Pretila djeca i mršavljenje

Medicinska dostignuća, iskustva, preporuke, kultura tijela, bolesti... Google dijagnostika zabranjena...
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la CocoMa »

Moonlight je napisao/la: 02 aug 2020, 22:59
Zejnep je napisao/la: 02 aug 2020, 22:54


Joj izvini ...ne postoji mjera kod ćipsa, smokija i ništa na svijetu ne deblja kao to
Platila sam solidno para za svoj personalni plsn prehrane i treninge 1/1. Trener mi je uvijek to govorio. Ne, veliko ne cipsu, smokiju ...
Slažem se. Ono što sam mislila je da to ukoliko jede, to je onako usput uzme sa stola 2-3 i ode....Ne često, samo ako su gosti ili mi negdje u gostima. Npr ako izadje vani i trazi novac, obično ga potroši na sok ili vodu. Eventualno će ljeti kupiti sladoled. Slatkiš ili grickalicu nikad neće, nije sada neki ovisnik. Ako se baš nudi, uzet će, ali da traži ili ima potrebu... ne.
Po meni je problem ljenost i preobilne porcije.

Sada ide samnom na treninge 3x sedmično. Treninzi su više kondicioni i nimalo lagani.
Od septembra ćemo ganjati košarku. I ovo sam ga natjerala. Ponudila sam mu opciju trening, a kad ne trenira šetnja 3-4 kilometra. Ili kompijuter ide na smeće.
Hjoj jesam okrutna :kme
Kada mu serviras obrok, serviraj mu u malim tanjirima, male porcije neka budu pa i ako poželi dodatno, a u realnosti će biti zapravo normalna porcija.

I ne pravi količinski puno hrane..
0
Zadnja izmjena: CocoMa, dana/u 02 aug 2020, 23:15, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la Moonlight »

Eh navući ga ne mogu ni na kakvu fizičku aktivnost, čak ni biciklo.... nadam se da će uskoro početi interes za djevojčice i za lični izgled :)
1
1 slika
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la Hannibal »

Iskra je napisao/la: 02 aug 2020, 22:57
CocoMa je napisao/la: 02 aug 2020, 22:51

Teško je tjerati djete da radi neku aktivnost koja mu se ne dopada.

Ja sam više za opciji da odabere sam nešto što voli, i što će raditi sa zadovoljstvom, mogućnost veća da dođe do željenih rezultata.


Podimo od sebe..

Ali kako da mu nadje nešto što voli kad jije zainteresiran? Na.kosarku bi htio ali nema.s kim. A teško je sam..Ni sama.ne bih mogla sama.
ako ga budes slala na kosarku samo u spars, sve ostalo je propalo
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Zejnep
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 721
Postovi: 840
Pridružen/a: 30 jul 2020, 20:00

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la Zejnep »

Tablica kilograma: Koliko je vode dnevno dobro piti za lakše mršavljenje?

Tablica kilograma: Koliko je vode dnevno dobro piti za lakše mršavljenje?

Svaka dijeta i način mršavljenja podrazumijeva i ispijanje dovoljnih količina vode, a prema općoj računici, preporučeni dnevni unos vode su dvije litre, odnosno osam čaša vode.


No želite li uvelike povećati svoje šanse za mršavljenje i uspjeh dijete te iz vode izvući maksimum, u obzir morate uzeti svoju tjelesnu težinu, odnosno kilograme i prema toj brojci odrediti koliko točno vode morate popiti.

Uspješnost dijete povećava se s unosom dovoljne količine vode, a koliko vode točno morate popiti, određuje vaša kilaža.

Evo koliko vode dnevno vaše tijelo treba da biste smršavjeli s obzirom na vašu tjelesnu težinu:

60 kilograma - 2 litre vode (5-6 serviranja vode od 3,5 decilitra

65 kilograma - 2,1 litra vode (oko 6 serviranja vode od 3,5 decilitra)

70 kilograma - 2,3 litre vode (oko 6 serviranja vode od 3,5 decilitra)

75 kilograma - 2,5 litara vode (oko 7 serviranja vode od 3,5 decilitra)

80 kilograma - 2,6 litara vode (oko 7 serviranja vode od 3,5 decilitra)

85 kilograma - 2,8 litara vode (oko 8 serviranja vode od 3,5 decilitra)

90 kilograma - 3 litre vode (oko 8 serviranja vode od 3,5 decilitra)

