PC troubleshooting

Kompjuter, notebook, programi, pretraživači, aplikacije, korisni linkovi...
Moderator: Fatih,
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

PC troubleshooting

Post Postao/la Fatih »

Ako imate problema sa Vasim kompjuterom, iznesite problem ovdje, pa da mu uspostavimo dijagnozu i damo lijek. :oke
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la storm »

Bosfor je napisao/la: 28 jul 2020, 21:51 Ako imate problema sa Vasim kompjuterom, iznesite problem ovdje, pa da mu uspostavimo dijagnozu i damo lijek. :oke
Baš kontam, koliko je to sve napredovalo...prije ti vazda neki malware, spyware harao, usporavao, zbrku pravio...
sad tu os eliminira u hodu, ni ne znaš...
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Fatih »

storm je napisao/la: 28 jul 2020, 21:59
Bosfor je napisao/la: 28 jul 2020, 21:51 Ako imate problema sa Vasim kompjuterom, iznesite problem ovdje, pa da mu uspostavimo dijagnozu i damo lijek. :oke
Baš kontam, koliko je to sve napredovalo...prije ti vazda neki malware, spyware harao, usporavao, zbrku pravio...
sad tu os eliminira u hodu, ni ne znaš...
Da, vecinom je tako. Ja sada nemam nikakvu protekciju izvan windows-a. Medjutim, otvorio sam ovu temu, radi onih koji cesto sami sebi naprave havariju. :DD Jos se s vremena na vrijeme javljaju neki sa problemima. I naravno, upotreba android telefona je u velikoj mjeri smanjila te "prijave"
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Fatih »

I da, telefoni su sve veci, a laptopi sve manji... Mrzim to. :rola Tesko je sada naci 17,3" laptop sa dobrim specifikacijama, osim gejmerskih, gdje bezveze placam veliki dio cijene zbog super-duper graficke karte koja mi i nije bas potrebna.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la storm »

Bosfor je napisao/la: 28 jul 2020, 22:03
storm je napisao/la: 28 jul 2020, 21:59

Baš kontam, koliko je to sve napredovalo...prije ti vazda neki malware, spyware harao, usporavao, zbrku pravio...
sad tu os eliminira u hodu, ni ne znaš...
Da, vecinom je tako. Ja sada nemam nikakvu protekciju izvan windows-a. Medjutim, otvorio sam ovu temu, radi onih koji cesto sami sebi naprave havariju. :DD Jos se s vremena na vrijeme javljaju neki sa problemima. I naravno, upotreba android telefona je u velikoj mjeri smanjila te "prijave"
E u pravu si... ja fkt oko 10% vremena na internetu sad, provedem na laptopu....ostalo na smartphone...
A često bude 100% dnevno ma mobu :D
Ali neka, znam da si odličan na tom polju, može samo koristiti tu..
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Fatih »

storm je napisao/la: 28 jul 2020, 22:08
Bosfor je napisao/la: 28 jul 2020, 22:03

Da, vecinom je tako. Ja sada nemam nikakvu protekciju izvan windows-a. Medjutim, otvorio sam ovu temu, radi onih koji cesto sami sebi naprave havariju. :DD Jos se s vremena na vrijeme javljaju neki sa problemima. I naravno, upotreba android telefona je u velikoj mjeri smanjila te "prijave"
E u pravu si... ja fkt oko 10% vremena na internetu sad, provedem na laptopu....ostalo na smartphone...
A često bude 100% dnevno ma mobu :D
Ali neka, znam da si odličan na tom polju, može samo koristiti tu..
Ma vecina radi tako. Ali, mozda ipak nekom zatreba.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la storm »

Bosfor je napisao/la: 28 jul 2020, 22:10
storm je napisao/la: 28 jul 2020, 22:08

E u pravu si... ja fkt oko 10% vremena na internetu sad, provedem na laptopu....ostalo na smartphone...
A često bude 100% dnevno ma mobu :D
Ali neka, znam da si odličan na tom polju, može samo koristiti tu..
Ma vecina radi tako. Ali, mozda ipak nekom zatreba.
EEEE ali ima nešto.
Imam laptop, solidan još za moje potrebe...voli se pregrijati i tipkovnicu bih morao mijenjati...a i5 je srce...fino brzo ide, ali me to nervira...
Isplati se to raditi?
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Fatih »

Tipkovnicu su relativno jeftine. Pregrijavanje je u velikoj vecini slucaja rezultat neociscenih propelera za hladjenje i zatvorenje usisnog dijela za vazduh ( to sve za 15-ak minuta ocistis). Da li pomalojace "huci"
pri radu na zahtjevnijim aplikacijama? Ako da, to je to.

i5 je jako solidan procesor.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la storm »

Bosfor je napisao/la: 28 jul 2020, 22:26 Tipkovnicu su relativno jeftine. Pregrijavanje je u velikoj vecini slucaja rezultat neociscenih propelera za hladjenje i zatvorenje usisnog dijela za vazduh ( to sve za 15-ak minuta ocistis). Da li pomalojace "huci"
pri radu na zahtjevnijim aplikacijama? Ako da, to je to.

