Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

O portalima, FB, instagram, i ostalim vladarima današnjice...
Moderator: Max
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7807
Postovi: 4556
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la Malena »

Joj šuti, slomi me s pričom koje gume mu trebaju i nekakvo specijalno ulje traži za lanac pa trebaju šarafi da se dotegnu, a za rođendan dobio od jarana naku spravicu što se namontira valjda na dinamu pa pokazuje koliko km vozi :malagani slomi
0
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Djeca mlađa od 13 godina i društvene mreže

Post Postao/la Xeno »

Malena je napisao/la: 20 jan 2023, 15:32
Xeno je napisao/la: 19 jan 2023, 21:37 Ako je ispravan odgoj, nista od tih stvari nije opasno.
Danas se iskrivila percepcija ispravnosti, pa se cude kad se nesto dogodi.
Ček ček... da te skontam šta je pisac htio da kaže :ovaj

Ako sam te dobro skontala, tebi je "ispravno" da dijete prvenstveno provodi skoro svo svoje slobodno vrijeme na nekom od tehničkih uređaja?
"Ispravan odgoj" smatraš onaj odgoj koji dozvoljava takvo ponašanje i ne misli ga mijenjati?
"Ispravna percepcija" je ono gledište kojem nije strano ni zabrinjavajuće kada dijete komunicira s nepoznatim osobama putem mobilnih uređaja i ni malo ne doživljava iskorištavanje tog djeteta na bilo koji način?
"Danas se iskrivila percepcija ispravnosti, pa se čude kad se nešto dogodi." - molim te da mi malo pojasniš ovu rečenicu jer stvarno ne kontam :malagani
Nisi ti to nesto dobro :hm

Po opste dobro, djeca, a ni odrasli ne bi trebali trositi slobodno vrijeme fokusirani stalno na jednu stvar i napraviti konstantu u tome, koja god to bila.
Tehnologija, igrice i socijalne mreze su tu, htjeli mi to ili ne. Uz to danasnje generacije odrastaju i to im je vid zabave, kao sto smo i mi uz cekice, zemlju i drvene kucice.
I pojam "dijete" je rastezljiv. Nemaju djeca od 5 i 15 godina isti fokus zanimacije i interesa kao vid zabave, prema tome varira i nivo malicioznosti.
Da li ce dijete koristiti online platforme i chatove i u kolikoj mjeri provoditi vrijeme na nekom od uredjaja je do roditelja i njihove sposobnosti vaspitanja i sprovodjenja monitoringa, fizickog ili tehnickog.

Nije rijetkost da im se pusti na volju, neko da bi odmorio mozak, neko jer ni sam nije svjestan sta se moze desiti, smatrajuci sve to normalnim, bez ikakvog nadozra, kontrole, i na koncu autoriteta.
Majke su odavno pocele sebi radjati gospodare.
0
Everyone's got a theory about the bitter one
Odgovori

Natrag na “Društvene mreže, mediji, portali”