Uređenje doma

Interijer, eksterijer, održavanje, adaptacije...
Moderator: CocoMa, Max
Avatar
Bella_
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6673
Postovi: 3487
Pridružen/a: 21 aug 2020, 08:19

Re: Uređenje doma

Post Postao/la Bella_ »

Uslikat ću kad bude gotovo :sara
3
3 slika
"Kimsenin fark edemeyeceği detayları görmeyi çok severim."
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Uređenje doma

Post Postao/la storm »

dmr je napisao/la: 20 okt 2020, 10:33
Mehaning je napisao/la: 20 okt 2020, 08:51

Radioaktivnost je prirodna pojava... :meha2

Mada za granit to prvi put čujem... :ovaj
Svaki (građevinski) materijal je manje ili vise radioaktivan, jer to kako kazes i jeste prirodna pojava. Zavisi od sastava rude, gdje je iskopan, kako je obrađivan i tako.
Evo neke mjerenje instituta u Srbiji, vidis kako se razlikuje zracenje. Do vrijednosti 1 je dozvoljeno za gradnju, preko 2 mislim da ne ide ni za nasipanje puteva. Mislim ne bi smjelo a sad :fiju
Ovdje su sagradili pola regije sa blokovima, prešanim od pepela iz TE Šoštanj...
Nakon par desetljeća skontali da je izuzetno povišena radioaktivnost :lupa
Da ne pričam o azbestu u salonit pločama...
Dobro smo ikako živi :oo
1
1 slika
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Uređenje doma

Post Postao/la dmr »

Evo kod mene je ovako :ddk

slika
10
4 slika 4 slika 1 slika 1 slika
:rolka
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Uređenje doma

Post Postao/la dmr »

slika je s neta, da ne bude zabune :keke
3
1 slika 1 slika 1 slika
:rolka
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Uređenje doma

Post Postao/la Mehaning »

dmr je napisao/la: 20 okt 2020, 11:19 slika je s neta, da ne bude zabune :keke
Znamo da to nisi jučer postavljao... :ovaj

Bio si na forumu... :valja
2
1 slika 1 slika
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Uređenje doma

Post Postao/la Ramzess »

Bella_ je napisao/la: 20 okt 2020, 09:25 Treba mi mišljenje.
Imamo dosta mjesta ne izkoristenog ispod stepenica, kad god mi nešto treba moram paziti na glavu, da se ne bubnem. Onda prašina stalno se mora cistiti.
A nemamo mjesta gdje ostaviti jakne, obuću, šalove, kape...osim vješalica ili pod.
Pa hoćemo da napravimo ormar ispod stepenica, za jakne, obuću...
Ehhh, jel’ bolje ovako kao na slici br.1, znaci ormar malo unutra udubljen ispod stepenica ili kao na slici br.2, skroz zatvoriti prostor, ovako koso.
Meni se vise sviđa br.1, gdje imam pune visine nego ovako koso, ali me interesuju i vaša mišljenja.


slika


slika
Opcija 2 ... to su razlicita stepenista. :malagani
0
Avatar
Bella_
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6673
Postovi: 3487
Pridružen/a: 21 aug 2020, 08:19

Re: Uređenje doma

Post Postao/la Bella_ »

:face :sunja
0
"Kimsenin fark edemeyeceği detayları görmeyi çok severim."
Avatar
Lana
PRO behar
PRO behar
Reactions: 19233
Postovi: 13100
Pridružen/a: 03 aug 2020, 07:54

Re: Uređenje doma

Post Postao/la Lana »

dmr je napisao/la: 20 okt 2020, 10:48 Evo kod mene je ovako :ddk

slika
Ovako nesto ja hocu da uradim.

I to kako korisno :oo
0
Moraš da istreniraš svoj um da bude jači od tvojih osjećanja,ili ćeš izgubiti samog sebe.
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Uređenje doma

Post Postao/la Malena »

Ne znam za vas ali meni ovo nikakve logike nema :malagani
Čitam danas prijedlozi za uređenje interijera u jesenjim tonovima. Hajd ok boje i sve, al gdje uguraše tv u ćošak pa još cvijeće ispred :face



201028136.8_mn.jpg
0
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Uređenje doma

Post Postao/la storm »

Malena je napisao/la: 29 okt 2020, 18:39 Ne znam za vas ali meni ovo nikakve logike nema :malagani
Čitam danas prijedlozi za uređenje interijera u jesenjim tonovima. Hajd ok boje i sve, al gdje uguraše tv u ćošak pa još cvijeće ispred :face




201028136.8_mn.jpg
Hmmm vidio sam ovo već.
Filozofija tih obitelji... Dnevni boravak je za druženje, da obitelj sjedne zajedno, upali se kamin i sve tako... Tv se pali da se pogleda nešto tek... Sekundarni entertainment
0
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Uređenje doma

Post Postao/la Heidi »

slika

Lijepe boje
2
2 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
grunf
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 786
Postovi: 694
Pridružen/a: 31 okt 2020, 08:31

Re: Uređenje doma

Post Postao/la grunf »

