Saobracajna ne/kultura

Život na kotačima, limeni predmeti želja...
Moderator: Max
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Saobracajna ne/kultura

Post Postao/la Iskra »

Russki je napisao/la: 10 feb 2021, 06:09 jbn ti duga svjetla, zasljepi me, oko mi izbije, sve bih im gume izbušio bgm mal u rijeku nisam upo neki dan i to pješe
stockxpertcom_id5810171_size0.jpg
Saobraćajna pravila predstavljaju niz propisa – jedinstvenih pravila, kojima se reguliše ponašanje učesnika u saobraćaju kako bi se saobraćaj bezbjedno i nesmetano odvijao. Pravila saobraćaja, između ostalog, rešavaju razne moguće konfliktne situacije u saobraćaju na putevima, koje mogu nastati među učesnicima u saobraćaju.........



Dakle, kako se nosite sa situacijama u saobracaju? Postujete li propise? Sta vam smeta, kako se ponasate u kinfliktnim situacijama?
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Saobracajna ne/kultura

Post Postao/la lejlamo »

propise uglavnom poštujem.
poneko prekoračenje brzine, nepropisno parkiranje ili skretanje su sastavni dio vozačke svakodnevnice, ali se trudim da ih bude što manje.

smetaju mi ta spomenuta duga svjetla, priljepci koji ne drže odstojanje i smušeni vozači.
a reakcije, pa...ponekad opsujem, odmahnem ili samo progunđam.
imam razumijevanja za neke situacije koje se prosto dogode bez obzira na pažnju, tipa propadanje kočnice, proklizavanje i sl. pa dođe do blažeg sudara, or vatevr. ne dramim.
isto tako, zahvalim se na nekom lijepom gestu, kada me neko propusti i sl.
1
1 slika
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22401
Postovi: 17120
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Saobracajna ne/kultura

Post Postao/la Russki »

...voze se ovdje po gradiću s dugim svjetlima, pa nabace ona disko svjetla, stoka prava bgm, tacno ode u muriju i sve po dzepu udarat
0
abysmal depths are flooded
Avatar
smajlic
emoji hanuma
emoji hanuma
Reactions: 31411
Postovi: 19299
Pridružen/a: 27 jul 2020, 08:29

Re: Saobracajna ne/kultura

Post Postao/la smajlic »

ja sav bijes koji drzim u sebi izbacim tokom voznje
ne znam je li to dobro ili lose i sta bi psihijatar na sve to rek'o ali meni bude dobro :medzed

postujem pravila i ne volim bahatost i neznanje
nepravilno postavljena ili duga svjetla po noci i kisi ubijaju
ne kontam kako ljudi ne skontaju da ne vide nista jer su im svjetla uperena u druga auta

a neznanje :palm
sinoc gledam lika koji je htio da izadje sa parkinga i ide u rikverc, izlazi na cestu i udari u golfa koji je stajao podaleko od njega :palm
1
1 slika
Zivot se desava sada, a ravan stomak nam ne treba da ga zivimo. :sret
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Saobracajna ne/kultura

Post Postao/la Iskra »

smajlic je napisao/la: 10 feb 2021, 09:31 ja sav bijes koji drzim u sebi izbacim tokom voznje
ne znam je li to dobro ili lose i sta bi psihijatar na sve to rek'o ali meni bude dobro :medzed

postujem pravila i ne volim bahatost i neznanje
nepravilno postavljena ili duga svjetla po noci i kisi ubijaju
ne kontam kako ljudi ne skontaju da ne vide nista jer su im svjetla uperena u druga auta

a neznanje :palm
sinoc gledam lika koji je htio da izadje sa parkinga i ide u rikverc, izlazi na cestu i udari u golfa koji je stajao podaleko od njega :palm

Ja nedavno na parkingu , cekam da izadjem, ide zena u rikverc, ne gleda ona nista , upravila ko velika, svirnem.joj ona ljuta isto na sirenu, izadje i kao svadjala bi se. Kaze : gdje si ti ucila voziti? Kazem, tamo gdje vama ne bi dali dozvolu ni za bicikl.
Ona uopce mene nije vidjela nego kontala ja na nju naletila.:palm


Imace sam strpljiv vozac, pridrzavam se ogranicenja, pravila...volim malo i zbrzati ali tamo gdje se smije, kad sam bas jako nervozna provozam se , to.me opusta.
1
1 slika
Avatar
smajlic
emoji hanuma
emoji hanuma
Reactions: 31411
Postovi: 19299
Pridružen/a: 27 jul 2020, 08:29