95 kilograma - 3,2 litre vode (oko 9 serviranja vode od 3,5 decilitra

100 kilograma - 3,3 litre vode (oko 9 serviranja vode od 3,5 decilitra)

105 kilograma - 3,4 litre vode (oko 9 serviranja vode od 3,5 decilitra)

110 kilograma - 3,6 litara vode (oko 9 serviranja vode od 3,5 decilitra)

115 i više kilograma - 3,7 litara vode (10-11 serviranja vode od 3,5 decilitra)

Savjeti kako da tijekom dana unesete dovoljnu količinu vode i tako zadovoljite važno pravilo svake dijete:

1. Prije svakog obroka popijte dvije čaše vode od 2,5 decilitra. Jedete li triput dnevno, na taj način unijet ćete 1,5 litara vode.

2. Ujutro čim se probudite i navečer prije spavanja popijte dvije velike čaše vode i na taj način unijet ćete do 1 litru vode.







I za malo veću djecu. :ooo
1
1 slika
Hakuna Matata
Furlan
Novi behar
Novi behar
Reactions: 202
Postovi: 224
Pridružen/a: 28 jul 2020, 21:27

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la Furlan »

Zejnep je napisao/la: 03 aug 2020, 19:13
2. Ujutro čim se probudite i navečer prije spavanja popijte dvije velike čaše vode i na taj način unijet ćete do 1 litru vode.

I za malo veću djecu. :ooo
Ja bih ipak malo i da spavam e ne samo da pisam cijelu noc. :cek
2
2 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la Hannibal »

ja popijem 4 krigle piva bez pisanja kad malo udjem u formu 😎
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la Iskra »

Hannibal je napisao/la: 03 aug 2020, 19:52 ja popijem 4 krigle piva bez pisanja kad malo udjem u formu 😎


Ti si mlad i bubrezi su ti ok a i prostata ako je tako. A sigurno lagis :comp
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la Hannibal »

Iskra je napisao/la: 03 aug 2020, 19:54
Hannibal je napisao/la: 03 aug 2020, 19:52 ja popijem 4 krigle piva bez pisanja kad malo udjem u formu 😎


Ti si mlad i bubrezi su ti ok a i prostata ako je tako. A sigurno lagis :comp
naa, msm zna ponekad da me ufati pa idem cesto, al mi je 4 krigle-1 pisanje bila mjera dugo vremena
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Furlan
Novi behar
Novi behar
Reactions: 202
Postovi: 224
Pridružen/a: 28 jul 2020, 21:27

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la Furlan »

Hannibal je napisao/la: 03 aug 2020, 19:58
Iskra je napisao/la: 03 aug 2020, 19:54



Ti si mlad i bubrezi su ti ok a i prostata ako je tako. A sigurno lagis :comp
naa, msm zna ponekad da me ufati pa idem cesto, al mi je 4 krigle-1 pisanje bila mjera dugo vremena
Kod mene opet 1 krigla, 4 pisanja. :cek
2
2 slika
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la Miss Y. »

:zene
Ne kvarite djeci temu s pivama.
3
1 slika 2 slika
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la lejlamo »

Moonlight je napisao/la: 02 aug 2020, 22:59
Hjoj jesam okrutna :kme
to je bavljenje djetetom.

tema :oke
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la Iskra »

Preporučuje se:

kontrola kalorijskog unosa smanjenjem veličine obrokas
manjenje udjela zasićenih masti u prehrani djece starije od dvije godine
povećanje unosa hrane bogate vlaknima (voće i povrće)
redovito uzimanje obroka, posebno doručka te izbjegavanje neprestanog grickanja tijekom dana.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36491
Postovi: 29561
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la storm »

Moonlight je napisao/la: 02 aug 2020, 22:59
Zejnep je napisao/la: 02 aug 2020, 22:54


Joj izvini ...ne postoji mjera kod ćipsa, smokija i ništa na svijetu ne deblja kao to
Platila sam solidno para za svoj personalni plsn prehrane i treninge 1/1. Trener mi je uvijek to govorio. Ne, veliko ne cipsu, smokiju ...
Slažem se. Ono što sam mislila je da to ukoliko jede, to je onako usput uzme sa stola 2-3 i ode....Ne često, samo ako su gosti ili mi negdje u gostima. Npr ako izadje vani i trazi novac, obično ga potroši na sok ili vodu. Eventualno će ljeti kupiti sladoled. Slatkiš ili grickalicu nikad neće, nije sada neki ovisnik. Ako se baš nudi, uzet će, ali da traži ili ima potrebu... ne.
Po meni je problem ljenost i preobilne porcije.

