Spavajte goli?

Medicinska dostignuća, iskustva, preporuke, kultura tijela, bolesti... Google dijagnostika zabranjena...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Spavajte goli?

Post Postao/la Socrates »

Istraživanja pokazuju da samo 30% ljudi spava potpuno golo, dok ostali više vole spavati u donjem rublju ili udobnoj pidžami.

Oni koji spavaju goli, tvrde da se osjećaju ugodnije, a znanstvenici su otkrili i neke zdravstvene prednosti spavanja bez odjeće.

Evo zašto bismo svi trebali spavati goli:

Kvalitetniji san

Znanstvenici sa Sveučilišta u Amsterdamu otkrili su da snižavanje tjelesne temperature povećava kvalitetu sna i smanjuje broj buđenja tijekom noći. Osim toga, pidžama ograničava našu slobodu kretanja i čini nas nervoznijima.

Mršavljenje

Nažalost, ne možemo smršavjeti samo od spavanja bez odjeće, ali u kominaciji s pravilnom prehranom i redovitom tjelovježbom, spavanje bez odjeće može imati koristi za gubitak tjelesne težine. Naime, spavanje na nižim temperaturama potiče metabolizam i sprječava napredovanje dijabetesa.

Osim toga, ako spavamo pregrijani, povisujemo razinu kortizola u krvi, što rezultira povećanjem tjelesne težine, povećanjem anksioznosti, pa čak i potrebe za nezdravom i brzom hranom.

Lijepa i zdrava koža

Tijekom dana, naše tijelo je prekriveno višestrukim slojevima odjeće. Ako spavamo goli, dopuštamo koži da diše i regenerira se. To može smanjiti rizik od kožnih bolesti i prijevremenog starenja.

Lijepa i njegovana kosa

Znoj može ozbiljno oštetiti vašu kosu. Suhi znoj ostavlja puno soli na koži koja nadražuje kožu ali i kosu i čini ju krhkom i lomljivom. Spavanje bez odjeće omogućava tijelu hlađenje, manje znojenja i lijepu i njegovanu kosu!

Zdravlje reproduktivnih organa

Ženski reproduktivni organi mogu biti dobar okoliš za razvoj gljivica i bakterija. Spavanje bez odjeće i donjeg rublja omogućava hlađenje i „sušenje“ reproduktivnih organa, što smanjuje rizik od pregrijavanja i razvoja bakterija.

Kod muškaraca, usko donje rublje negativno utječe na kvalitetu sperme i reproduktivno zdravlje. Ako ne možete zamislite da spavate potpuno goli, pokušajte skinuti barem donje rublje.

Podizanje samopouzdanja

Samopouzdanje je ključ za uspješnu karijeru i ispunjen društveni život. Spavanje bez odjeće pomoći će vam da se osjećate dobro u svojoj koži!

Više seksa

Istraživanja pokazuju da parovi koji spavaju goli, imaju više sreće u braku. Također češće vode ljubav i imaju više povjerenja u svog partnera.

Tko ne bi trebao spavati gol?

Osobe koje su sklone mjesečarenju

Ako mjesečarite, radije spavajte u pidžami ili barem donjem rublju. Postoje slučajevi u kojima su goli mjesečari prijavljivani radi remećenja javnog reda i mira, a sigurni smo da ni vama ne bi bilo ugodno da saznate da ste se goli pojavljivali u javnosti ili pred ostalim ukućanima.

Osobe koje imaju osjetljivu kožu

Ako patite od alergija ili imate osjetljivu kožu, spavanje bez odjeće nije za vas. U ovom slučaju pidžama vam pruža potrebnu zaštitu od nadraživanja kože. Izloženu kožu mogu nadražiti alergijske reakcije, mogu se pojaviti razne iritacije, pa čak i astma!

Osobe sklone prehladama

Ako ste skloni čestim prehladama, radije spavajte u udobnoj pidžami. Temperatura zraka noću pada, stoga je bolje zaštititi se barem jednim slojem odjeće.

Tjeskobne osobe

Ako se osjećate neugodno kada spavate goli ili ako se bojite da će vaša djeca ili cimerice ući u spavaću sobu, nećete dobro spavati. Radi toga uživajte u mekoj pidžami i upustite se u bezbrižan san!

