Nosite li naočale?

Medicinska dostignuća, iskustva, preporuke, kultura tijela, bolesti... Google dijagnostika zabranjena...
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 34237
Postovi: 37479
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: NOSITE LI NAOČALE?

Post Postao/la Iskra »

Zara je napisao/la: 18 okt 2021, 21:06 Nosim sočiva :kava

Naočale imam ali ih ne nosim. Skroz rijetko, recimo kad izletim da kupim orašasto slatkojufkasti složenac :o
Slatkokoricasti, molim lEpo :kiss
1
1 slika
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10796
Postovi: 6353
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: NOSITE LI NAOČALE?

Post Postao/la Atomic »

Ma nosite ih,barem radi seksipila :D
Zadnji put na ljekarskom mi rekose da ja jedno oko manje vidim.Moracu provjeriti oko toga,dok se dodje do para :d
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 17436
Postovi: 13448
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: NOSITE LI NAOČALE?

Post Postao/la Ommadawn »

Nosim od svoje 19-e godine. Tek kad sam položio vozački, vozio se sa tatom u autu i on mi par puta skrenuo pažnju (bio je doduše mrak i sve) i kad smo stigli, uzeo mi ključeve i rekao “Ti sutra kod optičara, zakaži vrijeme i dok ne dobiješ naočale, ako ispadne da ih moraš imati, nema ti sjedati za volan”.

Drugo, s obzirom da sam neko vrijeme radio kao varioc, i pored sve zaštite koju sam koristio (nikada nisam doživio “varilačko zasljepljenje”) imam problema sa jakom svjetlošću pa koristim sunčane naočale kad je vedro vani.

Na pregled idem svake četvrte godine, koristio sam i progresivne naočale ranije ali danas nema potrebe za tim.

Slabije vidim na daljinu a na blizini ne koristim naočale pa ih čak skinem s glave.
0
Ko nije taslačio tuđu ženu - ne zna šta je prava ljubav.
Avatar
Polaris
PRO behar
PRO behar
Reactions: 17214
Postovi: 10673
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: NOSITE LI NAOČALE?

Post Postao/la Polaris »

Imam dioptriju 0.5 na daljinu, malo skroz, pa ne nosim naocale... imam astigmatizam pa su mi naocale sa cilindrima. Zadnji put sam kod oftamologa bila 2011. godine, znaci davno i tad mi je receno da nosim naocale za kompjuterom i ja to nisam nikad....pokusam pa mi bude naporno, naocale mi ne odgovaraju, dioptrija ok nego oblik
Imam zakazan pregled kod oftamologa nekad u novembru pa cemo vidjeti sta ce reci. 🙂

Ja i da dodam zabole me nekad oci, slijepocnica tacnije, dobijem bas jak bol u tom predjelu, moran da oci prtisnem, to jest ocne jabucice da malo olaksam, ali cim popustim vrati se bol, srecom traje mozda po sata do sat vremena. To je vjerovatno zbog rada za kompjuterom. Misli jeste...boljela me glava i ono normalno ali taj bol koji osjetim u oku haman nikad nisam takve glavobolje u drugim predjelima glav imala.

Nesto mi se pisalo pa eto i to da dodam.
0
Zadnja izmjena: Polaris, dana/u 18 okt 2021, 23:04, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
ROOT
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2761
Postovi: 1921
Pridružen/a: 24 mar 2021, 16:37

Re: NOSITE LI NAOČALE?

Post Postao/la ROOT »

Ne nosim,
imam orlovski vid na daljinu a i za detalje na blizinu,
zadnji put bio na ljekarskom pregledu za vojsku ko tinejdžer
slika
1
1 slika
Avatar
Polaris
PRO behar
PRO behar
Reactions: 17214
Postovi: 10673
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: NOSITE LI NAOČALE?

Post Postao/la Polaris »

ROOT je napisao/la: 18 okt 2021, 23:01 Ne nosim,
imam orlovski vid na daljinu a i za detalje na blizinu,
zadnji put bio na ljekarskom pregledu za vojsku ko tinejdžer
slika
Pa vrijeme ti je da opet odes 🤔
0
Avatar
ROOT
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2761
Postovi: 1921
Pridružen/a: 24 mar 2021, 16:37

Re: NOSITE LI NAOČALE?

Post Postao/la ROOT »

Polaris je napisao/la: 18 okt 2021, 23:05

Pa vrijeme ti je da opet odes 🤔
Što kad nema potrebe ne ureklo se
slika
1
1 slika
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 25353
Postovi: 20041
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: dystopian future

Re: NOSITE LI NAOČALE?

Post Postao/la Russki »

Ne nosim, al ne bih se iznenadio da budem morao.
0
abysmal depths are flooded
Mehaning
Proleter
Reactions: 6577
Postovi: 4967
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: NOSITE LI NAOČALE?

Post Postao/la Mehaning »

Prije nekih 5 godina su mi operativno ugradili multifokalne leče od Zeissa... :meha2
1
1 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 27272
Postovi: 18979
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: NOSITE LI NAOČALE?

Post Postao/la Heidi »

1
1 slika
Avatar
Danny
Player
Player
Reactions: 12574
Postovi: 8260
Pridružen/a: 30 jul 2020, 18:30

Re: Nosite li naočale?

Post Postao/la Danny »

nosim
0
Love like you'll never be hurt
Sing like there's nobody listening
And live like it's heaven on earth
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 34237
Postovi: 37479
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Nosite li naočale?

Post Postao/la Iskra »

Eh.....od sad i ja nosim..... moram kod dr, na detaljan pregled pa odabrati okvir :sret
1
1 slika
Avatar
WhiskeyPete
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 10275
Postovi: 7529
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Nosite li naočale?

Post Postao/la WhiskeyPete »

Da, već peta godina ista dioptrija. Juče sam podigao nove.
2
1 slika 1 slika
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36290
Postovi: 32991
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Nosite li naočale?

Post Postao/la dmr »

nou a trebao bih, ... sve vise i vise :palm sreca pa je tu magnifier na telefonu u emergency situacijama :keke
3
3 slika
make your move :damir
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6876
Postovi: 6463
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Nosite li naočale?

Post Postao/la Fatih »

Samo kada pecam sa manjim plovkom dalje od obale, niz blagi brzak. Bez naocara bih vjerovatno trzao i "na prazno". :valja
2
2 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Mehaning
Proleter
Reactions: 6577
Postovi: 4967
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Nosite li naočale?

Post Postao/la Mehaning »

Prošli tjedan sam i ženi uplatio operaciju oči, tako da se nadam, da naočala u kuči više nečemo trebati... :ovaj
2
2 slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6876
Postovi: 6463
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Nosite li naočale?

Post Postao/la Fatih »

Mehaning je napisao/la: 17 feb 2022, 16:37 Prošli tjedan sam i ženi uplatio operaciju oči, tako da se nadam, da naočala u kuči više nečemo trebati... :ovaj
Lece li laserska korekcija?
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Odgovori

Natrag na “Zdravlje, medicina, bolesti...”