Re: Saobracajna ne/kultura

Post Postao/la smajlic »

Iskra je napisao/la: 10 feb 2021, 09:44
Ja nedavno na parkingu , cekam da izadjem, ide zena u rikverc, ne gleda ona nista , upravila ko velika, svirnem.joj ona ljuta isto na sirenu, izadje i kao svadjala bi se. Kaze : gdje si ti ucila voziti? Kazem, tamo gdje vama ne bi dali dozvolu ni za bicikl.
Ona uopce mene nije vidjela nego kontala ja na nju naletila.:palm


Imace sam strpljiv vozac, pridrzavam se ogranicenja, pravila...volim malo i zbrzati ali tamo gdje se smije, kad sam bas jako nervozna provozam se , to.me opusta.
e to
ja kao zena sam dosta finija prema zenama i ne bi npr. nikad rekla nesto kao ta tebi
cisti bezobrazluk
ja sam prema muskima grozna jer po njihovom zene ne znaju voziti a gori su od nas 100 puta :crni

a jednom sam se sa nekom zenom posvadjala
krenula ja u rikverc jer je uska ulica a ona dolazi iz druge ulice i vidi da ja idem ali nastavlja
konta ja cu se vratiti opet kako bi ona skrenula i usla 5 metara u vrtic da dijete ostavi, iako je njoj lakse da se vrati

i ja sam tu stajala 10 minuta, nisam se htjela pomaknuti
svira ona, mase
ljuta ona, ljuta ja ali ja sutim
ljudi prilaze, gledaju a ja mrtva hladna :palm
kaze mi jedan dedo: de sine skloni se ti, budi pametnija :medzed
rekoh ne mogu dedo bgm :crni

i kad je skontala da se meni ne zuri uze jadno dijete iz auta i ode s njim do vrtica, ostavi ga i lijepo u rikverc :crni

e neces :haya
kako me poslije stid bilo :crni
1
1 slika
Zivot se desava sada, a ravan stomak nam ne treba da ga zivimo. :sret
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Saobracajna ne/kultura

Post Postao/la Polaris »

Neki dan na putu srednje -vogosca ispred mene covjek vozio 50-60 (relativno sporo ali ne presporo). Iza nas 2 auta, neki passat i dzip (mislim da je toyota). Uglavnom oni valjda nervozni sto ovaj ne vozi 100 km/h uzmu i preteknu nas oboje na punoj u okuki (sad zamisli da je auto naislo iz suprotnog smjera, to bi bio direktni sudar i jos bi i ja i ovo auto ispred menr mozda nastradali).

Uglavnom kad su prestali s preticanjem, naidje isprekidana i ja preteknem to auto ispred.

Primjer ugrozavanja ucesnika u saobracaju...
2
2 slika
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Saobracajna ne/kultura

Post Postao/la Polaris »

Iskra je napisao/la: 10 feb 2021, 07:28
Russki je napisao/la: 10 feb 2021, 06:09 jbn ti duga svjetla, zasljepi me, oko mi izbije, sve bih im gume izbušio bgm mal u rijeku nisam upo neki dan i to pješe

stockxpertcom_id5810171_size0.jpg
Saobraćajna pravila predstavljaju niz propisa – jedinstvenih pravila, kojima se reguliše ponašanje učesnika u saobraćaju kako bi se saobraćaj bezbjedno i nesmetano odvijao. Pravila saobraćaja, između ostalog, rešavaju razne moguće konfliktne situacije u saobraćaju na putevima, koje mogu nastati među učesnicima u saobraćaju.........



Dakle, kako se nosite sa situacijama u saobracaju? Postujete li propise? Sta vam smeta, kako se ponasate u kinfliktnim situacijama?
Uglavnom sam smirena, postujem propise. Smeta mi kad mi neko bibice bez razloga (tipa nije se ni upalilo zeleno nego ide sa zutog na zeleno ono meni bibice da krenem).