(centar zdravlja.hr)

Nijedne fotografije nema iz razumljivih očiglednih razloga.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
John Cleese
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1214
Postovi: 1223
Pridružen/a: 30 jul 2020, 23:54

Re: Spavajte goli?

Post Postao/la John Cleese »

2
2 slika
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Spavajte goli?

Post Postao/la Podrinjac »

Koja neutemeljena glupost. Spavam gol vec 15 godina... niti mi je an kvalitetniji, niti mršam... A samopouzdanje mi sve manje i manje.

Jedino sto mi nije vruce.
1
1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Spavajte goli?

Post Postao/la Socrates »

Neutemeljenost bilo čega se ne može utvrditi na osnovu jednog, i to baš tvog, slučaja.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Spavajte goli?

Post Postao/la Sarajka »

Podrinjac je napisao/la: 13 maj 2021, 00:03 Koja neutemeljena glupost. Spavam gol vec 15 godina... niti mi je an kvalitetniji, niti mršam... A samopouzdanje mi sve manje i manje.

Jedino sto mi nije vruce.
Ti si meni kralj nekad sa tom iskrenošću. Brutalnom.

@Socrates djesu postovi?
0
A sad adio :sara
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Spavajte goli?

Post Postao/la Socrates »

Koji postovi?

Ne mogu one prebaciti sa Sećije, jer će doći na vrh teme. Jedino da se pretvaramo da ih nismo tamo napisali, pa da ih ponovo iznesemo ovdje. :valja

Take Two
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Spavajte goli?

Post Postao/la Sarajka »

Narcisoidni stvore! 😂
0
A sad adio :sara
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Spavajte goli?

Post Postao/la Socrates »

Eto, ja ću ponoviti.

Stotine doktora preporučuje spavanje bez odjeće. Zapadnih, regionskih, svakakvih.

Nema nikakve potrebe za odjećom u krevetu u današnji vakat. Ja mislim da je sve to više psihološki nego što je opravdana potreba.

Go Commando!!!!
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Spavajte goli?

Post Postao/la Sarajka »

Nije zabavno. Da kažem:” dok ti ne strada prostata” 🥺

Izgubljen mi je trenutak inspiracije! 🥺
0
A sad adio :sara
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Spavajte goli?

Post Postao/la Podrinjac »

Socrates je napisao/la: 13 maj 2021, 00:05 Neutemeljenost bilo čega se ne može utvrditi na osnovu jednog, i to baš tvog, slučaja.
Aaa sto vazda ja moram biti taj slučaj??
Slučaj sam u svemu.
0
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Spavajte goli?

Post Postao/la Polaris »

Nema sanse, imam osjetljiv stomak 🙄

Na hladnocu mislim
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Spavajte goli?

Post Postao/la Socrates »

:kriv
Podrinjac je napisao/la: 13 maj 2021, 00:31
Socrates je napisao/la: 13 maj 2021, 00:05 Neutemeljenost bilo čega se ne može utvrditi na osnovu jednog, i to baš tvog, slučaja.
Aaa sto vazda ja moram biti taj slučaj??
Slučaj sam u svemu.
Pa neće ti spavanje gol riješiti sve probleme koje kažeš da imaš. Ja sam to htio da kažem.

Neće ti od nula samopouzdanje iznenada skočiti na 300 ako spavaš gol. Al' ako ti je 250, onda može skočiti na 300 i to je nijansa koja može biti razlika.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Spavajte goli?

Post Postao/la Polaris »

Mozda bi i mogla s nekim spavati gola, ono da me zagrli pa da me ugrije a ovako sama tesko 😕
1
1 slika
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Spavajte goli?

Post Postao/la Atomic »

Gol moze,bez carapa je jedan od vecih zivotnih izazova 😨
0
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Spavajte goli?

Post Postao/la Xeno »

Kod mene nekako obrnuto. :hm
0
Everyone's got a theory about the bitter one
Evelyn
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1037
Postovi: 1022
Pridružen/a: 12 apr 2021, 23:38

Re: Spavajte goli?

Post Postao/la Evelyn »

Bitno da ova tema ima :sara :valja
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Spavajte goli?

Post Postao/la Iskra »

E ja ovo ne otvaram, a aaaaa

Jednom sam pa se obrukah :D
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Zdravlje, medicina, bolesti...”