Kompjuteri/računari

Kompjuter, notebook, programi, pretraživači, aplikacije, korisni linkovi...
Moderator: Fatih,
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Kompjuteri/računari

Post Postao/la SmokingMan »

Ja sam sebi našao ovaj, svakako imam viška RAM.a, pa ću mu dodati, ako bude dovoljno slotova, još 8GB. Čisto da imam da ga umeržim sa ovim mojim i igram se sa postavkama Windows Servera. Trebat će mi svakako.

https://www.doper.ba/proizvod/racunar-h ... d-8gb-ram/
0
slika
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Kompjuteri/računari

Post Postao/la dmr »

mislim da sam ja ovu, jednu od mojih racunaljki kupio kod tih likova. i jos jedan hp all in one, curicama, 24 ili 27", ogroman
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
:rolka
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22278
Postovi: 16993
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Kompjuteri/računari

Post Postao/la Russki »

SmokingMan je napisao/la: 07 okt 2021, 15:17
Russki je napisao/la: 07 okt 2021, 12:32

Ja uzeo nedavno ovaj:

Računar HP Elite Desk 800 G1 SFF NS

Procesor: Intel Core i5-4570
3,200 GHz up to 3600

RAM: 8GB DDR3

HDD: 500 GB

Grafička: nVidia GeForce GT 1030

i monitor Samsung B2240

šta misliš valjal to šta ?
Ako nisi neko ko je spreman barem dati još para za RAM i bolji GPU, onda ti ne treba bolji. Za posao idealan. :cool
Ma kakve pare, neda mi se davat više para, i za ovo sam sa monitorom i sistemom vrisno pet i po glava
0
abysmal depths are flooded
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Kompjuteri/računari

Post Postao/la Fatih »

SmokingMan je napisao/la: 07 okt 2021, 15:20 Ja sam sebi našao ovaj, svakako imam viška RAM.a, pa ću mu dodati, ako bude dovoljno slotova, još 8GB. Čisto da imam da ga umeržim sa ovim mojim i igram se sa postavkama Windows Servera. Trebat će mi svakako.

https://www.doper.ba/proizvod/racunar-h ... d-8gb-ram/
Ovaj ima 4 slota i maksimum 32GB RAM. Solidan PC. Ja bih mu samo zamijenio HDD za neki manji SSD i jeftino dobijes jako dobar komp. :ok
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22278
Postovi: 16993
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Kompjuteri/računari

Post Postao/la Russki »

SmokingMan je napisao/la: 07 okt 2021, 15:20 Ja sam sebi našao ovaj, svakako imam viška RAM.a, pa ću mu dodati, ako bude dovoljno slotova, još 8GB. Čisto da imam da ga umeržim sa ovim mojim i igram se sa postavkama Windows Servera. Trebat će mi svakako.

https://www.doper.ba/proizvod/racunar-h ... d-8gb-ram/
I ja sam u doperu uzeo, uvijek tu kupujem. Smatram da imaju dobru robu.
1
1 slika
abysmal depths are flooded
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Kompjuteri/računari

Post Postao/la Fatih »

A, sto se tice same kupovine tice, OLX je najbolji. Meni je jednom trebao laptop nekih mjesec, dok mi iz USA ne stigne novi. Jako dobrih kompjutera ima, po jako dobrim cijenama. Kupio jedan za 500 KM, za 450 prodao kad mi je stigao moj. A, nije auto, pa da se moramo brinuti o velikim/malim servisima, itd. Jedino, treba cesto navracati da naletis na deal, koji nece uzeti preprodavci.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Kompjuteri/računari

Post Postao/la Fatih »

Russki je napisao/la: 07 okt 2021, 19:29
SmokingMan je napisao/la: 07 okt 2021, 15:20 Ja sam sebi našao ovaj, svakako imam viška RAM.a, pa ću mu dodati, ako bude dovoljno slotova, još 8GB. Čisto da imam da ga umeržim sa ovim mojim i igram se sa postavkama Windows Servera. Trebat će mi svakako.

https://www.doper.ba/proizvod/racunar-h ... d-8gb-ram/
I ja sam u doperu uzeo, uvijek tu kupujem. Smatram da imaju dobru robu.
Dope je dope. :ooo
2
2 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22278
Postovi: 16993
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Kompjuteri/računari

Post Postao/la Russki »

Fatih je napisao/la: 07 okt 2021, 19:32
Russki je napisao/la: 07 okt 2021, 19:29

I ja sam u doperu uzeo, uvijek tu kupujem. Smatram da imaju dobru robu.
Dope je dope. :ooo
Jbg brt, blizu mi trgovina pa sam često svraćao dok sam koristio PC k'o nenormalan.