i5 je jako solidan procesor.
Pa da...kažem za moje potrebe, i5 je munjevit i dan danas...eh da nešto opako radim, vjerujem,ne bi bio dostatan...
Jest zuji, i ako ga malo pomjerim tada...ili prestane, ili još jače zuji ...pa udaram po njemu dok ne prestane :D
Ali oke na drugom sam sad...žao mi onoga samo baciti...barem da ga sredim i dam nekom ako bude trebalo.
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Fatih »

storm je napisao/la: 28 jul 2020, 22:30
Bosfor je napisao/la: 28 jul 2020, 22:26 Tipkovnicu su relativno jeftine. Pregrijavanje je u velikoj vecini slucaja rezultat neociscenih propelera za hladjenje i zatvorenje usisnog dijela za vazduh ( to sve za 15-ak minuta ocistis). Da li pomalojace "huci"
pri radu na zahtjevnijim aplikacijama? Ako da, to je to.

i5 je jako solidan procesor.
Pa da...kažem za moje potrebe, i5 je munjevit i dan danas...eh da nešto opako radim, vjerujem,ne bi bio dostatan...
Jest zuji, i ako ga malo pomjerim tada...ili prestane, ili još jače zuji ...pa udaram po njemu dok ne prestane :D
Ali oke na drugom sam sad...žao mi onoga samo baciti...barem da ga sredim i dam nekom ako bude trebalo.
Promjena zujanja pri pomjeranju je zbog HD. Ali, definitvno provjeri treba liga samo malo ocistiti. Naravno, ni slucajno ne bacati. :oke
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
blinkonce
Reactions:

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la blinkonce »

Bosfor je napisao/la: 28 jul 2020, 22:06 I da, telefoni su sve veci, a laptopi sve manji... Mrzim to. :rola Tesko je sada naci 17,3" laptop sa dobrim specifikacijama, osim gejmerskih, gdje bezveze placam veliki dio cijene zbog super-duper graficke karte koja mi i nije bas potrebna.
Ja sam sebi nedavno uzela poskup laptop kako bi mogla sims da igram i evo jos nisam sjela za laptop da odigram. Samo sam jednom usla da vidim jel radi, stopa li i to je to :D
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Fatih »

Blink♡Once je napisao/la: 28 jul 2020, 22:49
Bosfor je napisao/la: 28 jul 2020, 22:06 I da, telefoni su sve veci, a laptopi sve manji... Mrzim to. :rola Tesko je sada naci 17,3" laptop sa dobrim specifikacijama, osim gejmerskih, gdje bezveze placam veliki dio cijene zbog super-duper graficke karte koja mi i nije bas potrebna.
Ja sam sebi nedavno uzela poskup laptop kako bi mogla sims da igram i evo jos nisam sjela za laptop da odigram. Samo sam jednom usla da vidim jel radi, stopa li i to je to :D
Prodaji to, cijena im pada svake minute. Sta ce ti, ako ti "sjedi" i kupi prasinu? :djed
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
blinkonce
Reactions:

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la blinkonce »

Bosfor je napisao/la: 29 jul 2020, 01:24
Blink♡Once je napisao/la: 28 jul 2020, 22:49

Ja sam sebi nedavno uzela poskup laptop kako bi mogla sims da igram i evo jos nisam sjela za laptop da odigram. Samo sam jednom usla da vidim jel radi, stopa li i to je to :D
Prodaji to, cijena im pada svake minute. Sta ce ti, ako ti "sjedi" i kupi prasinu? :djed
Koristim ja njega samo ne igram sims :ooo
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Fatih »

Blink♡Once je napisao/la: 29 jul 2020, 09:06
Bosfor je napisao/la: 29 jul 2020, 01:24

Prodaji to, cijena im pada svake minute. Sta ce ti, ako ti "sjedi" i kupi prasinu? :djed
Koristim ja njega samo ne igram sims :ooo

Kupis laptop da igras SIMS... Mozes li prebaciti koju "stotku" na racun, vidim da se moze. :ha
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
blinkonce
Reactions:

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la blinkonce »

Bosfor je napisao/la: 29 jul 2020, 09:09
Blink♡Once je napisao/la: 29 jul 2020, 09:06
Koristim ja njega samo ne igram sims :ooo

Kupis laptop da igras SIMS... Mozes li prebaciti koju "stotku" na racun, vidim da se moze. :ha
Ma to kazem a inace nisam imala laptop nikad i ovo mi je prvi
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Fatih »

Blink♡Once je napisao/la: 29 jul 2020, 09:10
Bosfor je napisao/la: 29 jul 2020, 09:09


Kupis laptop da igras SIMS... Mozes li prebaciti koju "stotku" na racun, vidim da se moze. :ha
Ma to kazem a inace nisam imala laptop nikad i ovo mi je prvi
Super. Salim se ja. Iako su sada zavladli telefoni, neke stvari su jednostavno jos predaleko od mogucnosti da rade na njima.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: PC troubleshooting

Post Postao/la Max »

Kupio sam i ja neki HP-ov hiljadu nula nešta...

meni opet samo bio bitan ram.
kad sam vidio 12 gb sklopio posao sa čovjekom... on ga novog kupio u februaru, u martu korona ostane bez posla... i naletim na olx-u...
0
I say what I think, I think what I say
Odgovori

Natrag na “Informatika”