Bella_ je napisao/la: 20 okt 2020, 09:25 Treba mi mišljenje.
Imamo dosta mjesta ne izkoristenog ispod stepenica, kad god mi nešto treba moram paziti na glavu, da se ne bubnem. Onda prašina stalno se mora cistiti.
A nemamo mjesta gdje ostaviti jakne, obuću, šalove, kape...osim vješalica ili pod.
Pa hoćemo da napravimo ormar ispod stepenica, za jakne, obuću...
Ehhh, jel’ bolje ovako kao na slici br.1, znaci ormar malo unutra udubljen ispod stepenica ili kao na slici br.2, skroz zatvoriti prostor, ovako koso.
Meni se vise sviđa br.1, gdje imam pune visine nego ovako koso, ali me interesuju i vaša mišljenja.


slika


slika
Vecina ozljeda se dogadja kod kuce. Vise je ljudi vrat slomilo silazeci niz ovakve stepenice nego u svim saobracajnim nesrecama na cesti. Padovi niz stepenice mogu uzrokovati ozbiljne povrede. Ovdje ne govorimo samo o starijim osobama i maloj djeci koja se vole penjati i istrazivati, mladji i okretni isto tako znaju da se polome, da li zbog klizavih carapa, alkohola, zurbe ili kopiranja akrobatskih scena iz filmova za odrasle, potpuno je nevazno.

Za one koji odluce da zive u kuci na sprat, a zele da izbjegnu urlanje usred noci i posjete bolnicama i odjelima hitne pomoci jedan savjet:ugradite sigurnosne ograde za malu djecu na dnu i vrhu stepenista, upotrebite materijal za stepenice koji nije klizav, ili pricvrstite gumene podloge, ali najsigurnija opcija je da znatizeljnu djecu i starije sa viskom energije ne ostavljate bez nadzora.

Ako se nedaj boze nezgoda ili nesto slicno ipak dogodi, to znaci da nisu bili dobro zavezani lisicama u ormaru napravljenom ispod stepenica.
1
1 slika
StarosjediJoci, الوطنيونوو Bosamci i Herzegowci

Cuvajte se

Straиog utiЦaja!
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Uređenje doma

Post Postao/la Heidi »

Zaljubila sam se :oho

Razmisljala sam da nadjem neki stari i pokusam nacrtati ptice i cvijece, ali se bojim da je to prevelik zalogaj za mene.


slika
1
1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Uređenje doma

Post Postao/la Iskra »

Ogledala mogu bitno promijeniti prostor u kojem boravite.

Iako možda mislite da se samo radi o reflektivnom komadu stakla, ogledala mogu vašem domu dati dašak elegancije te osvježiti prostor. U nastavku donosimo tri razloga zbog kojih biste dom trebali ispuniti ogledalima.

Osvjetljavaju dom
Ogledala reflektiraju svjetlost i samim time osvježavaju i osvjetljavaju vaš dom. Ujednačena distribucija svjetla u prostoru također može učiniti da vam doma izgleda veće i prostranije. Stoga, ako volite dobro osvjetljene prostore, ogledala su vaši saveznici.


Unose pozitivu
Baš zato što reflektiraju svjetlo i tako prostor čine svjetlijim, ogledala unose i pozitivne “vibre” u prostor. Stoga, ako smatrate da vašem domu nedostaje pozitive i dobre energije, dodajte u prostor nekoliko ogledala.

Poboljšavaju izgled interijera
Dom će sigurno izgledati profinjeno i lijepo kada u njemu ima puno ogledala. Velika ili mala, bilo koje veličine, ogledala će svakako poboljšatiizgled interijera. Stoga ako želite takav profinjeni interijer, kupite nekoliko ogledala. Birajte elegantne dizajne koji se dobro uklapaju u svaki interijer, piše Pinkvilla.
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Uređenje doma

Post Postao/la Iskra »

Ogledala mogu bitno promijeniti prostor u kojem boravite.

Iako možda mislite da se samo radi o reflektivnom komadu stakla, ogledala mogu vašem domu dati dašak elegancije te osvježiti prostor. U nastavku donosimo tri razloga zbog kojih biste dom trebali ispuniti ogledalima.

Osvjetljavaju dom
Ogledala reflektiraju svjetlost i samim time osvježavaju i osvjetljavaju vaš dom. Ujednačena distribucija svjetla u prostoru također može učiniti da vam doma izgleda veće i prostranije. Stoga, ako volite dobro osvjetljene prostore, ogledala su vaši saveznici.


Unose pozitivu
Baš zato što reflektiraju svjetlo i tako prostor čine svjetlijim, ogledala unose i pozitivne “vibre” u prostor. Stoga, ako smatrate da vašem domu nedostaje pozitive i dobre energije, dodajte u prostor nekoliko ogledala.

Poboljšavaju izgled interijera
Dom će sigurno izgledati profinjeno i lijepo kada u njemu ima puno ogledala. Velika ili mala, bilo koje veličine, ogledala će svakako poboljšatiizgled interijera. Stoga ako želite takav profinjeni interijer, kupite nekoliko ogledala. Birajte elegantne dizajne koji se dobro uklapaju u svaki interijer, piše Pinkvilla.
0
Odgovori

Natrag na “Dom... kuća/stan”