Na OLXu sam samo jednom pazario monitor, prodao ga doduše, neki čovjek mi došao za pola sata da preuzme. Nikad brže u životu nisam ništa prodao.

Što se tiče USA, jesu li tamo računari i ostale zayebancije skuplje nego ovdje ?
0
abysmal depths are flooded
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Kompjuteri/računari

Post Postao/la Fatih »

Russki je napisao/la: 07 okt 2021, 19:35
Fatih je napisao/la: 07 okt 2021, 19:32

Dope je dope. :ooo
Jbg brt, blizu mi trgovina pa sam često svraćao dok sam koristio PC k'o nenormalan.

Na OLXu sam samo jednom pazario monitor, prodao ga doduše, neki čovjek mi došao za pola sata da preuzme. Nikad brže u životu nisam ništa prodao.

Što se tiče USA, jesu li tamo računari i ostale zayebancije skuplje nego ovdje ?
U USA je "tehnika" generalno jeftinija. Jedino, kada kupis nesti skuplje, nece ti se isplatiti ako moras na carinu. Ja ne moram. :meha3
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22278
Postovi: 16993
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Kompjuteri/računari

Post Postao/la Russki »

Fatih je napisao/la: 07 okt 2021, 19:39
Russki je napisao/la: 07 okt 2021, 19:35

Jbg brt, blizu mi trgovina pa sam često svraćao dok sam koristio PC k'o nenormalan.

Na OLXu sam samo jednom pazario monitor, prodao ga doduše, neki čovjek mi došao za pola sata da preuzme. Nikad brže u životu nisam ništa prodao.

Što se tiče USA, jesu li tamo računari i ostale zayebancije skuplje nego ovdje ?
U USA je "tehnika" generalno jeftinija. Jedino, kada kupis nesti skuplje, nece ti se isplatiti ako moras na carinu. Ja ne moram. :meha3
A mog'o si nam onda preko svojih kanala dobacit šta ovdje, pa da vel'ke pare uzmemo :D :D

Kul je to, dakle, kontam, da za neke realne pare možeš nešto fino uzeti. Kul.
1
1 slika
abysmal depths are flooded
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Kompjuteri/računari

Post Postao/la Fatih »

Russki je napisao/la: 07 okt 2021, 19:40
Fatih je napisao/la: 07 okt 2021, 19:39

U USA je "tehnika" generalno jeftinija. Jedino, kada kupis nesti skuplje, nece ti se isplatiti ako moras na carinu. Ja ne moram. :meha3
A mog'o si nam onda preko svojih kanala dobacit šta ovdje, pa da vel'ke pare uzmemo :D :D

Kul je to, dakle, kontam, da za neke realne pare možeš nešto fino uzeti. Kul.
Pa eto, pogledaj neke njihove stranice. Uporedi cijene istog prozvoda ovdje i tamo (a tamo vazda kod nekog snizenje), i bice ti jasno. :ok
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22278
Postovi: 16993
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Kompjuteri/računari

Post Postao/la Russki »

Fatih je napisao/la: 07 okt 2021, 19:43
Russki je napisao/la: 07 okt 2021, 19:40
A mog'o si nam onda preko svojih kanala dobacit šta ovdje, pa da vel'ke pare uzmemo :D :D

Kul je to, dakle, kontam, da za neke realne pare možeš nešto fino uzeti. Kul.
Pa eto, pogledaj neke njihove stranice. Uporedi cijene istog prozvoda ovdje i tamo (a tamo vazda kod nekog snizenje), i bice ti jasno. :ok
Hoću brt, čim nadokolim. Hvala ti :cool
0
abysmal depths are flooded
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Kompjuteri/računari

