Slatkokoricasti, molim lEpo
Nosite li naočale?
Re: NOSITE LI NAOČALE?
Ma nosite ih,barem radi seksipila
Zadnji put na ljekarskom mi rekose da ja jedno oko manje vidim.Moracu provjeriti oko toga,dok se dodje do para
Zadnji put na ljekarskom mi rekose da ja jedno oko manje vidim.Moracu provjeriti oko toga,dok se dodje do para
0
Re: NOSITE LI NAOČALE?
Nosim od svoje 19-e godine. Tek kad sam položio vozački, vozio se sa tatom u autu i on mi par puta skrenuo pažnju (bio je doduše mrak i sve) i kad smo stigli, uzeo mi ključeve i rekao “Ti sutra kod optičara, zakaži vrijeme i dok ne dobiješ naočale, ako ispadne da ih moraš imati, nema ti sjedati za volan”.
Drugo, s obzirom da sam neko vrijeme radio kao varioc, i pored sve zaštite koju sam koristio (nikada nisam doživio “varilačko zasljepljenje”) imam problema sa jakom svjetlošću pa koristim sunčane naočale kad je vedro vani.
Na pregled idem svake četvrte godine, koristio sam i progresivne naočale ranije ali danas nema potrebe za tim.
Slabije vidim na daljinu a na blizini ne koristim naočale pa ih čak skinem s glave.
Drugo, s obzirom da sam neko vrijeme radio kao varioc, i pored sve zaštite koju sam koristio (nikada nisam doživio “varilačko zasljepljenje”) imam problema sa jakom svjetlošću pa koristim sunčane naočale kad je vedro vani.
Na pregled idem svake četvrte godine, koristio sam i progresivne naočale ranije ali danas nema potrebe za tim.
Slabije vidim na daljinu a na blizini ne koristim naočale pa ih čak skinem s glave.
0
Ko nije taslačio tuđu ženu - ne zna šta je prava ljubav.
Re: NOSITE LI NAOČALE?
Imam dioptriju 0.5 na daljinu, malo skroz, pa ne nosim naocale... imam astigmatizam pa su mi naocale sa cilindrima. Zadnji put sam kod oftamologa bila 2011. godine, znaci davno i tad mi je receno da nosim naocale za kompjuterom i ja to nisam nikad....pokusam pa mi bude naporno, naocale mi ne odgovaraju, dioptrija ok nego oblik
Imam zakazan pregled kod oftamologa nekad u novembru pa cemo vidjeti sta ce reci.
Ja i da dodam zabole me nekad oci, slijepocnica tacnije, dobijem bas jak bol u tom predjelu, moran da oci prtisnem, to jest ocne jabucice da malo olaksam, ali cim popustim vrati se bol, srecom traje mozda po sata do sat vremena. To je vjerovatno zbog rada za kompjuterom. Misli jeste...boljela me glava i ono normalno ali taj bol koji osjetim u oku haman nikad nisam takve glavobolje u drugim predjelima glav imala.
Nesto mi se pisalo pa eto i to da dodam.
Imam zakazan pregled kod oftamologa nekad u novembru pa cemo vidjeti sta ce reci.
Ja i da dodam zabole me nekad oci, slijepocnica tacnije, dobijem bas jak bol u tom predjelu, moran da oci prtisnem, to jest ocne jabucice da malo olaksam, ali cim popustim vrati se bol, srecom traje mozda po sata do sat vremena. To je vjerovatno zbog rada za kompjuterom. Misli jeste...boljela me glava i ono normalno ali taj bol koji osjetim u oku haman nikad nisam takve glavobolje u drugim predjelima glav imala.
Nesto mi se pisalo pa eto i to da dodam.
0
Zadnja izmjena: Polaris, dana/u 18 okt 2021, 23:04, ukupno mijenjano 1 put.
Re: NOSITE LI NAOČALE?
Ne nosim,
imam orlovski vid na daljinu a i za detalje na blizinu,
zadnji put bio na ljekarskom pregledu za vojsku ko tinejdžer

imam orlovski vid na daljinu a i za detalje na blizinu,
zadnji put bio na ljekarskom pregledu za vojsku ko tinejdžer
1
1
- Russki
- prince of idiotism

- Reactions: 25353
- Postovi: 20041
- Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
- Lokacija: dystopian future
Re: NOSITE LI NAOČALE?
Ne nosim, al ne bih se iznenadio da budem morao.
0
abysmal depths are flooded
Re: NOSITE LI NAOČALE?
Prije nekih 5 godina su mi operativno ugradili multifokalne leče od Zeissa... 
1
1
Re: Nosite li naočale?
nosim
0
Love like you'll never be hurt
Sing like there's nobody listening
And live like it's heaven on earth
Sing like there's nobody listening
And live like it's heaven on earth
Re: Nosite li naočale?
Eh.....od sad i ja nosim..... moram kod dr, na detaljan pregled pa odabrati okvir 
1
1
- WhiskeyPete
- Sleepless FM

- Reactions: 10275
- Postovi: 7529
- Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
- Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.
Re: Nosite li naočale?
Da, već peta godina ista dioptrija. Juče sam podigao nove.
2
1
1
1
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Re: Nosite li naočale?
nou a trebao bih, ... sve vise i vise
sreca pa je tu magnifier na telefonu u emergency situacijama 
3
3
Re: Nosite li naočale?
Samo kada pecam sa manjim plovkom dalje od obale, niz blagi brzak. Bez naocara bih vjerovatno trzao i "na prazno". 
2
2
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Re: Nosite li naočale?
Prošli tjedan sam i ženi uplatio operaciju oči, tako da se nadam, da naočala u kuči više nečemo trebati... 
2
2
Re: Nosite li naočale?
Lece li laserska korekcija?
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.


