Kada idete spavati/kada se budite?

Medicinska dostignuća, iskustva, preporuke, kultura tijela, bolesti... Google dijagnostika zabranjena...
Avatar
Bella_
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6673
Postovi: 3487
Pridružen/a: 21 aug 2020, 08:19

Kada idete spavati/kada se budite?

Post Postao/la Bella_ »

Evo jedna tema od mene, zanima me kad se vi budite kad idete na posao/ u skolu, i kad subotom i nedjeljom?
0
"Kimsenin fark edemeyeceği detayları görmeyi çok severim."
Avatar
Bella_
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6673
Postovi: 3487
Pridružen/a: 21 aug 2020, 08:19

Re: Kada idete spavati/kada se budite?

Post Postao/la Bella_ »

Vec zadnje dvije godine u 22.30 spavanje i 06h buđenje.
Najbolja promjena ikad. Fino se probudim u 06, odradim trening, istuširam se, pojedem bez ikakvih ometanja.
I onda imam cijeli dan za produktivnost. U 22h se gasi sve, nema više tehnologije, eventualno knjiga ili neko istezanje do spavanja u 22.30.
Plus ptice koje su me uvijek budile svojim vrištanjem u 5 mi sad više ne smetaju. :cool

A od prijatelja samo slušam kako se nemogu naspavati, kako ništa nemogu stići, stres živi, a liježu iza ponoći.
0
"Kimsenin fark edemeyeceği detayları görmeyi çok severim."
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22278
Postovi: 16994
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Kada idete spavati/kada se budite?

Post Postao/la Russki »

Svako jutro sam budan manje više između 4 i pola 5. Vikendom također.

Inače ne spavam mnogo (vremenski), volim po danu da zaspem, obožavam.

Godinama sam rano ustajao što zbog posla, što zbog drugih stvari...Tijelo se naviklo. Tako dođem na posao, momci kutre, ne mogu meda...Nejasno mi. Većina ih legne u neka doba..pa sutra kutre..Oke nekada, ali nije mi jasno svaki dan ostajati do kasno kad znaš da moraš sutra negdje i eto trebao bi biti čio i spreman :)
1
1 slika
abysmal depths are flooded
Avatar
Nice try
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3404
Postovi: 1800
Pridružen/a: 13 dec 2020, 15:13

Re: Kada idete spavati/kada se budite?

Post Postao/la Nice try »

Potrebno mi je malo sna, ne što naravno godine čine svoje, već sam oduvijek takva. Kaže mama da sam i kao beba vrlo malo spavala.
Radnim danima legnem oko dvanaest do pola jedan, ustanem oko šest, pola sedam. Svaki petak naveče razmišljam kako ujutro ne moram ustati rano... ali naravno, probudim se ranije nego li radnim danom :D koliko god se prividno žalila zbog toga, ja volim rano ustajanje. Volim da budem budna što duže, ne želim da gubim vrijeme spavajući :meha2
Neka budni dio traje što duže :oo
0
Avatar
stripiii
Novi behar
Novi behar
Reactions: 307
Postovi: 102
Pridružen/a: 08 mar 2021, 19:18

Re: Kada idete spavati/kada se budite?

Post Postao/la stripiii »

ustajem oko 5.20 al zato znam leci u 20h i ustati u 7h :face jbg, posao me slomi...
0
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Kada idete spavati/kada se budite?

Post Postao/la Atomic »

Kad me smjene srede,znam po 12 sati u komadu,ponekad 4,5 sati samo :zbunj
0
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Kada idete spavati/kada se budite?

Post Postao/la lejlamo »

potrebno mi je oko 7-8 sati kvalitetnog noćnog sna.
u stresnim periodima sklona sam se često buditi u toku noći i to me mnogo izmori.
obično idem na spavanje oko 22, ponekad i kasnije, a ustajem oko 6:30, nekad i malo kasnije.

u suštini, najbitniji mi je kvalitet noćnog sna, a sat-dva gore dole, nije neka razlika.

volim i preko dana malo zakunjati kada sam baš iscrpljena, mada mi umjesto sna može pomoći i trening.
0
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Kada idete spavati/kada se budite?

Post Postao/la SmokingMan »

Nemam predstave koliko mom tijelu treba sna, zna se desiti da sam superfunkcionalan kada spavam jedna 2 sata.
0
slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Kada idete spavati/kada se budite?

Post Postao/la Fatih »

Neradnim danima, spavam koliko hocu. Tako i radnim.
2
2 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Kada idete spavati/kada se budite?

Post Postao/la Iskra »

Prema studiji koja je prošli tjedan objavljena u znanstvenom časopisu Brain, šest do osam sati kvalitetnog sna u kojem su oči većinu noći zatvorene odgađa kognitivni pad i održava zdravlje mozga. Studija je naime pratila spavanje 100 starijih osoba koje su testirane na kognitivni pad i dokaze rane Alzheimerove bolesti i otkrila da su samo oni koji su spavali šest do osam sati zadržali stabilno kognitivno funkcioniranje.
0
Odgovori

Natrag na “Zdravlje, medicina, bolesti...”