Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

O portalima, FB, instagram, i ostalim vladarima današnjice...
Moderator: Max
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la Socrates »

Ne može se zaustaviti progres.

Stroga kontrola, ali ne zabrana.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la Miss Y. »

pravila nagrade i kazne uvijek treba da je prisutna.
roditelji su popustiljivi, nisu ukljuceni ne razgovaraju, a niti uče djecu postovanju pa djeca uzimaju maha.
moja to nema.

neki dan priča da njena drugarica iz razreda ima decka od 18g iz BG, s kojim se vidja video pozivom i prica na tel, pokazivala im snimke i poruke
ja sam sva pretrnula. :sok

komentar ove moje je bio izmedju ostalog Ja sam je pitala kako može da mami ne kaže? :)
puno je vazan odnos i razgovor, da dijete ima puta da vam se otvori, ali i da zna da mora poštovati zabrane i da je to za njihovo dobro.
1
1 slika
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la Socrates »

Bila je nedavno frka oko one Ukrajinke i šta kćerci od 9-10 dopušta na društvenim mrežama. :hm
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la Polaris »

Socrates je napisao/la: 31 maj 2021, 12:21 Bila je nedavno frka oko one Ukrajinke i šta kćerci od 9-10 dopušta na društvenim mrežama. :hm
Jel to ona sto se kao udala za djecaka, njoj 8 njemu 13 godina...

0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la Socrates »

Ariel je napisao/la: 31 maj 2021, 13:14
Socrates je napisao/la: 31 maj 2021, 12:21 Bila je nedavno frka oko one Ukrajinke i šta kćerci od 9-10 dopušta na društvenim mrežama. :hm
Jel to ona sto se kao udala za djecaka, njoj 8 njemu 13 godina...
Meni se čini da je to ta. Ne znam za udaju, samo znam da joj je mama dozvolila da kao "bude u vezi" sa tim dječakom i da kćerku šminka kao da je odrasla.

Mama je očigledno za zatvora. Takvima treba pogasiti sve što se može pogasiti, a djecu im oduzimati. Mislim da bi joj u Kanadi već oduzeli.
2
2 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la Polaris »

Socrates je napisao/la: 31 maj 2021, 13:18
Ariel je napisao/la: 31 maj 2021, 13:14

Jel to ona sto se kao udala za djecaka, njoj 8 njemu 13 godina...
Meni se čini da je to ta. Ne znam za udaju, samo znam da joj je mama dozvolila da kao "bude u vezi" sa tim dječakom i da kćerku šminka kao da je odrasla.

Mama je očigledno za zatvora. Takvima treba pogasiti sve što se može pogasiti, a djecu im oduzimati. Mislim da bi joj u Kanadi već oduzeli.
Nisu za svakoga djeca. Ovoj su ocito vazniji slava i novac nego dobrobit vlastitog djeteta .
1
1 slika
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la CocoMa »

Sinoć čitam u Belgiji postoje kutije, poput poštanskog sanduceta, sa prozorom ..Roditelji koji ne žele svoju bebu, mogu je tu ostaviti, anonimno..Da ne ostavljaju po cesti i smeću... Tako socijalna služba i policija vide / saznaju da je tu beba i dođu po nju ..


Strahota... Šta sve nećemo vidjeti / cuti, doživjeti...

Od 2020 to postoji i do sada već 10 beba tu ostavljeno... :kme
2
1 slika 1 slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la Fatih »

CocoMa je napisao/la: 31 maj 2021, 14:41 Sinoć čitam u Belgiji postoje kutije, poput poštanskog sanduceta, sa prozorom ..Roditelji koji ne žele svoju bebu, mogu je tu ostaviti, anonimno..Da ne ostavljaju po cesti i smeću... Tako socijalna služba i policija vide / saznaju da je tu beba i dođu po nju ..


Strahota... Šta sve nećemo vidjeti / cuti, doživjeti...

Od 2020 to postoji i do sada već 10 beba tu ostavljeno... :kme
To u USA postoji vec duze vrijeme ("Safe Heaven"). Mozes dijete da ostavis pred bolnicom, policijckom stanicom, vatrogasnom stanicom, crkvom, itd., bez da te bilo ko pita ko si (morali si to to odluciti jer bi onda svakoga bilo strah da ostavi bebu tu), zasto ne zelis bebu, itd.

Zvuci strasno, ali bez toga, alternativa kojoj cesto pribjegavaju majke (cak i uz ovaj zakon) koje ne zele novorodjencad, je mnogo strasnija.
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la CocoMa »

Facebook i Instagram pooštrit će ograničenja koja se odnose na podatke o tinejdžerima kako ih firme ne bi mogle koristiti za usmjeravanje oglasa ka toj populaciji, saopćila je matična kompanija platforme, Meta.

Kako navodi Guardian, od februara oglašivači više neće moći vidjeti spol mladih korisnika ili vrstu njihovih postova kao način usmjeravanja oglasa na tu kategoriju, rekli su u kompaniji, prenosi Tanjug.

Meta je, također, potvrdila da će u martu biti uvedene nove kontrole koje će tinejdžerima omogućiti da uđu u podešavanja obje aplikacije i izaberu da “manje vide“ određene vrste reklama.

Neprikladni oglasi mogu izazvati štetu

Kako je navedeno, zahvaljujući pojačanim ograničenjima, samo starost i lokacija korisnika će se koristiti za prikazivanje reklama.