I smeta mi ne koristenje zmigavaca
2
2 slika
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Saobracajna ne/kultura

Post Postao/la Dina »

Hahhh, meni smeta kada ne koriste zmigavce tamo gdje treba :ovaj
Duga svjetla, visoka, pogotovu u kombinaciji noc plus kisa... Neki dan sam razmisljala da i ja svona malo podignem, kada oni mogu onako voziti :ha
Najmrze mi je voziti ove skroz kratke relacije po nasoj carsiji... usko, auta nepropisno parkirana, skretanja pod uglom od 90 stepeni sifine parking mjesta :face
A lik parkira naspram skretanja, onako, na ulici ostavi auto...
Isto tako svi sijeku krivine... prije, ujutfu do posla, bas ostre krivine, magla, ma uzas... i ono opet bahato sijece, fakat, jel toliko tesko ostati u svojoj traci?!
Nisam imala nekih problematicnih situacija...
Jednom, na nekom uskom seoskom putu, vozač mi je otkinuo retfovizor, a onda izašao i galamio na mene sgo se ne držim svoje strane, a vozio je prebrzo... još je poćeo izmišljati packe na svom retrovizoru, kao da ja njemu platim...
Kada je povezao da mi zna brata, kao zbog toga, pustio me...
I da, jednom se jedan vozac radnickog autobusa dobro izderao na mene, bila sam malo kriva, ali i on isto, svejedno, zakljucala sam vrata, mirno saslusala, izvinila se, i sacekala da ode...
Nista se nije desilo, ali mi je tada to tako tesko palo...
Inače, vozim oprezno, u dozvoljenim granicama, mozda nekada malo iznad ogranicenja,...
1
1 slika
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Saobracajna ne/kultura

Post Postao/la Iskra »

Dina je napisao/la: 10 feb 2021, 11:01 Hahhh, meni smeta kada ne koriste zmigavce tamo gdje treba :ovaj
Duga svjetla, visoka, pogotovu u kombinaciji noc plus kisa... Neki dan sam razmisljala da i ja svona malo podignem, kada oni mogu onako voziti :ha
Najmrze mi je voziti ove skroz kratke relacije po nasoj carsiji... usko, auta nepropisno parkirana, skretanja pod uglom od 90 stepeni sifine parking mjesta :face
A lik parkira naspram skretanja, onako, na ulici ostavi auto...
Isto tako svi sijeku krivine... prije, ujutfu do posla, bas ostre krivine, magla, ma uzas... i ono opet bahato sijece, fakat, jel toliko tesko ostati u svojoj traci?!
Nisam imala nekih problematicnih situacija...
Jednom, na nekom uskom seoskom putu, vozač mi je otkinuo retfovizor, a onda izašao i galamio na mene sgo se ne držim svoje strane, a vozio je prebrzo... još je poćeo izmišljati packe na svom retrovizoru, kao da ja njemu platim...
Kada je povezao da mi zna brata, kao zbog toga, pustio me...
I da, jednom se jedan vozac radnickog autobusa dobro izderao na mene, bila sam malo kriva, ali i on isto, svejedno, zakljucala sam vrata, mirno saslusala, izvinila se, i sacekala da ode...
Nista se nije desilo, ali mi je tada to tako tesko palo...
Inače, vozim oprezno, u dozvoljenim granicama, mozda nekada malo iznad ogranicenja,...
E tebe sam cekala na temi :D

A ne zvocas kad vozis i to?
0
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Saobracajna ne/kultura

Post Postao/la Dina »

Iskra je napisao/la: 10 feb 2021, 11:06
Dina je napisao/la: 10 feb 2021, 11:01 Hahhh, meni smeta kada ne koriste zmigavce tamo gdje treba :ovaj
Duga svjetla, visoka, pogotovu u kombinaciji noc plus kisa... Neki dan sam razmisljala da i ja svona malo podignem, kada oni mogu onako voziti :ha
Najmrze mi je voziti ove skroz kratke relacije po nasoj carsiji... usko, auta nepropisno parkirana, skretanja pod uglom od 90 stepeni sifine parking mjesta :face
A lik parkira naspram skretanja, onako, na ulici ostavi auto...
Isto tako svi sijeku krivine... prije, ujutfu do posla, bas ostre krivine, magla, ma uzas... i ono opet bahato sijece, fakat, jel toliko tesko ostati u svojoj traci?!
Nisam imala nekih problematicnih situacija...
Jednom, na nekom uskom seoskom putu, vozač mi je otkinuo retfovizor, a onda izašao i galamio na mene sgo se ne držim svoje strane, a vozio je prebrzo... još je poćeo izmišljati packe na svom retrovizoru, kao da ja njemu platim...
Kada je povezao da mi zna brata, kao zbog toga, pustio me...
I da, jednom se jedan vozac radnickog autobusa dobro izderao na mene, bila sam malo kriva, ali i on isto, svejedno, zakljucala sam vrata, mirno saslusala, izvinila se, i sacekala da ode...
Nista se nije desilo, ali mi je tada to tako tesko palo...
Inače, vozim oprezno, u dozvoljenim granicama, mozda nekada malo iznad ogranicenja,...
E tebe sam cekala na temi :D

A ne zvocas kad vozis i to?
Uhhhh, grozna sam :face
Komentarišem, kritikujem, vrijeđam, čak počnem i psovati :kriv
Ali, nisam nikada nikoga napala, to je više monolog, a bilo je svakakvih situacija...

