PC troubleshooting

Kompjuter, notebook, programi, pretraživači, aplikacije, korisni linkovi...
Moderator: Fatih,
Gudi
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 709
Postovi: 1081
Pridružen/a: 29 jul 2020, 20:57

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Gudi »

Ja neki dan morao steliti drajvere za USB 3.0
0
test 👾
Avatar
Arslan_11
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17249
Postovi: 9596
Pridružen/a: 15 aug 2020, 09:02

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Arslan_11 »

Ako se radi o win10, on to obicno odradi sve sam. Cesto recimo na support stranici neke maticne kada izaberes OS win10 uopste nemas drivere da skines, osim recimo drivera za audio. Zato je meni Win10 super, pogotovo kada su laptopi u pitanju.
0
Stop askin' me questions, I just wanna feel alive
Until I die!
Gudi
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 709
Postovi: 1081
Pridružen/a: 29 jul 2020, 20:57

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Gudi »

Arslan_11 je napisao/la: 17 aug 2020, 09:40 Ako se radi o win10, on to obicno odradi sve sam. Cesto recimo na support stranici neke maticne kada izaberes OS win10 uopste nemas drivere da skines, osim recimo drivera za audio. Zato je meni Win10 super, pogotovo kada su laptopi u pitanju.
e ja baš za laptope drajvere morao steliti :haha
0
test 👾
Avatar
Arslan_11
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17249
Postovi: 9596
Pridružen/a: 15 aug 2020, 09:02

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Arslan_11 »

Moguce, imao sam relativno nov laptop gdje sam morao instalirati nesto, ali se ne mogu sjetiti sta. Prije si morao skidati negdje drugo driver za LAN ili Wi-fi da bi mogao bilo sta uraditi.
0
Stop askin' me questions, I just wanna feel alive
Until I die!
Gudi
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 709
Postovi: 1081
Pridružen/a: 29 jul 2020, 20:57

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Gudi »

Uradio zadnji update za Win10...WiFi poceo stekati... :haha
1
1 slika
test 👾
Avatar
scorpio
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4032
Postovi: 2876
Pridružen/a: 15 aug 2020, 17:39

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la scorpio »

Rajvosa je napisao/la: 17 aug 2020, 10:00
Arslan_11 je napisao/la: 17 aug 2020, 09:40 Ako se radi o win10, on to obicno odradi sve sam. Cesto recimo na support stranici neke maticne kada izaberes OS win10 uopste nemas drivere da skines, osim recimo drivera za audio. Zato je meni Win10 super, pogotovo kada su laptopi u pitanju.
e ja baš za laptope drajvere morao steliti :haha
Microsoft je to još sa XP om dobro odradio što se drivera tiče... XP je čini mi se imao driver i za frižider i šporet ako bude trebalo :kez... tako su nastavili i sedmicom, te desetkom... mada mi se znalo desiti da za neke gluposti treba malo potražiti driver, jer onaj generički ne radi kako treba :)

kako sam naveo, prvenstveno bih provjerio kablove (zna se desiti da napojna nema dovoljno snage za još jedan uređaj) , probao drugi pržač, live linux što neko reče...
0
samo malo provociram :crni
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la dmr »

Ima li ko Fritz!box i moju TV BH telecoma?
0
:rolka
Avatar
scorpio
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4032
Postovi: 2876
Pridružen/a: 15 aug 2020, 17:39

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la scorpio »

ne...
1
1 slika
samo malo provociram :crni
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Fatih »

Pokusaj ovo, ako vec nisi. Otidji na "Device manager" i izbrisi ga odatle, restartuj kompjuter (tada ce se automatski instalirati novi driver). Ako se ne nalazi na spisku, klikni na "view" i oznaci "show hidden device".

Ja sam to jednom uradio iz istog razloga. Iako je bio Win10, opticki drajv je samo tako nestao. Vjerovatno nakon nekog update-a.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Digla_da_kreči
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4226
Postovi: 3292
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:28

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Digla_da_kreči »

Kako da na skype utrnem opciju da mi ne iskacu ljudi u cosku kad se loguju. :palm Idu mi na zivce jer mi je ton ukljucen na racunaru pa svako malo mi zvoncka trnn zuhra je online now, trn trn sukrija je online now... :malagani
1
1 slika
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la dmr »

Just look for the "Contact comes online notification" toggle within settings, which is available just below the "Chat notifications" toggle. Once enabled, you'll get an alert whenever a contact comes online, and clicking the notification will take you to a chat window with that contact.
1
1 slika
:rolka
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Fatih »

dmr je napisao/la: 27 aug 2020, 20:28 Just look for the "Contact comes online notification" toggle within settings, which is available just below the "Chat notifications" toggle. Once enabled, you'll get an alert whenever a contact comes online, and clicking the notification will take you to a chat window with that contact.
"Govori srpski, da te ceo svet razume". :udri
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la dmr »

Samo potražite preklopku "Obavijest dolazi putem interneta putem obavijesti" unutar postavki koja je dostupna odmah ispod preklopnice "Obavijesti o chatu". Nakon omogućavanja, dobit ćete upozorenje svaki put kada kontakt dođe putem interneta, a klikom na obavijest odvest ćete se u prozor za razgovor s tim kontaktom.
2
1 slika 1 slika
:rolka
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la dmr »

Tek sad nece uspjeti :medzed
1
1 slika
:rolka
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Max »

Fatih je napisao/la: 27 aug 2020, 23:10
dmr je napisao/la: 27 aug 2020, 20:28 Just look for the "Contact comes online notification" toggle within settings, which is available just below the "Chat notifications" toggle. Once enabled, you'll get an alert whenever a contact comes online, and clicking the notification will take you to a chat window with that contact.
"Govori srpski, da te ceo svet razume". :udri
Ma bla bla bla

Prwtisni F13

Blabla
:mmm
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la SmokingMan »

Kako me zeza ovaj novi HDD od 2 TB, imam problema sa instaliranjem Win 10, samo da se hoće pokrenuti proces formatiranja (gdje sve zašteka) bilo bi mi lakše. Nadati se da sektori na disku nisu korumpirani, jer je ovo prethodno bio serverski HDD. Pravo bi mi bilo krivo jer jer HDD nije puno trošen ,barem kako se vidi po fizičkom izgledu, nije ni blizu ispucao onaj predviđen liftime od skoro 1.5 miliona radnih sati.
0
slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Fatih »

Trafalgar Law je napisao/la: 11 sep 2020, 08:08 Kako me zeza ovaj novi HDD od 2 TB, imam problema sa instaliranjem Win 10, samo da se hoće pokrenuti proces formatiranja (gdje sve zašteka) bilo bi mi lakše. Nadati se da sektori na disku nisu korumpirani, jer je ovo prethodno bio serverski HDD. Pravo bi mi bilo krivo jer jer HDD nije puno trošen ,barem kako se vidi po fizičkom izgledu, nije ni blizu ispucao onaj predviđen liftime od skoro 1.5 miliona radnih sati.
Jesi li pokusao da udjes u disk management i izbrises taj disk, da bi ga pokazalo kao "unused space"? Ako nisi uradi to, i instaliraj tamo. Opcija formatiranja ce ti se ponuditi odmah prije instalacije.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Odgovori

Natrag na “Informatika”