidu 47 kila smrznutog mesa, džakove brašna i šećera, dva kanistera ulja, i 4 gajbe krompira :D
0
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Post Postao/la Dina »

Ja s godinama sve više naginjem minimalizmu... Mogu se zamisliti u ovakvoj kućici :zaljub
2
1 slika 1 slika
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22352
Postovi: 17072
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Post Postao/la Russki »

Odlična je!
0
abysmal depths are flooded
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Post Postao/la Socrates »

Sumnjam da bih ja u ovo mogao stati.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Post Postao/la Hannibal »

mi na selu imamo onu brvnaru sto se gotova kupi, ljudi ti je samo istovare dje hoces, milijon puta sam zakacijo glavom u stok ☹
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
MunDzi
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4421
Postovi: 2114
Pridružen/a: 28 jul 2020, 14:05

Re: Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Post Postao/la MunDzi »

Vala ja za sebe mislim da sam minimalista, jer zaista nista ne drzim u kuci a da mi ne treba.
I stalno nesto bacam iz kuce.

Ali meni bi ovo bilo potjesno.
Mozda i ne ako bih sama tu zivjela.

Ma lazem. Ne bih mogla tu ni sama.
Prvu bih tus kabinu razbucala i rekla ne mere se ovdje insan ni kako treba naguziti.
Pravi vecu kabinu ili batali cijelu kucicu. :tersy
2
2 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Post Postao/la Heidi »

Samo sa tockovima.
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Post Postao/la Hannibal »

Heidi je napisao/la: 24 jan 2021, 20:41 Samo sa tockovima.
ne bi ti znala ovo vozit, bolji ti je onaj vw bgm
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Post Postao/la Sarajka »

Definitivno nije za svakodnevno življenje. Previše je skučen prostor da bi se duže od par dana osjećala prijatno.
Ali za vikendicu je odlična!
0
A sad adio :sara
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Post Postao/la Polaris »

Jesu li to one kuce za off the grid zivljenje?
Valjda se tako to kaze??
0
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Post Postao/la Xeno »

Moderno opremljen kontejner.
2
1 slika 1 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Post Postao/la Polaris »

Jeste, dobro sam rekla
0
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Post Postao/la Polaris »

Xeno je napisao/la: 24 jan 2021, 21:26 Moderno opremljen kontejner.
Ja sam gledala kako bukvalno one velike kontejnere za transport pretvore u dom za zivljenje
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Samoodrživa, neovisna i lijepa: Ikeina prva samoodrživa mala kuća od 17 kvadrata

Post Postao/la Hannibal »

babo prodaje kontenjer za stanovanje, ima par kreveta u njemu, koristili ga gradjevinski radnici, 2500 za forumase. eto ako nekom treba nek se javi
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Odgovori

Natrag na “Dom... kuća/stan”