U svoju odbranu, ja sam imala užasan strah od vožnje, mislim da mi je ostao ptsp nakon saobraćajke... Nekada mi se i sada javi strah, doduse, vise zato sto mi se stalno pale lampice i na displeju prijavljuju kvarovi :tugi

I ne volim voziti druge, ne želim odgovarati za njih... još ako su bezobrazni pa u 15h po najvećoj gužvi im je normalno da stanem i sačekam kod jedne ili dvije prodavnice, a pristala sam samo da ih povezem kući usput, u povratku s posla....odmah to otkačim.
Najviše uživam voziti se sama :missy
1
1 slika
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29541
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Saobracajna ne/kultura

Post Postao/la storm »

Sve ste opisali već što me nervira :D
Duga svjetla u kišnoj noći me smetaju, ali tu dopuštam i da se čovjek zaboravi, pogotovo ako dužu relaciju vozi sa njima, pa nije ni svjestan...
Poludim na oduzimanje prednosti....kad nonšalantno izlete, pa hajde da onda stisne gas, u redu....nego se vuče ispred mene, ali onda se zalijepim na branik i budem dosadan neko vrijeme, ako me baš razljuti...
Nervira me i kad je ograničenje 50, i ja vozim 50-55 max.... a idiot iza mene vidljivo nervozan, jer ne može stotku raspaliti...isto tako na 90, neki se vuku sa 60 kmh :lupa
Nervira me smušenost u kružnim tokovima...ali o tome u drugom postu :D
Za ono parkiranje na sred ceste, i kao upale sva 4 žmigavca !"brzo ću" ja bih oduzimao vozila...osim ako se radi o dostavi za radnje, to mi je normalno, posebno u gradskoj jezgri, gdje su mogučnosti ograničene.
Nerviraju me tatini sinovi, sa triput više konja ispod haube, nego IQ ispod kose.
Nervira me, što danas rijetko tko hoće stati ako si u nevolji...
U Bosni me nervira nekultura prema pješacima na pješačkim prijelazima...ono u Sarajevu je survivor, da ideš pješice preko 4 trake, uredno preko zebre....da će netko stati ako stojiš na pločniku - zaboravi :D
Nerviraju me biciklisti, koji u paru voze paralelno, kao da je cesta njihova ...e tu su slovenci specijalisti :face
Iznervirah se sa postom...
3
3 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29541
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Saobracajna ne/kultura

Post Postao/la storm »

Ovdje su napravili rondo, gdje ja skrecem prema kvartu... Posebnost je baš to "moje" skretanje, gdje je omogućeno da lakše i prije prodjes rondo, jer je ravno shopping centar, i uvijek gužva...
Ali u ovo dva mjeseca, još nisam vidio, da se netko ispravno ispred mene provezao :lupa
A genijalno je riješenje i sve nacrtano...
IMG_20210210_130348.jpg
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Saobracajna ne/kultura

Post Postao/la Polaris »

E kruzni tok, kako ga neki koriste me nervira
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Saobracajna ne/kultura

Post Postao/la Hannibal »

ja na kruznom udjem u vanjsku traku i napravim par krugova da nerviram raju
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Saobracajna ne/kultura

Post Postao/la Hannibal »

Ariel je napisao/la: 10 feb 2021, 13:36 E kruzni tok, kako ga neki koriste me nervira
kaces da se potackamo
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Čarobni
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 1501
Postovi: 469
Pridružen/a: 07 jan 2021, 00:31

Re: Saobracajna ne/kultura

Post Postao/la Čarobni »

99% žena vozača vam se uopšte neće zahvalit' ukoliko im načinite ustupak u saobraćaju.

Neki dan propustih ženu da se uključi sa strane i stvarno se iznenadih kad je, kao znak zahvalnosti, upalila sva 4 žmigavca.

Međutim, zaboravila ih je isključit', pa je pola grada prošla sa upaljenim žmigavcima. :oo
4
3 slika 1 slika
Odgovori

Natrag na “Auto/moto”