Post Postao/la SmokingMan »

Fatih je napisao/la: 07 okt 2021, 19:28
SmokingMan je napisao/la: 07 okt 2021, 15:20 Ja sam sebi našao ovaj, svakako imam viška RAM.a, pa ću mu dodati, ako bude dovoljno slotova, još 8GB. Čisto da imam da ga umeržim sa ovim mojim i igram se sa postavkama Windows Servera. Trebat će mi svakako.

https://www.doper.ba/proizvod/racunar-h ... d-8gb-ram/
Ovaj ima 4 slota i maksimum 32GB RAM. Solidan PC. Ja bih mu samo zamijenio HDD za neki manji SSD i jeftino dobijes jako dobar komp. :ok
Ma dobar je HDD dok koristi, nema tu škarta do posljednjeg obrtaja. :keke

Nekoliko ih staviš u pool na raid i extra. Mislim da imam 3X4 GB, sa ovim mogu zakucati na 20 GB.

Kontao sam da firmi u kojoj radim počnem pružati usluge skladištenja podataka. Napravim povoljan ugovor sa njima. Kada skupim para, kupim neki solidan NAS storage i radnu stanicu za 2-3 godine.
1
1 slika
slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Kompjuteri/računari

Post Postao/la Fatih »

Wannabe hakeru koji mi je usao u mail pod koji sam registrovan ovdje:

Dijete, ne zajebaji se. Ovaj mail i password za isti, su ionako "na izvolite" jer ga koristim svugdje gdje mi je svejedno da li ce neko da provali u njega, da dijeli ista u vezi njega i sl. Nije stvar u tome, nego je stvar u tome sto se info (password info za stranice gdje sam se registrovao ovim mailom), pojavio na crnoj "e-pijaci" informacija.

Kako znas da mi je ovaj mail nebitan? Sto da jeste? Ti to ne znas, a ipak si rovio (sto sam ja naravno vidio od samog pocetka, ali kontao sam, nas je forumas, pa se zeza).

Ja se NE ZEZAM niti me interesuju neciji login podaci. Mene interesuju ljudi. To mi je bio (pa i poprilicno ostao) posao.


Naredni put, kada primijetim bilo kakvu aktivnost oko mog maila ili drugih stranica gdje sam ga koristio, ZNACES DA ZNAM i obecajem ti da ti nece biti najsretniji momenat u zivotu. Casna pionirska! Bujrum opet, navrati.

P.S.

Molim vas ne pitajte me kome se obracam, necu reci. Zna on i znam ja. Dovoljno.
3
1 slika 1 slika 1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Kompjuteri/računari

Post Postao/la Iskra »

Ako se dobro sjećam, postoji pravilo kod ovakvih slučajeva, a na svojoj koži sam osjetila da se to pravilo često ne primjeni istina ja nisam ni prijavljivanje, ali ... kršenje pravila foruma, ...jasno ko dan.
Opali mu ban i cao.
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Kompjuteri/računari

Post Postao/la Fatih »

Iskra je napisao/la: 07 maj 2022, 06:20 Ako se dobro sjećam, postoji pravilo kod ovakvih slučajeva, a na svojoj koži sam osjetila da se to pravilo često ne primjeni istina ja nisam ni prijavljivanje, ali ... kršenje pravila foruma, ...jasno ko dan.
Opali mu ban i cao.
Ma... ban nije nista. Zelim da me testira i da vidi blefiram li.
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Kompjuteri/računari

Post Postao/la Iskra »

Fatih je napisao/la: 07 maj 2022, 07:18
Iskra je napisao/la: 07 maj 2022, 06:20 Ako se dobro sjećam, postoji pravilo kod ovakvih slučajeva, a na svojoj koži sam osjetila da se to pravilo često ne primjeni istina ja nisam ni prijavljivanje, ali ... kršenje pravila foruma, ...jasno ko dan.
Opali mu ban i cao.
Ma... ban nije nista. Zelim da me testira i da vidi blefiram li.
Evo da ga postedim svih muka, ako cita, ako ne, sigurna sam da će mu neko.prenijeti

Fatih ne blefira!

Al eto dobro bi bilo da se i sam u to uvjeri. 😁
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Informatika”