Sada ide samnom na treninge 3x sedmično. Treninzi su više kondicioni i nimalo lagani.
Od septembra ćemo ganjati košarku. I ovo sam ga natjerala. Ponudila sam mu opciju trening, a kad ne trenira šetnja 3-4 kilometra. Ili kompijuter ide na smeće.
Hjoj jesam okrutna :kme
Nisi okrutna, brineš... Što je normalno, a i rijetko danas... U svoj žurbi mnogi to previde...
Redovitost obroka, količina i kaloričnost uredi... Probaj da nema uzimanja izmedju...
I pomalo to izvedi.
Bude li šok na tanjuru, jučer jedno, a danas skroz drugo i puno manje, izazvati će želju...
I skuhas onoliko, koliko si odredila da pojedete... I to je problem kod nas... Hajde bolje da ostane, nego da fali... Pa iz toga ide, hajde da se ne baca, i eto nas... Ovo vrijedi za sve, ne samo djecu...
0
Avatar
uvijek_kontra
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6731
Postovi: 2483
Pridružen/a: 29 jul 2020, 15:38
Lokacija: Tu i tamo.

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la uvijek_kontra »

Ne bih ja to sve uzimala zdravo za gotovo, nit su za sve krivi roditelji, tehnologija i način zivota.

Ako uzmem sebe za primjer ( :palm). Bila sam mrsavica sve do nekog 8og razreda, športista, ravna ko daska. Kuci se kuhalo zdravo, jako sam malo jela. Pocetkom srednje skole počele su borbe sa stitenjacom, tablete i to je trajalo sigurno vise od tri godine, dok sama nisam prestala da pijem te tablete. Od karateiste, kasnije košarkarice prešla sam na "opravdanje od fizickog" jer ono sto su prije imali za "rastes" postalo je ozbiljna stvar i nitko osim mojih roditelja nije znao i vjerovao, da je stvar ozbiljna. U očima drugih bila sam lijena, kasnije "debela" i svasta nesto jos. A meni je koljeno pocelo ispadati dok sjedem i ustanem. Dok duze vrijeme ne pomaknem nogu, kad ispruzim nogu, kad skočim il preskočim nesto i slično.

Ostalo mi kilograma jos od zdravljenja stitenjace pa se pridružili i ovi od manjka fizične aktivnosti. Do neke 17e i obicne setnje predstavljale su mi ogroman problem. No, kad sam otisla na fakultet, naglo sam smrsala cak 25 kilograma. Ne zbog aktivnosti, jos manje zbog ishrane več nisam imala cesto kad jesti i radila sam uz fakultet pa me to sve pojelo. Oki, vratila sam u zadnjih pet godina 10, 15kg i pokušavam da ih se otarasim, ali nije jednostavno. Nismo svi isti i ne pomaze svakom ista ishrana i planovi. Kod mene su problem OH i npr. kad bi ih posve izbacila, ja bih smrsala za 14 dana 5 kila. Ali nije mi to svrha. Ne bi da mrsam, da vaga pokazuje koliko mora. Ne bih da iskljucim s mog jelovnika sve sto volim, da bi mi neko rekao, joj sto si zgodna, joj sto si fino smrsala. Hocu polako, da mi se poslije ne vrate kile samo dok pogledam pizzu. Hocu da se ja osjecam bolje i budem zadovoljna sa sobom, a ne neko treci.

Nisu to neke strašne kile, nit ja izgledam uzasno debela, ali ih imam previse i smetaju mi. Da mi ne smetaju, ne bih se ni bavila time. A netko ko nikad nije imao problema s kilazom ne moze i nece meni pricat, sta i kako da radim i kako je to lako, samo treba probusit kasiku. No, moze pricat ali imam 0 tolerancije za takve. Svako je svoj covjek i svako funkcionise drugacije. Svako se deblja i mrsa drugacije. I svako bi trebao sam da zna kad je dovoljno. :)
3
2 slika 1 slika
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la Miss Y. »

