Pretila djeca i mršavljenje

Medicinska dostignuća, iskustva, preporuke, kultura tijela, bolesti... Google dijagnostika zabranjena...
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la Dina »

Da li je teretana dobar izbor u mlađoj dobi, pubertetu?
Negdje sam čitala da djeca koja rastu ne bi trebala fokusirati se na vježbe snage...
Uvijek bih prednost dala timskim sportovima, ali zbog povreda, počela sam razmišljati o teretani :ovaj
0
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la storm »

Dina je napisao/la: 09 okt 2020, 17:00 Da li je teretana dobar izbor u mlađoj dobi, pubertetu?
Negdje sam čitala da djeca koja rastu ne bi trebala fokusirati se na vježbe snage...
Uvijek bih prednost dala timskim sportovima, ali zbog povreda, počela sam razmišljati o teretani :ovaj
Plivanje, bicikl?
Teretana može isto fine povrede ostaviti mladima, posebno ako ne rade ispravno (a ne rade, žele preskakali stepenice) i to malo trajnije od uganuća zgloba :oo
0
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la Dina »

storm je napisao/la: 09 okt 2020, 17:05
Dina je napisao/la: 09 okt 2020, 17:00 Da li je teretana dobar izbor u mlađoj dobi, pubertetu?
Negdje sam čitala da djeca koja rastu ne bi trebala fokusirati se na vježbe snage...
Uvijek bih prednost dala timskim sportovima, ali zbog povreda, počela sam razmišljati o teretani :ovaj
Plivanje, bicikl?
Teretana može isto fine povrede ostaviti mladima, posebno ako ne rade ispravno (a ne rade, žele preskakali stepenice) i to malo trajnije od uganuća zgloba :oo
Plivanje nije opcija :(
Biciklo je aktuelno kada je toplo, zimi, ne ide baš...

Kilogrami nisu problem, nego više da se sve to lijepo zategne, mišići definišu... A i ne mogu gledati da presjedi cijelu zimu :kme

I mene je strah mogućih nuspojava teretane, svakako bih prvo popričala s trenerom i dogovorila individualni program, ali opet :face
0
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Pretila djeca i mršavljenje

Post Postao/la Moonlight »

Nakon sto sam sve prijedloge, savjete i ideje probala, bez rezultata, uradili smo nalaze. Ispostavilo se da ima hiperinzulinemiju, inzulinsku rezistenciju i nizak d3
Dobili smo terapiju i preporuke pa cemo vidjeti.
Svima bih savjetovala da ioak dijete odvedu doktoru ako vec neko vrijeme, iz razlicitih razloga ne uspjevaju kontrolisati težinu.
2
2 slika
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Odgovori

Natrag na “Zdravlje, medicina, bolesti...”