Mnogi aktivisti koji se bave sigurnošću na mreži kažu da platforme društvenih mreža moraju učiniti više da kontroliraju vrste reklama koje se prikazuju mlađim korisnicima, dodavši da neprikladni oglasi mogu izazvati isto toliko štete kao i uvredljivi sadržaji koje postavljaju drugi korisnici.

Meta je ranije uvela ograničenja koja sprečavaju oglašivače da ciljaju tinejdžere s oglasima na osnovu njihovih interesa i aktivnosti.

Iz kompanije poručuju da su najnovija ažuriranja došla kao posljedica istraživanja o ovom pitanju i stručne analize, kao i globalne regulative.

IZVOR: AGENCIJE
0
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la Malena »

Moji nemaju. Cura ima profil, ali cura ima i haman 19 godina :zaljub
Srednji je skoro napunio 13, ali nema i neće još imati profile na društvenim mrežama jer smo se tako dogovorili, prije 15 godina ništa. Samo korištenje mobilnog je ograničeno i pod našim je nadzorom.
Najmanji i nema još uvijek svoj uređaj, povremeno mu dozvolim tablet da se malo poigra, ali vjerovali ili ne, igrice koje on igra su tako kreativne i tako dobre da sam često iznenađena kako ne traži one neke akrepe i gluposti.
Više se igra s plastelinom i crta.
Moja djeca ne prate trendove, ali i ne traže da budu u trendu. Ono su što oni žele da budu.
1
1 slika
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la CocoMa »

Mene iskreno fasciniraju djeca koja ne koriste drustvene mreze..i svaka im cas kao I njihovim roditeljima.. :apl
0
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la Malena »

CocoMa je napisao/la: 18 jan 2023, 08:13 Mene iskreno fasciniraju djeca koja ne koriste drustvene mreze..i svaka im cas kao I njihovim roditeljima.. :apl
Vjeruj mi, nekad ni ja sama ne razumijem kako ih ne privlači toliko ta tehnologija u smislu da dangube. Vole informatiku i to im je interesantno, praviti programe, raditi tabele, istraživati, u sklopu domaće zadaće vrlo rado rade, ali da sad nešto se glupiraju :nope
Baš mi je srednji prošle godine pričao kako njegovi drugari imaju profile na tiktoku i kako snimaju video klipove i postavljaju i kao oni nešto su face, ovaj moj ono blijedo "mama, jelde da je to bezveze?!" :zaljub

Moji momci vole izaći vani, trčati, ganjati loptu, voziti biciklo, glupirati se vani. Njima je boravak u kući kao u zatvoru. Ovo vrijeme zime i padavina, to je njima depresija katastrofa. Maštaju o proljeću i već kuju planove šta treba dotegnuti na biciklima, gume provjeriti, napuhati, lance podmazati... majke mi kao da pripremaju veliki servis :haha
1
1 slika
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la CocoMa »

To je pravo djetinstvo..Vani provoditi vrijeme, čim to mogucnost dozvoli.👍( Bar ja tako mislim )❤
1
1 slika
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la Miss Y. »

niko ne prica o igricama, online.
tu su chatovi jako opasni. gledala sam emisiju gdje pedofili djecu bas na tim chatovima navode na strahote.
narocito dječake.
1
1 slika
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la Xeno »

Ako je ispravan odgoj, nista od tih stvari nije opasno.
Danas se iskrivila percepcija ispravnosti, pa se cude kad se nesto dogodi.
0
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la Malena »

Xeno je napisao/la: 19 jan 2023, 21:37 Ako je ispravan odgoj, nista od tih stvari nije opasno.
Danas se iskrivila percepcija ispravnosti, pa se cude kad se nesto dogodi.
Ček ček... da te skontam šta je pisac htio da kaže :ovaj

Ako sam te dobro skontala, tebi je "ispravno" da dijete prvenstveno provodi skoro svo svoje slobodno vrijeme na nekom od tehničkih uređaja?
"Ispravan odgoj" smatraš onaj odgoj koji dozvoljava takvo ponašanje i ne misli ga mijenjati?
"Ispravna percepcija" je ono gledište kojem nije strano ni zabrinjavajuće kada dijete komunicira s nepoznatim osobama putem mobilnih uređaja i ni malo ne doživljava iskorištavanje tog djeteta na bilo koji način?
"Danas se iskrivila percepcija ispravnosti, pa se čude kad se nešto dogodi." - molim te da mi malo pojasniš ovu rečenicu jer stvarno ne kontam :malagani
0
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22343
Postovi: 17061
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la Russki »

Malena je napisao/la: 18 jan 2023, 07:58 Moji nemaju. Cura ima profil, ali cura ima i haman 19 godina :zaljub
Srednji je skoro napunio 13, ali nema i neće još imati profile na društvenim mrežama jer smo se tako dogovorili, prije 15 godina ništa. Samo korištenje mobilnog je ograničeno i pod našim je nadzorom.
Najmanji i nema još uvijek svoj uređaj, povremeno mu dozvolim tablet da se malo poigra, ali vjerovali ili ne, igrice koje on igra su tako kreativne i tako dobre da sam često iznenađena kako ne traži one neke akrepe i gluposti.
Više se igra s plastelinom i crta.
Moja djeca ne prate trendove, ali i ne traže da budu u trendu. Ono su što oni žele da budu.
hahah to volim čut i ja sam ko i tvoja djeca, već evo mjesec dana dumam kakav servis uradit na biciklu, pa dal ga prodat i uzet novi, šta treba zamjeniti i sl i razbih ja glavu razmišljajući o tome
0
abysmal depths are flooded
Odgovori

Natrag na “Društvene mreže, mediji, portali”