Jedini "problem" pretilosti kod djece pogotovo do i u tinejdzerskom dobu je taj da im se narodski rečeno "proširi želudac" i onda apetit ludi, i nikada nisu siti.
Imam 2 rodjaka u porodici koji imaju taj problem. Jedan je sad odrastao i ozenjen al su uvijek bili pretili.
Kao mali dječaci su bili jako sitni al je kasnije velik apetit uzeo svoje.
Oba roditelja su mu bas sitni, brat takodjer i def.nije genetika.
On je od malena "meo" sve pred sobom, sjecam se da je tetka maltene krila hranu.
Da se razumijemo, drugo su zdrav.razlozi i ti je normalna nus pojava ali niko se ne deblja "od vode". To je malo zabrinjavajuće, sto je lakse skinuti 5kg nego 15-20kg.
Treba reagovati na vrijeme i sve to ide dobro.
1
1 slika
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Furlan
Novi behar
Novi behar
Reactions: 202
Postovi: 224
Pridružen/a: 28 jul 2020, 21:27

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la Furlan »

Ja opet imadoh kontra problem ali se riješilo. Ne znam sta je teze za prevazici, pretilost ili anoreksiju?
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la Sarajka »

uvijek_kontra je napisao/la: 16 aug 2020, 10:39 Ne bih ja to sve uzimala zdravo za gotovo, nit su za sve krivi roditelji, tehnologija i način zivota.

Ako uzmem sebe za primjer ( :palm). Bila sam mrsavica sve do nekog 8og razreda, športista, ravna ko daska. Kuci se kuhalo zdravo, jako sam malo jela. Pocetkom srednje skole počele su borbe sa stitenjacom, tablete i to je trajalo sigurno vise od tri godine, dok sama nisam prestala da pijem te tablete. Od karateiste, kasnije košarkarice prešla sam na "opravdanje od fizickog" jer ono sto su prije imali za "rastes" postalo je ozbiljna stvar i nitko osim mojih roditelja nije znao i vjerovao, da je stvar ozbiljna. U očima drugih bila sam lijena, kasnije "debela" i svasta nesto jos. A meni je koljeno pocelo ispadati dok sjedem i ustanem. Dok duze vrijeme ne pomaknem nogu, kad ispruzim nogu, kad skočim il preskočim nesto i slično.

Ostalo mi kilograma jos od zdravljenja stitenjace pa se pridružili i ovi od manjka fizične aktivnosti. Do neke 17e i obicne setnje predstavljale su mi ogroman problem. No, kad sam otisla na fakultet, naglo sam smrsala cak 25 kilograma. Ne zbog aktivnosti, jos manje zbog ishrane več nisam imala cesto kad jesti i radila sam uz fakultet pa me to sve pojelo. Oki, vratila sam u zadnjih pet godina 10, 15kg i pokušavam da ih se otarasim, ali nije jednostavno. Nismo svi isti i ne pomaze svakom ista ishrana i planovi. Kod mene su problem OH i npr. kad bi ih posve izbacila, ja bih smrsala za 14 dana 5 kila. Ali nije mi to svrha. Ne bi da mrsam, da vaga pokazuje koliko mora. Ne bih da iskljucim s mog jelovnika sve sto volim, da bi mi neko rekao, joj sto si zgodna, joj sto si fino smrsala. Hocu polako, da mi se poslije ne vrate kile samo dok pogledam pizzu. Hocu da se ja osjecam bolje i budem zadovoljna sa sobom, a ne neko treci.

Nisu to neke strašne kile, nit ja izgledam uzasno debela, ali ih imam previse i smetaju mi. Da mi ne smetaju, ne bih se ni bavila time. A netko ko nikad nije imao problema s kilazom ne moze i nece meni pricat, sta i kako da radim i kako je to lako, samo treba probusit kasiku. No, moze pricat ali imam 0 tolerancije za takve. Svako je svoj covjek i svako funkcionise drugacije. Svako se deblja i mrsa drugacije. I svako bi trebao sam da zna kad je dovoljno. :)
I ja sam takodjer imala problem sa naglim rastom. Koljena su me ekstra boljela i imala sam neki nestabilan lelujajući hod.
Stalno problemi i sa školom objasniti, jer to nije baš uobičajno bilo, a stalno i odlasci ljekarima. Bilo je vremena kad su mi trebale štake. Jednostavno se đesi banalno izvrtanje noge i ja ne mogu stati nikako, a hodati pogotovo.
Kad se sjetim... Mislila sam bicu preko 180 cm. Sve je upućivalo na to. Ali zaustavila sam se na 177. I hvala Bogu problemi su godinama iza mene. Ali znam koje si muke prolazila. 😘
2
2 slika
A sad adio :sara
Odgovori

Natrag na “Zdravlje, medicina, bolesti...”